Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 24 қарашадағы № 87 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 қарашада № 30732 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 24 қарашадағы
№ 87 Бұйрықпен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардағы корпоративтік басқаруды бағалау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 6 маусымдағы № 157 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7047 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 182-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардағы корпоративтік басқаруды бағалау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардағы корпоративтік басқаруды бағалау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 182-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді".";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 ноября 2022 года № 87. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2022 года № 30732.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту политики управления государственными активами в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 ноября 2022 года № 87
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 6 июня 2011 года № 157 "Об утверждении Правил оценки корпоративного управления в контролируемых государством акционерных обществах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7047):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 182 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оценки корпоративного управления в контролируемых государством акционерных обществах, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оценки корпоративного управления в контролируемых государством акционерных обществах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 182 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе".";

2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) корпоративтік басқару – Объект қызметін басқаруды қамтамасыз ететін және акционерлер, директорлар кеңесі, атқарушы орган, Объектінің өзге де органдары мен акционерлер мүддесіндегі мүдделі тұлғалар арасындағы қатынастарды қамтитын процестердің жиынтығы;";
4-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тәуелсіз ұйымды акционерлік қоғам "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-1-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес таңдайды және мынадай өлшемшарттарға сәйкес келеді:
корпоративтік басқару жүйелерін бағалау бойынша кемінде бес жыл немесе Қазақстанда, сол сияқты Қазақстаннан тыс жерлердегі он ірі компанияда тәжірибесінің болуы;
кемінде бес адамнан тұратын қалыптасқан жобалық командасының болуы.".
2. "Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау және аттестаттау жүргізу, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 70 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10379 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 139-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау және аттестаттау жүргізу, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік кәсіпорынның (бұдан әрі – кәсіпорын) басшысын тағайындау және аттестаттау жүргізу, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу тәртібін айқындайды.
2. Кәсіпорын басшысын тағайындауды және аттестаттау жүргізуді, сондай-ақ оның кандидатурасын келісуді тиісті саланың уәкілетті органдары (жергілікті атқарушы органдар не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараттары) жүргізеді.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау тәртібі";
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мамандығы бойынша кәсіпорынның бейініне сәйкес келетін қызмет саласында басшы лауазымдарда кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы;";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) корпоративное управление – совокупность процессов, обеспечивающих управление деятельностью Объекта и включающих отношения между акционерами, советом директоров, исполнительным органом, иными органами Объекта и заинтересованными лицами в интересах акционеров;";
часть третью пункта 4 изложить в следующей редакции:
"Независимая организация выбирается акционерным обществом в соответствии с пунктом 1 статьи 34-1 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" и статьей 1 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и соответствует следующим критериям:
наличие опыта по оценке систем корпоративного управления не менее пяти лет или в десяти крупных компаниях, как в Казахстане, так и за пределами Казахстана;
наличие сформированной проектной команды в количестве не менее пяти человек.".
2. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 70 "Об утверждении Правил назначения и проведения аттестации руководителя государственного предприятия, а также согласования его кандидатуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10379):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 139 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах назначения и проведения аттестации руководителя государственного предприятия, а также согласования его кандидатуры, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок назначения и проведения аттестации руководителя государственного предприятия (далее – предприятие), а также согласования его кандидатуры.
2. Назначение и проведение аттестации руководителя предприятия, а также согласования его кандидатуры производятся уполномоченными органами соответствующей отрасли (местными исполнительными органами либо аппаратами акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок назначения руководителя государственного предприятия";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) наличие стажа работы по специальности на руководящих должностях в сфере деятельности, соответствующей профилю предприятия не менее 5 лет;";
пункт 11 изложить в новой редакции:

