Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 1321 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 желтоқсанда № 33817 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін, кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Казақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Тізбенің 3-тармағының төртінші, бесінші, жиырмасыншы, жиырма үшінші, жиырма бесінші, отыз бесінші, отыз тоғызыншы, қырық алтыншы, қырық сегізінші, елу төртінші, алпыс үшінші, алпыс жетінші, алпыс тоғызыншы, және жүз төртінші абзацтарын және Тізбенің 2-тармағын қоспағанда, 2024 жылғы 15 наурыздан бастап күшіне енетін және ресми жариялануға жататын осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІМДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министірлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1321 Бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысандағы шот-фактураларды жазып беру қағидаларында:
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2023 года № 1321. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2023 года № 33817.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 2 Перечня и абзацев четвертого, пятого, двадцатого, двадцать третьего, двадцать пятого, тридцать пятого, тридцать девятого, сорок шестого, сорок восьмого, пятьдесят четвертого, шестьдесят третьего, шестьдесят седьмого, шестьдесят девятого, и сто четвертого пункта 3 Перечня, которые вводятся в действие с 15 марта 2024 года, и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2023 года № 1321
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
(далее – Перечень)
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур, утвержденных указанным приказом:
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Осы Қағидалардың 12-тармағында және 53-тармағының екінші абзацында көрсетілген операцияларды жүзеге асыру кезінде ЭШФ мынадай мәртебеге ие болады:
1) "Қаралмады" – Салық кодексінің 412-бабында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес жазып берілген және бірегей тіркеу нөмірі берілген, ЭЦҚ-мен куәландырылған, бірақ тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушы қарамаған ЭШФ;
2) "Жеткізілді" – Салық кодексінің 412-бабында және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес жазып берілген және бірегей тіркеу нөмірі берілген ЭЦҚ куәландырылған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушы қараған ЭШФ;
3) "Жойылды" – міндетті түрде түзетілген ЭШФ жазып бере отырып, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші жойған ЭШФ;
4) "ТІЖ ауытқыған кезде жойылды" – ТІЖ жеткізушісі ресімдеген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушы қабылдамаған кезде жойылған ЭШФ;
5) "ТІЖ кері қайтарылған кезде жойылды" – бұрын ресімделген ТІЖ тауарларын, жұмыстарын, көрсетілетін қызметтерін жеткізуші кері қайтарып алған кезде күші жойылған ЭШФ;
6) "Есепке алу мен шегеруге арналған ЭШФ АЖ жойылады" – сот осындай салық төлеушіден тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің іс жүзінде алынғанын анықтаған мәмілелерді қоспағанда, заңды тұлғалармен және (немесе) соттың заңды күшіне енген шешімі негізінде тіркеуі/қайта тіркеуі жарамсыз деп танылған дара кәсіпкерлермен мәмілелер (операциялар) бойынша ЭШФ;
7) "Кері қайтарылды" – тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің кері қайтарған ЭШФ;
8) "Шимай" – ішінара толтырылған, редакцияланатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушыға жіберілмеген құжат;
9) "Импортталған" – салық төлеушінің есепке алу жүйелерінен ЭШФ АЖ-да жүктелген, ол бойынша осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне тексеру жүргізілген, бірақ тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушыға жіберілмеген ЭШФ;
10) "Қате" – осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін тексеруден өтпеген және тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушыға жіберілмеген ЭШФ;
11) "Қабылданбаған" – тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушы қабылдамаған ЭШФ;
12) "ЭШФ АЖ бұғатталған" – мемлекеттік қолдау шараларын қолдану үшін уәкілетті органға жіберілген ЭШФ.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Түзетілген немесе қосымша ЭШФ осы тармақтың екінші және үшінші бөліктерінде көзделген жағдайларды қоспағанда, оған қосымша немесе түзетілген ЭШФ жазып берілген күннен бастап салық заңнамасында белгіленген талап қою мерзімі шегінде жазып беріледі.
Салық кодексінің 56-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес заңды тұлғаны қосу (қосылған заңды тұлға), біріктіру және бөлу жолымен қайта ұйымдастырылған құқықтық мирасқордың түзетілген ЭШФ жазып беруі жүргізілмейді.
Салық салынатын айналымның мөлшерін ұлғайту жағына қарай түзету бойынша заңды тұлғаны қосу (қосылған заңды тұлға), біріктіру және бөлу жолымен қайта ұйымдастырылған құқықтық мирасқордың қосымша ЭШФ жазып беруі Қазақстан Республикасының азаматтық және салық заңнамасында көзделген мерзімдерде жүргізіледі.";

"13. При осуществлении операций, указанных в пункте 12 и абзаце втором пункта 53 настоящих Правил, ЭСФ приобретает следующие статусы:
1) "Не просмотрен" – ЭСФ, выписанный в соответствии с требованиями, установленными статьей 412 Налогового кодекса и настоящими Правилами, заверенный ЭЦП, с присвоенным уникальным регистрационным номером, но не просмотренный получателем товаров, работ, услуг;
2) "Доставлен" – ЭСФ, выписанный в соответствии с требованиями, установленными статьей 412 Налогового кодекса и настоящими Правилами, заверенный ЭЦП, с присвоенным уникальным регистрационным номером, просмотренный получателем товаров, работ, услуг;
3) "Аннулирован" – ЭСФ, аннулированный поставщиком товаров, работ, услуг, с обязательной выпиской исправленного ЭСФ;
4) "Аннулирован при отклонении СНТ" – ЭСФ, аннулированный при отклонении получателем товаров, работ, услуг оформленной поставщиком СНТ;
5) "Аннулирован при отзыве СНТ" – ЭСФ, аннулированный при отзыве поставщиком товаров, работ, услуг ранее оформленного СНТ;
6) "Аннулирован при отнесении в зачет и на вычеты" – ЭСФ, по сделкам (операциям) с юридическими лицами и (или) индивидуальными предпринимателями, чья регистрация/перерегистрация признана недействительной на основании вступившего в законную силу решения суда, за исключением операций, по которым судом установлено фактическое получение товаров, работ, услуг от такого налогоплательщика;
7) "Отозван" – ЭСФ, отозванный поставщиком товаров, работ, услуг;
8) "Черновик" – частично заполненный, редактируемый документ, не отправленный получателю товаров, работ, услуг;
9) "Импортированный" – ЭСФ, загруженный в ИС ЭСФ из учетных систем налогоплательщика, по которому проведена проверка на соответствие требованиям настоящих Правил, но не отправленный получателю товаров, работ, услуг;
10) "Ошибочный" – ЭСФ, не прошедший проверку на соответствие требованиям настоящих Правил и не отправленный получателю товаров, работ, услуг;
11) "Отклоненный" – ЭСФ, отклоненный получателем товаров, работ, услуг;
12) "Заблокирован ИС ЭСФ" – ЭСФ, направленный в уполномоченный орган для применения мер государственной поддержки.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Исправленный или дополнительный ЭСФ выписывается в пределах срока исковой давности, установленного налоговым законодательством, за исключением случаев, предусмотренных частями второй и третьей настоящего пункта, с даты выписки ЭСФ, к которому выписывается дополнительный или исправленный ЭСФ.
Выписка исправленного ЭСФ правопреемником реорганизованного путем присоединения (присоединившегося юридического лица), слияния и разделения юридического лица согласно статьей 412 пункта 3 статьи 56 Налогового кодекса, не производится.
Выписка дополнительного ЭСФ правопреемником реорганизованного путем присоединения (присоединившегося юридического лица), слияния и разделения юридического лица по корректировке размера облагаемого оборота в сторону увеличения производится в сроки, предусмотренные гражданским и налоговым законодательством Республики Казахстан.";

39-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН" деген 6.1-жолда қосымша ЭШФ жазып берген кезде қосылу, бірігу және бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның БСН немесе заңды тұлғаның таратылған құрылымдық бөлімшелерінің БСН көрсетіледі;";
40-тармақ және 41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. "Жеткізушінің санаты" деген 10-жолда мыналарға:
"А" ұяшығында – егер жеткізуші комитент болып табылған жағдайда;
"В" ұяшығында – егер жеткізуші комиссионер болып табылған жағдайда;
"С" ұяшығында – егер жеткізуші экспедитор болып табылған жағдайда;
"D" ұяшығында – егер жеткізуші лизинг беруші болып табылған жағдайда;
"Е" ұяшығында – егер жеткізуші өнімді бөлу туралы келісімге (келісімшартқа) немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде (ӨБК) қатысушы болып табылған жағдайда;
"F" ұяшығында – егер жеткізуші бірлескен қызмет туралы шартқа қатысушы болып табылған жағдайда; белгі қойылады
"G" ұяшығында – егер жеткізуші:
тауарлар экспорты кедендік рәсімінде тауарлардың әкетуін жүзеге асырған;
тауарды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкетуін жүзеге асырған жағдайда толтырылады;
"H" ұяшығында – егер жеткізуші халықаралық тасымалдар бойынша қызмет көрсететін салық төлеуші болып табылған;
"I" ұяшығында – егер жеткізуші сенім білдірілген адам болып табылған жағдайда толтырылады.
41. ЭШФ бірлескен қызмет туралы шарттардың шеңберінде жазып берілген жағдайда және (немесе) өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде "Жеткізушінің деректемелері" В бөлімінде:
1) Салық кодексінің 417-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес оның атынан ЭШФ жазып берілетін өкілінің немесе бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысының деректемелері;
2) бірлескен қызмет туралы шарттың әрбір қатысушысының деректемелері;
3) оның атынан ЭШФ жазылатын Қазақстан Республикасы Президентімен бекітілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың немесе өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) қатысушысының деректемелері көрсетіледі.
ЭШФ тапсырыс шарты шеңберінде жазып берілген жағдайда, "Жеткізушінің деректемелері" В бөлімінде Салық кодексінің 374-бабына сәйкес сенім білдірушінің деректемелері көрсетіледі.
"Өнімді бөлу туралы келісімге (келісімшартқа) немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қатысушысы (ӨБК)" "Е" және (немесе) "Бірлескен қызмет туралы шартқа қатысушы" "F" торкөзді белгілеген кезде өнімді бөлу туралы келісімге (келісімшартқа) қатысушы және (немесе) бірлескен қызмет туралы шартқа қатысушылардың саны көрсетілетін "Cаны" 10.1-жол толтырылады, бұл өнімді бөлу туралы келісімге (келісімшартқа) немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қатысушы және (немесе) бірлескен қызметтің әрбір қатысушысы үшін толтырылатын "Жеткізушінің деректемелері" В, "Жеткізушінің банктік деректемелері" B1 және "Бірлескен қызметке қатысушылардың тауарлары, жұмыстары, көрсетілетін қызметтері бойынша деректері" Н бөлімдерінің санын арттырады;

