2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI "Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 31 мамырдағы № 3/25-VIII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 5 маусымда № 8856-16 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 18 қарашадағы № 25/203-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2025 № 25/203-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI "Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5262 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен белгіленген Шығыс Қазақстан облысының ортақ су пайдалану ережелерінде:
1 және 2-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Д. Рыпаков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Санитарлық-эпидемиологиялық
бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
"_____" _____________ 2023 жыл
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 31 мамырдағы
№ 3/25-VIII шешіміне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
ортақ су пайдалану
ережелеріне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/н
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Ертіс өзені
"Колос", "Урал" саяжайлар қоғамдары ауданында (49058′ 20.20′′С;82031′51.62′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Өскемен су электр станциясы ауданында (49054′12.69′′С; 82043′36.79′′В)
Сол жағалау ауданында (49056′26.32′′С; 82038′52.83′′В)
2
атауы жоқ су айдыны
Дәулет Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті ауданында (49057′18.52′′С;82034′ 30.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
3
атауы жоқ су айдыны

О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI"Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 31 мая 2023 года № 3/25-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 5 июня 2023 года № 8856-16. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18 ноября 2025 года № 26/203-VIII
Сноска. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2025 № 26/203-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI "Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5262) следующие изменения:
в Правилах общего водопользования Восточно-Казахстанской области, установленных указанным решением:
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Д. Рыпаков
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Восточно-Казахстанской области
Комитета санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
"_____" _____________ 2023 год
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 31 мая 2023 года
№ 3/25-VIII
Приложение 1 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
река Ертис
в районе дачных обществ "Колос", "Урал" (49058′20.20′′С; 82031′51.62′′В)
не осуществляется купание
в районе Усть-Каменогорской гидроэлектростанции (49054′12. 69′′С; 82043′36. 79′′В)
в районе Левого берега (49056′26.32′′С; 82038′52.83′′В)
2
водоем без названия
в районе Восточно-Казахстанского технического университета имени Даулета Серикбаева (49057′18.52′′С; 82034′30.26′′В)
не осуществляется купание
3
водоем без названия

Самар тас жолы ауданы (49055′01.03′′С; 82038′55.02′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
4
атауы жоқ су айдыны
Лесхоз кенті ауданында (49056′50.43′′С; 82041′55.57′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
5
Ертіс өзенінің ағысы, қазаншұңқыр
Кенсіз материалдар комбинаты ауданында (49059′34.52′′С; 82032′29.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
6
атауы жоқ су айдыны
Бабкина Мельница шағын ауданында (49059′02.98′′С; 82039′01.70′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Риддер қаласы
7
Тихая өзені
Бірінші аудан бөгетінен төмендегі көпір ауданында (50032′16.28′′С; 83043′23.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
8
Үлбі өзені
Ульбастрой ауылындағы көпір ауданында (50025′89.87′′С; 83031′82.50′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ульбастрой ауылы (50025′87.53′′С, 83029′06.51′′В)
Ульбастрой ауылындағы теміржол көпірі ауданында (50025′86.17′′С; 83028′73.28′′В)
9
Быструха өзені
Алтай және Филипов көшелеріндегі көпір ауданында (50025′32.81′′С, 83052′27.90′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Гавань ауданында (50020′8.5′′С; 8300′0.78′′В)
Быструха және Журавлиха екі өзендердің біріккен ауданында (50020′8.3′′С; 83000′7.6′′В)
10
Шаравка өзені
Гравиемойки ауданында (50035′65.11′′С; 83048′03.20′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Алтай ауданы
11
Бұқтырма өзені
Бұқтырма көпірі ауданында, Малеевск ауылдық округі (49048′12.92′′С; 84015′46.25′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Быково ауылы, Малеевск ауылдық округі (49043′59.89′′С; 84033′46.12′′В)
Тұрғұсын ауылдық округі (49045′57.82′′С; 84001′09.21′′В)
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (49048′12.66′′С;84015′48, 63′′В)
Чапаевск ауылдық округі (49044′53.18′′С;84002′59.05′′В)
12
Хамир өзені
Путинцево ауылы, Малеевск ауылдық округі (49048′12.56′′С; 84009′30.46′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
13
бұрынғы Зырян кенішіндегі карьер
Алтай қаласы (49043′50.52′′С; 84017′32.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
14
атауы жоқ су айдыны
Мәдениет сарайы ауданында, Жаңа-Бұқтырма кенті (49042′52.44′′С;84015′59.67′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
15
атауы жоқ қазаншұңқыр
Алтай қаласының оң жақ бөлігіндегі саяжайлар ауданында (49044′13.08′′С; 84013′38.58′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
16
Березовка өзені
Соловьев ауылдық округі (49037′11.56′′С; 84020′51.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
17
Крестовка өзені
Чапаевск ауылдық округі (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
18
Копань тоғаны
Октябрь кенті (49037′44.70′′С; 83038′37.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
19
Тұрғұсын өзені
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (49048′ 16.58′′С;84009′41.79′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
20
атауы жоқ қазаншұңқыр
"Саулет LTD" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі карьері ауданында, Парыгин ауылынан 1 километр (49047′20.59′′С; 84006′14.99′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Глубокое ауданы
21
Ертіс өзені

