Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын тұрмыстық аспаптардың және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарының, сондай-ақ олардың құрамдастарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 18 мамырдағы № 371 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 19 мамырда № 32537 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 03.11.2025 № 471 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 394-бабының 53) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын тұрмыстық аспаптардың және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарының сондай-ақ олардың құрамдастарының тiзбесi бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 18 мамырдағы
№ 371 бұйрығымен
бекітілген
Өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын тұрмыстық аспаптардың және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарының, сондай-ақ олардың компоненттерінің тізбесі
№ т/т
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды
1
Жылыту пештері, жылыту-пісіру пештері және тамақ дайындауға арналған пештер (орталық жылытудың қосалқы қазандықтары бар пештерді қоса алғанда), қуырғыштар, қуырғыштар, плиталарға арналған қыздырғыштар, тағамды жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас электр емес тұрмыстық құрылғылар және олардың қара металдардан жасалған бөліктері: тағамды дайындауға және жылытуға арналған құрылғылар: тек газда немесе пеште газ және басқа отындар: пешпен, соның ішінде бөлек пештермен

Об утверждении перечня бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 18 мая 2023 года № 371. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2023 года № 32537.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 03.11.2025 № 471 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 53) статьи 394 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 18 мая 2023 года № 371
Перечень бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Наименование
ТН ВЭД ЕАЭС
1
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов: устройства для приготовления и подогрева пищи: только на газовом или на газовом и других видах топлива: с духовкой, включая раздельные духовки

7321 11 1000
2
Жылыту пештері, жылыту-пісіру пештері және тамақ дайындауға арналған пештер (орталық жылытудың қосалқы қазандықтары бар пештерді қоса алғанда), қуырғыштар, қуырғыштар, плиталарға арналған қыздырғыштар, тағамды жылытуға арналған жылытқыштар және ұқсас электр емес тұрмыстық құрылғылар және олардың қара металдардан жасалған бөліктері: тағамды дайындауға және жылытуға арналған құрылғылар: тек газда немесе пеште газ және басқа да отын түрлері: өзгелері
7321 11 9000
3
8402 тауар позициясының қазандықтарынан басқа орталық жылыту қазандықтары: қазандықтар: өзгелері
8403 10 9000
4
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгілері бар немесе сүзгілері жоқ желдеткіш немесе рециркуляциялық сорғыш қалпақшалар немесе шкафтар; сүзгілері бар немесе сүзгілері жоқ газ өткізбейтін биологиялық қауіпсіздік шкафтары: ең үлкен көлденең өлшемі 120 см-ден аспайтын сорғыш қалпақшалар немесе шкафтар: ең кіші көлденең өлшемі 100 см-ден аспайтын, тік өлшемі 130 см-ден аспайтын, номиналды кернеуі 250 в-тан аспайтын, өнімділігі 1500 м3/сағ-тан аспайтын, май ұстайтын элементі немесе орны бар оның қондырғылары, каналды қосуға арналған орын бар
8414 60 0001
5
Ауа немесе вакуумдық сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгілері бар немесе сүзгілері жоқ желдеткіш немесе рециркуляциялық сорғыш қалпақшалар немесе шкафтар; сүзгілері бар немесе сүзгілері жоқ биологиялық қауіпсіздіктің газ өткізбейтін шкафтары: ең үлкен көлденең өлшемі 120 см-ден аспайтын сорғыш қалпақшалар немесе шкафтар: өзгелері
8414 60 0008
6
Ылғалдылықты бөлек реттеуге болмайтын кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар: терезе, қабырға, төбе немесе еден түріндегі, бірыңғай корпустағы немесе "сплит-жүйелер": "сплит-жүйелер"
8415 10 9000
7
Ылғалдылықты бөлек реттеуге болмайтын кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы және аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған ауаны баптауға арналған қондырғылар: бөліктер: өзгелері
8415 90 0009
8
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электрлік немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары: бөлек сыртқы есіктері немесе жәшіктері бар немесе олардың комбинациялары бар аралас тоңазытқыш-мұздатқыштар: тек бөлек сыртқы есіктері бар: сыйымдылығы 340 л-ден астам: тұрмыстық тоңазытқыш-мұздатқыштар

