"Ақтау халықаралық теңіз сауда порты мен Баутино теңіз портының акваториясын қоса алғанда теңіз порттарының шекараларын айқындау туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 413 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 17 ақпандағы № 22 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 ақпанда № 26947 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 06.04.2026 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 06.04.2026 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты мен Баутино теңіз портының акваториясын қоса алғанда теңіз порттарының шекараларын айқындау туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 413 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2971 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
қаулының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақтау және Баутино теңіз сауда порттарының акваторияларын қоса алғанда теңіз порттарының шекараларын айқындау туралы";
1 және 2-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Ақтау және Баутино теңіз сауда порттарының шекаралары айқындалсын.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Ақтау және Баутино теңіз сауда порттары акваторияларының шекаралары айқындалсын.";
көрсетілген қаулының 1 және 2-қосымшалары осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 31 декабря 2015 года № 413 "Об определении границ морских портов включая акватории международного морского торгового порта Актау и морского порта Баутино"
Постановление акимата Мангистауской области от 17 февраля 2022 года № 22. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2022 года № 26947. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 06.04.2026 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 06.04.2026 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 31 декабря 2015 года № 413 "Об определении границ морских портов включая акватории международного морского торгового порта Актау и морского порта Баутино" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2971) следующие изменения:
заголовок постановления изложить в новой редакции:
"Об определении границ морских портов включая акватории морских торговых портов Актау и Баутино";
пункты 1 и 2 изложить в новой редакции:
"1. Определить границы морских торговых портов Актау и Баутино согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить границы акватории морских торговых портов Актау и Баутино согласно приложению 2 к настоящему постановлению.";
приложения 1 и 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Ногаев
Маңғыстау облысының әкімдігінің
2022 жылғы 17 ақпандағы
№ 22
қаулысына 1-қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 413 қаулысына 1-қосымша
Ақтау және Баутино теңіз сауда порттарының шекаралары
Ақтау теңіз сауда портының шекаралары төмендегідей координаттар бойынша жер телімдерінің құрамында анықталады:

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Ногаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 17 февраля 2022 года
№ 22
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 31 декабря 2015 года № 413
Границы морских торговых портов Актау и Баутино
Границы морского торгового порта Актау определяются в составе земельных участков по нижеследующим координатам:

1. Ақтау теңіз сауда портының ішкі акваториясының шекаралары:
Ақтау теңіз сауда портының ішкі акваториясы 43°35'39"N және 51°13'31'Е координаттарымен жағалау нүктесінен келетін сызықпен шектелген, әрі қарай батыс бағытта дамбыны бойлай, одан 100 м қашықтықта теңізге, әрі қарай толқынтосқыны бойлай, одан 100 м қашықтықта теңізге, 43°36'22"N және 51°12'15"Е координаттарымен толқынтосқының солтүстік шетіне дейін, әрі қарай 43°36'09,5"N және 51°12'29,5"Е координаттарымен толқынтосқының оңтүстік басына дейін, 43°36'10"N және 51°12'38"Е координаттарымен толқынтосқы бойымен толқынтосқының солтүстік басына дейін, одан кейін 43°36'26"N және 51°12'22"Е координаттарымен молдың шетіне дейін, мол бойымен оның негізі жағына, молдың негізінен № 23, № 22, № 21, № 18, Х920, № 5, № 4, № 11, Экологиялық, № 8, № 7, № 6, № 1, № 2, № 3, № 12 айлақтарын бойлай, әрі қарай оңтүстік нүкте жағалау бойымен координаттары 43°35'39"N және 51°13'31''Е болатын бастапқы нүктеге дейін.
1.1. Ақтау теңіз сауда портының сыртқы акваториясының шекаралары:
Ақтау теңіз сауда портының сыртқы акваториясы № 125, № 126 зәкір тұрақтарының аудандары мен Ақтау теңіз сауда портының кіреберіс арнасынан тұрады. № 125 зәкір тұрағының ауданы 43°34'24"N және 51°10'30"Е, 43°34'24"N және 51°13'00"Е, 43°30'24"N және 51°10'30"Е, 43°30'24"N және 51°13'00"E координаталы нүктелерін қосатын сызықпен шектелген. № 126 зәкір тұрағының ауданы 43°34'48"N және 51°04'12"Е, 43°34'48"N және 51°08'12"Е, 43°32'18"N және 51°04'12"Е, 43°32'18"N және 51°08'12"Е координаталы нүктелерін қосатын сызықпен шектелген.
Ақтау теңіз сауда портының кіреберіс арнасы № 164 жанып тұратын навигациялық бүйдің орнатылу нүктесі арқылы өтетін 43°36'44"N және 51°10'00"Е координаталы сызықпен шектелген, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытта 43°36'28"N және 51°12'05"Е координаттарымен № 6 жанып тұратын навигациялық бүйдің орнатылу нүктесін бойлай, 43°36'26"N және 51°12'22"Е координаттарымен молдың шетіне дейін, әрі қарай 43°36'10"N және 51°12'38"Е координаттарымен толқынтосқының солтүстік басына дейін, әрі қарай солтүстік-батыс бағытта 43°36'24"N және 51°12'04"Е координаттарымен № 7 жанып тұратын навигациялық бүйдің орнатылу нүктесін бойлай, № 164 жанып тұратын навигациялық бүйге дейін.
2. Баутино теңіз сауда порты акваториясының шекарасы:
Баутино теңіз сауда портының акваториясы 167 бүйден (44°38`7`` солтүстік ендік, 50°18`7`` шығыс бойлық) Түпқараған мүйісіне (44°38`74`` солтүстік ендік, 50°18`7`` шығыс бойлық) дейін тіке сызықпен анықталады. Түпқараған қиғашының шетінен № 167 бүйге дейін.