подпункт 3) пункта 39 изложить в следующей редакции:
"3) в строке 6.1 "БИН реорганизованного лица" при выписке дополнительного ЭСФ указывается БИН юридического лица, реорганизованного путем присоединения, слияния и разделения, или БИН ликвидированного структурного подразделения юридического лица;";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. В строке 10 "Категория поставщика" делается отметка в:
ячейке "А" – в случае если поставщик является комитентом;
ячейке "В" – в случае если поставщик является комиссионером;
ячейке "С" – в случае если поставщик является экспедитором;
ячейке "D" – в случае если поставщик является лизингодателем;
ячейке "Е" – в случае если поставщик является участником соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан (СРП);
ячейке "F" – в случае если поставщик является участником договора о совместной деятельности;
ячейке "G" – в случае если поставщик:
осуществляет вывоз товара в таможенной процедуре экспорта товаров;
осуществляет вывоз товара с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена ЕАЭС;
ячейке "H" – в случае если поставщик является налогоплательщиком, оказывающим услуги по международным перевозкам;
ячейке "I" – в случае если поставщик является доверителем.
41. В случае выписки ЭСФ в рамках договоров о совместной деятельности и (или) в рамках соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан в разделе В "Реквизиты поставщика" указываются:
1) реквизиты поверенного или участника договора о совместной деятельности, от имени которого выписывается ЭСФ, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 417 Налогового кодекса;
2) реквизиты каждого участника договора о совместной деятельности;
3) реквизиты участников соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан, от имени которых выписывается ЭСФ.
В случае выписки ЭСФ в рамках договора поручения в разделе В "Реквизиты поставщика" указываются реквизиты доверителя в соответствии со статьей 374 Налогового кодекса.
При отметке ячейки "Е" – в случае если поставщик является "Участник соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан (СРП)" и (или) "F" "Участник договора о совместной деятельности" заполняется строка 10.1 "Количество", в которой указывается количество участников соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан (СРП) и (или) участников договора о совместной деятельности, что увеличивает количество разделов В "Реквизиты поставщика", B1 "Банковские реквизиты поставщика" и Н "Данные по товарам, работам, услугам участников совместной деятельности", которые заполняются для каждого участника соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан (СРП) и (или) участника совместной деятельности;

4) экспорттаушы, өнімді бөлу туралы келісімге (келісімшартқа) немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде (ӨБК) қатысушы болып табылатын, сондай-ақ Салық кодексінің 393-бабы 3-тармағына сәйкес тауарларды өткізу бойынша айналым бойынша ҚҚС нөлдік ставкасын қолданатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші "ӨБК қатысушы" "Е" торкөзін немесе "Экспорттаушы" "G" торкөзін белгілейді. Бұл торкөзді белгілеген кезде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші ЭШФ-ны шетел валютасында жазып бере алады;
5) халықаралық тасымалдар бойынша қызмет көрсететін жеткізуші Салық кодексінің 387-бабына сәйкес "Халықаралық тасымалдар" "Н" торкөзін белгілейді. Бұл торкөзді белгілеген кезде Халықаралық тасымалдар бойынша қызмет көрсететін жеткізуші, ЭШФ-ны шетел валютасында жазып бере алады.";
44-тармақтың:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "ЖСН/БСН" деген 16-жолда тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді алушының ЖСН немесе БСН көрсетіледі (жол толтыруға жатады).
Бұл ретте, егер "Алушының санаты" деген 20-жолдың мынадай торкөзі белгіленсе:
"Резидент емес" деген "Ғ" – резидент еместің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі (ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелген кезде жол толтыруға жатады);
"Бөлшек сауда" деген "I" – бұл жол толтыруға міндетті болып табылмайды;";
3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН" деген 16.1-жолда қосымша ЭШФ жазып берген кезде қосылу, бірігу, бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның БСН көрсетіледі;";
52-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуге арналған шарт (келісімшарт)" деген 27.1-жолда белгі жасалады және тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуге арналған шарттың (келісімшарттың) нөмірі көрсетілетін "Нөмірі" 27.3-жолы және тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуге шарттың (келісімшарттың) күні көрсетілетін "Күні" 27.4-жолы толтырылады және 27.5 "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экспорт және импорт бойынша валюталық шартқа берілген сәйкестендіру нөмірі "Есептік нөмір" көрсетіледі. Жол деректері өзара тәуелді жолдар болып табылады. "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуге арналған шартсыз (келісімшартсыз)" деген 27.2-жолды белгілеген кезде 27.3 және 27.4-жолдар толтыруға жатпайды;";
59-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

4) поставщик товаров, работ, услуг, являющийся экспортером, участником соглашения (контракта) о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан (СРП), а также применяющий нулевую ставку НДС по оборотам по реализации товаров в соответствии с пунктом 3 статьи 393 Налогового кодекса, отмечает ячейку "E" "Участник СРП" или ячейку "G" "Экспортер". При отметке одной из данных ячеек поставщик товаров, работ, услуг может выписывать ЭСФ в иностранной валюте;
5) поставщик, оказывающий услуги по международным перевозкам в соответствии со статьей 387 Налогового кодекса, отмечает ячейку "H" "Международный перевозчик". При отметке данной ячейки поставщик, оказывающий услуги по международным перевозкам, может выписывать ЭСФ в иностранной валюте.";
в пункте 44:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) в строке 16 "ИИН/БИН" указываются ИИН или БИН получателя товаров, работ, услуг (строка подлежит заполнению).
При этом, если в строке 20 "Категория получателя" отмечена ячейка:
"F" "Нерезидент" – указывается, идентификационный код (номер) нерезидента (строка подлежит заполнению при вывозе товаров на территорию государств-членов ЕАЭС);
"I" "Розничная реализация" – строка не обязательна для заполнения;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) в строке 16.1 "БИН реорганизованного лица" при выписке дополнительного ЭСФ указывается БИН юридического лица, реорганизованного путем присоединения, слияния и разделения;";
подпункт 1) пункта 52 изложить в следующей редакции:
"1) в строке 27.1 "Договор (контракт) на поставку товаров, работ, услуг" делается отметка и заполняются строки 27.3 "Номер", в которой указывается номер договора (контракта) на поставку товаров, работ, услуг, 27.4 "Дата", в которой указывается дата договора (контракта) на поставку товаров, работ, услуг, и 27.5 "Учетный номер", в которой указывается идентификационный номер, присвоенный валютному договору по экспорту и импорту в соответствии с Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле". Данные строки являются взаимозависимыми строками. При отметке строки 27.2 "Без договора (контракта) на поставку товаров, работ, услуг" не подлежат заполнению строки 27.3 и 27.4;";
часть третью пункта 59 изложить в следующей редакции:

"Осы бағанда "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің шығарылған жерінің белгілері" деген 2-бағандағы "1", "2", "3" белгілеріне, сондай-ақ ЕАЭО мүше мемлекетке тауарлардың экспорты кезінде "4" және "5" белгіге жататын тауарлар бойынша толтыруға жатады.";
мынадай мазмұндағы 61-1 және 61-2-тармақпен толықтырылсын:
"61-1. "Сандық өлшем бірлігі" деген 6/1-бағанда "Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттарының сыныптауышы туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың өлшем бірліктері мен шоттарының сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгісі мен коды көрсетіледі (жол қадағалануға жататын тауарлар бойынша толтырылуға жатады).
61-2. "Сандық өлшем бірлігіндегі саны" деген 6/2-бағанда осы Қағидалардың 61-1-тармағында көзделген қабылданған өлшем бірліктерін негізге ала отырып, тауардың сандық өлшем бірлігіндегі саны көрсетіледі (жол қадағалануға жататын тауарлар бойынша толтырылуға жатады).";
74-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН" деген 34.2-жолда қосымша ЭШФ жазып берген кезде қосылу, бірігу, бөлініп шығу жолымен қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның БСН көрсетіледі;";
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасы осы тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18603 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлардың Тізбесі:
реттік нөмірлер 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 және 289-жолдармен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"
272
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — арнайы бензиндер:
— — — — өзгелер:
— — — — — өзгелер:

"Данная графа подлежит заполнению по товарам, относящимся к признакам "1", "2", "3" в графе 2 "Признак происхождения товара, работ, услуг", а также признаков "4" и "5" – при экспорте товаров в государства-члены ЕАЭС.";
дополнить пунктами 61-1 и 61-2 следующего содержания:
"61-1. В графе 6/1 "Количественная единица измерения" указывается условное обозначение и код единицы измерения товара в соответствии с классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 145 "О Классификаторе единиц измерения и счета Евразийского экономического союза" (строка подлежит заполнению по товарам, подлежащим прослеживаемости).
61-2. В графе 6/2 "Количество в количественной единице измерения" указывается количество товара в количественной единице измерения, исходя из принятых единиц измерения, предусмотренных пунктом 61-1 настоящих Правил (строка подлежит заполнению по товарам, подлежащим прослеживаемости).";
подпункт 2) пункта 74 изложить в следующей редакции:
"2) в строке 34.2 "БИН реорганизованного лица" указывается БИН юридического лица, реорганизованного путем присоединения, слияния и разделения, при выписке дополнительного ЭСФ.";
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384 "Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18603) следующие дополнения:
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур, утвержденный указанным приказом:
дополнить строками, порядковые номера 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 и 289 следующего содержания:
"
272
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — специальные бензины:
— — — — — прочие:
— — — — — — прочие

— — — — — — күкірт мөлшері 2%-дан астам, бірақ 2,8%-дан артық емес:
— — — — — — — мазуттар
2710196601
2024 жылғы 15 наурыз
282
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — өзгелер:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — сұйық жанармай:
— — — — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — — — күкірт мөлшері 2,8% астам:
— — — — — — — мазуттар
2710196801
2024 жылғы 15 наурыз
283
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа) басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан артық емес:
— — — — — — мазуттар

— — — — — — с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196601
15 марта 2024 года
282
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — топлива жидкие:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы более 2,8 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196801
15 марта 2024 года
283
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы не более 1 мас.%:
— — — — мазуты

2710203101
2024 жылғы 15 наурыз
284
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан астам, бірақ 2%-дан артық емес:
— — — — мазуттар

2710203101
15 марта 2024 года
284
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы более 1 мас. %, но не более 2 мас. %:
— — — — мазуты

2024 жылғы 15 наурыз
289
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
2715000000
2024 жылғы 15 наурыз
".
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды рәсімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды рәсімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19784 болып тіркелген) мынадай өзгерту мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды рәсімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесі (бұдан әрі – Тауарлар тізбесі);";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын Тауарлардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы 3-1-жолмен толықтырылсын:
"
3-1
"Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 462-бабының 5) тармақшасына сәйкес газохол, бензол, нефрас, жеңіл көмірсутектер қоспасы, экологиялық отын.
2024 жылғы 15 наурыз
".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Тауарларға және олардың құжат айналымына ілеспе жүкқұжаттарды рәсімдеу қағидаларында мынадай өзгерістер енгізілсін:
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Тауар қалдықтары бойынша қоймадағы тауар қалдықтарының нақты саны бойынша мәліметтерге сәйкес келуге тиіс "Қалдықтар" нысаны арқылы виртуалды қойма нысандары журналына енгізілетін мәліметтер.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген тауарлар бойынша қоймадағы тауар қалдықтарының нақты саны бойынша мәліметтерге сәйкес келуге тиіс "Өндіріс" нысаны арқылы виртуалды қойма нысандары журналына енгізілетін мәліметтер.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы Қағидалардың 64-тармағында көрсетілген, ТІЖ қағаз жеткізгіште рәсімдеуге жататын жағдайларды қоспағанда, ЭШФ АЖ электрондық нысанда рәсімделеді.
Өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) ТІЖ осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Виртуалды қойма" модулі арқылы мемлекеттік немесе орыс тілдерінде рәсімдейді.

