Алматы облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 сәуірдегі № 159 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 30 сәуірде № 6116-05 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 299 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 30.09.2025 № 299 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 94-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы "Алматы облысының су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" № 617 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4987 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін оның орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су шаруашылығы комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік
инспекция
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 сәуірдегі № 159 қаулысына қосымша
Алматы облысының су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризмге және спортқа арналған орындар
№ п/п
Су обьектісінің атауы
Халықтың жаппай демалу орындары
Елді мекен
Бекітілген тұлға (ұйым)
ЖСН/БИН бекітілген тұлға
1
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №1 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
2
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №2 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
3
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №3 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
4
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №4 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
5
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №5 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
6
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №6 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
7
Қапшағай су қомасы
Қапшағай су қоймасы №7 жағажайы
Қонаев қаласы
"Қонаев қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ
110740017973
8
Қапшағай су қомасы
"Золотой дельфин" жағажайы
Қонаев қаласы
"Тулегенова" ЖК

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 29 апреля 2024 года № 159. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 апреля 2024 года № 6116-05. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 30 сентября 2025 года № 299
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 30.09.2025 № 299 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьей 94 Водного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Алматинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области от 27 декабря 2018 года № 617 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Алматинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4987).
3. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
"СОГЛАСОВАНО"
Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета водного хозяйства
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Приложение к постановлению акимата Алматинской области от 29 апреля 2024 года № 159
№ п/п
Наименование водного объекта
Место массового отдыха населения
Населенный пункт
ЗакреплҰнное лицо (организация)
ИИН/БИН закреплҰнного лица
город Қонаев
1
Капшагайское водохранилище
Пляж №1 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
2
Капшагайское водохранилище
Пляж №2 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналбного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
3
Капшагайское водохранилище
Пляж №3 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналбного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
4
Капшагайское водохранилище
Пляж №4 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналбного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
5
Капшагайское водохранилище
Пляж №5 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналбного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
6
Капшагайское водохранилище
Пляж №6 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналбного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
7
Капшагайское водохранилище
Пляж №7 Капшагайского водохранилища
город Қонаев
ГУ "Отдел жилищно-коммуналбного хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Конаев"
110740017973
8
Капшагайское водохранилище
Пляж "Золотой дельфин"
город Қонаев
ИП "Тулегенова"