Жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамды сыныптау тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 19 шiлдедегi № 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 22 шiлдеде № 34783 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2026 жылғы 3 ақпандағы № 21 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік министрінің м.а. 03.02.2026 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2- тармағының 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамның сыныптау тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атқарушы
М. Баяхмет
бұйрығымен
бекітілген
Жылжымалы құрамды, арнайы жылжымалы құрамды сыныптау тізбесі
р/с №
Жылжымалы және арнайы жылжымалы құрамның атауы
Түрі, маркасы
1. Жылжымалы құрам

Об утверждении Перечня классификации подвижного состава, специального подвижного состава
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2024 года № 34783. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 3 февраля 2026 года № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта РК от 03.02.2026 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 22) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень классификации подвижного состава, специального подвижного состава.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра транспорта Республики Казахстан
М. Баяхмет
Утвержден приказом
Перечень классификации подвижного состава, специального подвижного состава
№ п/п
Наименование подвижного и специального подвижного состава
Тип, марка
1.Подвижной состав

300, 302, 304, 320, 330, 350, 351, 362, 370, 374, 376, 372, 378, 380, 382, 383, 384, 902, 904, 906, 908, 912, 914, 916, 917, 918, 920, 926, 928, 930, 931, 936, 940, 942, 944, 946, 950, 962, 963, 964, 966, 967, 968, 970, 972, 3900-3981
3) Тартқыш көлік құралы
14.
Жолаушылар тепловозы
ТЭП 70Р, ТЭП33А
15.
Магистральдық тепловоз
(электропневматикалық тежегішімен қамталған)
2(3)ТЭ10 ВК, МК, УК, УТК, 2ТЭ10М, МР, У, УТ,УР, В, ТЭП-70, 2ТЭ10Л, ТЭ33А, ТЭ33АС, CКD9, 2ТЭ25КМ, 2ТЭ116У, ТЭ36А
16.
Маневрлік тепловоз

300, 302, 304, 320, 330, 350, 351, 362, 370, 374, 376, 372, 378, 380, 382, 383, 384, 902, 904, 906, 908, 912, 914, 916, 917, 918, 920, 926, 928, 930, 931, 936, 940, 942, 944, 946, 950, 962, 963, 964, 966, 967, 968, 970, 972, 3900-3981
3) Тяговое транспортное средство
14.
Пассажирский тепловоз
ТЭП 70Р, ТЭП33А
15.
Магистральный тепловоз
(оборудованные
электропневматическими тормозами)
2(3)ТЭ10 ВК, МК, УК, УТК, 2ТЭ10М, МР, У, УТ,УР, В, ТЭП-70, 2ТЭ10Л, ТЭ33А, ТЭ33АС, CКD9, 2ТЭ25КМ, 2ТЭ116У, ТЭ36А
16.
Маневровый тепловоз