15 марта 2024 года
289
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
2715000000
15 марта 2024 года
".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 утрачивает силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления и их документооборота" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19784) следующие изменения и дополнения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары (далее – Перечень товаров), согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, утвержденный указанным приказом, дополнить строкой, порядковый номер 3-1 следующего содержания:
"
3-1
Газохол, бензанол, нефрас, смесь легких углеводородов, экологическое топливо в соответствии с подпунктом 5) статьи 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
15 марта 2024 года
";
в Правилах оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Сведения по остаткам товаров, вносимые в журнал форм виртуального склада через форму "Остатки" подлежат соответствию сведениям по фактическому количеству остатков товара на складе.
Сведения по товарам, произведенным на территории Республики Казахстан, вносимые в журнал форм виртуального склада через форму "Производство" подлежат соответствию сведениям по фактическому количеству остатков товара на складе.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. СНТ оформляется в электронной форме в ИС ЭСФ, за исключением случая, указанного в пункте 64 настоящих Правил, когда СНТ подлежит оформлению на бумажном носителе.
СНТ оформляется поставщиком (при ввозе – получателем) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на государственном или русском языках посредством модуля "Виртуальный склад".

Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 5, 6, 7 және 8-жолдарында көрсетілген тауарлар бойынша ТІЖ "Виртуалды қойма" модулін қолданбай рәсімделеді.
ТІЖ қағаз жеткізгіштерде рәсімдеу кезінде өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларға қағаз ілеспе жүкқұжаттарды тіркеу және есепке алу журналын (бұдан әрі – Журнал) жүргізеді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. ЭШФ АЖ-да қамтылған электрондық құжат, сондай-ақ осы Қағидалардың 64-армағында көзделген жағдайларда ресімделген қағаз жеткізгіштегі ТІЖ-ы ТІЖ-ның түпнұсқасы (төлнұсқасы) болып табылады.
ТІЖ баспа түріндегі нысанында ТІЖ-дың электрондық (экрандық) нұсқасынан айырмашылықтарға жол беріледі. ТІЖ баспа нысанында жеткізуші толтырған деректемелері көрсетіледі.";
13, 14, 15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. ТІЖ:
1) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 3-1-жолдарында көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында тасымалдау және (немесе) өткізу кезінде;
2) Тауарлар тізбесінің реттік нөмері 4-жолда корсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу кезінде;
3) тауарларды, рұқсат етілген ең жоғары жүк көтеруі 2,5 тоннадан аспайтын, жеңіл автомобильмен әкелуді қоспағанда, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;
4) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 4-жолдарында көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
5) тауарларды, рұқсат етілген ең жоғары жүк көтеруі 2,5 тоннадан аспайтын, жеңіл автомобильмен әкетуді қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына тауарларды әкету кезінде;
6) Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік меншікке айналдырылған мүлікті өткізу кезінде (Тауарлар тізбесінің реттік нөмерлері 1, 2, 3, 3-1 және 4 жолдарда көрсетілген тауарлар) рәсімдеуге жатады;
7) жеке тұлғалардың автомобиль көлігімен ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде ТІЖ тауарларды, жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті (экспедициялау, курьерлік жеткізіп беру) жүзеге асыратын тасымалдаушы рәсімдейді;
8) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 4-жолында көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша араластыруды қоспағанда, тауарларды бір тұлға шегінде және (немесе) бір тұлғаның құрылымдық бөлімшелері арасында өткізу кезенде ресімдеуге жатады.
Автомобиль көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру кезінде ТІЖ әрбір Автомобиль көлігіне жеке ресімделеді.

По товарам, указанным в строках, порядковые номера 5, 6, 7 и 8 Перечня товаров, СНТ оформляется без применения модуля "Виртуальный склад".
При оформлении СНТ на бумажных носителях поставщик (при ввозе – получатель) ведет Журнал регистрации и учета бумажных сопроводительных накладных на товары (далее – Журнал) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Оригиналом (подлинником) СНТ является электронный документ, содержащийся в ИС ЭСФ, а также СНТ на бумажном носителе, оформленная в случае, предусмотренном пунктом 64 настоящих Правил.
СНТ, распечатанная из ИС ЭСФ на бумажный носитель, отражает заполненные поставщиком реквизиты и допускает отличие от электронной (экранной) версии СНТ.";
пункты 13, 14, 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"13. СНТ подлежит оформлению:
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3 и 3-1 Перечня товаров;
2) при реализации на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строке, порядковый номер 4 Перечня товаров;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением ввоза товаров на легковом автомобиле, разрешенная максимальная грузоподъемность которого не превышает 2,5 тонн;
4) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня товаров;
5) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, за исключением вывоза товаров на легковом автомобиле, разрешенная максимальная грузоподъемность которого не превышает 2,5 тонн;
6) при реализации на территории Республики Казахстан имущества, обращенного в государственную собственность (товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня товаров);
7) При ввозе на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров физическому лицу автомобильным транспортом, при этом СНТ оформляется перевозчиком, осуществляющим деятельность по транспортировке товаров (экспедирование, курьерская доставка);
8) при перемещении товаров в пределах одного лица и (или) между структурными подразделениями одного лица, за исключением перемещения по территории Республики Казахстан товаров, указанных в строке, порядковый номер 4 Перечня товаров.
При осуществлении перевозок автомобильным транспортным средством, СНТ оформляется отдельно на каждое транспортное средство.

14. ТІЖ:
1) бөлшек сауда кезінде, мынадай жағдайларда:
тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар:
сатып алушыға бақылау-касса машинасының чегін ұсына отырып, қолма-қол ақшамен және (немесе) көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу терминалдар арқылы;
төлем карточкаларын пайдаланып, төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдана отырып;
жеке тұлғаларға тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар электрондық ақшамен немесе электрондық төлем құралдарын пайдалана отырып жүзеге асырылған кезде;
2) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 3 және 3-1-жолдарында көрсетілген автожанармай құю станциялары тауарларды бөлшек саудада өткізуі кезінде;
3) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде;
4) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде;
5) ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы тасымалдауды бастау орны болып табылатын ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;
6) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 4-жолдарында көрсетілген тауарларды қоспағанда, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан межелі елі ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағы болып табылатын, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
7) СЭҚ ТН коды Дүниежүзілік сауда ұйымын (бұдан әрі – ДСҰ) Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-га мүше мемлекеттердің аумағына алып қою тізбесіне енгізілген ыдысты әкету жағдайларын қоспағанда, қайтарылатын ыдысты тиеу кезінде;
8) тауарларды бір тұлғаның шегінде бір мекенжай бойынша орналасқан стационарлық, өндірістік және (немесе) қойма үй-жайлары арасында өткізу кезінде;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе жеке тұлғалардың жеке пайдалануы үшін тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде рәсімдеуге жатпайды.
15. Өнім беруші (алушы әкелу кезінде) Салық кодексінің 176-бабында көзделген, мынадай мерзімдерде ТІЖ:
1) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағымен алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;

14. СНТ не подлежит оформлению:
1) при розничной торговле, в следующих случаях:
при реализации товаров, расчеты за которые осуществляются:
наличными деньгами с представлением покупателю чека контрольно-кассовой машины и (или) через терминалы оплаты услуг;
с применением оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
при реализации товаров физическим лицам, расчеты за которые осуществляются электронными деньгами или с использованием средств электронного платежа;
2) при розничной реализации автозаправочными станциями товаров, указанных в строках, порядковые номера 3 и 3-1 Перечня товаров;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, и с территории государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, и на территорию государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
5) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, по которым местом начала транспортировки является территория государств, не являющихся членами ЕАЭС;
6) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, по которым страной назначения является территория государства, не являющегося членом ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня товаров;
7) при отгрузке возвратной тары, за исключением случаев вывоза тары, код ТН ВЭД который включен в Перечень изъятия Всемирной торговой организации (далее – ВТО), с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС;
8) при перемещении товаров в пределах одного лица между стационарными, производственными и (или) складскими помещениями, расположенными по одному адресу;
9) при ввозе на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров для личного пользования физическими лицами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. СНТ представляется поставщиком (при ввозе получателем) в следующие сроки, предусмотренные статьей 176 Налогового кодекса:
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке товаров по территории Республики Казахстан – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;

2) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына:
ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан әкелу кезінде – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 3-1-жолдарында көрсетілген, олар бойынша кедендік тазарту жүргізілген тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелу кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткенге дейін;
3) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3. 3-1 және 4-жолдарынды көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
4) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
5) ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше басқа мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде автомобиль өткізу пунктінде ұсынады.
Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан немесе Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына автомобиль көлігі не әуе кемесі арқылы тауарларды әкелу немесе әкету кезінде мемлекеттік кірістер органының қызметкері, ТІЖ-ге тиісті белгі қою арқылы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту фактісін растауды жүргізеді.
16. ТІЖ алушы ТІЖ ЭШФ АЖ-да тіркелген күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде расталған немесе бас тартылған ТІЖ ұсыну жүзеге асырылатын, көліктің кез келген түрі арқылы тауарды жеткізуді (тасымалдауды) қоспағанда, АЖ арқылы ұсынады ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тәртіппен ЭЦҚ-мен қол қойылған, расталған және бас тартылған ТІЖ ЭШФ АЖ арқылы ұсынады.";
17-тармақтын 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Тауарлар тізбесінің реттік нөмілері 3 және 3-1-жолдарында көрсетілген тауарларды түпкілікті тұтынушыға өткізу кезінде талап етілмейді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Толық емес және (немесе) дұрыс емес деректерді көрсете отырып рәсімделген, сондай-ақ алушы растамаған немесе бас тартпаған, осы тармақта белгіленген жағдайларды қоспағанда, ТІЖ:
1) тауарды көліктің кез келген түрі арқылы жеткізу (тасымалдау) кезінде – ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күнінен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;

2) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан:
с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, – не позднее начала перемещения, реализации товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3 и 3-1 Перечня товаров, по которым произведена таможенная очистка;
с территории государств-членов ЕАЭС – до пересечения Государственной границы Республики Казахстан;
3) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня товаров – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
5) при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан – на автомобильном пункте пропуска при пересечении Государственной границы Республики Казахстан.
При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортным средством либо воздушным судном, работником органа государственных доходов производится подтверждение факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан путем проставления соответствующей отметки в СНТ.
16. Получатель СНТ в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ представляет посредством ИС ЭСФ подтвержденную или отклоненную СНТ, подписанную ЭЦП в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", за исключением поставки (перевозки) товара посредством любого вида транспорта, при которой представление подтвержденной или отклоненной СНТ осуществляется не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.";
подпункт 4) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"4) при реализации товаров, указанных в строках, порядковые номера 3 и 3-1 Перечня товаров, конечному потребителю.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. СНТ, оформленная с указанием неполных и (или) недостоверных данных, а также неподтвержденная или неотклоненная получателем, подлежит исправлению или отзыву поставщиком (при ввозе – получателем), за исключением случаев, установленных настоящим пунктом:
1) при поставке (перевозке) товара посредством любого вида транспорта – в течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ;

2) көлікті пайдаланбай тауарды жеткізу кезінде – ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күнінен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жеткізуші (әкелу кезінде – алушы) түзетуге немесе кері қайтарып алуға жатады.
Бүл ретте ТІЖ рәсімделген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелу немесе Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өту фактісі расталған әкелу (әкету) кезінде, кері қайтарып алуға жатпайды.";
21-тармақтың мәтініне орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тілінде өзгермейді;
22-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"22. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 4-жолдарында көрсетілген тауарларды алушы бастапқы ТІЖ ресімдейді, ол арқылы тауарлар виртуалды қоймаға түседі.";
23-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"23. Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелу немесе Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде тауарларды осындай тасымалдауды жүзеге асыратын тұлға (жүргізуші) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өту кезінде мемлекеттік кірістер органының қызметкеріне осы тасымалданатын тауарға ТІЖ тіркеу нөмірін ұсынуға міндетті.";
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Бастапқы ТІЖ бойынша виртуалды қоймаға кіріске алынған, ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу бойынша алушы, қажет болған жағдайда, виртуалды қойма арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарларды қоспағанда, Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 4-жолдарында көрсетілген тауарлар виртуалды қоймадан есептен шығаруды жүргізеді.";
24 және 25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 3-1 және 4-жолдарында көрсетілген тауарлар:
тауардың ID-ін қамтитын деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машинасының чегінің негізінде – өткізілген күннен бастап күнтізбелік 16 (он алты) күн өткеннен кейін автоматты түрде;
өз мұқтажы үшін, өндірісте, қызмет көрсетуде, жұмыстарды орындауда пайдалану кезінде;
бүлінген, жоғалған, ұрланған, кәдеге жаратылған кезде;
қадағалап отыру тоқтатылған кезде;
осы Қағидалардың 17-тармағының 3) тармақшасында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін, бөлшек сауда субъектісіне рәсімделген ТІЖ бойынша тауарларды алу кезінде ТІЖ рәсімделген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін автоматты түрде өткізуге ТІЖ рәсімдеусіз виртуалды қоймадан есептен шығарылады.

2) при поставке товара без использования транспорта – в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.
При этом СНТ, оформленная при ввозе (вывозе) товаров на территорию (с территории) Республики Казахстан с территории (на территорию) государств-членов ЕАЭС, по которой имеется подтверждение факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан, не подлежит отзыву.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. По товарам, реализованным налогоплательщику, которому согласно подпункту 3) пункта 17 настоящих Правил присвоена отметка "Малая торговая точка", оформление СНТ на возврат товара производится поставщиком.";
часть первую пункта 22 изложить в следующей редакции:
"22. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС получатель товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня, оформляет первичную СНТ, посредством которой товары поступают в виртуальный склад.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортным средством лицо, осуществляющее такую транспортировку товаров (водитель) на пункте пропуска при пересечении Государственной границы предоставляет регистрационный номер СНТ на перевозимый товар работнику органа государственных доходов для подтверждения факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Получатель по товарам, ввозимым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня товаров, оприходованным на виртуальный склад по СНТ, имеет возможность произвести списание указанных товаров с виртуального склада.";
пункты 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"24. Товары, указанные в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 3-1 и 4 Перечня товаров, списываются с виртуального склада без оформления СНТ на реализацию:
на основе чека контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных, который содержит ID товара – автоматически на 16 (шестнадцатый) календарный день со дня реализации;
при использовании для собственных нужд, в производстве, оказании услуг, выполнении работ;
при порче, утрате, хищении, утилизации;
при прекращении прослеживаемости;
при получении товаров по СНТ, оформленной в адрес субъекта розничной торговли, соответствующего критериям, установленным подпунктом 3) пункта 17 настоящих Правил, автоматически по истечении 30 (тридцати) календарных дней с даты оформления СНТ.

25. ЭШФ АЖ-де тіркелген ТІЖ Салық кодексінде белгіленген талап қою мерзімі ішінде ЭШФ АЖ-да тіркелген күннен бастап сақталады.
Қағаз ТІЖ тіркеу және есепке алу журналында, сондай-ақ қағаз ТІЖ тіркеу және есепке алу журналында тіркелген ТІЖ тіркеу күнінен бастап Салық кодексінде белгіленген талап қою мерзімі шегінде сақталады.";
29, 30, 31 және 32- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. "Жалпы бөлім" деген А бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"1. ТІЖ нөмірін есепке алу жүйесі" – салық төлеушінің салық есебінде берілетін және тауарларды жеткізуші дербес айқындайтын ТІЖ реттік нөмірі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"2. Тауарды тиеп-жөнелту күні" – күні қолмен толтырылады;
"3. ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркеу нөмірі" – ЭШФ АЖ ТІЖ тіркеу кезінде автоматты түрде толтырылады (ЭШФ АЖ қатысушысымен толтыруға және (немесе) редакциялауға арналмаған);
"3.1. ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркеу күні мен нөмірі" – ЭШФ АЖ-да автоматты түрде толтырылады және рәсімдеудің нақты уақытына сәйкес келеді;
"4. Актінің/Таңбалауға жататын тауарлар бойынша хабарламаның нөмірі" – тауарларды қабылдау/беру актісінің немесе әкелу туралы хабарламаның тіркеу нөмірі көрсетіледі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"4.1. Актінің/Цифрлық таңбалау бойынша хабарламаның күні" – тауарларды қабылдау/беру актісінің немесе әкелу туралы хабарламаның күні көрсетіледі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"5. ТІЖ түзету" – ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледі, жеткізушіні және (немесе) тауарларды алушыны ауыстыруға әкеп соқтырмайтын қателерді түзету қажет болған жағдайда, жойылғанның орнына ТІЖ рәсімдеу қажет болған кезде белгі қойылады;
"5.1. ЭШФ АЖ түзетілген ТІЖ тіркеу нөмірі" – ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледі;
"6. ТІЖ бойынша, бұрынғы тауарды қайтару" – тауарды қайтару қажет болған кезде "Өнім берушінің деректемелері" деген В бөлімде алушының деректемелерін, "Алушының деректемелері" деген С бөлімде өнім берушінің деректемелерінде белгі қойылады;
"6.1. ЭШФ АЖ ТІЖ тіркеу нөмірі" – ЭШФ АЖ-да бұрын рәсімделген ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледы;
"7. Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"7.1. Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу";
"7.2. Қайта өңдеуге әкелу";
"7.3. Уақытша әкелу";
"7.4. Уақытша әкетілген тауарды әкелу";
"7.5. АЭА аумағына тауарларды әкелу" – белгісі қойылады:
"7.5.1. АЭА атауы" – тауарларды "еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ" (бұдан әрі – АЭА) аумағына өткізу қажет болған кезде толтырылады (көрсетілетін тізімнен таңдалады);

25. СНТ, зарегистрированная в ИС ЭСФ, хранится с даты регистрации в ИС ЭСФ в течение срока исковой давности, установленной Налоговым кодексом.
СНТ, зарегистрированная в Журнале регистрации и учета бумажных СНТ, а также Журнал регистрации и учета бумажных СНТ, хранятся с даты регистрации СНТ в течение срока исковой давности, установленной Налоговым кодексом.";
пункты 29, 30, 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"29. В разделе А "Общий раздел" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"1. Номер СНТ учетной системы" – порядковый номер СНТ, который присваивается в налоговом учете налогоплательщика и определяется поставщиком товаров самостоятельно (данное поле не обязательно к заполнению);
"2. Дата отгрузки товара" – дата заполняется вручную;
"3. Регистрационный номер СНТ в ИС ЭСФ" – заполняется автоматически при регистрации СНТ в ИС ЭСФ (не предназначено для заполнения и (или) редактирования участником ИС ЭСФ);
"3.1. Дата и время регистрации СНТ в ИС ЭСФ" – заполняется автоматически ИС ЭСФ и соответствует фактическому времени оформления;
"4. Номер акта/Уведомления по товарам, подлежащим маркировке" – указывается регистрационный номер акта приема/передачи или уведомления о ввозе товаров, подлежащих маркировке (данное поле не обязательно к заполнению);
"4.1. Дата акта/Уведомления по товарам, подлежащим маркировке" – указывается дата акта приема/передачи или уведомления о ввозе товаров, подлежащих маркировке (данное поле не обязательно к заполнению);
"5. Исправление СНТ" – ставится отметка при необходимости исправления ошибок, не влекущих замену поставщика и (или) получателя товаров, путем аннулирования ранее оформленной СНТ и оформлением исправленной СНТ;
"5.1. Регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ" – указывается регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ;
"6. Возврат товара, ранее принятого по СНТ" – ставится отметка при необходимости возврата товара, с указанием в разделе В "Реквизиты поставщика" реквизитов получателя, в разделе С "Реквизиты получателя" реквизитов поставщика;
"6.1. Регистрационный номер СНТ в ИС ЭСФ" – указывается регистрационный номер ранее оформленной СНТ в ИС ЭСФ;
"7. Ввоз товаров на территорию Республики Казахстан" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"7.1. Ввоз товаров на территорию Республики Казахстан";
"7.2. Ввоз на переработку";
"7.3. Временный ввоз";
"7.4. Ввоз временно вывезенного товара";
"7.5. Ввоз товаров на территорию СЭЗ" – указывается отметка:
"7.5.1. Наименование СЭЗ" – заполняется при необходимости при реализации товаров на территорию "свободной (специальной, особой) экономической зоны" (далее – СЭЗ), (выбирается из отображаемого списка);

