Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 89 қаулысы. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2023 жылы 4 сәуірде № 8-19 болып тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы әкімдігінің 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 276 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы әкімдігінің 09.09.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі белгіленсін.
2. "Жетісу облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Жетісу облысы әкімдігінің интернет-ресурсында оның орналастырылуын;
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жетісу облысының әкімі Б. Исабаев
Жетісу облысы әкімдігінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 89 Қаулыға қосымша
Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
1. Облыстық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының бір бөлігін облыстық бюджетке аудару нормативі былайша айқындалады:
Таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейін
Таза кіріс сомасынан 5 пайыз
Таза кіріс 3 000 001 теңгеден 50 000 000 теңгеге дейін
150 000 теңге + 3 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 10 пайыз
Таза кіріс 50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейін
4 850 000 теңге + 50 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 15 пайыз
Таза кіріс 250 000 001 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейін
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 25 пайыз
Таза кіріс 500 000 001 теңгеден 1 000 000 000 теңгеге дейін
97 350 000 теңге + 500 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 30 пайыз
Таза кіріс 1 000 000 001 теңге және одан жоғары
247 350 000 теңге + 1 000 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 50 пайыз
2. Денсаулық сақтау саласында қызметін жүзеге асыратын облыстық мемлекеттік кәсіпорындар үшін аудару нормативі 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий
Постановление акимата области Жетісу от 3 апреля 2023 года № 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 4 апреля 2023 года № 8-19. Утратило силу постановлением акимата области Жетісу от 9 сентября 2025 года № 276
Сноска. Утратило силу постановлением акимата области Жетісу от 09.09.2025 № 276 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление финансов области Жетісу" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Жетісу после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Жетысу Б. Исабаев
Приложение к постановлению акимата области Жетысу от 3 апреля 2023 года № 89
Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий
1. Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий в областной бюджет определяется следующим образом:
Чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов с суммы чистого дохода
Чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 3 000 000 тенге
Чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 50 000 000 тенге
Чистый доход от 250 000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 250 000 000 тенге
Чистый доход от 500 000 001 тенге до 1 000 000 000 тенге
97 350 000 тенге + 30 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 500 000 000 тенге
Чистый доход от 1 000 000 001 тенге и свыше
247 350 000 тенге + 50 процентов с суммы, превышающей чистый доход в размере 1 000 000 000 тенге
2. Для областных коммунальных государственных предприятий, осуществляющих деятельность в области здравоохранения, норматив отчисления устанавливается в размере 5 процентов.

3. Облыстық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігі мемлекеттік басқару органымен келісілген нақты жобалар бойынша кәсіпорынның дамуына жұмсалады.

3. Оставшуюся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкретные проекты согласованные с органом государственного управления.