Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 49/5-VI "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2022 жылғы 31 тамыздағы № 17/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қыркүйекте № 29415 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 33/8-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 19.12.2025 № 33/8-VIII шешімімен (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі).
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 49/5-VI "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7964 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ алынып тасталсын;
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Риддер қаласының елді мекендердің жеріне арналған базалық мөлшерлемесі Салық кодексінің 505-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1) Риддер қаласының жеріне арналған:
1 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 30 % арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 35 % арттырылсын;
5 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
6 аймақ бойынша – 20 % арттырылсын;
7 және 8 аймақтар бойынша - жер салығының базалық мөлшерлемесі түзетуді қолданбай қалдырылсын;
2) Риддер қаласының Үлбі кентінің, Ульбастрой ауылының, Лениногорский лесхоз ауылының жерлеріне:
1 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
3) Риддер қаласы Поперечное ауылының жеріне:
1 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
4) Риддер қаласы Пригородное ауылының жеріне:
1 аймақ бойынша – 20 % арттырылсын;
5) Риддер қаласы Лесное ауылының жеріне:
1 аймақ бойынша – 40 % арттырылсын.
Риддер қаласының Бутаково ауылының, Верхняя Хариузовка ауылының, Коноваловка ауылының, Ливино ауылының жеріне арналған жер салығының базалық мөлшерлемесі түзетуді қолданбай қалдырылсын.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының хатшысы Е. Нужных

О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 30 ноября 2020 года № 49/5-VI "О корректировке базовых ставок земельного налога"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 31 августа 2022 года № 17/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2022 года № 29415. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 33/8-VIII
Сноска. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.12.2025 № 33/8-VIII (вводится в действие с 01.01.2027).
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 30 ноября 2020 года № 49/5-VI "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7964) следующие изменения:
пункт 1 исключить;
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. На земли населенных пунктов города Риддера, базовую ставку земельного налога, установленную статьей 505 Налогового кодекса:
1) на земли города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 50 %;
по зоне 2 - повысить на 10 %;
по зоне 3 - повысить на 30 %;
по зоне 4 - повысить на 35 %;
по зоне 5 - повысить на 10 %;
по зоне 6 – повысить на 20 %;
по зонам 7 и 8 – базовую ставку земельного налога, оставить без применения корректировки;
2) на земли поселка Ульба, села Ульбастрой, села Лениногорский лесхоз города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 50 %;
по зоне 2 - повысить на 50 %;
по зоне 3 - повысить на 10 %;
по зоне 4 - повысить на 10 %;
3) на земли села Поперечное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 10 %;
4) на земли села Пригородное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 20 %;
5) на земли села Лесное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 40 %.
На земли села Бутаково, села Верхняя Хариузовка, села Коноваловка, села Ливино города Риддера базовую ставку земельного налога, оставить без применения корректировки.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Риддерского городского маслихата Е. Нужных