Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 9 қыркүйектегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 қыркүйекте № 35047 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 319 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 30.05.2025 № 187 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Тұрғын үй көмегін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 117 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33763 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету қағидаларында:
24-тармақтың 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"23) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 17 маусымдағы № 221 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34524 болып тіркелген) Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларына сәйкес жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдері.";
"Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызметтер көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
6 (алты) жұмыс күн
".

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 9 сентября 2024 года № 319. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2024 года № 35047.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2024 года № 319
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30.05.2025 № 187 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33763) следующее изменения:
в Правилах предоставления жилищной помощи, утвержденных указанным приказом:
подпункт 23) пункта 24 изложить в следующей редакции:
"23) жилищные выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде согласно Правилам назначения и осуществления выплат, отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде, утвержденным приказом и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 июня 2024 года № 221 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под за № 34524).";
В Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение жилищной помощи":
строку, порядковый номер 3 изложить в следующей редакции:
"
3
Срок оказания государственной услуги
6 (шесть) рабочих дней
".

3. "Тұрғын үй комиссиялары туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 4 шілдедегі № 244 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34710 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұрғын үй комиссиялары туралы үлгі ережелерінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Тұрғын үй комиссиясы тұрғын үйді жекешелендіруге құқық беретін, оның ішінде жергілікті атқарушы органның, мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекеттік мекемелердің, оның ішінде қоғамдық бiрлестiктердің (болған жағдайда) өкілдерінің кемінде бес адамнан тұратын тақ санынан қалыптастырылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Тұрғын үй комиссияның хатшысы тұрғын үй комиссияның мүшесі болып табылмайы және дауыс беруге құқығы жоқ.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тұрғын үй комиссиясының құрамына мыналар кіреді:
аппарат басшысы немесе жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекеттік мекемелердің бірінші басшысының орынбасарлары;
заң қызметінің басшысы (болған жағдайда);
қаржы қызметінің басшысы;
персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) басшысы;
Тұрғын үй комиссиясының хатшысы;
үштен аспайтын қоғамдық бiрлестiктердің өкілдері (болған жағдайда);
жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекеттік мекемелердің өкілдері.".

3. Внести в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 4 июля 2024 года № 244 "Об утверждении Типового положения о жилищных комиссиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34710) следующие изменения:
в Типовом положении о жилищных комиссиях, утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Жилищная комиссия формируется из нечетного количества не менее пяти человек местного исполнительного органа, государственного предприятия, государственного учреждения предоставляющее право на приватизацию жилище, в том числе представителей общественных объединений (при наличии).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Секретарь жилищной комиссии не является членом жилищной комиссии и не имеет право голоса.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В состав Жилищной комиссии входят:
руководитель аппарата или заместители первого руководителя местных исполнительных органов, государственных предприятий, государственных учреждений;
руководитель юридической службы (при наличии);
руководитель финансовой службы;
руководитель службы управления персоналом (кадровой службы);
секретарь Жилищной комиссии;
представители общественных объединений не более трех (при наличии);
представители местных исполнительных органов, государственных предприятий, государственных учреждений.".