"Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығы үшін жүгінген азаматтардың саны туралы есеп (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық)" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 330 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 тамызда № 33237 болып тіркелді.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығы үшін жүгінген азаматтардың саны туралы есеп" (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық)" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау
министрі
2023 жылғы 31 шілдедегі
№ 330 бұйрығына қосымша
нысан
"Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық)

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости" (индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 330. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2023 года № 33237.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 3) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости" (индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная) согласно приложению.
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 31 июля 2023 года № 330
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости"
(индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная)

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.04.2026 № 143 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: "Электрондық еңбек биржасы" арқылы.
Әкімшілік деректер нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп (индексі 3-Т (жұмысқа орналастыру), кезеңділігі тоқсандық).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (қысқаша әріптік-цифрлық өрнек нысанның атауы): 3-Т.
Жиілігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең: 20 __ жылғы _________ тоқсан.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері.
Ұсыну мерзімі: жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері – "Электрондық еңбек биржасы" арқылы есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-і күніне дейін.
ЖСН/БСН
(жеке тұлғалар деректерді ұсынған жағдайда, сондай-ақ жиынтық түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
20__ жылғы __ тоқсандағы жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдардың саны туралы есеп _______________ облысының (қаласының)________ ауданы
Жол коды
Көрсеткіштер
Есепті тоқсан
Жыл басынан бері
барлығы
оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
барлығы
оның ішінде ауылдық жерлерде тұратындар
А
1
2
3
4
1
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдардың саны, адам
1.1
оның ішінде кәсіптер (мамандықтар) бөлінісінде, адам
1.2
оның ішінде жұмыссыздар, адам
2
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығымен жұмысқа орналастырылған адамдардың саны, адам
2.1
оның ішінде жұмыссыздар, адам
3
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығымен жақын және алыс шет елдерге жұмысқа кеткен адамдардың саны, адам
Жұмыспен қамтудың жекеше агенттігінің атауы ___________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы:
____________________________________-____________ ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға:
_____________________________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) (электрондық цифрлық қолтаңба)
Күні: 20__ жылғы "___" ___________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жұмыспен қамтудың
жекеше агенттіктеріне еңбек
делдалдығына жүгінген
адамдар саны туралы есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға (индексі 3-Т
(жұмысқа орналастыру)
қосымша
"Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.04.2026 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: посредством "Электронной биржи труда"
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости (индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 3-Т.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: ________ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих информацию: частные агентства занятости.
Срок представления: частные агентства занятости - до 5 числа месяца, следующего после отчетного квартала, посредством "Электронной биржи труда".
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде.
Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством
в частные агентства занятости за __ квартал 20__ года _________
район __________________ области (города)
Код строки
Показатели
Отчетный квартал
С начала года
всего
в том числе проживающие в сельской местности
всего
в том числе проживающие в сельской местности
А
1
2
3
4
1
Численность лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости, человек
1.1
в том числе в разрезе профессий (специальностей), человек
1.2
в том числе безработные, человек
2
Численность лиц, трудоустроенных при посредничестве частных агентств занятости, человек
2.1
в том числе безработные, человек
3
Численность лиц, выехавших на работу в страны ближнего и дальнего зарубежья, при посредничестве частных агентств занятости, человек
Наименование частного агентства занятости _____________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель:
__________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание:
____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
Дата: "___" ___________ 20__ года
Примечание: пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведены в приложении к настоящей форме.
приложение к форме
предназначенной для
сбора административных данных
"Отчет о численности лиц,
обратившихся за трудовым
посредничеством в частные
агентства занятости (индекс 3-Т
(трудоустройство), периодичность