"8. Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды әкету" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"8.1. Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды әкету";
"8.2. Қайта өңдеуге әкету";
"8.3. Уақытша әкету";
"8.4. Уақытша әкелінген тауарды әкету";
"8.5. АЭА аумағынан тауарларды әкету";
"8.5.1. АЭА атауы" – АЭА аумағына тауарларды өткізу қажет болған кезде толтырылады (көрсетілетін тізімнен таңдалады);
"9. Тауарлардың өткізілуі" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"9.1. Қазақстан Республикасының аумағына бір тұлға шегінде" – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 3-1-жолдарында көрсетілген тауарларға белгі қойылады;
"9.2. ЕАЭО шеңберінде бір тұлға шегінде";
"9.3. Өзгеше өткізілуі";
"10. Акцизделетін және басқа да тауарлар (цифрлық таңбалауды қоспағанда)" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады:
"10.1. Этил спирті";
"10.2. Толысылған шарап";
"10.3. Сыра қайнату өнімі";
"10.4. Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)";
"10.5. Мұнай өнімдері";
"10.6. Биоотын";
"10.7. Темекі бұйымдары";
"11. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы)" – экспорттық бақылауға жататын тауарлармен операцияларды (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы) жүзеге асыру қажет болған кезде белгі қойылады;
"12. Таңбалауға жататын" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады.
30. "Жеткізушінің деректемелері" деген В бөлімде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"13. Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН)" – жеткізуші енгізеді, әкелу кезінде алушы енгізеді (егер тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"13.1. Бейрезидент" – егер тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"14. Жеткізушінің/жөнелтушінің атауы";
"15. Құрылымдық бөлімшенің БСН";
"16. Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН";
"17. Жеткізушінің санаты";
"18. Жеткізуші тіркелген елдің коды" – "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22-қосымшаға (бұдан әрі – Жіктеуіштің 22-қосымшасы) сәйкес Әлем елдері жіктеуіштеріне сәйкес тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) елдің әріптік коды көрсетіледі;
"19. Жөнелту/тиеп жөнелту елінің коды" - аумағынан тауарларды жөнелту жүзеге асырылатын жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) елінің әріптік коды көрсетіледі;

"8. Вывоз товаров с территории Республики Казахстан" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"8.1. Вывоз товаров с территории Республики Казахстан";
"8.2. Вывоз на переработку";
"8.3. Временный вывоз";
"8.4. Вывоз временно ввезенного товара";
"8.5. Вывоз товаров с территории СЭЗ";
"8.5.1. Наименование СЭЗ" – заполняется при необходимости при реализации товаров с территории СЭЗ (выбирается из отображаемого списка);
"9. Перемещение товаров" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"9.1. В пределах одного лица на территории РК" – ставится отметка, только по товарам, указанным в строках, порядковые номера 1, 2, 3 и 3-1 Перечня товаров;
"9.2. В пределах одного лица в рамках ЕАЭС";
"9.3. Иное перемещение";
"10. Подакцизные и другие товары (за исключением подлежащих маркировке)" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"10.1. Этиловый спирт";
"10.2. Вино наливом";
"10.3. Пивоваренная продукция";
"10.4. Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)";
"10.5. Нефтепродукты";
"10.6. Биотопливо";
"10.7. Табачные изделия";
"11. Товары, подлежащие экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" – ставится отметка при необходимости осуществления операций с товарами, подлежащими экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения);
"12. Подлежащие маркировке" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке.
30. В разделе В "Реквизиты поставщика" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"13. Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН)" – вводится поставщиком, при ввозе вводится получателем (если поставщиком (отправителем) товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, то указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"13.1. Нерезидент" – ставится отметка в случае, если поставщик (отправитель) товаров является нерезидентом;
"14. Наименование поставщика/отправителя";
"15. БИН структурного подразделения";
"16. БИН реорганизованного лица";
"17. Категория поставщика";
"18. Код страны регистрации поставщика" – указывается буквенный код страны поставщика (отправителя) товаров в соответствии с Классификатором стран мира согласно приложению 22, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (далее – приложение 22 Классификатора);
"19. Код страны отправки/отгрузки" – указывается буквенный код страны поставщика (отправителя) товаров в соответствии с приложением 22 Классификатора с территории которого осуществляется отправка товаров;

"20. Жөнелтудің/тиеп жөнелтудің іс жүзіндегі мекенжайы" – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 2-жолда көрсетілген тауарлардың айналымы кезінде автоматты түрде толтырылады;
"21. Жөнелту/тиеп жөнелтудің сәйкестендіру (ID) нөмірі" – виртуалды қойманың тіркеу нөмірі (осы жол тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде толтырылмайды).
31. "Алушының деректемелері" деген С бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"22. ЖСН/БСН" (егер тауарларды алушы ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"22.1. Бейрезидент" – егер тауарларды алушы бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"23. Алушының атауы";
"24. Құрылымдық бөлімшенің БСН";
"25. Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН";
"26. Алушының санаты";
"27. Алушы тіркелген елдің коды" – тауарларды алушы елдің әріптік коды көрсетіледі, әуежайларда Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес әуе бортына жататын елдің әріптік коды көрсетіледі;
"28. Жеткізіп беру/жеткізу елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тауарларды алушы елдің әріптік коды көрсетіледі;
"29. Жеткізіп берудің/жеткізудің іс жүзіндегі мекенжайы" – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 2-жолда көрсетілген тауарлардың айналымы кезінде автоматты түрде толтырылады;
"30. Жеткізіп берудің/жеткізудің сәйкестендіру (ID) нөмірі" – виртуалды қойманы тіркеу нөмірі (осы жол тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде толтырылмайды).
32. "Жүк жөнелтушінің және жүк алушының деректемелері" деген D бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"Жүк жөнелтуші" – оның атынан жүк жөнелту ресімделетін тұлға:
"31. ЖСН/БСН" (егер жүк жөнелтуші ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"31.1. Бейрезидент" – егер жүк жөнелтуші бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"32. Жүк жөнелтушінің атауы";
"33. Жөнелтуші елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес жүк жөнелтуші елдің әріптік коды көрсетіледі;
"Жүк алушы" – шарт негізінде немесе өзге де заңды негіздерде жүкті алуға уәкілетті тұлға:
"34. ЖСН/БСН" (егер жүк жөнелтуші ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"34.1. Бейрезидент" – егер жүк жөнелтуші бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"35. Жүк алушының атауы";
"36. Жеткізу елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес жүк алушы елінің әріптік коды көрсетіледі.";

"20. Фактический адрес отправки/отгрузки" – заполняется автоматически при обороте товаров, указанных в строке, порядковый номер 2 Перечня товаров;
"21. Идентификационный номер (ID) склада отправки/отгрузки" – номер регистрации виртуального склада (данное поле при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан не заполняется).
31. В разделе С "Реквизиты получателя" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"22. ИИН/БИН" (если покупателем (получателем) товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"22.1. Нерезидент" – ставится отметка, в случае если покупатель (получатель) товаров является нерезидентом;
"23. Наименование получателя";
"24. БИН структурного подразделения";
"25. БИН реорганизованного лица";
"26. Категория получателя";
"27. Код страны регистрации получателя" – указывается буквенный код страны получателя товаров, аэропортами указывается буквенный код страны принадлежности воздушного борта в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"28. Код страны доставки/поставки" – указывается буквенный код страны получателя товаров в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"29. Фактический адрес доставки/поставки" – заполняется автоматически при обороте товаров, указанных в строке, порядковый номер 2 Перечня товаров;
"30. Идентификационный номер (ID) склада доставки/поставки" – номер регистрации виртуального склада (данное поле при вывозе товаров с территории Республики Казахстан не заполняется).
32. В Разделе D "Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"Грузоотправитель" – лицо, от имени которого оформляется отправка груза:
"31. ИИН/БИН" (если грузоотправитель товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"31.1. Нерезидент" – ставится отметка, если грузоотправитель товаров является нерезидентом;
"32. Наименование грузоотправителя";
"33. Код страны отправки" – указывается буквенный код страны грузоотправителя согласно приложению 22 Классификатора;
"Грузополучатель" – лицо, уполномоченное на получение груза на основании договора или на иных законных основаниях:
"34. ИИН/БИН" (если грузополучатель товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"34.1. Нерезидент" – ставится отметка, если грузополучатель товаров является нерезидентом;
"35. Наименование грузополучателя";
"36. Код страны доставки" – указывается буквенный код страны грузополучателя согласно приложению 22 Классификатора.";

мынадай мазмұндағы 32-1-тармақпен толықтырылсын:
"32-1. D1-бөлімінде. "Қосымша мәліметтер" бөлімінде-қажет болған жағдайда қосымша мәліметтер көрсетіледі:
"Жүк жөнелтушінің деректемелері" - қажет болған жағдайда жүк жөнелтушінің "D1а. Қосымша мәліметтер" көрсетіледі;
"Жүк алушының деректемелері" - қажет болған жағдайда жүк алушының "D1b. Қосымша мәліметтер" көрсетіледі.";
33 және 34-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. "Тасымалдау бойынша мәлімет" деген Е бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"37. тасымалдаушының деректемелері" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады.
"37.1. Бейрезидент" – егер тасымалдаушы бейрезидент болса торкөзі белгіленеді;
"37.2. Тасымалдаушы елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тасымалдаушы елінің әріптік коды көрсетіледі (бұл ашық жол қадағалауға жататын тауарларды тасымалдау кезінде толтырылады);
"38. ЖСН/БСН" – тасымалдаушының ЖСН/БСН көрсетіледі (егер тасымалдаушы ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"39. Көлік түрі" – жоспарланған көлік туралы мәліметтер көрсетіледі (көрсетілетін тізімнен таңдалады):
"а. автомобиль" белгісін көрсеткен кезде "а1.1 АКҚ мемлекеттік нөмірі" жолы толтырылады (бұл жол мемлекеттік шекараны кесіп өту кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс).
34. "Тауарды жеткізуге арналған шарт (келісімшарт)" деген F бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"40.а. Шарт (келісімшарт) немесе шартқа қосымша" – қажет болған кезде тиісті белгі қойылады;
"40.b. Шартсыз (келісімшартсыз)" – қажет болған кезде тиісті белгі қойылады;
"41. Нөмірі";
"42. Күні";
"42.1. Есептік нөмір" – "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экспорт және импорт бойынша валюталық шартқа берілген сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұл жол шартты-міндетті болып табылады);
"43. Шарт бойынша ақы төлеу тараптары" – тауарларды жеткізуге арналған шартқа (келісімшартқа) сәйкес төлем шарттары көрсетіледі;
"44. Жеткізу шарттары (ИНКОТЕРМС) – дәстүрге, оның ішінде іскерлік айналымдағы дәстүрге сәйкес халықаралық шарттар үшін Жіктеуіштің 13-қосымшасына сәйкес бас әріптермен латын шрифтімен үш мәнді әріптік коды көрсетіледі (Инкотермс).";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. "Тауарлар бойынша деректер" деген G1 бөлімінде мынадай деректер бойынша бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірі көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);

дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. В Разделе D1 "Дополнительные сведения" – при необходимости указываются дополнительные сведения:
"Реквизиты грузоотправителя" – при необходимости указываются "D1a. Дополнительные сведения" грузоотправителя;
"Реквизиты грузополучателя" – при необходимости указываются "D1b. Дополнительные сведения" грузополучателя.";
пункты 33 и 34 изложить в следующей редакции:
"33. В Разделе Е "Сведения по перевозке" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"37. Наименование перевозчика" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке.
"37.1. Нерезидент" – ставится отметка, если перевозчик является нерезидентом;
"37.2. Код страны перевозчика" – указывается буквенный код страны перевозчика согласно приложению 22 Классификатора. (данное поле заполняется при перевозке товаров, подлежащих прослеживаемости);
"38. ИИН/БИН" (если перевозчик является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента перевозчика);
"39. Вид транспорта" – указываются сведения о планируемом транспорте (выбирается из отображаемого списка).
При указании отметки "а. автомобильный", заполняется строка "а1.1 государственный номер АТС" (обязательно наличие данных на момент пересечения Государственной границы).
34. В Разделе F "Договор (контракт) на поставку товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"40.а. Договор (контракт) или приложение к договору" – при необходимости проставляется соответствующая отметка;
"40.b. Без договора (контракта)" – при необходимости проставляется соответствующая отметка;
"41. Номер";
"42. Дата";
"42.1. Учетный номер" – указывается идентификационный номер, присвоенный валютному договору по экспорту и импорту в соответствии с Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле";
"43. Условия оплаты по договору" – указываются условия оплаты согласно договору (контракту) на поставку товаров;
"44. Условия поставки (ИНКОТЕРМС)" – указывается трехзначный буквенный код заглавными буквами, латинским шрифтом в соответствии с приложением 13 Классификатора, для международных операций в соответствии с обычаями, в том числе обычаями делового оборота (Инкотермс).";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. В разделе G1 "Данные по товарам" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указывается порядковый номер по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);

"3. Тауарлардың атауы";
"4. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"5. Өлшем бірлігі";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – жанама салықтарды есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"12. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – жанама салықтарды ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"13. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауар коды (GTIN)" (Global Trade Item Number) – басқа код немесе Тауар коды (GTIN) көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. Қосымша ақпараттар" – қажет болған кезде қосымша мәліметтер көрсетіледі.
Реттік нөмірі 51-жолда "Барлығы" – 6, 8, 9, 11 және 12-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.";
38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 және 50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. "Этил спирті" деген G2 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
реттік нөмірі "Операция коды" 56-жолда (ЭШФ АЖ анықтамалығынан таңдалады):

"3. Наименование товара";
"4. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"5. Единица измерения";
"6. Количество (объем)";
"7. Цена за единицу товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета косвенных налогов (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС, соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом косвенных налогов (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, сертификата о происхождении товара (СТ-1), или сертификата о происхождении товара (СТ-KZ), первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Код товара (GTIN)" (Global Trade Item Number) – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"17. Дополнительная информация" – при необходимости указываются дополнительные сведения.
В строке, порядковый номер, 51 "Всего" – указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.";
пункты 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 и 50 изложить в следующей редакции:
"38. В разделе G2 "Этиловый спирт" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер 56, "Код операции" (выбирается из справочника ИС ЭСФ):

"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдап алынады);
"4. Этил спиртінің түрі, атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Литр үшін баға" – тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде валютада шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша, олар болмаған кезде – сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша теңгемен көрсетіледі;
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9/1. Күштілігі (% – спирт құрамы)";
"9/2. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"9. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акцизді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштен, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен немесе тауарларға арналған декларациядан, бастапқы ТІЖ-дан тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауар коды (GTIN)" – басқа код немесе Тауар коды (GTIN) көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі 57-жолда "Барлығы" 6, 8, 9, 11 және 12-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
39. "Толысылған шарап" деген G3 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдап алынады);

"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4 Вид, наименование этилового спирта" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (в литрах)";
"7. Цена за литр" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии – по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9/1. Крепость (% – процентное содержание спирта)";
"9/2. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Код товара (GTIN) – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению)";
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 57 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.
39. В разделе G3 "Вино наливом" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);

"4. Толысылған шараптың түрі, атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН;
"6. Саны (көлемі)";
"7. Тауар бірлігі үшін баға" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде ұлттық валютада немесе шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акцизді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны ұсынғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттарды растайтын бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияны ұсынғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауар коды (GTIN)" – басқа код немесе Тауар коды (GTIN) көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі 58-жолда "Барлығы" 6, 8, 9, 11 және 12-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
40. "Сыра қайнату өнімі" деген G4 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
Реттік нөмірі "Операция коды" 59-жолда (анықтамалықтан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі";
"3. Сыра қайнату өнімінің атауы";
"4. Өнім түрі";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі";
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрде)";
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар, кег, қаптамалар данамен)";
"9. Қаптамалардағы (бөтелкелер, банкалар) саны";
"10. Саны (литрмен)";
"11. Тауар бірлігі үшін баға" – жеткізуші енгізген сыра қайнату өніміне арналған бір ыдыстың, бөтелкенің, банкінің, кегтің бөшкенің бағасы (теңгеде) көрсетіледі, (тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютада, олар болмаған кезде енгізетін баға сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша алушымен көрсетіледі);

"4. Вид, наименование вина наливом" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (объем)";
"7. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов, подтверждающих происхождение товара;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Код товара (GTIN) – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению)";
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 58. "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.
40. В разделе G4 "Пивоваренная продукция" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер, 59 "Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара";
"3. Наименование пивоваренной продукции";
"4. Вид продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения";
"7. Емкость тары (в литрах)";
"8. Количество (бутылок, банок, кег, упаковок в штуках)";
"9. Количество (бутылок, банок) в упаковке";
"10. Количество (в литрах)";
"11. Цена за единицу товара" – указывается цена одной емкости, бутылки, банки, кег-бочки для пивоваренной продукции (указывается в тенге), которая вводится поставщиком (при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);

"12. Жанама салықтарсыз тауардын құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес";
"13. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"14. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"15. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"16. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке ала отырып тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"17. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"20. Тауар коды (GTIN)" – басқа код немесе Тауар коды (GTIN) көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"21. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "Барлығы" 60-жолда 8, 9, 10, 12, 13, 15 және 16-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
41. "Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)" деген G5 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
Реттік нөмірі "Операция коды" 61-жолда (анықтамалықтан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Тауардың атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өнім түрі" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрмен)" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар)";
"9. Саны (литрмен)";
"10. Тауар бірлігі үшін баға" – бір бөтелкенің бағасын жеткізуші теңгеде енгізеді (тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде валютада немесе шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша көрсетіледі), олар болмаған кезде, баға сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша көрсетіледі;

"12. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"13/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению";
"13. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"14. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"15. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"16. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"17. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"18. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"20. Код товара (GTIN) – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению)";
"21. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 60 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 8, 9, 10, 12, 13, 15 и 16.
41. В разделе G5 "Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер, 61 "Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование товаров" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Вид продукции" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"7. Емкость тары (в литрах)" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"8. Количество (бутылок, банок)";
"9. Количество (в литрах)";
"10. Цена за единицу товара" – указывается цена одной бутылки в тенге, которая вводится поставщиком (при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);

"11. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12/1. Күштілігі (% – спирт құрамы)";
"12/2. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акцизді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Тауар коды (GTIN)" – Тауар коды (GTIN) немесе басқа коды көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"20. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "Барлығы" 62-жолда 7, 8, 9, 11, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
42. "Мұнай өнімдері жекелеген түрлері бойынша деректер" деген G6 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"63. Операция коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"64. Жеткізушінің түрі" (көрсетілген тізімнен жеткізуші түрінің бірі таңдалады);
"65. МКО коды жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайы";
"66. МКО коды жеткізіп беру/жеткізу мекенжайы";
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Мұнай өнімінің түрі, маркасы" – ПИН-кодты енгізу кезінде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады;
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Тауардың өлшем бірлігі (тонна, литр)";
"7. Тоннадағы тауардың мөлшері, (бөлшек сауда үшін литрде)";
"8. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);

"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12/1. Крепость (% - процентное содержание спирта)";
"12/2. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Код товара (GTIN)" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 62 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 7, 8, 9, 11, 12, 14 и 15.
42. В разделе G6 "Данные по отдельным видам нефтепродуктов" заполняются строки и графы со следующими данными:
"63. Код операции" (выбирается из справочника);
"64. Тип поставщика" (выбирается один из типов поставщика из отображаемого списка);
"65. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"66. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, марка нефтепродукта";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения товара (тонны, литры)";
"7. Количество товара в тоннах, (в литрах для розницы)";
"8. Цена за единицу измерения товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);

"9. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыруға міндетті емес);
"10/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"10. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"11. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"12. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"13. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акциздерді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"14. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"17. Қосымша ақпараттар";
Реттік нөмірі 67-жолда "Барлығы" 6, 7, 9, 10, 12 және 13-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
43. "Биоотын бойынша деректер" деген G7 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"68. Операция коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"69. Жеткізушінің түрі" (көрсетілген тізімнен жеткізуші түрінің бірі таңдалады);
"70. МКО коды жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайы";
"71. МКО коды жеткізіп беру/жеткізу мекенжайы";
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Биоотынның атауы";
"4. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"5. Тауардың өлшем бірлігі (тонна, литр)";
"6. Тоннадағы тауардың мөлшері, (бөлшек сауда үшін литрмен)";
"7. Тауар бірлігі үшін баға";
"8. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмай тауарлардың барлық мөлшерінің (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі;

"9. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"10/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"11. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"14. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"15. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"17. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 67 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 9, 10, 12 и 13.
43. В разделе G7 "Данные по биотопливу" заполняются строки и графы со следующими данными:
"68. Код операции" (выбирается из справочника);
"69. Тип поставщика" (выбирается один из типов поставщика из отображаемого списка);
"70. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"71. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование биотоплива";
"4. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"5. Единица измерения товара (тонны, литры)";
"6. Количество товара в тоннах, (в литрах для розницы)";
"7. Цена за единицу измерения товара";
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;

"10. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"11. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"12. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акциздерді ескере отырып, тауарлардың барлық мөлшерінің (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"14. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі 72-жолда "Барлығы" 6, 7, 8, 9, 11 және 12-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
44. "Темекі өнімдері бойынша деректер (сандық таңбалауды қоспағанда)" деген G8 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"73. Операция коды" (анықтамалықтан таңдалады);
"74. МКО коды жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайы;
"75. МКО коды жеткізіп беру/жеткізу мекенжайы";
"1. Реттік нөмір" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлер көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалығынан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамалығынан таңдалады);
"4. Темекі өнімдерінің атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі (қорап, блоктар, бумалар, дана, килограмм, миллилитр, капсулалар, картридждер)";
"7. Темекі өнімінің саны қорап, блоктар, бумалар (дана, килограмм, миллилитр)" (ПИН-кодты енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қояды);
"8. Саны (қорап, блоктар, бумалар, дана, килограмм, миллилитр, капсулалар, картридждер)";
"9. Темекі өнімінің саны дана, килограмм, миллилитр";
"10. Тауар бірлігі үшін баға" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"11. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;

