Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 қыркүйектегі № 619 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 14 қыркүйекте № 35070 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Казақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Тізбенің 3-тармағының мынадай:
2024 жылғы 1 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізілетін үшінші, жетінші, оныншы, он екінші, он төртінші, жиырма екінші, жиырма алтыншы, отыз үшінші, отыз бесінші, қырық және қырық үшінші;
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілген елу жетінші, сексенінші, жүз үшінші, жүз жиырма тоғызыншы, жүз елу төртінші, жүз сексен бірінші, екі жүз бесінші, екі жүз отыз бірінші, екі жүз елу екінші және екі жүз жетпіс бесінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 619 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18603 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесінде:
реттік нөмір 289-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 сентября 2024 года № 619. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2024 года № 35070.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пункта 3 Перечня:
третьего, седьмого, десятого, двенадцатого, четырнадцатого, двадцать второго, двадцать шестого, тридцать третьего, тридцать пятого, сорокового и сорок третьего, которые вводятся в действие с 1 декабря 2024 года;
пятьдесят седьмого, восьмидесятого, сто третьего, сто двадцать девятого, сто пятьдесят четвертого, сто восемьдесят первого, двести пятого, двести тридцать первого, двести пятьдесят второго и двести семьдесят пятого, которые вводятся в действие с 1 января 2025 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр финансов
Республики Казахстан
от 11 сентября 2024 года № 619
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384 "Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18603) следующие изменения и дополнения:
в Перечне товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер, 289 изложить в следующей редакции:
"

289
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – тазартылуы 99%-дан кем емес;
– – – – отын ретінде пайдалануға арналған
2711121100
2024 жылғы
1 желтоқсан
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 және 298-жолмен толықтырылсын:
"
290
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – өзгелер;
– – – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – – тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 99%-дан кем емес
2711129400
2024 жылғы
1 желтоқсан
291
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – тазартылуы 99%-дан еме емес пропан;
– – – – қайта өңдеудің ерекше процестері үшін
2711129100
2024 жылғы
1 желтоқсан
292
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – тазартылуы 99%-дан еме емес пропан;
– – – – 2711 12 910 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2711129300
2024 жылғы
1 желтоқсан
293
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – өзгелер;
– – – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – – тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 99%-дан кем емес
2711129400
2024 жылғы
1 желтоқсан
294
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – пропан;
– – – өзгелер;
– – – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – – өзгелер
2711129700
2024 жылғы
1 желтоқсан
295
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – қайта өңдеудің ерекше процестері үшін
2711131000
2024 жылғы
1 желтоқсан
296
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – 2711 13 100 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2711133000
2024 жылғы
1 желтоқсан
297
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 95%-дан кем емес
2711139100
2024 жылғы
1 желтоқсан
298
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
– сұйытылған;
– – бутандар;
– – – өзге мақсаттар үшін;
– – – – өзгелер
2711139700
2024 жылғы
1 желтоқсан
".
3. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

289
Газы нефтяные и углеводороды
газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – чистотой не менее 99%;
– – – – для использования
в качестве топлива
2711121100
1 декабря 2024 года
";
дополнить строками, порядковые номера 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 и 298 следующего содержания:
"
290
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – прочие;
– – – – для прочих целей;
– – – – – чистотой более 90 %, но менее 99 %
2711129400
1 декабря 2024 года
291
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – пропан чистотой не менее 99 %;
– – – – для специфических процессов переработки
2711129100
1 декабря 2024 года
292
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – пропан чистотой не менее 99 %;
– – – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 12 9 100
2711129300
1 декабря 2024 года
293
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – прочие;
– – – – для прочих целей;
– – – – – чистотой более 90 %, но менее 99 %
2711129400
1 декабря 2024 года
294
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – пропан;
– – – прочие;
– – – – для прочих целей;
– – – – – прочие
2711129700
1 декабря 2024 года
295
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для специфических процессов переработки
2711131000
1 декабря 2024 года
296
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 1 000
2711133000
1 декабря 2024 года
297
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для прочих целей;
– – – – чистотой более 90 %, но менее 95%
2711139100
1 декабря 2024 года
298
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
– сжиженные;
– – бутаны;
– – – для прочих целей;
– – – – прочие
2711139700
1 декабря 2024 года
".
3. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение
к Соглашению об использовании
информационной системы
электронных счетов-фактур
форма
ДОВЕРЕННОСТЬ
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 370
форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ СЧЕТ-ФАКТУРА
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Форма
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Форма
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026)