"11. Конкурсқа қатысуға үміткер тұлға конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген мерзімде мынадай құжаттарды ұсынады:
1) конкурсқа қатысу туралы өтініш;
2) мемлекеттік және орыс тілдеріндегі түйіндеме;
3) білімі туралы құжаттардың көшірмелері;
4) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 35-бабында көрсетілген еңбек қызметін растайтын құжаттар;
5) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген "Медициналық анықтама (дәрігерлік кәсіби-консультациялық қорытынды)" № 075/е нысаны бойынша анықтама.
Конкурсқа қатысушы өзінің біліміне, жұмыс өтіліне, кәсіби даярлық деңгейіне қатысты қосымша ақпаратты (біліктілігін арттыру, ғылыми дәрежелер мен атақтар беру, ғылыми жарияланымдар туралы құжаттардың көшірмелері, сондай-ақ бұрынғы жұмыс орнының басшылығынан ұсынымдар) ұсына алады.";
3 және 4-тараулардың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын басшысының кандидатурасын келісу
4-тарау. Басшы лауазымына тағайындау";
20-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сонымен бір мезгілде Комиссияның оң шешімін алған конкурсқа қатысушы және осы Қағидалардың 3-тарауында көзделген шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынның байқау кеңесінің келісуі қажет болған жағдайларда "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабына сәйкес қажетті құжаттарды ұсынады..";
22-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Мемлекеттік кәсіпорынның басшысымен еңбек қатынастары Кодекске сәйкес:";
4-1, 5 және 6-тараулардың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1-тарау. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыратын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынның басшысын іріктеу және тағайындау тәртібі
5-тарау. Аттестаттау жүргізу тәртібі
6-тарау. Қорытынды ережелер".
3. "Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда байқау кеңесін құру қағидаларын, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптарды, сондай-ақ Байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 113 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10503 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Лицо, претендующее на участие в конкурсе, представляет в сроки, указанные в объявлении о проведении конкурса, следующие документы:
1) заявление об участии в конкурсе;
2) резюме на государственном и русском языках;
3) копии документов об образовании;
4) документы, подтверждающие трудовую деятельность, указанные в статье 35 Трудового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс);
5) справку по форме №075/у "Медицинская справка (врачебное профессионально-консультативное заключение)", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579).
Участник конкурса может представить дополнительную информацию, относительно его образования, стажа работы, уровня профессиональной подготовки (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, научных публикации, а также рекомендации от руководства с предыдущего места работы).";
заголовки глав 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Согласование кандидатуры руководителя государственного предприятия на праве хозяйственного ведения
Глава 4. Назначение на должность руководителя";
часть вторую пункта 20 изложить в следующей редакции:
"Одновременно участник конкурса, получивший положительное решение Комиссии, и, в случае, предусмотренном главой 3 настоящих Правил, согласование наблюдательного совета государственного предприятия на праве хозяйственного ведения, представляет необходимые документы согласно статье 11 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции".";
абзац первый пункта 22 изложить в следующей редакции:
"22. Трудовые отношения с руководителем государственного предприятия оформляются посредством заключения трудового договора в соответствии с Кодексом:";
заголовки глав 4-1, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 4-1. Порядок отбора и назначения руководителя государственного предприятия на праве хозяйственного ведения, осуществляющего деятельность в сфере высшего и послевузовского образования
Глава 5. Порядок проведения аттестации
Глава 6. Заключительные положения".
3. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 113 "Об утверждении Правил создания наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения, требований, предъявляемых к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также Правил конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10503):
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда байқау кеңесін құру қағидалары осы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларында:
1-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және білім беру және денсаулық сақтау салаларындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңесінің мүшелерін (бұдан әрі – байқау кеңесінің мүшелері) конкурстық негізде іріктеу және олардың өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібін айқындайды.
2. Конкурс осы бұйрықта айқындалған талаптарға (бұдан әрі – Талаптар) сәйкес байқау кеңесінің мүшелерін және тиісті саладағы уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) өкілдері болып табылатын байқау кеңесінің мүшелерін іріктеу мақсатында жүргізіледі.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеуді ұйымдастыру және өткізу тәртібі";
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тиісті уәкілетті органның және кәсіпорынның сайтында конкурс өткізу туралы хабарландыруды және кандидаттар тізімін жариялауды қамтамасыз етеді;";
7-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) конкурсқа қатысу туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесін, оның ішінде осы мемлекеттік кәсіпорынның лауазымды адамдарына қатысты үлестестігі туралы мәліметтерді;";
8-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу, кандидаттардың тізімдерін тиісті уәкілетті органның және кәсіпорынның сайтында жариялау;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) аудио-бейне тіркеуді қолдана отырып, кандидаттармен әңгімелесу жүргізу және байқау кеңесінің мүшелерін іріктеу;";
9-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Кодекстің 35-бабында көрсетілген еңбек қызметін растайтын құжаттардың көшірмелері;";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Комиссия конкурсқа қатысушылармен әңгімелесу жүргізу кезінде "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңын, мемлекеттік кәсіпорын қызметі саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін және денсаулық сақтау немесе білім беру ұйымдары қызметінің ерекшеліктерін білуі тексеріледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Байқау кеңесі мүшелерінің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату".