7321 11 1000
2
Печи отопительные, печи отопительно-варочные и печи для приготовления пищи (включая печи со вспомогательными котлами центрального отопления), фритюрницы, жаровни, горелки для плит, подогреватели для разогрева пищи и аналогичные бытовые устройства неэлектрические, и их части, из черных металлов: устройства для приготовления и подогрева пищи: только на газовом или на газовом и других видах топлива: прочие
7321 11 9000
3
Котлы центрального отопления, кроме котлов товарной позиции 8402: котлы: прочие
8403 10 9000
4
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров; газонепроницаемые шкафы биологической безопасности с фильтрами или без фильтров: колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см: наименьшим горизонтальным размером не более 100 см, вертикальным размером не более 130 см, номинальным напряжением не более 250 в, производительностью не более 1500 м3/ч, с жироулавливающим элементом или местом для его установки, с посадочным местом для подсоединения воздуховода
8414 60 0001
5
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров; газонепроницаемые шкафы биологической безопасности с фильтрами или без фильтров: колпаки или шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер которых не более 120 см: прочие
8414 60 0008
6
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно: оконного, настенного, потолочного или напольного типа, в едином корпусе или "сплит-системы": "сплит-системы"
8415 10 9000
7
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно: части: прочие
8415 90 0009
8
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями: только с раздельными наружными дверьми: емкостью более 340 л: холодильники-морозильники бытовые

8418 10 2001
9
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары: бөлек сыртқы есіктері немесе жәшіктері бар немесе олардың комбинациялары бар құрама тоңазытқыш-мұздатқыштар: тек бөлек сыртқы есіктері бар: өзгелері: тұрмыстық тоңазытқыш-мұздатқыштар
8418 10 8001
10
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары: тұрмыстық тоңазытқыштар: компрессиялық: сыйымдылығы 340 л артық
8418 21 1000
11
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары: тұрмыстық тоңазытқыштар: компрессиялық: өзгелері: өзгелері, сыйымдылығы: 250 л аспайтын
8418 21 9100
12
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары: тұрмыстық тоңазытқыштар: компрессиялық: өзгелері: өзгелері, сыйымдылығы: 250 л-ден астам, бірақ 340 л-ден аспайтын
8418 21 9900
13
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары: сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын "ларь" үлгісіндегі мұздатқыштар: сыйымдылығы 400 л-ден аспайтын: тұрмыстық мұздатқыштар
8418 30 2001
14
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары: сыйымдылығы 800 л-ден аспайтын "ларь" үлгісіндегі мұздатқыштар: сыйымдылығы 400 л-ден артық, бірақ 800 л-ден аспайтын: тұрмыстық мұздатқыштар
8418 30 8001
15
Ыдыс жуғыш машиналар; бөтелкелерді немесе басқа ыдыстарды жууға немесе кептіруге арналған жабдық; бөтелкелерді, банкаларды толтыруға, бітеуге, жәшіктерді, қаптарды немесе басқа ыдыстарды жабуға, оларды мөрлеуге немесе жапсыруға арналған жабдық; бөтелкелердің, банкалардың, түтіктердің және ұқсас ыдыстардың қақпақтарымен немесе қақпақтарымен герметикалық жабуға арналған жабдық; буып-түюге немесе орауға арналған жабдық (жабдықты қоса алғанда, орау материалын жылумен кішірейтетін тауарды орау) өзге де; сусындарды газдандыруға арналған жабдық: ыдыс жуғыш машиналар: тұрмыстық

8418 10 2001
9
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями: только с раздельными наружными дверьми: прочие: холодильники-морозильники бытовые
8418 10 8001
10
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: холодильники бытовые: компрессионные: емкостью более 340 л
8418 21 1000
11
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: холодильники бытовые: компрессионные: прочие: прочие, емкостью: не более 250 л
8418 21 9100
12
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: холодильники бытовые: компрессионные: прочие: прочие, емкостью: более 250 л, но не более 340 л
8418 21 9900
13
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л: емкостью не более 400 л: морозильники бытовые
8418 30 2001
14
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415: морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л: емкостью более 400 л, но не более 800 л: морозильники бытовые
8418 30 8001
15
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков: посудомоечные машины: бытовые