в районе Самарского шоссе (49055′01.03′′С; 82038′55.02′′В)
не осуществляется купание
4
водоем без названия
в районе поселка Лесхоз (49056′50.43′′С; 82041′55.57′′В)
не осуществляется купание
5
протока реки Ертис, котлован
в районе Комбината нерудных материалов (49059′34.52′′С; 82032′29.26′′В)
не осуществляется купание
6
водоем без названия
в микрорайоне Бабкиной Мельницы (49059′02.98′′С; 82039′01.70′′В)
не осуществляется купание
город Риддер
7
река Тихая
в районе моста ниже плотины Первого района (50032′16.28′′С; 83043′23.30′′В)
не осуществляется купание
8
река Ульба
в районе моста села Ульбастрой (50025′89.87′′С; 83031′82.50′′В)
не осуществляется купание
село Ульбастрой (50025′87.53′′С, 83029′06.51′′В)
в районе железнодорожного моста села Ульбастрой (50025′86.17′′С; 83028′73.28′′В)
9
река Быструха
в районе моста по улицам Алтайская и Филиповская (50025′32.81′′С, 83052′27.90′′В)
не осуществляется купание
в районе Гавани (50020′8.5′′С; 8300′0.78′′В)
в районе слиянии двух рек Быструха и Журавлиха (50020′8.3′′С; 83000′7.6′′В)
10
река Шаравка
в районе Гравиемойки (50035′65.11′′С; 83048′03.20′′В)
не осуществляется купание
район Алтай
11
река Бухтарма
в районе Бухтарминского моста, Малеевский сельский округ (49048′12.92′′С; 84015′46.25′′В)
не осуществляется купание
село Быково, Малеевский сельский округ (49043′59.89′′С; 84033′46.12′′В)
Тургусунский сельский округ (49045′57.82′′С; 84001′09.21′′В)
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (49048′12.66′′С; 84015′48.63′′В)
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
12
река Хамир
село Путинцево, Малеевский сельский округ (49048′12.56′′С; 84009′30, 46′′В)
не осуществляется купание
13
карьер бывшего Зырянского рудника
город Алтай (49043′50.52′′С; 84017′32.26′′В)
не осуществляется купание
14
водоем без названия
в районе Дворца Культуры, поселок Новая-Бухтарма (49042′52.44′′С; 84015′59.67′′В)
не осуществляется купание
15
котлован без названия
в дачном районе в южной части города Алтай (49044′13.08′′С; 84013′38.58′′В)
не осуществляется купание
16
река Березовка
Соловьевский сельский округ (49037′11.56′′С; 84020′51.30′′В)
не осуществляется купание
17
река Крестовка
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
не осуществляется купание
18
пруд Копань
поселок Октябрьский (49037′44.70′′С; 83038′37.47′′В)
не осуществляется купание
19
река Тургусун
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (49048′16.58′′С; 84009′41.79′′В)
не осуществляется купание
20
котлован без названия
в 1 километре от села Парыгина, в районе карьера товарищества с ограниченной ответственностью "Саулет LTD" (49047′20.59′′С; 84006′14.99′′В)
не осуществляется купание
Глубоковский район
21
река Ертис