1. Границы внутренней акватории морского торгового порта Актау:
Внутренняя акватория морского торгового порта Актау ограничена линией, идущей от точки береговой черты с координатами 43°35'39"N и 51°13'31'Е, далее в западном направлении вдоль дамбы, мористее от неҰ на расстоянии 100 м, далее вдоль волнолома, мористее от него на расстоянии 100 м, до северной оконечности волнолома с координатами 43°36'22"N и 51°12'15"Е, далее до южного оголовка волнолома с координатами 43°36'09,5"N и 51°12'29,5"Е, по волнолому до северного оголовка волнолома с координатами 43°36'10"N и 51°12'38"Е, затем до оконечности мола с координатами 43°36'26"N и 51°12'22"Е, вдоль мола к его основанию, от основания мола вдоль причалов № 23, № 22, № 21, № 18, Х920, № 5, № 4, № 11, Экологического, № 8, № 7, № 6, № 1, № 2, № 3, № 12, далее вдоль береговой южной черты к исходной точке с координатами 43°35'39"N и 51°13'31"Е.
1.1. Границы внешней акватории морского торгового порта Актау:
Внешняя акватория морского торгового порта Актау состоит из районов якорных стоянок № 125, № 126 и подходного канала морского торгового порта Актау. Район якорной стоянки № 125 ограничен линией, соединяющей точки с координатами 43°34'24"N и 51°10'30"Е, 43°34'24"N и 51°13'00"Е, 43°30'24"N и 51°10'30"Е, 43°30'24"N и 51°13'00"Е. Район якорной стоянки № 126 ограничен линией, соединяющей точки с координатами 43°34'48"N и 51°04'12"Е, 43°34'48"N и 51°08'12"Е, 43°32'18"N и 51°04'12"Е, 43°32'18"N и 51°08'12"Е.
Подходной канал морского торгового порта Актау ограничен линией, проходящей через точку установки светящего навигационного буя № 164, с координатами 43°36'44"N и 51°10'00"Е, далее в юго-восточном направлении вдоль точки установки светящего навигационного буя № 6 с координатами 43°36'28"N и 51°12'05"Е, до оконечности мола с координатами 43°36'26"N и 51°12'22"Е, далее до северного оголовка волнолома с координатами 43°36'10"N и 51°12'38"Е, далее в северо-западном направлении вдоль точки установки светящего навигационного буя № 7 с координатами 43°36'24"N и 51°12'04"Е, до светящего навигационного буя № 164.
2. Граница акватории морского торгового порта Баутино:
Акватория морского торгового порта Баутино определяется прямой линией от 167 буя (44°38`7`` северной широты, 50°18`7`` восточной долготы) до мыса Тюбкараган (44°38`74`` северной широты. 50°18`7`` восточной долготы). От окончания Тюбкараганской косы до буя № 167.

Сонымен бірге, Түпқараған қиғашының батыс жағалауында орналасқан (44°32` солтүстік ендіктен қиғаш аяқталғанға дейін) гидротехникалық құрылыстар мен олардың акваториялары.
Ескертпе: Түпқараған қиғашының координаттары жыл сайынғы азғантай өзгеріске ұшырауы мүмкін.

Также, все гидротехнические сооружения и их акватории, расположенные на западном берегу Тюбкараганской косы (от 44°32` северной широты до окончания косы).
Примечание: координаты Тюбкараганской косы подвержены ежегодному незначительному изменению.