8422 11 0000
16
Кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын машиналар, сығу құрылғысымен жарақтандырылған машиналарды қоса алғанда: сыйымдылығы 10 кг-нан аспайтын құрғақ киім машиналары: Толық автоматты машиналар: сыйымдылығы 6 кг-нан аспайтын құрғақ киім машиналары: алдыңғы Тиеу машиналары
8450 11 1100
17
Кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын машиналар, сығу құрылғысымен жарақтандырылған машиналарды қоса алғанда: сыйымдылығы 10 кг-нан аспайтын құрғақ киім машиналары: Толық автоматты машиналар: сыйымдылығы 6 кг-нан аспайтын құрғақ киім машиналары: жоғарғы Тиеу машиналары
8450 11 1900
18
Кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын машиналар, сығу құрылғысымен жарақтандырылған машиналарды қоса алғанда: сыйымдылығы 10 кг-нан аспайтын құрғақ киім машиналары: Толық автоматты машиналар: сыйымдылығы 6 кг-нан астам құрғақ киім, бірақ 10 кг-нан аспайтын
8450 11 9000
19
Сығу құрылғысымен жарақтандырылған машиналарды қоса алғанда, кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын машиналар: сыйымдылығы 10 кг-нан аспайтын құрғақ киім-кешек машиналары: кіріктірілген орталықтан тепкіш сығу құрылғысы бар өзге де машиналар
8450 12 0000
20
Кір жуатын, тұрмыстық немесе кір жуатын машиналар, оның ішінде сығу құрылғысымен жабдықталған машиналар: сыйымдылығы 10 кг-нан асатын құрғақ кір машиналары
8450 20 0000
21
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылады; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: кептіру машиналары: сыйымдылығы 10 кг-нан аспайтын құрғақ киім: сыйымдылығы 6 кг-нан аспайтын құрғақ киім
8451 21 0001
22
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде қолданылады; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: кептіру машиналары: сыйымдылығы 10 кг артық емес құрғақ киім: сыйымдылығы 6 кг артық құрғақ киім, бірақ 10 кг артық емес

8422 11 0000
16
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством: машины емкостью не более 10 кг сухого белья: полностью автоматические машины: емкостью не более 6 кг сухого белья: машины с фронтальной загрузкой
8450 11 1100
17
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством: машины емкостью не более 10 кг сухого белья: полностью автоматические машины: емкостью не более 6 кг сухого белья: машины с верхней загрузкой
8450 11 1900
18
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством: машины емкостью не более 10 кг сухого белья: полностью автоматические машины: емкостью более 6 кг сухого белья, но не более 10 кг
8450 11 9000
19
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством: машины емкостью не более 10 кг сухого белья: машины со встроенным центробежным отжимным устройством прочие
8450 12 0000
20
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством: машины емкостью более 10 кг сухого белья
8450 20 0000
21
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: емкостью не более 10 кг сухого белья: емкостью не более 6 кг сухого белья
8451 21 0001
22
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: емкостью не более 10 кг сухого белья: емкостью более 6 кг сухого белья, но не более 10 кг

8451 21 0009
23
Жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, престеуге (материалдарды термофиксациялауға арналған престерді қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, әрлеуге, тоқыма иірімін, тоқыма материалдарын немесе дайын тоқыма бұйымдарын жабуға немесе сіңдіруге арналған жабдық (8450 тауар позициясының машиналарынан басқа) және тоқыма немесе басқа негізге паста жағуға арналған машиналар, линолеум сияқты еден жабындарын өндіруде пайдаланылатын; тоқыма материалдарын орауға, орауға, бүктеуге, кесуге немесе тесуге арналған машиналар: кептіргіш машиналар: өзгелері
8451 29 0000
24
Шаңсорғыштар: кіріктірілген электр қозғалтқышы бар: қуаты 1500 вт аспайтын, шаң жинауға арналған қапшығы немесе көлемі 20 жылдан аспайтын басқа шаң жинағышы бар
8508 11 0000
25
Шаңсорғыштар: кіріктірілген электр қозғалтқышы бар: өзгелері: қуаты 2000 вт аспайтын, шаң жинауға арналған қапшығы немесе көлемі 30 жылдан аспайтын басқа шаң жинағышы бар
8508 19 0001
26
Шаңсорғыштар: кіріктірілген электр қозғалтқышы бар: басқалар:
8508 19 0009
27
Шаңсорғыштар: өзге де шаңсорғыштар
8508 60 0000
28
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) электр су жылытқыштар және батырылатын электр жылытқыштар: өзгелері
8516 10 8000
29
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары: өзгелері: сұйық толтырылған радиаторлар
8516 29 1000
30
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары: басқалары: конвекциялық жылытқыштар