Паром өткелінің ауданында Предгорное ауылы (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Уварово ауылы (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
Прапорщиково ауылы (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
22
Үлбі өзені
Тарханка ауылы (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Каменный Карьер ауылы (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
Черемшанка ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
23
Кіші Үлбі өзені
Горная Ульбинка ауылы (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ново-Ульбинка ауылы (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
24
Кіші Оба өзені
Быструха ауылы (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Малоубинка ауылы (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
25
Бражин бұлағындағы су қоймасы
Опытное поле ауылы (50003′28.4′′С; 820 32′21.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
26
Бобровка өзеніндегі тоған
Бобровка ауылы (50011′08.2′′С; 82046′06.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
27
Маховка бұлағындағы тоған
Солнечное ауылы (50002′48.5′′С; 82042′41.1′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
28
атауы жоқ тоған
Белокаменка ауылынан 2 километр (50012′18.8′′С; 820 35′05.0′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
29
Красноярка өзеніндегі су қоймасы
Алтай кенті (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
30
Веселовка бұлағындағы тоған
Веселовка ауылы (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
31
Ертіс өзенінің ағысы
бұрынғы "жағажай" ауданында, Глубокое кенті (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
32
№ 1 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
33
№ 2 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
34
Крутиха өзеніндегі тоған
Веселое ауылы (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
35
атауы жоқ су айдыны
Ушаново ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
36
Секисовка өзеніндегі су қоймасы
Секисовка ауылы (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
37
Церковка бұлағындағы № 1 тоған
Секисовка ауылы (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
38
Церковка бұлағындағы № 2 тоған
Секисовка ауылы (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
39
Глубочанка өзеніндегі су қоймасы
Белоусовка кенті (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
40
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
41
кіші бөгет
Зайсан қаласы (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
42
кіші бөгет

в районе паромной переправы, село Предгорное (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
не осуществляется купание
село Уварово (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
село Прапорщиково (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
22
река Ульба
село Тарханка (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
не осуществляется купание
село Каменный Карьер (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
село Черемшанка, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
23
река Малая Ульба
село Горная Ульбинка (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
не осуществляется купание
село Ново-Ульбинка (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
24
река Малоубинка
село Быструха (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
не осуществляется купание
село Малоубинка (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
25
водохранилище на ручье Бражинский
село Опытное поле (50003′28.4′′С; 82032′21.9′′В)
не осуществляется купание
26
пруд на реке Бобровка
село Бобровка (50011′08.2′′С; 82046′06.9′′В)
не осуществляется купание
27
пруд на ручье Маховка
село Солнечное (50002′48.5′′С; 82042′41.1′′В)
не осуществляется купание
28
пруд без названия
в 2 километрах от села Белокаменка (50012′18.8′′С; 82035′05.0′′В)
не осуществляется купание
29
водохранилище на реке Красноярка
поселок Алтайский (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
не осуществляется купание
30
пруд на ручье Веселовка
село Веселовка (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
не осуществляется купание
31
Протока реки Ертис
в районе бывшего "пляжа", поселок Глубокое (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
не осуществляется купание
32
водохранилище на реке Демидовка № 1
село Кожохово (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
не осуществляется купание
33
водохранилище на реке Демидовка № 2
село Кожохово (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
не осуществляется купание
34
пруд на реке Крутиха
село Веселое (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
не осуществляется купание
35
водоем без названия
село Ушаново, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
не осуществляется купание
36
водохранилище на реке Секисовка
село Секисовка (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
не осуществляется купание
37
пруд № 1 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
не осуществляется купание
38
пруд № 2 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
не осуществляется купание
39
водохранилище на реке Глубочанка
поселок Белоусовка (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
не осуществляется купание
Зайсанский район
40
водохранилище Уйдене
город Зайсан (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
41
маленькая плотина
город Зайсан (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
42
маленькая плотина

