Қостанай ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 7 қарашадағы № 966 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 қарашада № 30459 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 1-тармағы 4-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 73-тармағына сәйкес Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 22.05.2025 № 303 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қостанай ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.
2. Қостанай ауданы әкімдігінің "Кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы қаулыны мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі Ж. Таукенов
Әкімдіктің
2022 жылғы 7 қарашадағы
№ 966 қаулысына
қосымша
Қостанай ауданының әкімшілік аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 22.05.2025 № 303 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Стационарлық емес сауда объектілерінің орналасқан орны
Алып жатқан алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
1
Александров ауылдық округі, Александровка ауылы, Иноземцев көшесі, № 23 үйге қарсы
18
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
2
Александров ауылдық округі, И.Ф. Павлов атындағы ауылы, Молодежная көшесі, № 9 үйге қарсы
30
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
3
Белозер ауылдық округі, Белозерка ауылы, Целинная көшесі, № 25 үйге қарсы
5
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
4
Владимиров ауылдық округі, Владимировка ауылы, Мичурин көшесі, № 55 үйге қарсы
8
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
5
Айсары ауылдық округі, Айсары ауылы, Школьная көшесі, № 11 үйге қарсы
24
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
6
Айсары ауылдық округі, Половниковка ауылы, Ленин көшесі, № 61 үйге қарсы
30
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
7
Жамбыл ауылдық округі, Жамбыл ауылы, Центральная көшесі, № 19 үйге қарсы
7
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
8
Жданов ауылдық округі, Ждановка ауылы, Алтынсарин көшесі, № 34 үйге қарсы
10
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
9
Заречный ауылдық округі, Заречное ауылы, Ленин көшесі, № 4 А "Папайя" дүкеніне қарсы
25
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
10
Тобыл қаласы, Тәуелсіздік көшесі № 102 үйге қарсы
5
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
11
Тобыл қаласы, Тәуелсіздік көшесі, № 76 үйге қарсы
5
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
12
Тобыл қаласы, "К.А. Тимирязев" атындағы тұтыну кооперативінің сол жағында
25
5 жыл
бөлшек сауда (азық-түлік/азық-түлік емес тауарларды сату)
жоқ
13

Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Костанайского района
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 7 ноября 2022 года № 966. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2022 года № 30459.
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 73 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264, акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Костанайского района Костанайской области от 22.05.2025 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Костанайского района согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства" акимата Костанайского района в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайского района Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайского района Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района Ж. Таукенов
Приложение
к постановлению акимата
от 7 ноября 2022 года
№ 966
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Костанайского района
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Костанайского района Костанайской области от 22.05.2025 № 303 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Месторасположение нестационарных торговых объектов
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
Александровский сельский округ, село Александровка, улица Иноземцева, напротив дома № 23
18
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
2
Александровский сельский округ, село имени И.Ф. Павлова, улица Молодежная, напротив дома № 9
30
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
3
Белозерский сельский округ, село Белозерка, улица Целинная, напротив дома № 25
5
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
4
Владимировский сельский округ, село Владимировка, улица Мичурина, напротив дома № 55
8
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
5
Айсаринский сельский округ, село Айсары улица Школьная, напротив дома № 11
24
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
6
Айсаринский сельский округ, село Половниковка, улица Ленина, напротив дома № 61
30
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
7
Жамбылский сельский округ, село Жамбыл, улица Центральная, напротив дома № 19
7
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
8
Ждановский сельский округ, село Ждановка, улица Алтынсарина, напротив дома № 34
10
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
9
Заречный сельский округ, село Заречное, улица Ленина 4 А, напротив магазина "Папайя"
25
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
10
город Тобыл, улица Тәуелсіздік, напротив дома № 102
5
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
11
город Тобыл, улица Тәуелсіздік, напротив дома № 76
5
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
12
город Тобыл, слева от потребительского кооператива имени "К.А. Тимирязева"
25
5 лет
розничная торговля (реализация продовольственных/непродовольственных товаров)
отсутствует
13