Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 1321 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 желтоқсанда № 33817 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін, кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Казақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Тізбенің 3-тармағының төртінші, бесінші, жиырмасыншы, жиырма үшінші, жиырма бесінші, отыз бесінші, отыз тоғызыншы, қырық алтыншы, қырық сегізінші, елу төртінші, алпыс үшінші, алпыс жетінші, алпыс тоғызыншы, және жүз төртінші абзацтарын және Тізбенің 2-тармағын қоспағанда, 2024 жылғы 15 наурыздан бастап күшіне енетін және ресми жариялануға жататын осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІМДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министірлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 1321 Бұйрықпен бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе)
1. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18603 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлардың Тізбесі:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2023 года № 1321. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2023 года № 33817.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 2 Перечня и абзацев четвертого, пятого, двадцатого, двадцать третьего, двадцать пятого, тридцать пятого, тридцать девятого, сорок шестого, сорок восьмого, пятьдесят четвертого, шестьдесят третьего, шестьдесят седьмого, шестьдесят девятого, и сто четвертого пункта 3 Перечня, которые вводятся в действие с 15 марта 2024 года, и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 декабря 2023 года № 1321
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
(далее – Перечень)
1. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384 "Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18603) следующие дополнения:
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур, утвержденный указанным приказом:

реттік нөмірлер 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 және 289-жолдармен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"
272
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — арнайы бензиндер:
— — — — өзгелер:
— — — — — өзгелер:
2710122509
2024 жылғы 15 наурыз
273
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — өзгелер:
— — — — — арнайы бензиндер:
— — — — — — авиациялық бензиндер:
2710123100
2024 жылғы 15 наурыз
274
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — өзгелер:
— — — — — реактивті қозғалтқыштарға арналған бензин отыны:

дополнить строками, порядковые номера 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288 и 289 следующего содержания:
"
272
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — специальные бензины:
— — — — — прочие:
— — — — — — прочие
2710122509
15 марта 2024 года
273
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — бензины авиационные
2710123100
15 марта 2024 года
274
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — топливо бензиновое для реактивных двигателей

— — — — — күкірт мөлшері 1%-дан астам, бірақ 2%-дан артық емес:
— — — — — — мазуттар
2710196401
2024 жылғы 15 наурыз
281
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — өзгелер:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — сұйық жанармай:
— — — — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — — — күкірт мөлшері 2%-дан астам, бірақ 2,8%-дан артық емес:
— — — — — — — мазуттар
2710196601
2024 жылғы 15 наурыз
282
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — өзгелер:
— — — ауыр дистилляттар:
— — — — сұйық жанармай:
— — — — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — — — күкірт мөлшері 2,8% астам:
— — — — — — — мазуттар
2710196801
2024 жылғы 15 наурыз
283
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа) басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан артық емес:
— — — — — — мазуттар

— — — — — — с содержанием серы более 1 мас.%, но не более 2 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196401
15 марта 2024 года
281
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — топлива жидкие:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы более 2 мас.%, но не более 2,8 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196601
15 марта 2024 года
282
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — прочие:
— — — тяжелые дистилляты:
— — — — топлива жидкие:
— — — — — для прочих целей:
— — — — — — с содержанием серы более 2,8 мас.%:
— — — — — — — мазуты
2710196801
15 марта 2024 года
283
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы не более 1 мас.%:
— — — — мазуты

2710203101
2024 жылғы 15 наурыз
284
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан астам, бірақ 2%-дан артық емес:
— — — — мазуттар

2710203101
15 марта 2024 года
284
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы более 1 мас. %, но не более 2 мас. %:
— — — — мазуты

2024 жылғы 15 наурыз
289
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайырлар немесе минералды шайырлар пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
2715000000
2024 жылғы 15 наурыз
".
3. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 31.10.2025 № 657 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15 марта 2024 года
289
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
2715000000
15 марта 2024 года
".
3. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 370
форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ СЧЕТ-ФАКТУРА
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом и.о. Министра финансов РК от 31.10.2025 № 657 (вводится в действие с 01.01.2026).