Кеңсай ауылдық округі (47046′49.86′′С, 84078′41.09′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
Катон-Қарағай ауданы
43
Бұқтырма су қоймасы
Приморск ауылы (490 12′19.79″ С;84020′20.09″В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Свинчатка ауылы (49005′22.38″ С; 84011′54.45″В)
44
Бұқтырма өзені
Берел ауылы (49037′01.79″ С; 86042′60.81″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Жамбыл ауылы (49023′44.58″С;86030′27.67″В)
Еңбек ауылы (49019′34.21″ С; 86011′47.96″В)
Жаңа Үлгі ауылы (49018′69.85″ С; 85077′41.50″В)
Барлық ауылы (49034′39.50″ С; 85015′46.09″В)
Коробиха ауылы (49046′28.99″ С; 85006′42.47″В)
Сенное ауылы (49058′37.85″С;84079′16.24″В)
45
Нарым өзені
Үлкен Нарын (49020′43.85″ С; 84050′19.83″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Күршім ауданы
46
Күршім өзені
Күршім ауылы (48058′54.26′′С; 83066′00.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
47
Қара Ертіс өзені
Боран ауылы (47099′60.19′′С; 85020′83.73′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
48
Бұқтырма су қоймасы
Құйған ауылы (48063′53.75′′С; 83051′50.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
49
Зайсан көлі
Ақсуат ауылы (48021′61.31′′С;83070′51.61′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Самар ауданы
50
Бұқтырма су қоймасы
Сарыбел ауылы маңындағы бұғаз ауданы, Сарыбел ауылдық округі (49010′69.49′′С;84002′34.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Новостройка ауылындағы астық қабылдау пунктінің ескі пирс ауданында, Сарыбел ауылдық округі (49005′70.78′′С;830 87′30.87′′В)
Казнаковка өткелі ескі паромдық айлақ ауданында, Құлынжон ауылдық округі (48082′28.58′′С; 830 42′95.76′′В)
51
Лайлы су қоймасы
Самар ауылы, Самар ауылдық округі (49003′98.13′С; 830 35′86.42′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Тарбағатай ауданы
52
Зайсан көлі
Тұғыл ауылы (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В) (47°86'57.89"С; 83°88'40.74"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
53
Қандысу өзені
Тұғыл ауылы (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ұлан ауданы
54
Дресвянка өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
55
Крупа өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
56
Қарасу өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан жоғары қарай 7 километр (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Митрофановка ауылынан жоғары қарай 2 километр (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
57
Жартас өзеніндегі су қоймасы
Гагарино ауылынан оңтүстікке қарай 3,5 километр (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
58
Ұлан өзеніндегі су қоймасы

Кенсайский сельский округ (47046′49.86′′С; 84078′41.09′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Катон-Карагайский район
43
Бухтарминское водохранилище
село Приморское (490 12′19.79″ С; 84005′34.82″В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
село Свинчатка (49005′22.38″ С; 84011′54.45″В)
44
река Бухтарма
село Берель (49037′01.79″ С; 86042′60.81″В)
не осуществляется купание
село Жамбыл (49023′44.58″ С; 86030′27.67″В)
село Енбек (49019′34.21″ С; 86011′47.96″В)
село Жана Ульго (49018′69.85″ С; 85077′41.50″В)
село Барлык (49034′39.50″ С; 85015′46.09″В)
село Коробиха (49046′28.99″ С; 85006′42.47″В)
село Сенное (49058′37.85″ С; 84079′16.24″В)
45
река Нарым
Улкен Нарын (49020′43.85″ С; 84050′19.83″В)
не осуществляется купание
Курчумский район
46
река Курчум
село Курчум (48.58′54.26′′С; 83.66′00.48′′В)
не осуществляется купание
47
река Кара Ертис
село Буран (47.99′60.19′′С; 85.20′83.73′′В)
не осуществляется купание
48
Бухтарминское водохранилище
село Куйган (48.63′53.75′′С; 83.51′50.48′′В)
не осуществляется купание
49
озеро Зайсан
село Аксуат (48.21′61.31′′С; 83.70′51.61′′В)
не осуществляется купание
район Самар
50
Бухтарминское водохранилище
в районе залива возле села Сарыбел, Сарыбельский сельский округ (49010′69.49′′С; 84002′34.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
в районе старого пирса хлебоприемного пункта в селе Новостройка, Сарыбельский сельский округ (49005′70.78′′С; 830 87′30.87′′В)
в районе старого паромного причала Казнаковской переправы, Кулынжонский сельский округ (48082′28.58′′С; 830 42′95.76′′В)
51
Лайлинское водохранилище
село Самар, Самарский сельский округ (49003′98.13′С; 830 35′86.42′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Тарбагатайский район
52
озеро Зайсан
село Тугыл (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В) (47°86'57.89"С; 83°88'40.74"В)
не осуществляется купание
53
река Кандысу
село Тугыл (47°72'50.96"С; 84°20'79.47"В)
не осуществляется купание
Уланский район
54
водохранилище на реке Дресвянка
в 9 километрах южнее села Каменка (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
55
водохранилище на реке Крупа
в 1,5 километрах северо-западнее села Привольное (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
56
водохранилище на реке Карасу
в 7 километрах выше села Привольное (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
не осуществляется купание
в 2 километрах выше села Митрофановка (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
57
водохранилище на реке Жартас
в 3,5 километрах южнее села Гагарино (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
не осуществляется купание
58
водохранилище на реке Улан

Жанұзақ ауылынан жоғары қарай 15 километр (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Айыртау ауылынан жоғары қарай 3 километр (49°80'13.05"С; 82°24'10.68"В)
59
Ұлан өзеніндегі "Алебастр" су қоймасы
Айыртау ауылынан төмен қарай 7 километр (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
60
Қолбала өзеніндегі су қоймасы
Бестерек ауылынан оңтүстікке қарай 4,5 километр (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
61
Маймекен өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 7 километр (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
62
Тұғұл өзеніндегі су қоймасы
Тройницк ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5 километр (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
63
Песчанка өзеніндегі су қоймасы
Таврия ауылынан оңтүстікке қарай 4 километр (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
64
Аблакетка өзеніндегі су қоймасы
Мамай батыр ауылынан солтүстікке қарай 3,5 километр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
65
Тайынты өзеніндегі су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылынан жоғары қарай 0,2 километр (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В 49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
66
Бұқтырма су қоймасы
Манат ауылы (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
67
Төменгі Тайынты су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылы (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
68
Шыбындыкөл көлі
Жоғарғы Тайынты ауылы (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
69
Сібе және Садыркөл көлдері
Алғабас ауылы (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
70
Төртқара көлі
Алғабас ауылы (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
71
Шалқар көлі
Алғабас ауылы (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
72
Қоржынкөл көлі
Алғабас ауылы (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
73
Дұбығалы көлі
Гагарин ауылы (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Шемонаиха ауданы
74
Оба өзені
Усть-Таловка кенті (50°33'36"С; 81°50'34"В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Верх-Уба ауылы (50°29'17"С; 82°24'53"В)