"10. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"13. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 72 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 8, 9, 11 и 12.
44. В разделе G8 "Данные по табачной продукции (исключая цифровую маркировку)" – заполняются строки и графы со следующими данными:
"73. Код операции" (выбирается из справочника);
"74. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"75. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование табачной продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения (короба, блоки, пачки, штуки, килограммы, миллилитры, капсулы, картриджи)";
"7. Количество табачного изделия в коробе, блоке, пачке (в штуках, килограммах, миллилитрах)" (автоматически проставляется ИС ЭСФ при вводе ПИН-кода);
"8. Количество (короба, блоки, пачки, штуки, килограммы, миллилитры, капсулы, картриджи)";
"9. Количество табачного изделия в штуках, килограммах, миллилитрах";
"10. Цена за единицу измерения товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;

"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акциздерді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Тауар коды (GTIN)" – Тауар коды GTIN немесе басқа коды көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"20. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі 76-жолда "Барлығы" 7, 8, 9, 11, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
45. "Сәйкестендіру құралдарымен таңбалауға жататын тауарлар бойынша деректер (цифрлық таңбалау) деген G9 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Тауар коды (GTIN)" – басқа код немесе Тауар коды GTIN көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"4. Тауардың атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Тұтыну қорабының саны";
"7. Тауар бірлігі үшін бағасы" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"8. Жанама салықтарсыз тауар құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"9/1. Акциздің мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"9. Қосымша акциздің мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес қосымша акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"10. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"11. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);

"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Код товара (GTIN)" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 76 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 7, 8, 9, 11, 12, 14 и 15.
45. В разделе G9 Данные по товарам, подлежащим маркировке средствами идентификации (подлежащей маркировке) заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. GTIN" – указывается код товара GTIN или иной код (данное поле не обязательно к заполнению);
"4. Наименование товара";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество потребительских упаковок";
"7. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"8. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"9/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"9. Ставка дополнительного акциза" – указывается ставка дополнительного акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"10. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"11. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);

"12. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"13. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акциздерді есептей отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"14. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ номері" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"15. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының номері" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"16. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "Барлығы" 77-жолда 6, 8, 9, 11 және 12-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
46. "Экспорттық бақылауға жататын (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы) тауарлар бойынша деректер" деген G10 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауар шығарылған жердің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Тауардың атауы";
"4. Құжаттың нөмірі (лицензия/рұқсат)";
"5. Берілген күні (лицензия/рұқсат)";
"6. Аяқталған күні (лицензияның/рұқсаттың аяқталу мерзімі)";
"7. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"8. Өлшем бірлігі";
"9. Саны (көлемі)";
"10. Тауар бірлігінің бағасы" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"11. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"12/1. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыруға міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жалпы жанама салықтарымен тауардың құны" – ҚҚС және акциздерді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияны тапсырғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;

"12. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза; идентификатор товара в ИС ЭСФ;
"14. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"15. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"16. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 77 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 8, 9, 11 и 12.
46. В разделе G10 "Данные по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товара";
"4. Номер документа (лицензии/разрешения)";
"5. Дата выдачи (лицензии/разрешения)";
"6. Дата окончания (срок окончания лицензии/разрешения)";
"7. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"8. Единица измерения";
"9. Количество (объем)";
"10. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"11. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"12/1. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;

"18. Тауарларға арналған декларацияныбергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"19. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі 78-жолда "Барлығы" 9, 11, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
47. "Автомобиль көлігімен тасымалданатын жүк туралы деректер", K1 "Жүк туралы мәлімет", K2 "Тиеу-түсіру операциялары" және K3 "Өзге де мәліметтер (тасымалдаушы толтырады)" деген бөлімдерде тауар беруші толтыруы міндетті емес тауар тасымалдау жүкқұжаты бойынша мәліметтер толтырылады.
48. "Тауарды жіберу бойынша мәлімет" деген L бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"79. Тауарды жіберуді жүргізген" – тауарды жіберуді жүргізген тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;
"80. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе жеке кәсіпкердің не жеке практикамен айналысатын тұлғаның ЭЦҚ";
"81. ТІЖ-ға қол қоюға уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ";
"82. ТІЖ жазып берген тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)";
"83. Тауарды жіберу сенімхат бойынша жүзеге асырылады";
"83.1. Нөмір" – сенімхаттың нөмірі көрсетіледі;
"83.2. Күні" – сенімхаттың күні (күні, айы, жылы форматында) көрсетіледі.
Бұл бөлім тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге ТІЖ рәсімдеу кезінде толтырылмайды.
49. "Тауарды қабылдау туралы мәліметтер" деген М бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"84. Атынан тауарды қабылдауды/бас тартуды жүргізген" – тұлға көрсетіледі, ол тауарды қабылдауды/бас тартуды жүргізген;
"85. Тауар қабылданған/бас тартылған күн (күні, айы, жылы форматында)";
"85.1. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкердің немесе жеке практикамен айналысатын тұлғаның ЭЦҚ";
"85.2. ТІЖ-ны растауға/бас тартуға уәкілетті адамның ЭЦҚ";
"86. ТІЖ растаған/бас тартқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)";
"86.1. Тауарды қабылдау сенімхат бойынша жүзеге асырылады";
"86.2. Нөмір" – сенімхаттың нөмірі көрсетіледі;
"86.3. Күні" – сенімхаттың күні (күні, айы, жылы форматында) көрсетіледі;
Бұл бөлім тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге ТІЖ рәсімдеу кезінде толтырылмайды.
50. "МКО белгілері" деген N бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"87. Автомобиль өткізу пункті/бақылау-өткізу пункті";
"88. МКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)";
"89. Мемлекеттік шекараны/АЭА аумағын кесіп өту күні мен уақыты";

"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер, 78 "Всего" указывается общая сумма строк по графам 9, 11, 12, 14 и 15.
47. В разделах К "Данные о грузе, перевозимом на автомобильном транспорте", K1 "Сведение о грузе", K2 "Погрузочно-разгрузочные операции" и K3 "Прочие сведения (заполняется перевозчиком)" заполняются сведения по товаротранспортной накладной, заполнение которых поставщиком является не обязательным.
48. В разделе L "Сведения по отпуску товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"79. Отпуск товара произвел от имени" – указываются сведения о лице, который произвел отпуск товара;
"80. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой";
"81. ЭЦП лица, уполномоченного подписывать СНТ";
"82. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, оформившего СНТ";
"83. Отпуск товара осуществляется по доверенности":
"83.1. Номер" – указывается номер доверенности;
"83.2. Дата" – указывается дата доверенности (в формате дата, месяц, год).
Данный раздел не заполняется при оформлении СНТ на ввоз товаров на территорию Республики Казахстан.
49. В разделе М "Сведения о приемке товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"84. Прием/отклонение товара произвел от имени" – указывается лицо, которое произвело прием/отклонение товара;
"85. Дата приема/отклонения товара (в формате дата, месяц, год)";
"85.1. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой";
"85.2. ЭЦП лица, уполномоченного подтверждать/отклонять СНТ";
"86. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, подтвердившего/отклонившего СНТ";
"86.1. Приемка товара осуществляется по доверенности":
"86.2. Номер" – указывается номер доверенности;
"86.3. Дата" – указывается дата доверенности (в формате дата, месяц, год).
Данный раздел не заполняется при оформлении СНТ на вывоз товаров с территории Республики Казахстан.
50. В разделе N "Отметки ОГД" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"87. Пункт автомобильного пропуска/контрольно-пропускной пункт";
"88. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника ОГД";
"89. Дата и время пересечения Государственной границы/территории СЭЗ";

"90. Іс жүзіндегі көлік туралы дерек":
"90.1. Автомобиль көлік құралының маркасы";
"90.2. Автомобиль көлік құралының мемлекеттік нөмірі";
"90.3. Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)";
"90.4. Жүргізушінің ЖСН".";
көрсетілген Қағидалардың 1-қосымшасы осы тізбедегі 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес сапалық және сандық сипаттамалары өзгерген тауарлар бойынша СЭҚ ТН кодтарының Тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 252 және 253 жолдармен толықтырылсын:
"
252
2817000000
Мырыш оксиді; мырыш пероксиді
253
7401000000
Күңгірт мыс; мыс цементтеу (мысты тұндыру)
".
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 22 сәуірдегі
№ 370 бұйрығына
2-қосымша
нысан
ЭЛЕКТРОНДЫҚ ШОТ-ФАКТУРА
А бөлім. Жалпы бөлім
1. Тіркеу нөмірі
1.1 Есептік жүйе нөмірі
2. Жазып берілген күн 2.1 Жазып берілген күн қағаз түріндегі тасушыда
3. Айналым жасау күні
4. Түзетілген
4.1 Жазып берілген күн
4.2 Есептік жүйе нөмірі 4.3 Тіркеу нөмірі
5. Қосымша
5.1 Жазып берілген күн
5.2 Есептік жүйе нөмірі 5.3 Тіркеу нөмірі
В бөлім. Жеткізушінің деректемелері
6. ЖСН/БСН 6.0 Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің БСН
6.1 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
10. жеткізушінің санаты:
комитент
комиссионер
экспедитор
лизинг беруші
ӨБК қатысушы
бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы
10.1 саны
экспорттаушы
халықаралық тасымалдаушы
сенім білдірілген адам
7. Жеткізуші 7.1
Қатысу үлесі
8. Орналасқан орнының мекенжайы
9. ҚҚС төлеушінің куәлігі:
9.1 сериясы
9.2 нөмірі
9.3
резидент емес заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелері
11. Қосымша мәліметтер
В1 бөлім. Жеткізушінің банктік деректемелері
12. Кбе
13. ЖСК
14. БСК
15. Банктің атауы
С бөлім. Алушының деректемелері
16. ЖСН/БСН
16.0 Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің БСН
16.1 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
20. алушының санаты:
комитент
комиссионер
лизинг алушы
бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы
20.1 саны
мемлекеттік мекеме
резидент емес
ӨБК қатысушы немесе ӨБК шеңберінде жасалған мәміле
сенім білдірілген адам
бөлшек сауда
жеке тұлға
17. Алушы
17.1
Қатысу үлесі
18. Орналасқан орнының мекенжайы
18.1 Ел коды
(КО Комиссиясының 20.09.2010 жылғы № 378 Шешіміне сәйкес 2 әріптік коды)
19. Қосымаша мәліметтер
С1 бөлім. Мемлекеттік мекеменің деректемелері
21. ЖСК
23. Төлемнің мақсаты
22. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды
24. БСК KKMFKZ2A
D бөлім. Жүкті жіберушінің және жүкті алушының деректемелері