"В соответствии с пунктом 2 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила создания наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень);
в Правилах конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий, утвержденных указанным приказом:
главу 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и определяют порядок отбора членов наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения в сферах образования и здравоохранения (далее – члены наблюдательного совета) на конкурсной основе и досрочного прекращения их полномочий.
2. Конкурс проводится в целях отбора членов наблюдательного совета и членов наблюдательного совета, являющихся представителями уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа), в соответствии с требованиями, определенными настоящим приказом (далее – Требования).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок организации и проведения конкурсного отбора членов наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения";
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) обеспечивает публикацию на сайте соответствующего уполномоченного органа и предприятия объявления о проведении конкурса и списка кандидатов;";
подпункт 5) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"5) перечень документов, прилагаемых к заявлению об участии в конкурсе, в том числе сведения об аффилированности по отношению к должностным лицам данного государственного предприятия;";
в пункте 8:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) вскрытие конвертов с конкурсными заявками, опубликование списков кандидатов на сайте соответствующего уполномоченного органа и предприятия;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) проведение собеседования с кандидатами и отбор членов наблюдательного совета c применением аудио-видео фиксации;";
подпункт 6) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"6) копии документов, подтверждающие трудовую деятельность, указанные в статье 35 Кодекса;";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При проведении Комиссией собеседования с участниками конкурса проверяется знание Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции", нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере деятельности государственного предприятия, и специфики деятельности организации здравоохранения или образования.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Досрочное прекращение полномочий членов наблюдательного совета".

4. "Байқау кеңестері құрылатын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарға қойылатын кретерийлерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 114 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10507 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".
5. "Байқау кеңесі мүшелерінің қызметін бағалау және байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 115 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10499 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Байқау кеңесі мүшелерінің қызметін бағалау және байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитін айқындау қағидаларында:
1-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Байқау кеңесі мүшелерінің қызметін бағалау және байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитін айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және білім беру және денсаулық сақтау салаларындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңестері мүшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру және байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитін анықтау тәртібін айқындайды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Байқау кеңесі мүшелерінің қызметін бағалауды жүзеге асыру тәртібі";
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Тиісті саланың уәкілетті органының (жергілікті атқарушы органның) өкілі болып табылатын байқау кеңесінің мүшесін бағалауды Комиссия тиісті саланың уәкілетті органына (жергілікті атқарушы органға) мәлімет үшін жолдайды.
21. Байқау кеңесі мүшесін бағалау нәтижелері туралы есепті тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) байқау кеңесінің мүшесіне өткен жұмыс кезеңі үшін сыйақы мөлшерін айқындау кезінде пайдаланады және ол жиналған балл саны негізге алынып айқындалады:
4,5-тен 10 балға дейін – сыйақы мөлшері мынадай формула бойынша айқындалады:
S=N*10%
мұнда:
S – сыйақы мөлшері (пайызбен) тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) айқындайтын байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитіне пропорционалды;
N – балл саны;

4. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 114 "Об утверждении критериев, предъявляемых к государственным предприятиям на праве хозяйственного ведения, в которых создаются наблюдательные советы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10507):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:".
5. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 115 "Об утверждении Правил оценки деятельности членов наблюдательного совета и определения лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10499):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оценки деятельности членов наблюдательного совета и определения лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета, утвержденных указанным приказом:
главу 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оценки деятельности членов наблюдательного совета и определения лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и определяют порядок осуществления оценки деятельности членов наблюдательных советов в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения в сферах образования и здравоохранения и определения лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок осуществления оценки деятельности членов наблюдательного совета";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Оценка члена наблюдательного совета, являющегося представителем уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа) направляется Комиссией уполномоченному органу соответствующей отрасли (местному исполнительному органу) для сведения.
21. Отчет о результатах оценки члена наблюдательного совета используется уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) при определении размера вознаграждении члену наблюдательного совета за предыдущий период работы и определяется исходя из количества набранных баллов:
от 4,5 до 10 баллов – размер вознаграждения определяется по формуле:
S=N*10%
где:
S – размер вознаграждения (в процентах) пропорционально от лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета, определяемого уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом);
N – количество баллов;