8451 21 0009
23
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки текстильной пряжи, текстильных материалов или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных материалов: машины сушильные: прочие
8451 29 0000
24
Пылесосы: со встроенным электродвигателем: мощностью не более 1500 вт, имеющие мешок для сбора пыли или другой пылесборник объемом не более 20 л
8508 11 0000
25
Пылесосы: со встроенным электродвигателем: прочие: мощностью не более 2000 вт, имеющие мешок для сбора пыли или другой пылесборник объемом не более 30 л
8508 19 0001
26
Пылесосы: со встроенным электродвигателем: прочие:
8508 19 0009
27
Пылесосы: пылесосы прочие
8508 60 0000
28
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные: прочие
8516 10 8000
29
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта: прочие: радиаторы жидконаполненные
8516 29 1000
30
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта: прочие: конвекционные нагреватели

8516 29 5000
31
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары: басқалар:
8516 29 9900
32
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: электр плиталары (кем дегенде пеші мен плитасы бар): тұрмыстық стационарлық электр плиталары
8516 60 1010
33
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: электр плиталары (кем дегенде пеші және плитасы бар): басқалар
8516 60 1090
34
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен қуырғыштар: ендірілетін пештер
8516 60 8000
35
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымдылықты) электр су жылытқыштар және суға батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған электр жабдықтары, шаш күтіміне арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шаш кептіргіштер, бұйралағыштар, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылыту аспаптары; тауар позициясында көрсетілгендерден басқа электр жылыту кедергісі 8545: өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандары; грильдер мен қуырғыштар: өзгелері

8516 29 5000
31
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта: прочие:
8516 29 9900
32
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: электроплиты (имеющие, по крайней мере, духовой шкаф и варочную панель): электроплиты бытовые стационарные
8516 60 1010
33
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: электроплиты (имеющие, по крайней мере, духовой шкаф и варочную панель): прочие
8516 60 1090
34
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: печи встраиваемые
8516 60 8000
35
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545: печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры: прочие

8516 60 9000
36
Өз құрамына қабылдау телевизиялық аппаратурасын қоспайтын мониторлар мен проекторлар; өзінің құрамына дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын хабар тарату радиоқабылдағышын немесе аппаратураны қосатын немесе қоспайтын телевизиялық байланыс үшін қабылдау аппаратурасы: өзінің құрамына хабар тарату радиоқабылдағышын немесе дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қосатын немесе қоспайтын телевизиялық байланыс үшін қабылдау аппаратурасы: өзгесі, түрлі-түсті бейнені: өзінің құрамы сұйық кристалды немесе плазмалық экраны бар бейнежазба немесе Бейнежазба аппаратурасы
8528 72 2001
37
Өз құрамына қабылдау телевизиялық аппаратурасын қоспайтын мониторлар мен проекторлар; өзінің құрамына тарату радиоқабылдағышын немесе дыбысты немесе бейнені жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қосатын немесе қоспайтын телевизиялық байланыс үшін қабылдау аппаратурасы: өзінің құрамына тарату радиоқабылдағышын немесе дыбысты жазатын немесе жаңғыртатын аппаратураны қосатын немесе қоспайтын телевизиялық байланыс үшін қабылдау аппаратурасы немесе сурет: өзгелері, түрлі-түсті кескіндер: өзгелері: сұйық кристалды дисплейлер технологиясы бойынша жасалған экраны бар
8528 72 4000
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.

8516 60 9000
36
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение: аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение: прочая, цветного изображения: аппаратура, включающая в свой состав видеозаписывающую или видеовоспроизводящую аппаратуру: с жидкокристаллическим или плазменным экраном
8528 72 2001
37
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение: аппаратура приемная для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение: прочая, цветного изображения: прочая: с экраном, выполненным по технологии жидкокристаллических дисплеев
8528 72 4000
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.