Шымкент қаласында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 14/120-VIII шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 наурызда № 203-17 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 32/296-VIII шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 26.12.2025 № 32/296-VIII шешiмiмен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесi!
Осы шешiм 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығының мөлшерлемесінің мөлшері салықтық кезеңде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4% - дан 2% - ға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в городе Шымкент
Решение маслихата города Шымкент от 19 марта 2024 года № 14/120-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Шымкент 27 марта 2024 года № 203-17. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 26 декабря 2025 года № 32/296-VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 26.12.2025 № 32/296-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в городе Шымкент с 4% на 2% по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов