"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 12 қарашадағы № 248 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 19 маусымдағы № 2932 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 20 маусымда № 214-17 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 12 наурыздағы № 1043 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 12.03.2026 № 1043 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы" Шымкент қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 12 қарашадағы № 248 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4778 тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Шымкент қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Г. Сыздыкбеков
Шымкент қаласы
әкімдігінің 2024 жылғы
"19" маусымдағы № 2932
қаулысына қосымша
Шымкент қаласы
әкімдігінің 2018 жылғы
"12" қарашадағы № 248
қаулысына қосымша
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Олимпиадалық спорт түрлері, Паралимпиада, Сурдлимпиада және паралимпиадалық емес спорт түрлері бойынша ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Жарыс атауы
Жүлделі орын
Төлем мөлшері
(айлық есептік көрсеткіш)
Спортшы
Жаттықтырушы
Клубтық команданың жетекшісі
1
Олимпиада ойындары, Паралимпиада ойындары, Сурдлимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
500 АЕК
130 АЕК
130 АЕК
2-орын
300 АЕК
110 АЕК
110 АЕК
3-орын
250 АЕК
90 АЕК
90 АЕК
2
Әлем чемпионаты (ересектер арасында)
1-орын
150 АЕК
100 АЕК
100 АЕК
2-орын
125 АЕК
80 АЕК
80 АЕК
3-орын
100 АЕК
65 АЕК
65 АЕК
3
Азия ойындары (жазғы, қысқы), Пара Азия ойындары (жазғы, қысқы), Дүниежүзілік Универсиада (жазғы, қысқы)
1-орын
130 АЕК
80 АЕК
80 АЕК
2-орын
110 АЕК
60 АЕК
60 АЕК
3-орын
100 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
4
Жасөспірімдердің Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы), Азия чемпионаты (ересектер арасында), Әлем чемпионаты (жастар арасында)
1-орын
90 АЕК
50 АЕК
50 АЕК
2-орын
75 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
3-орын
60 АЕК
30 АЕК
30 АЕК
5
Әлем чемпионаты (жасөспірімдер арасында), Азия чемпионаты (жастар арасында)
1-орын
60 АЕК
40 АЕК
40 АЕК
2-орын
50 АЕК
30 АЕК
30 АЕК
3-орын
40 АЕК
25 АЕК
25 АЕК
6
Қазақстан Республикасының чемпионаты (ересектер арасында), Қазақстан Республикасының спартакиадасы (жазғы, қысқы)
1-орын
80 АЕК
30 АЕК
30 АЕК
2-орын
65 АЕК
25 АЕК
25 АЕК
3-орын
50 АЕК
20 АЕК
20 АЕК
7
Жастар ойындары (жазғы, қысқы), Қазақстан Республикасының чемпионаты (жастар арасында)
1-орын
40 АЕК
25 АЕК
25 АЕК
2-орын
30 АЕК
20 АЕК
20 АЕК
3-орын
20 АЕК
15 АЕК
15 АЕК
Олимпиадалық емес және ұлттық спорт түрлері спорт түрлері бойынша ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Жарыс атауы
Жүлделі орын
Төлем мөлшері
(айлық есептік көрсеткіш)
Ұлттық спорт түрлері бойынша
Олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша *
Басқа спорт түрлері бойынша **
1
Әлем чемпионаты (ересектер арасында)
1-орын
120 АЕК
80 АЕК
70 АЕК
2-орын
100 АЕК
60 АЕК
50 АЕК
3-орын
80 АЕК
40 АЕК
30 АЕК
3
Азия ойындары (жазғы, қысқы)
1-орын
100 АЕК
80 АЕК
-
2-орын
80 АЕК
60 АЕК
-
3-орын
60 АЕК
40 АЕК
-
4
Азия чемпионаты (ересектер арасында), Әлем чемпионаты (жастар арасында)
1-орын
80 АЕК
60 АЕК
50 АЕК
2-орын
65 АЕК
50 АЕК
40 АЕК
3-орын
50 АЕК
40 АЕК
30 АЕК
5
Әлем чемпионаты (жасөспірімдер арасында), Азия чемпионаты (жастар арасында)
1-орын
60 АЕК
40 АЕК
-
2-орын
50 АЕК
30 АЕК
-
3-орын
30 АЕК
25 АЕК
-
6
Қазақстан Республикасының чемпионаты (ересектер арасында), Қазақстан Республикасының спартакиадасы (жазғы, қысқы)
1-орын
60 АЕК
50 АЕК
40 АЕК
2-орын
45 АЕК
40 АЕК
30 АЕК
3-орын
35 АЕК
30 АЕК
20 АЕК
7
Жастар ойындары (жазғы, қысқы), Қазақстан Республикасының чемпионаты (жастар арасында)
1-орын
40 АЕК
25 АЕК
20 АЕК
2-орын
30 АЕК
-
-
3-орын
20 АЕК
-
-
Ескертпе:
Төлемдер спортшы және оның жаттықтырушысымен келісім шартқа сәйкес спорттық дайындықты жалғастарған жағдайда келесі сәйкес жарыстарға дейін жүзеге асырылатын болады. Егер спортшы (немесе жаттықтарушы) бір жылдың ішінде спорттық жарыстарда, оның ішінде әртүрлі спорт түрлері бойынша бірнеше жоғары нәтиже көрсетсе, онда ақшалай жабдықталым мөлшерлері спорт түрлері бойынша ең жоғары көрсеткіштің бірі бойынша жүргізіледі.