квартальная)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости (индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная)"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдар саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 21.04.2026 № 143 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Нысанды жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері толтырады және "Электрондық еңбек биржасы" мемлекеттік ақпараттық порталы арқылы ұсынылады.
Жиынтық ақпарат "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде "есептер" бөлімінде қалыптастырылады.
3. Нысанға жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысандағы барлық көрсеткіштер есепті тоқсанда және ағымдағы жылдың басынан бастап өспелі қорытындымен келтіріледі. Деректер бір дәлдікпен көрсетіледі.
5. Нысан есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күніне ұсынылады.
6. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
7. Нысанның 1 және 3-бағандарынан тиісінше 2 және 4-бағандарында ауылдық жерде тұратын адамдар бойынша деректер бөлінеді.
8. Нысанның 1-жолында зейнеткерлерді, оқушыларды, студенттерді, мүгедектігі бар адамдарды және еңбек қызметімен айналысатын, бірақ басқа жұмыс табуға, қосымша табыс (табыс) алуға және бірнеше еңбек шарттары бойынша жұмыс істеуге ниет білдірген, сондай-ақ оқудан бос адамдарды қоса алғанда, жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген адамдардың саны және жұмыс берушілерге олардың жұмыс күшіне қажеттілігі болған кезде жіберілетін уақыт көрсетіледі.
9. Нысанның 1-жолынан 1.1-жолында кәсіптер (мамандықтар) бөлінісінде жүгінген адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 1-жолынан 1.2-жолында жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне еңбек делдалдығына жүгінген жұмыссыздардың саны көрсетіледі.
1-жолындағы деректер 1.2-жолдағы деректерден зейнеткерлер, оқушылар және басқа да еңбек қызметімен айналысатын адамдар санына ерекшеленеді (басқа тұлғаларға негізгі жұмысынан бос уақытында жұмыс орнын ауыстырғысы немесе бірнеше жеке еңбек шарттары бойынша жұмыс істегісі келетін, яғни жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне жүгінген кезде жұмысы немесе кәсібі бар адамдар жатады).
11. 2-жолда жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығы кезінде жұмысқа орналастырылған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 2-жолынан 2.2-жолында жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығы кезінде жұмысқа орналастырылған жұмыссыздардың саны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости" (индекс 3-Т (трудоустройство), периодичность квартальная) (далее – Форма).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 предусматривается в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 21.04.2026 № 143 (вводится в действие с 12.07.2026).
2. Форма заполняется частными агентствами занятости и предоставляется посредством государственного информационного портала "Электронная биржа труда".
Сводная информация формируется в автоматизированной информационной системе "Рынок труда" в разделе "Отчеты".
3. Форма подписывается руководителем частного агентства занятости, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Все показатели в Форме приводятся за отчетный квартал и с нарастающим итогом с начала текущего года. Данные указываются с точностью до единицы.
5. Форма предоставляется к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
6. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава. 2 Пояснение по заполнению Формы
7. В графах 2 и 4 Формы из граф 1 и 3 соответственно выделяются данные по лицам, проживающим в сельской местности.
8. В строке 1 Формы указывается количество лиц, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости, включая пенсионеров, учащихся, студентов, лиц с инвалидностью и других лиц, занятых трудовой деятельностью, но желающих найти другую работу, получить дополнительный доход (заработок) и работать по нескольким трудовым договорам, а также в свободное от учебы время, которые будут направлены к работодателям при наличии у них потребности в рабочей силе.
9. В строке 1.1 Формы из строки 1 указывается количество обратившихся лиц в разрезе профессий (специальностей).
10. В строке 1.2 Формы из строки 1 указывается количество безработных, обратившихся за трудовым посредничеством в частные агентства занятости.
Данные из строки 1 отличаются от данных строки 1.2 на число пенсионеров, учащихся и других занятых трудовой деятельностью лиц (к другим лицам относятся лица, желающие сменить место работы или работать по нескольким индивидуальным трудовым договорам в свободное от основной работы время, то есть на момент обращения в частное агентство занятости, имеющие работу или занятие).
11. В строке 2 указывается количество лиц, трудоустроенных при посредничестве частных агентств занятости.
12. В строке 2.1 Формы из строки 2 указывается количество безработных, трудоустроенных при посредничестве частных агентств занятости.

13. 3-жолда жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің делдалдығы арқылы жақын және алыс шет елдерге жұмысқа кеткен адамдардың саны көрсетіледі.
3-тарау. Арифметикалық-логикалық бақылау
14. 1, 2, 3, 4-бағандар бойынша:
1-жол > 1.1-жол;
1-жол > 1.2-жол;
1-жол > 2-жол;
2-жол > 2.1-жол;
2-жол > 2.2-жол;
2-жол > 3-жол;
3-баған > 1-баған;
4-баған > 2-баған.

13. В строке 3 указывается количество лиц, выехавших на работу в страны ближнего и дальнего зарубежья, при посредничестве частных агентств занятости.
Глава. 3 Арифметико-логический контроль
14. По графам 1, 2, 3, 4:
строка 1 > строка 1.1;
строка 1 > строка 1.2;
строка 1 > строка 2;
строка 2 > строка 2.1;
строка 2 > строка 3;
графа 3 > графа 1;
графа 4 > графа 2.