0-ден 4 балға дейін – Комиссия шешімінің негізінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 113 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10503 болып тіркелген) бекітілген Байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларының (бұдан әрі – Конкурстық іріктеу қағидалары) байқау кеңесі мүшелерінің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтатуға сәйкес кейіннен рәсімдерді жүргізумен төленбейді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу лимитін айқындау тәртібі";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Мемлекеттік қызметшілер болып табылатын байқау кеңесінің мүшелеріне сыйақы төленбейді.".
6. "Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін және олардың алып отырған жер учаскелерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 253 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10955 болып тіркелген):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 120-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін және олардың алып отырған жер учаскелерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

от 0 до 4 баллов – на основании решения Комиссии вознаграждение не выплачивается с последующим проведением процедуры согласно досрочному прекращению полномочий членов наблюдательного совета Правил конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 113 (зарегистрирован в Реестре государственных регистраций нормативных правовых актов за № 10503) (далее – Правила конкурсного отбора).";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок определения лимита выплаты вознаграждения членам наблюдательного совета";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Вознаграждение не выплачивается членам наблюдательного совета, являющимися государственными служащими.".
6. В приказе исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 253 "Об утверждении Правил предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10955):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 120 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность.";
в Правилах предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және сауда-делдалдық қызметті қоспағанда, өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік меншіктегі мемлекет пайдаланбайтын ғимараттарды, құрылыстарды, көлік құралдары мен жабдықтарды кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мүліктік жалға алуға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру тәртібін айқындайды.";
2, 3, 4, 6 және 7-тараулардың тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Пайдаланылмайтын объектілер тізбесін қалыптастыру
3-тарау. Тендер өткізуге дайындық
4-тарау. Тендер құжаттамасы
5-тарау. Тендер нәтижелерін ресімдеу және шарттың мазмұны
6-тарау. Объектіні меншікке беру тәртібі";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 113 бұйрығына
1-қосымша
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда байқау кеңесін құру қағидалары
1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 148-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және білім беру және денсаулық сақтау салаларындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарда байқау кеңесін құру тәртібін айқындайды.
2. "Байқау кеңестері құрылатын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарға қойылатын критерийлерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 114 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 10507 болып тіркелген) бекітілген шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындарға қойылатын өлшемшарттарға сәйкес келетін білім беру және денсаулық сақтау салаларында байқау кеңесі бар шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынды құру, сондай-ақ білім беру және денсаулық сақтау салаларында шаруашылық жүргізу құқығындағы жұмыс істеп тұрған мемлекеттік кәсіпорындарда байқау кеңесін енгізу Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның шешімі негізінде жүзеге асырылады.

"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" и определяют порядок предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых государством зданий, сооружений, транспортных средств и оборудования, находящихся в государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению, за исключением торгово-посреднической деятельности, с последующей безвозмездной передачей в собственность.";
заголовки глав 2, 3, 4, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Формирование перечня неиспользуемых объектов
Глава 3. Подготовка к проведению тендера
Глава 4. Тендерная документация
Глава 5. Оформление результатов тендера и содержание договора
Глава 6. Порядок передачи объекта в собственность";
приложение к указанным правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
7. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 113
Правила создания наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок создания наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения в сферах образования и здравоохранения.
2. Создание государственного предприятия на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом в сферах образования и здравоохранения, а также введение наблюдательного совета в действующих государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения в сферах образования и здравоохранения, соответствующих критериям, предъявляемым к государственным предприятиям на праве хозяйственного ведения, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 114 "Об утверждении критериев, предъявляемых к государственным предприятиям на праве хозяйственного ведения, в которых создаются наблюдательные советы" (зарегистрирован в Реестре государственных регистраций нормативных правовых актов под № 10507), осуществляются на основании решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа.

3. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорында байқау кеңесін енгізу немесе байқау кеңесі бар шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын құру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің (жергілікті атқарушы органның) тиісті шешімі қабылданғаннан кейін он жұмыс күн ішінде тиісті саладағы уәкілетті орган (жергілікті атқарушы орган):
байқау кеңесі туралы ережені, байқау кеңесін шақыру және отырыс өткізу тәртібін бекітеді;
осы бұйрықпен бекітілген байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларына сәйкес байқау кеңесінің мүшелеріне үміткерлерді конкурстық іріктеуді бастайды;
Байқау кеңесінің құрамын тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) байқау кеңесінің мүшесін конкурстық іріктеу аяқталғаннан кейін он жұмыс күні ішінде бекітеді.
4. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңесі мүшелерінің саны тақ санмен болады және бір-бірімен және шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынның басшысымен жақын туыстық және жекжаттық қатынастарда болмайтын кемінде бес және одан көп адамды құрайды.
Байқау кеңесінің мүшелері шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын жұмыскерлерінің штатына кірмейді.
Денсаулық сақтау саласындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңесі құрамының кемінде отыз пайызы байқау кеңесінің тәуелсіз мүшелері болып табылады.
Денсаулық сақтау саласындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардағы байқау кеңесінің құрамына денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның өкілі кіреді.
Байқау кеңесінің төрағасы байқау кеңесі мүшелерінің көпшілік дауысымен байқау кеңесі мүшелерінің арасынан сайланады.
5. Байқау кеңесінің құрамына тиісті саланың уәкілетті органының (жергілікті атқарушы органның) өкілдері және осы бұйрықпен бекітілген Байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларына сәйкес конкурстық негізде сайланатын адамдар кіреді.
6. "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабының 3-тармағына сәйкес шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорынның байқау кеңесі мүшелерінің өкілеттік мерзімі үш жылды құрайды.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтардың
тізбесіне 2-қосымша
Өндірістік қызметті
ұйымдастыру және халыққа
қызметтер көрсету саласын
дамыту үшін мемлекеттік
меншіктің пайдаланылмайтын
объектілерін кейіннен меншікке
өтеусіз бере отырып, шағын
кәсіпкерлік субъектілеріне
мүліктік жалға (жалдауға)
немесе сенімгерлік басқаруға
беру қағидаларына
қосымша
Нысан
Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендерге қатысуға ӨТІНІМ

3. В течение десяти рабочих дней после принятия решения Правительства Республики Казахстан (местного исполнительного органа) о введении наблюдательного совета в государственном предприятии на праве хозяйственного ведения или создании государственного предприятия на праве хозяйственного ведения с наблюдательным советом уполномоченный орган соответствующей отрасли (местный исполнительный орган):
утверждает положение о наблюдательном совете, порядок созыва и проведения заседаний наблюдательного совета;
инициирует конкурсный отбор кандидатов в члены наблюдательного совета в соответствии с Правилами конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий, утвержденными настоящим приказом;
Состав наблюдательного совета утверждается уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) в течение десяти рабочих дней после завершения конкурсного отбора членов наблюдательного совета.
4. Число членов наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения нечетное и составляет пять и более человек, не находящихся в отношениях близкого родства и свойства друг с другом и руководителем государственного предприятия на праве хозяйственного ведения.
Члены наблюдательного совета не входят в штат работников государственного предприятия на праве хозяйственного ведения.
Не менее тридцати процентов состава наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения в области здравоохранения являются независимыми членами наблюдательного совета.
В состав наблюдательного совета в государственных предприятиях на праве хозяйственного ведения в области здравоохранения входит представитель уполномоченного органа в области здравоохранения.
Председатель наблюдательного совета избирается из числа членов наблюдательного совета большинством голосов членов наблюдательного совета.
5. В состав наблюдательного совета входят представители уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа) и лица, избираемые на конкурсной основе в соответствии с Правилами конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий, утвержденными настоящим приказом.
6. В соответствии с пунктом 3 статьи 148 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" срок полномочий членов наблюдательного совета государственного предприятия на праве хозяйственного ведения составляет три года.
Приложение 2
к Перечню некоторых
приказов, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение к Правилам
предоставления субъектам
малого предпринимательства
в имущественный наем (аренду)
или доверительное управление
неиспользуемых объектов
государственной собственности
для организации производственной
деятельности и развития сферы
услуг населению с последующей
безвозмездной передачей в собственность
Форма
ЗАЯВКА
на участие в тендере по предоставлению субъектам малого предпринимательства
в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых
объектов государственной собственности для организации производственной деятельности
и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность

1. Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту
үшін мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін кейіннен меншікке
өтеусіз бере отырып, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға)
немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларымен таныса отырып,
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
және заңды тұлға басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі,
аты, әкесінің аты (болған жағдайда) www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің
веб-порталында 20 __ "___" _____ өтетін тендерге қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) тендерге қатысу үшін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің бірыңғай аумақтық бөлімшесінің
немесе әкімдіктер коммуналдық мемлекеттік меншікке билік етуге уәкілеттік берген
тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекеменің есеп
айырысу шотына жалпы сомасы ___________________ теңге (цифрлармен) (сомасы
жазумен) кепілдік жарна (жарналар) (саны) енгіздім (енгіздік).
Кепілдік жарна енгізілген объектілер туралы мәліметтер:
Р/с №
Объектінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналар туралы мәліметтер:
№ Пр/с
Кепілдік жарнаның мақсаты және тендерге қатысу үшін кепілдік жарна енгізілген объектінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Тендерге қатысушыға (жалға алушыға, сенімгерлік басқарушыға) қойылатын
талаптарға менің (біздің) сәйкес келмейтінім (-із) анықталған жағдайда, менің (біздің)
тендерге қатысу құқығынан айырылатыныма (-ызға), мен (біз) қол қойған тендер
нәтижелері туралы хаттама және мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік
басқаруға беру шартының жарамсыз деп танылатынына келісемін (-із).
4. Егер мен (біз) тендердің жеңімпазы (-дары) болып айқындалған жағдайда, өзіме
(-ізге) тендердің өткізілу күні тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюға және
тендердің өткізілу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде мүліктік жалға (жалдауға)
немесе сенімгерлік басқаруға беру шартына қол қою міндеттемелерін аламын (-ыз).

1. Рассмотрев опубликованное извещение о предоставлении субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность, и ознакомившись с правилами предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании доверенности) желает принять участие в тендере, который состоится "___" _____ 20 __ года на веб-портале реестра государственного имущества www.gosreestr.kz.
2. Мною (нами) внесен (-о) ___________________ гарантийный (-х) (количество) взнос (-ов) для участия в тендере общей суммой ____________ (___________________________________________) тенге (цифрами) (сумма прописью)
на расчетный счет единого территориального подразделения Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан или государственного учреждения, уполномоченного акиматами на распоряжение коммунальной государственной собственностью, финансируемого из соответствующих местных бюджетов.
Сведения об объектах, по которым внесен гарантийный взнос:
п/п
Наименование объекта
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта, по которому внесен гарантийный взнос для участия в тендере
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику тендера (нанимателю, доверительному управляющему), я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в тендере, подписанный мной (нами) протокол о результатах тендера и договор имущественного найма (аренды) или доверительного управления будут признаны недействительными.
4. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем (-ями) тендера, принимаю(-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах тендера в день проведения тендера и подписать договор имущественного найма (аренды) или доверительного управления в течение десяти календарных дней со дня проведения тендера.

5. Мен (біз) мынадай:
1) тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан;
2) белгіленген мерзімде мүліктік жалға алу (жалдау) немесе сенімгерлік басқару
шартына қол қоюдан бас тартқан жағдайларда енгізген кепілдік жарнаның сомасы
қайтарылмайтынына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік
мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық бөлімшесінде немесе әкімдіктер
коммуналдық мемлекеттік меншікке билік етуге уәкілеттік берген, тиісті жергілікті
бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемеде қалатынына келісемін (-із).
6. