Ревизиялық (тексеру) комиссиялардың төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидалары және оларды бағалау өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының 2024 жылғы 9 қыркүйектегі № 12-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 қыркүйекте № 35052 болып тіркелді.
"Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 4-тармағының 22-1) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тексеру комиссияларының төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидалары және оларды бағалау өлшемшарттары бекітілсін.
2. Жоғары аудиторлық палатаның Заң департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулының Жоғары аудиторлық палатаның интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Жоғары аудиторлық палатаның аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасының Төрағасы
А. Смаилов
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық
палатасының
2024 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 12-НҚ нормативтік
қаулысымен
бекітілген
Ревизиялық (тексеру) комиссиялардың төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидалары және оларды бағалау өлшемшарттары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 23.12.2024 № 15-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ревизиялық (тексеру) комиссияларының төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидалары және оларды бағалау өлшемшарттары "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы"
Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 12-бабы 4-тармағының 22-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың ревизиялық (тексеру) комиссиясының (бұдан әрі – тексеру комиссиясы) төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу тәртібін және оларды бағалау өлшемшарттарын айқындайды.
2. Заңның 47-бабының 2-тармағына сәйкес тексеру комиссиясының төрағасын тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәслихаты Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының (бұдан әрі – Жоғары аудиторлық палата) ұсынуы және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша бес жыл мерзімге лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
Тексеру комиссиясы мүшелерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына сәйкес тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәслихаты тексеру комиссиясы төрағасының ұсынуы және Жоғары аудиторлық палатамен келісу бойынша бес жыл мерзімге лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.

Об утверждении Правил отбора и критериев оценки кандидатов на должности председателя и членов ревизионных комиссии
Нормативное постановление Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан от 9 сентября 2024 года № 12-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2024 года № 35052.
В соответствии с подпунктом 22-1) пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле" ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора и критерии оценки кандидатов на должности Председателей и членов ревизионных комиссии.
2. Юридическому департаменту Высшей аудиторской палаты в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Высшей аудиторской палаты.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Высшей аудиторской палаты.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Высшей
аудиторской палаты
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
нормативным постановлением
Высшей аудиторской палаты
Республики Казахстан
от 9 сентября 2024 года № 12-НҚ
Правила отбора и критерии оценки кандидатов на должности председателя и членов ревизионных комиссий
Сноска. Правила – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 23.12.2024 № 15-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбора и критерии оценки кандидатов на должности председателя и членов ревизионных комиссий разработаны в соответствии с подпунктом 22-1) пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле" (далее - Закон) и определяют порядок отбора и критерии оценки кандидатов на должности председателя и членов ревизионной комиссии области, города республиканского значения, столицы (далее – ревизионная комиссия).
2. Председатель ревизионной комиссии в соответствии с пунктом 2 статьи 47 Закона назначается на должность и освобождается от должности маслихатом соответствующей области, города республиканского значения, столицы сроком на пять лет по представлению Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан (далее – Высшая аудиторская палата) и согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.
Члены ревизионной комиссии в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе назначаются на должность сроком на пять лет и освобождаются от должности маслихатом соответствующей области, города республиканского значения, столицы по представлению председателя ревизионной комиссии и согласованию с Высшей аудиторской палатой

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
3. Тексеру комиссияларының төрағасы және мүшелері лауазымына кандидаттар (бұдан әрі – кандидаттар) мынадай:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабы 4-тармағына сәйкес бекітілген біліктілік талаптарына;
2) бухгалтерлік есеп және аудит саласында мемлекеттік аудитор сертификатының және (немесе) халықаралық біліктілігінің болуы;
3) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика (экономика, әлемдік экономика, қаржы, есеп және аудит, менеджмент, мемлекеттік және жергілікті басқару, мемлекеттік аудит) немесе құқық (құқықтану, халықаралық құқық) бағалау өлшемшарттарына сәйкес келуі тиіс.
4. Кандидаттарды іріктеу тексеру комиссиясының төрағасы мен мүшелерінің бос және (немесе) уақытша бос лауазымдарына жүргізіледі.
2-тарау. Тексеру комиссиясы төрағасы және мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидалары
5. Кандидаттарды сапалы іріктеуді қамтамасыз ету мақсатында Жоғары аудиторлық палатада комиссия құрылады, оның жұмыс органы – Жоғары аудиторлық палатаның персоналды басқару қызметі.
Жоғары аудиторлық палатаның Төрағасы кемінде жеті адамнан тұратын Комиссияның дербес құрамын бекітеді.
Комиссия хатшысының міндеті дауыс беру құқығынсыз оның мүшесі болып табылмайтын жұмыс органының мемлекеттік қызметшісіне жүктеледі.
6. Тексеру комиссиясының төрағасы және мүшесі лауазымдарына кандидаттарды іріктеуді өткізу туралы хабарландыру Жоғары аудиторлық палатаның интернет-ресурсында орналастырылады.
7. Тексеру комиссиясының төрағасы және мүшесі (мүшелері) лауазымдарына кандидаттарды іріктеуге қатысуға ниет білдірген адамдар хабарландыру жарияланған күннен бастап он жұмыс күні ішінде хабарландыруда көрсетілген электрондық пошта мекенжайына Жоғары аудиторлық палатаға мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) Білім туралы құжаттардың және оларға қосымшалардың көшірмелерін;
3) Еңбек қызметін растайтын құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік қызметшілер үшін "Мемлекеттік қызметті өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 158 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24350 болып тіркелген) сәйкес ресімделген қызметтік тізім;

Сноска. Пункт 2 – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Кандидаты на должность председателя и членов ревизионных комиссий (далее – кандидаты) должны соответствовать следующим критериям оценки:
1) квалификационным требованиям, утвержденным в соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
2) иметь сертификат государственного аудитора и (или) международную квалификацию в области бухгалтерского учета и аудита;
3) высшее и (или) послевузовское образование: экономика (экономика, мировая экономика, финансы, учет и аудит, менеджмент, государственное и местное управление, государственный аудит) или право (юриспруденция, международное право).
4. Отбор кандидатов проводится на имеющиеся вакантные и (или) временно вакантные должности председателя и членов ревизионной комиссии.
Глава 2. Порядок отбора кандидатов на должности председателя и членов ревизионных комиссий
5. В целях обеспечения качественного отбора кандидатов в Высшей аудиторской палате создается комиссия, рабочим органом которой является служба управления персоналом Высшей аудиторской палаты.
Персональный состав комиссии утверждается Председателем Высшей аудиторской палаты в составе не менее семи человек.
Обязанность секретаря комиссии без права голоса возлагается на государственного служащего рабочего органа, не являющегося ее членом.
6. Объявление о проведении отбора кандидатов на должности председателя и членов ревизионной комиссии размещается на интернет-ресурсе Высшей аудиторской палаты.
7. Лица, изъявившие желание участвовать в отборе кандидатов на должности председателя и члена (ов) ревизионной комиссии, в течение десяти рабочих дней со дня публикации объявления представляют в Высшую аудиторскую палату на адрес электронной почты, указанный в объявлении, следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
2) копии документов об образовании и приложений к ним;
3) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность.
Государственные служащие представляют послужной список, оформленный в соответствии с приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 сентября 2021 года № 158 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24350);

4) мемлекеттік аудитор сертификатының және (немесе) бухгалтерлік есеп және аудит саласындағы халықаралық біліктілік туралы сертификаттың көшірмесін ұсынады.
8. Құжаттарды қарау, қабылдау не оларды қабылдаудан бас тарту мерзімі құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап үш жұмыс күнін құрайды.
Жұмыс органы осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген өлшемшарттарына кандидаттардың материалдарын қарастырып, құжаттардың қабылданғаны және іріктеуге жіберілгені туралы немесе оларды қабылдаудан дәлелді жазбаша бас тарту туралы хабарламаны кандидаттың электрондық поштасына жібереді.
Құжаттарды толық көлемде ұсынбаған және (немесе) құжаттар осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес келмеген жағдайда, құжаттарды қабылдау үшін белгіленген мерзім кезеңінде бұзушылықтарды жойған кезде кандидатқа оларды қайта ұсынуға жол беріледі.
9. Жұмыс органы кандидаттардың келіп түскен материалдарын комиссия мүшелеріне қарау үшін отырыс өткізілетін күнге дейін кемінде жеті жұмыс күні бұрын жібереді.
10. Комиссия мүшелері кандидаттардың кәсіби және жеке қасиеттерін, соның ішінде отырыста әңгімелесу өткізу жолымен және осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген өлшемшарттарды ескере отырып зерделейді, тексеру комиссияларының төрағасы және мүшелері лауазымдарына іріктелген кандидаттарды ұсынады не дәлелді негіздемені көрсете отырып бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Іріктеуге жіберілген кандидаттар әңгімелесу өткізілетін күн туралы әңгімелесу өткізілетін күнге дейін жеті жұмыс күнінен кешіктірілмей хабардар етіледі. Хабарлама телефон арқылы, ақпаратты қатысушылардың электрондық мекенжайлары мен ұялы телефондарына жіберу арқылы жүзеге асырылады.
Кандидаттарды іріктеу кезінде:
1) осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген бағалау өлшемшарттарына сәйкестігі;
2) сыртқы және ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білімі;
3) кәсіби қайта даярлау және біліктілікті арттыру мәліметтері;
4) арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарынан ақпарат (болған жағдайда) ескеріледі.
11. Комиссия шешімдерді ашық дауыс беру арқылы қабылдайды. Комиссия отырысы, егер оған мүшелердің кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
Егер комиссия отырысына қатысқан мүшелер арасынан көпшілік дауыс берсе, шешім қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
12. Комиссияның шешімі хаттама түрінде еркін нысанда қағаз түрінде ресімделеді, оған комиссия төрағасы мен оның отырысына қатысқан мүшелері, сондай-ақ хаттамалауды жүзеге асыратын хатшы қол қояды.
Комиссияның қабылданған шешімі тексеру комиссиялары мүшелерінің лауазымына кандидаттар үшін іріктеудің нәтижесі болып табылады.

4) копию сертификата государственного аудитора и (или) сертификата о международной квалификации в области бухгалтерского учета и аудита.
8. Срок рассмотрения, приема документов либо отказа в их приеме составляет три рабочих дня со дня окончания приема документов.
Рабочий орган, рассмотрев поступившие материалы кандидатов на соответствие критериям, установленным в пункте 3 настоящих Правил, направляет кандидату письменное уведомление о приеме документов и допуске к отбору либо обоснованный письменный отказ в их приеме на электронную почту.
В случае представления документов не в полном объеме и (или) несоответствия документов пункту 7 настоящих Правил, кандидатом при устранении нарушений допускается повторное представление документов в период срока, установленного для их приема.
9. Рабочий орган направляет поступившие материалы кандидатов для рассмотрения членам комиссии в срок, не менее, чем за семь рабочих дней до дня проведения заседания.
10. Члены комиссии изучают профессиональные и личные качества кандидатов, в том числе путем проведения собеседования на заседании и с учетом установленных в пункте 3 настоящих Правил критериев, рекомендуют кандидатов, отобранных на должности председателя и членов ревизионных комиссий либо принимают решение об отказе с указанием мотивированного обоснования.
Кандидаты, допущенные к отбору, уведомляются о дате проведения собеседования не позднее семи рабочих дней до дня проведения собеседования. Уведомление осуществляется по телефону, посредством направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны участников.
При отборе кандидатов учитываются:
1) соответствие критериям оценки, предусмотренным в пункте 3 настоящих Правил;
2) знание нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность органов внешнего и внутреннего государственного аудита и финансового контроля;
3) сведения профессиональной переподготовки и повышения квалификации;
4) информация от специальных государственных и правоохранительных органов (при наличии).
11. Комиссия принимает решения открытым голосованием. Заседание комиссии считается правомочным, если в нем принимает участие не менее двух третей членов.
Решение считается принятым, если за него проголосовало большинство голосов из числа присутствовавших на заседании членов комиссии. При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии.
12. Решение комиссии оформляется в виде протокола в произвольной форме в бумажном виде, который подписывается председателем и членами комиссии, присутствовавшими на ее заседании, а также секретарем, осуществляющим протоколирование.
Принятое решение комиссии является результатом отбора для кандидатов на должность членов ревизионных комиссий.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
13. Персоналды басқару қызметі тексеру комиссияларының төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды электрондық пошталарына хабарлама жіберу арқылы комиссияның шешімі туралы хабардар етеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
14. Тексеру комиссиясының мүшесі лауазымына кандидаттарды іріктеу нәтижелері іріктеу өткізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Жоғары аудиторлық палатаның интернет-ресурсына орналастырылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
15. Тексеру комиссиясының төрағасы Жоғары аудиторлық палатамен келісу бойынша тексеру комиссиясының мүшелері лауазымына іріктелгендер арасынан кандидатты тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәслихатына Заңның 47-бабының 3-тармағына сәйкес тағайындау үшін ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
15-1. Тексеру комиссияларының төрағасы лауазымына кандидаттар Комиссия іріктегеннен кейін қосымша Жоғары аудиторлық палатаның Төрағасымен әңгімелесуден өтеді, бұл жөнінде олар әңгімелесу өтетін күнге дейін жеті жұмыс күні бұрын хабарланады.
Ескерту. 15-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
16. Тексеру комиссияларының төрағасы лауазымына кандидаттарды іріктеу нәтижелері Жоғары аудиторлық палатаның Төрағасымен әңгімелесу өткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Жоғары аудиторлық палатаның интернет-ресурсына орналастырылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 26.06.2025 № 7-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
17. Кандидатты іріктеуге қатысудан бас тарту немесе оның кез келген кезеңінен шығару үшін:

Сноска. Пункт 12 – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Служба управления персоналом извещает кандидатов на должности председателя и членов ревизионных комиссий о решении комиссии путем направления уведомления на электронную почту.
Сноска. Пункт 13 – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Результаты отбора кандидатов на должность членов ревизионной комиссии, размещаются на интернет-ресурсе Высшей аудиторской палаты в течение трех рабочих дней со дня проведения отбора.
Сноска. Пункт 14 – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Председатель ревизионной комиссии по согласованию с Высшей аудиторской палатой представляет кандидата из отобранных на должность членов ревизионной комиссии кандидатов в маслихат соответствующей области, города республиканского значения, столицы для их назначения в соответствии с пунктом 3 статьи 47 Закона.
Сноска. Пункт 15 – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15-1. Кандидаты на должность председателя ревизионных комиссий после отбора Комиссией дополнительно проходят собеседование с Председателем Высшей аудиторской палаты, о чем они информируются за семь рабочих дней до даты проведения собеседования.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 15-1 в соответствии с нормативным постановлением Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Результаты отбора кандидатов на должность председателя ревизионных комиссий размещаются на интернет-ресурсе Высшей аудиторской палаты в течение трех рабочих дней со дня проведения собеседования с Председателем Высшей аудиторской палаты.
Сноска. Пункт 16 – в редакции нормативного постановления Высшей аудиторской палаты РК от 26.06.2025 № 7-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Основаниями для отказа в участии в отборе кандидата или исключения на любом из его этапов являются:

1) кандидаттың дәйексіз ақпаратты және (немесе) құжаттарды ұсынуы;
2) кандидаттардың "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарынан ақпараты (болған жағдайда) негіз болып табылады.
Тексеру комиссияларының
төрағасы мен мүшелерінің
лауазымдарына кандидаттарды
іріктеу қағидаларына және
оларды бағалау
өлшемшарттарына
1- қосымша
Нысан
________________________
(мемлекеттік орган)
Өтініш
Мені Тексеру комиссиясының төрағасы және мүшесі лауазымдарына кандидаттарды іріктеуге қатысуға жіберуіңізді сұраймын. Тексеру комиссияларының төрағасы мен мүшелерінің лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидаларының және оларды бағалау өлшемшарттарының негізгі талаптарымен таныстым, олармен келісемін және орындауға міндеттеме аламын. Менің жеке мәліметтерімді жинауға және өңдеуге рұқсатымды білдіремін. Ұсынылып отырған құжаттарымның дәйектілігіне жауап беремін. Қоса берілген құжаттар:
______________________
______________________
______________________
Мекен жайы: ______________________
Байланыс телефоны: ________________
e-maіl: ______________________
ЖСН: ______________________
_________ _________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))

1) представление кандидатом недостоверной информации и (или) документов;
2) несоответствие кандидата требованиям пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
3) информация от специальных государственных и правоохранительных органов (при наличии).
____________________
Приложение
к Правилам отбора
и критерии оценки кандидатов
на должности Председателей
и членов ревизионных комиссий
Форма
____________________________
(государственный орган)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в отборе кандидатов на должность председателя/
члена ревизионной комиссии (нужное подчеркнуть). С основными требованиями
Правил отбора и критериями оценки кандидатов на должности председателя
и членов ревизионных комиссий ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна)
и обязуюсь их выполнять. Выражаю свое согласие на сбор и обработку моих
персональных данных. Отвечаю за подлинность представленных документов.
Прилагаемые документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Номера контактных телефонов: _______________________________________
e-mail: _____________________________________________________________
ИИН ______________________________________________________________
________________ __________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
"____"_______________ 20__ г.