"90. Данные о фактическом транспорте":
"90.1. Марка автомобильного транспортного средства";
"90.2. Государственный номер автомобильного транспортного средства";
"90.3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) водителя";
"90.4. ИИН водителя".";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню;
Перечень кодов ТН ВЭД по товарам с изменением качественных и количественных характеристик, согласно приложению 4 к указанным Правилам, дополнить строками, порядковые номера 252 и 253 следующего содержания:
"
252
2817000000
Оксид цинка; пероксид цинка.
253
7401000000
Штейн медный; медь цементационная (медь осажденная).
".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 370
форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ СЧЕТ-ФАКТУРА
Раздел А. Общий раздел
1. Регистрационный номер
1.1 Номер учетной системы
2. Дата выписки
2.1 Дата выписки на бумажном носителе
3. Дата совершения оборота
4. Исправленный
4.1 Дата выписки
4.2 Номер учетной системы
4.3 Регистрационный номер
5. Дополнительный
5.1 Дата выписки
5.2 Номер учетной системы
5.3 Регистрационный номер
Раздел В. Реквизиты поставщика
6. ИИН/БИН
6.0 БИН структурного подразделения
юридического лица
6.1 БИН реорганизованного лица
10. категория поставщика:
комитент
комиссионер
экспедитор
лизингодатель
участник СРП
участник договора о совместной деятельности
10.1 количество
экспортер
международный перевозчик
доверитель
7. Поставщик
7.1 доля участия
8. Адрес места нахождения
9. Свидетельство плательщика НДС :
9.1 серия
9.2 номер
9.3
структурное подразделение юридического лица-нерезидента
11. Дополнительные сведения
Раздел В1. Банковские реквизиты поставщика
12. Кбе
13. ИИК
14. БИК
15. Наименование Банка
Раздел С. Реквизиты получателя
16. ИИН/БИН
16.0 БИН структурного подразделения
юридического лица
16.1 БИН реорганизованного лица
20. категория получателя:
комитент
комиссионер
лизингополучатель
участник договора о совместной деятельности
20.1 количество
государственное учреждение
нерезидент
участник СРП
доверитель
Розничная реализация
Физические лицо
17. Получатель
17.1
доля участия
18. Адрес места нахождения
18.1 Код страны
(2-х буквенный код согласно Решения
Комиссии ТС от 20.09.2010 года № 378)
19. Дополнительные сведения
Раздел C1. Реквизиты Государственного учреждения
21. ИИК
23. Назначение платежа
22. Код товара, работ, услуг
24. БИК KKMFKZ2A
Раздел D. Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя

25. Жүкті жөнелтуші
26. Жүкті алушы
25.1 ЖСН/БСН
26.1 ЖСН/БСН
25.2 Атауы
26.2 Атауы
25.3 Жөнелту мекенжайы
26.3 Жеткізу мекенжайы
26.4 Ел коды
(КО Комиссиясының 20.09.2010 жылғы № 378 Шешіміне сәйкес 2 әріптік коды)
Е бөлім. Шарт (келісімшарт)
27.1
Тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізуге шарт (келісімшарт)
30. Тауарларды жеткізу сенімхат бойынша жүзеге асырылды
27.2
Тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді жеткізуге шартсыз (келісімшартсыз)
27.3 нөмірі
30.1 нөмірі
27.4 күні
30.2 күні
27.5 Есептік нөмірі
31. Межелі пункті
28. Шарт бойынша төлем талаптары
29. Жөнелту тәсілі
(к/қ таңдау: автожол, т/ж; ауе; су; трубопровод и т.д.)
31.1 Жеткізу шарттары
(КО Комиссиясының 20.09.2010 жылғы № 378 Шешіміне сәйкес 3 әріптік коды)
F бөлім. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуді растайтын құжаттардың деректемелері
32. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуді растайтын құжат
32.1 нөмірі
32.2 күні
G бөлім. Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша деректер
33.1 валюта коды
33.2 валюта бағамы
Кестенің жалғасы
№ р/с
Тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің шығу тегінің белгілері
Тауарл ардың, жұмыст ардың, көрсетілетін қызмет
тердің атауы
Тауарларға Декларациясына немесе тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішке сәйкес тауарлардың атауы
Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)
Өлшем бірлігі
Саны (көле мі)
Сандық өлшем бірлігі
Сандық өлшем бірлігіндегі саны
Жанама салықтар
сыз тауарлар
дың, жұмыстар
дың, көрсетіле
тін қызметтердің бір бірлігі үшін бағасы (тариф)
Жанама салықтарсыз тауарлардың, жұмыстардың, көрсеті
летін қызмет
тердің құны
Акциз
Мөлшерлемесі
Сомасы
1
2
3
3/1
4
5
6
6/1
6/2
7
8
9
10
Есеп бойынша барлығы:
H бөлім. Бірлескен қызметке қатысушылардың тауарлары, жұмыстары, көрсетілетін қызметтері бойынша деректері
34. 34.1 Бірлескен қызметке қатысушының ЖСН/БСН 34.2 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
№ р/с
Тауардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің шығу тегінің белгілері
Тауарл ардың, жұмыст ардың, көрсетіле
тін қызметтердің атауы
Тауарларға Декларация
сына немесе тауарларды әкелу және жанама салықтар
дың төленгені туралы өтінішке сәйкес тауарлардың атауы
Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)
Өлшем бірлігі
Саны (көле мі)
Сандық өлшем бірлігі
Сандық өлшем бірлігіндегі саны
Жанама салықтар
сыз тауарлар
дың, жұмыстар
дың, көрсетіле
тін қызметтер
дің бір бірлігі үшін бағасы (тариф)
Жанама салықтарсыз тауарлардың, жұмыстардың, көрсеті
летін қызмет
тердің құны
Акциз
Мөлшерлемесі
Сомасы
1
2
3
3/1
4
5
6
6/1
6/2
7
8
9
10
Есеп бойынша барлығы:
Кестенің жалғасы
Өткізу бойынша айналым мөлшері
НДС
Жанама салықтарды есепке алғандағы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны
Тауарларға арналған декларацияның, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініш, тауарларға ілеспе жүкқұжат №, ТС-1 немесе ТС-KZ
Тауарларға арналған декларациядан немесе тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштен тауар позициясының нөмірі
Тауарлар индентификатор, жұмыстар бойынша, көрсетілетін қызметтер
Қосымша деректер
Мөлшерлемесі
Сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
H бөлім. Бірлескен қызметке қатысушылардың тауарлары, жұмыстары, көрсетілетін қызметтері бойынша деректері

25. Грузоотправитель
26. Грузополучатель
25.1 ИИН/БИН
26.1 ИИН/БИН
25.2 Наименование
26.2 Наименование
25.3 Адрес отправки
26.3 Адрес доставки
26.4 Код страны
(2-х буквенный код согласно Решения
Комиссии ТС от 20.09.2010 года № 378)
Раздел Е. Договор (контракт)
27.1
Договор (контракт) на поставку товаров, работ, услуг
30. Поставка товаров осуществлена по доверенности
27.2
Без договора (контракта) на поставку товаров,
работ, услуг
27.3 номер
30.1 номер
27.4 дата
30.2 дата
27.5 учетный номер
31. Пункт назначения
28. Условия оплаты по договору
29. Способ отправления
(выбор т/с: автодорожный; ж/д; авиа; водный;
трубопровод и т.д.)
31.1 Условия поставки
(3-х буквенный код согласно Решения
Комиссии ТС от 20.09.2010 года № 378)
Раздел F. Реквизиты документов, подтверждающих поставку товаров, работ, услуг
32. Документ, подтверждающий поставку товаров, работ, услуг
32.1 номер
32.2 дата
Раздел G. Данные по товарам, работам, услугам
33.1 код валюты
33.2 курс валюты
Продолжение таблицы
№ п/п
Признак происхождения товара, работ, услуг
Наименование товаров, работ, услуг
Наименование товаров в соответствии с Декларацией на товары или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)
Единица измерения
Количество (объем)
Количественная единица измерения
Количество в количественной единице измерения
Цена (тариф) за единицу товара, работы, услуги без косвенных налогов
Стоимость товаров, работ, услуг без косвенных налогов
Акциз
Ставка
Сумма
1
2
3
3/1
4
5
6
6/1
6/2
7
8
9
10
Всего по счету:
Раздел H. Данные по товарам, работам, услугам участников совместной деятельности
34. 34.1 ИИН/БИН участников совместной деятельности 34.2 БИН реорганизованного лица
№ п/п
Признак происхождения товара, работ, услуг
Наименование товаров, работ, услуг
Наименование товаров в соответствии с Декларацией на товары или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)
Единица измерения
Количество (объем)
Количественная единица измерения
Количество в количественной единице измерения
Цена (тариф) за единицу товара, работы, услуги без косвенных налогов
Стоимость товаров, работ, услуг без косвенных налогов
Акциз
Ставка
Сумма
1
2
3
3/1
4
5
6
6/1
6/2
7
8
9
10
Всего по счету:
Продолжение таблицы
Размер оборота по реализации (облагаемый/необлагаемый оборот)
НДС
Стоимость товаров, работ, услуг с учетом косвенных налогов
№ Декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, сопроводительной накладной на товары, СТ-1 или СТ-KZ
Номер товарной позиции из Декларации на товары или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Идентификатор товара, работы, услуг
Дополнительные данные
Ставка
Сумма
11
12
13
14
15
16
17
18
Раздел H. Данные по товарам, работам, услугам участников совместной деятельности

35. БСН
37. Орналасқан орнының мекенжайы
36. Сенімді
38. Құжат
38.1 нөмірі
38.2 күні
J бөлім. Алушы өкілінің (оператордың) деректемелері
39. БСН
41. Орналасқан орнының мекенжайы
40. Сенімді
42. Құжат
42.1 нөмірі
42.2 күні
K бөлім. Қосымша мәліметтер
43. Қосымша мәліметтер
L бөлім. ЭЦҚ бойынша мәліметтер
44. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкер не жеке практикамен айналысатын адамның ЭЦҚ
45. Шот-фактураға қол қоюға уәкілетті адамның ЭЦҚ
46. ЭШФ жазып беретін адамның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Ескертпе: аббревиатураны ашып жазу:
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
ЖСН/БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ӨБК – өнімді бөлу туралы келісім немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт;
р/с – реттік саны
Т.А.Ә. – тегі, аты, әксінің аты (болған жағдайда);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қол қою.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу және
олардың құжат айналымы
қағидаларына
1-қосымша
нысан

35. БИН
37. Адрес места нахождения
36. Поверенный
38. Документ
38.1 Номер
38.2 Дата
Раздел J. Реквизиты поверенного (оператора) получателя
39. БИН
41. Адрес места нахождения
40. Поверенный
42. Документ
42.1 Номер
42.2 Дата
Раздел K. Дополнительные сведения
43. Дополнительные сведения
Раздел L. Сведения по ЭЦП
44. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой
45. ЭЦП лица, уполномоченного подписывать счета-фактуры
46. Ф.И.О. (при его наличии) лица, выписывающего ЭСФ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза;
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер/
бизнес–идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
СРП – Соглашение (контракт) о разделе продукции или контракта
на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан;
п/п – по порядку;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Форма