в 15 километрах выше села Жанузак (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
не осуществляется купание
в 3 километрах выше села Айыртау (49°80'13.05"С;82°24'10.68"В)
59
водохранилище "Алебастр" на реке Улан
в 7 километрах ниже села Айыртау (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
не осуществляется купание
60
водохранилище на реке Колбала
в 4,5 километрах южнее села Бестерек (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
не осуществляется купание
61
водохранилище на реке Маймекен
в 7 километрах южнее села Каменка (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
не осуществляется купание
62
водохранилище на реке Тугулька
в 5 километрах юго-западнее села Тройницкое (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
не осуществляется купание
63
водохранилище на реке Песчанка
в 4 километрах южнее села Таврическое (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
не осуществляется купание
64
водохранилище на реке Аблакетка
в 3,5 километрах севернее села Мамай батыр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
не осуществляется купание
65
водохранилище на реке Таинты
в 0,2 километрах выше Нижние Таинты (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В) (49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
не осуществляется купание
66
Бухтарминское водохранилище
село Манат (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
67
Нижние Таинтинское водохранилище
село Нижние Таинты (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
68
озеро Шыбындыколь
село Верхние Таинты (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
69
озера Сибины и Садырколь
село Алгабас (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
70
озеро Торткара
село Алгабас (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
71
озеро Шалкар
село Алгабас (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
72
озеро Коржынколь
село Алгабас (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
73
Дубыгалинское озеро
село Гагарино (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Шемонаихинский район
74
река Уба
поселок Усть-Таловка (50°33'36"С; 81°50'34"В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
село Верх-Уба (50°29'17"С; 82°24'53"В)

Убинка ауылы (50°19'15"С; 81°43'47"В)
Камышинка ауылы (50°33'42"С; 81°47'30"В)
Волчанка ауылы (50°33'39"С; 82°08'19"В)
Большая Речка ауылы (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Шығыс Қазақстан
облыстық мәслихатының
2023 жылғы 31 мамырдағы
№ 3/25-VIII шешіміне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы
ортақ су пайдалану
ережелеріне 2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/н
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Меновное көлі
Сол жағалау кешені жағажайы (49055′ 59′′ С; 82036′32′′ В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
2
Ертіс өзені
"Самал" жағажайы (49°55'59"С; 82°36'32"В)
Алтай ауданы
3
Бұқтырма су қоймасы
Жаңа Бұқтырма кенті (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Прибрежный кенті (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Глубокое ауданы
4
Кіші Оба өзені
"Толағай" жазғы лагері, Кіші Оба ауылы (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
5
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
6
кіші бөгет
Зайсан қаласы (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
7
кіші бөгет
Кенсай ауылдық округі (47046′49.86′′С, 84078′41.09′′В)
шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Самар ауданы
8
Бұқтырма су қоймасы
"Черемушки" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан кемінде 50 метрге дейін шағын көлемді кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
"Рубин" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Бухтарминская лилия" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Майами" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Простоквашино" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Оригон" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Поющий берег" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)

село Убинка (50°19'15"С; 81°43'47"В)
село Камышинка (50°33'42"С; 81°47'30"В)
село Волчанка (50°33'39"С; 82°08'19"В)
село Большая Речка (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Приложение 2 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 31 мая 2023 года
№ 3/25-VIII
Приложение 2 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются катание на маломерных судах и других плавучих средствах
№ п/п
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
Меновновское озеро
пляж Левобережный комплекс (49°55'59"С; 82°36'32"В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
2
река Ертис
пляж "Самал" (49°55'59"С; 82°36'32"В)
район Алтай
3
Бухтарминское водохранилище
поселек Новая Бухтарма (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
поселек Прибрежный (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Глубоковский район
4
река Малоульбинка
Летний лагерь "Толагай", село Малоульбинка (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
Зайсанский район
5
водохранилище Уйдене
город Зайсан (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
6
маленькая плотина
город Зайсан (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
7
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (47046′49.86′′С; 84078′41.09′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
район Самар
8
Бухтарминское водохранилище
база отдыха "Черемушки", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
база отдыха "Рубин", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Бухтарминская лилия" Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Майами", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Простоквашино", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Оригон", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Поющий берег", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)