Цифрлық майнингтік пул цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді ұсыну нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 709 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32926 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 20 ақпандағы № 119 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 20.05.2026 № 119 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 26-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Цифрлық майнингтік пул цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді ұсыну нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 709 Бұйрықпен
бекітілді
Нысан
20____ жылдың _____ кезеңіне цифрлық майнингтік пулмен цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында бөлінген цифрлық активтер туралы мәліметтер
Цифрлық майнердің жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
Цифрлық майнердің аты
Лицензия ның нөмірі берілген күні
Электронды әмиянның деректемелері (адресі)
Қамтамасыз етілмеген цифрлық активтін бөлінген күні
Қамтамасыз етілмеген цифрлық активтін аты
Цифрлық майнерге берілен қамтамасыз етілмеген цифрлық активтін саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
майнингтік пул комиссиясы
Цифрлық активтерде
валютада
Қамтамасыз етілмеген цифрлық активтін аты
Саны
Валютының аты
Саны
9
10
11
12
Цифрлық майнингтік пулдың жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі: _____________
____________________________________ ________________________________________________
Цифрлық майнингтік пулдың аты Басшының немесе оның міндетін атқаратын адамның
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Цифрлық майнингтік пул
цифрлық майнинг жөніндегі
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар арасында өзі
бөлген цифрлық активтер
туралы мәліметтерді ұсыну
нысанына
қосымша
Цифрлық майнингтік пул цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді ұсыну нысанына түсіндірме

Об утверждении формы представления сведений цифровым майнинговым пулом о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 709. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32926. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2026 года № 119.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 20.02.2026 № 119 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
В соответствии с пунктом 26 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму представления сведений цифровым майнинговым пулом о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта;
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утверждены приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 27 июня 2023 года № 709
Форма
Сведения о распределенных цифровым майнинговым пулом цифровых активов между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу за период ______ 20___ год
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер цифрового майнера
Наименование цифрового майнера
Номер лицензии и дата выдачи
Реквизиты (адрес) цифрового электронного кошелька
Дата распределения необеспеченного цифрового актива
Наименование необеспеченного цифрового актива, распределенного цифровому майнеру
Количество необеспеченного цифрового актива, распределенного цифровому майнеру
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Комиссия майнингового пула
в цифровых активах
в валюте
Наименование необеспеченного цифрового актива
Количество
Наименование валюты
Количество
9
10
11
12
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер цифрового майнингового пула:
______________________________________________________
____________________________________       _____________________________________ Наименование майнингового пула             фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или лица его замещающего
Приложение к форме
представления сведений
цифровым майнинговым пулом
о распределенных им цифровых
активах между лицами,
осуществляющими деятельность
цифрового майнинга
Пояснение по заполнению формы представления сведений цифровым майнинговым пулом о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу

1. Цифрлық майнингтік пул цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтер цифрлық майнингтік пул мен цифрлық майнерлердің салық салу мақсатында олардың табысын анықтау үшін ұсынылады.
2. Цифрлық майнингтік пул бекітілген нысанға сәйкес уәкілетті органға цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді, мұндай мәліметтер ұсынылатын айдан кейінгі айдың 25-і күнінен кешіктірмей жолдайды.
3. Цифрлық майнингтік пул цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді ұсыну нысанында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-бағанада жолдың реттік саны көрсетіледі;
2-бағанада цифрлық майнердің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
3-бағанада цифрлық майнердің аты көрсетіледі;
4-бағанада цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмірі мен оны берген күні көрсетіледі;
5-бағанада электронды әмиянның деректемелері (адресі) көрсетіледі;
6-бағанада қамтамасыз етілмеген цифрлық активтің бөлінген күні көрсетіледі;
7-бағанада цифрлық майнерге бөлінген қамтамасыз етілмеген цифрлық активтін аты көрсетіледі;
8-бағанада цифрлық майнерге бөлінген қамтамасыз етілмеген цифрлық активтін саны көрсетіледі;
9-бағанада цифрлық майнинг пулмен комиссия ретінде алынған қамтамасыз етілмеген цифрлық активтің аты көрсетіледі;
10-бағанада цифрлық майнинг пулмен комиссия ретінде алынған қамтамасыз етілмеген цифрлық активтің саны көрсетіледі;
11-бағанада цифрлық майнинг пулмен комиссия ретінде алынған валютаның аты көрсетіледі;
12-бағанада цифрлық майнинг пулмен комиссия ретінде алынған валютаның аты көрсетіледі.

1. Сведения о количестве распределенных цифровых активах и комиссии майнинговых пулов предоставляется для определения дохода цифровых майнеров и майнинговых пулов в целях налогообложения.
2. Цифровой майнинговый пул ежемесячно не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем представления таких сведений направляет уполномоченному органу сведения о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу согласно утвержденной форме.
3. В форме представления сведений цифровым майнинговым пулом о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность цифрового майнинга отражаются следующие сведения:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер цифрового майнера;
в графе 3 указывается наименование цифрового майнера;
в графе 4 указывается номер лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу и дата ее выдачи;
в графе 5 указывается реквизиты (адрес) цифрового электронного кошелька;
в графе 6 указывается дата распределения необеспеченного цифрового актива;
в графе 7 указывается наименование необеспеченного цифрового актива, распределенного цифровому майнеру;
в графе 8 указывается количество необеспеченного цифрового актива, распределенного цифровому майнеру;
в графе 9 указывается наименование необеспеченного цифрового актива, полученного майнинговым пулом в виде комиссии;
в графе 10 указывается количество необеспеченного цифрового актива, полученного майнинговым пулом в виде комиссии;
в графе 11 указывается наименование валюты, полученного майнинговым пулом в виде комиссии;
в графе 12 указывается количество валюты, полученного майнинговым пулом в виде комиссии.