Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының жекелеген аумақтарына көлік құралдарының кіруін шектеу туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі № 2/122 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 6 наурыздағы № 1/167 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2023 жылғы 7 наурызда № 1721 болып тіркелді.
Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескертпе!
ҚР Конституциялық Соты 1-тармақтың конституциялылығын тексеру жөнінде іс жүргізу бастады.
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласының жекелеген аумақтарына көлік құралдарының кіруін шектеу туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі № 2/122 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1278 болып тіркелген) келесі өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
аталған қаулының 1 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Электр қозғалтқышындағы көлік құралдарынан (электромобильдерден), сондай-ақ коммуналдық, жедел және шұғыл қызметтердің арнайы техникасы мен көлік құралдарынан басқа, "Шымбұлақ" шатқалының ерекше қорғалатын табиғи аймағына көлік құралдарының кіруін шектеу.";
келесі мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. 2023 жылғы 1 қыркүйекке дейін осы аумақта қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаларға тиесілі және (немесе) қызмет көрсететін көлік құралдары "Шымбұлақ" шатқалының ерекше қорғалатын табиғи аймағына кіруге шектелуге жатпайды.".
2. Алматы қаласы Экология және қоршаған орта басқармасы, "Медеу" мемлекеттік өңірлік табиғат паркі және Алматы қаласы Полиция департаменті (келісім бойынша) осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Алматы қаласы Экология және қоршаған орта басқармасы заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Алматы қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ә.Е. Әбдіқадыровқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев

О внесении изменения и дополнения в постановление акимата города Алматы от 8 апреля 2016 года № 2/122 "Об ограничении въезда транспортных средств на отдельных территориях города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 6 марта 2023 года № 1/167. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 7 марта 2023 года № 1721.
Акимат города Aлматы ПОСТAНОВЛЯЕТ:
Примечание!
Конституционным Судом РК начато производство по проверке конституционности пункта 1.
1. Внести в постановление акимата города Алматы "Об ограничении въезда транспортных средств на отдельных территориях города Алматы" от 8 апреля 2016 года № 2/122 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1278) следующее изменение и дополнение:
пункт 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"1. Ограничить въезд транспортных средств на особо охраняемую природную зону урочища "Шымбулак", кроме транспортных средств на электрическом двигателе (электромобили), а также специальной техники и транспортных средств коммунальных, оперативных и экстренных служб.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. До 1 сентября 2023 года транспортные средства, принадлежащие и (или) обслуживающие юридические лица, осуществляющие деятельность на данной территории не подлежат ограничению на въезд на особо охраняемую природную зону урочища "Шымбулак.".
2. Управлению экологии и окружающей среды города Алматы, государственному региональному природному парку "Медеу" и Департаменту полиции города Aлматы (по согласованию) принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Управлению экологии и окружающей среды города Aлматы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Алматы;
2) размещение настоящего постановления на интернет–ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Aлматы Абдыкадырова А.Е.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев