Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2023 жылғы 16 наурыздағы № 67 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 27 наурызда № 8316 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2026 жылғы 29 маусымдағы № 121 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 29.06.2026 № 121 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабының 2-тармағына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Е. Тугжанов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2023 жылғы 16 наурыздағы
№ 67 қаулысымен бекітілген
Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары
1. Осы Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану тәртібін айқындайды.
2. Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне мынадай көтермелеулер қолданылады:
1) біржолғы ақшалай сыйақы беру;
2) алғыс жариялау;
3) бағалы сыйлықпен марапаттау;
4) грамотамен марапаттау;
5) құрметті атақ беру.

Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 16 марта 2023 года № 67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 марта 2023 года № 8316. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29 июня 2026 года № 121
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 29.06.2026 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Е. Тугжанов
Утверждены постановлением
акимата Актюбинской области
от 16 марта 2023 года № 67
Правила применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области.
2. К государственным служащим местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области применяются следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение ценным подарком;
4) награждение грамотой;
5) присвоение почетного звания.

3. Бір рет ерекшеленгені үшін мемлекеттік қызметшіге 2-тармақта көрсетілген көтермелеу нысандарының біреуі ғана және нақты сіңірген еңбегі көрсетіле отырып бір рет қана қолданылуы мүмкін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы әкімдігінің 05.05.2023 № 119 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
4. Ақтөбе облысының жергілікті атқарушы органдарының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілерін көтермелеу лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың жұмысын бағалаудың нәтижелері бойынша қолданылады.
5. Мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу туралы шешімдерді аппарат басшысы және атқарушы органдардың басшылары қабылдайды.
6. Мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермелеу бір жыл ішінде түйінді нысаналы индикаторларды орындауы тұрғысынан, пайыздық арақатынасы қағидаты бойынша айқындалады.
7. Ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін мемлекеттік қызметшілері қаржыландыру жоспары бойынша жергілікті атқарушы органдарды ұстауға көзделген жергілікті бюджет қаражатын үнемдеу есебінен аппарат басшысының және атқарушы органдар басшыларының бұйрығымен біржолғы ақшалай сыйақымен көтермеленеді.
8. Мемлекеттік қызметшілер лауазымдық міндеттерін үлгілі атқарғаны, қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені, ерекше маңызды тапсырмаларын шешуде қосқан жеке үлесі үшін грамотамен және бағалы сыйлықпен марапатталады.
9. Ақтөбе облысы әкімінің Алғысы мемлекеттік қызметшілерге ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны, тапсырмаларды тиісті және адал атқарғаны үшін жарияланады.
10. Грамотамен, әкімнің Алғысымен және бағалы сыйлықпен көтермелеу туралы шешім аппарат басшысының және атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар басшыларының ұсынуы бойынша қабылданады және Ақтөбе облысы әкімінің өкімімен ресімделеді.
11. Мемлекеттік қызметшілерді грамотамен, әкімнің Алғысымен және бағалы сыйлықпен көтермелеу туралы ұсынулар нақты сіңірген қызметтерін сипаттай отырып Ақтөбе облысы әкімінің аппаратына (бұдан әрі - Аппарат) жіберіледі.
12. Егер грамотамен, әкімнің Алғысымен және бағалы сыйлықпен көтермелеу мерекелік және мерейтойлық күндерге арналған болса, онда ұсыну тиісті күнге дейін күнтізбелік 20 күннен кешіктірілмей Аппаратқа жолданады.
13. Грамота мен алғыс жоғалған жағдайда олардың телнұсқалары берілмейді.

3. За одно и то же отличие государственному служащему может быть применена только одна из форм поощрений, указанных в пункте 2 и только один раз с указанием конкретных заслуг.
Сноска. Пункт 3 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 05.05.2023 № 119 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Поощрение государственных служащих местных исполнительных органов и исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета Актюбинской области применяется за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.
5. Решения о поощрении государственных служащих принимаются руководителем аппарата и руководителями исполнительных органов.
6. Поощрение по результатам оценки деятельности государственных служащих определяется по принципу процентного соотношения, исходя из выполнения ключевых целевых индикаторов за год.
7. За выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе государственные служащие поощряются единовременным денежным вознаграждением приказом руководителя аппарата и руководителей исполнительных органов за счет экономии средств местного бюджета, предусмотренных на содержание местных исполнительных органов по плану финансирования.
8. Грамотой и ценным подарком награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решение особо важных задач.
9. Благодарность акима Актюбинской области объявляется государственным служащим за выполнение заданий особой важности и сложности, надлежащее и добросовестное выполнение поручений.
10. Решение о поощрении грамотой, благодарностью акима и ценным подарком принимается по представлению руководителя аппарата и руководителей исполнительных органов, подведомственных организаций и оформляется распоряжением акима Актюбинской области.
11. Представления о поощрении государственных служащих грамотой, благодарностью акима и ценным подарком с описанием конкретных заслуг направляются в Аппарат акима Актюбинской области (далее - Аппарат).
12. Если поощрение государственных служащих грамотой, благодарностью акима и ценным подарком приурочено к праздничным и юбилейным датам, то представление направляется в Аппарат не позднее 20 календарных дней до соответствующей даты.
13. В случае утери грамоты и благодарности их дубликаты не выдаются.

14. Мемлекеттік қызметшілерді грамотамен, әкімнің Алғысымен көтермелеуді есепке алу мемлекеттік қызметшінің жұмыс орны бойынша деректерді ұсына отырып, Ақтөбе облысы әкімі аппаратының персоналды басқарудың бірыңғай қызметімен жүзеге асырылады.
15. Мынадай мемлекеттік қызметшілер көтермелеуге жатпайды:
1) тәртіптік жазалары алынбаған;
2) сынақ мерзімін өтеу кезеңінде;
3) тиісті органда бір айдан кем жұмыс істеген істегендер.

14. Учет поощрений государственных служащих грамотой, благодарностью акима осуществляется единой службы управления персоналом аппарата акима Актюбинской области с предоставлением данных по месту работы государственного служащего.
15. Не подлежат поощрению следующие государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) проработавшие в соответствующем органе менее одного месяца.