* - Азия ойындары құрамына кіретін, Халықаралық олимпиада комитетімен белгіленген олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерлері;
** - Азия ойындары құрамына кірмейтін, Халықаралық олимпиада комитетімен белгіленбеген, олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері.

О внесении изменения в постановление акимата города Шымкент от 12 ноября 2018 года № 248 "Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд"
Постановление акимата города Шымкент от 19 июня 2024 года № 2932. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 20 июня 2024 года № 214-17. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 12 марта 2026 года № 1043
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 12.03.2026 № 1043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Шымкент от 12 ноября 2018 года № 248 "Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4778) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта города Шымкент" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение к
постановлению акимата
города Шымкент от "19"
июня 2024 года № 2932
Приложение к
постановлению акимата
города Шымкент от "12"
ноября 2018 года № 248
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Размеры выплат ежемесячных денежных средств по олимпийским видам спорта, Паралимписким играм, Сурдлимписким играм и непаралимписким играм
Наименования соревнований
Призавое место
Размер выплат
(месячный расчетный показатель)
Спортсмен
Тренер
Руководитель клубной команды
1
Олимпийские игры, Паралимпийские, Сурдлимпийские игры (летние, зимние)
1 место
500 МРП
130 МРП
130 МРП
2 место
300 МРП
110 МРП
110 МРП
3 место
250 МРП
90 МРП
90 МРП
2
Чемпионат мира (среди взрослых)
1 место
150 МРП
100 МРП
100 МРП
2 место
125 МРП
80 МРП
80 МРП
3 место
100 МРП
65 МРП
65 МРП
3
Азиатские игры (летние, зимние), Пара Азиатские игры (летние, зимние), Всемирная Универсиада (летняя, зимняя)
1 место
130 МРП
80 МРП
80 МРП
2 место
110 МРП
60 МРП
60 МРП
3 место
100 МРП
40 МРП
40 МРП
4
Юношеские Олимпийские игры (летние, зимние), Чемпионат Азии (среди взрослых), Чемпионат мира (среди молодежи)
1 место
90 МРП
50 МРП
50 МРП
2 место
75 МРП
40 МРП
40 МРП
3 место
60 МРП
30 МРП
30 МРП
5
Чемпионат мира (среди юноши), Чемпионат Азии (среди молодежи)
1 место
60 МРП
40 МРП
40 МРП
2 место
50 МРП
30 МРП
30 МРП
3 место
40 МРП
25 МРП
25 МРП
6
Чемпионат Республики Казахстан (среди взрослых), спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя)
1 место
80 МРП
30 МРП
30 МРП
2 место
65 МРП
25 МРП
25 МРП
3 место
50 МРП
20 МРП
20 МРП
7
Молодежные игры (летние, зимние), чемпионат Республики Казахстан (среди молодежи)
1 место
40 МРП
25 МРП
25 МРП
2 место
30 МРП
20 МРП
20 МРП
3 место
20 МРП
15 МРП
15 МРП
Размеры выплат ежемесячных денежных средств по неолимпийским и национальным видам спорта
Наименования соревнований
Призавое место
Размер выплат
(месячный расчетный показатель)
По национальным видам спорта
По неолимпийским видам спорта*
Другие виды спорта**
1
Чемпионат мира (среди взрослых)
1 место
120 МРП
80 МРП
70 МРП
2 место
100 МРП
60 МРП
50 МРП
3 место
80 МРП
40 МРП
30 МРП
3
Азиатские игры (летние, зимние)
1 место
100 МРП
80 МРП
-
2 место
80 МРП
60 МРП
-
3 место
60 МРП
40 МРП
-
4
Чемпионат Азии (среди взрослых), Чемпионат мира (среди молодежи)
1 место
80 МРП
60 МРП
50 МРП
2 место
65 МРП
50 МРП
40 МРП
3 место
50 МРП
40 МРП
30 МРП
5
Чемпионат мира (среди юноши), Чемпионат Азии (среди молодежи)
1 место
60 МРП
40 МРП
-
2 место
50 МРП
30 МРП
-
3 место
30 МРП
25 МРП
-
6
Чемпионат Республики Казахстан (среди взрослых), спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя)
1 место
60 МРП
50 МРП
40 МРП
2 место
45 МРП
40 МРП
30 МРП
3 место
35 МРП
30 МРП
20 МРП
7
Молодежные игры (летние, зимние), чемпионат Республики Казахстан (среди молодежи)
1 место
40 МРП
25 МРП
20 МРП
2 место
30 МРП
3 место
20 МРП
Примечание:
Выплата денежных средств спортсмену и тренеру осуществляется в случае продолжения спортивной подготовки и до следующего соответствующего соревнования. В случае, если спортсмен (и/или тренер) на спортивных соревнованиях в течение года показал несколько высоких результатов, в том числе по разным видам спорта, размер денежного содержания устанавливаются по одному наивысшему показателю по виду спорта.
* - Размеры выплат ежемесячных денежных средств по неолимпийским видам спорта включенных в программу азиатских игр утвержденным Международным олимпийским комитетом.
** - Размеры выплат ежемесячных денежных средств по неолимпийским видам спорта не включенных в программу азиатских игр утвержденным Международным олимпийским комитетом.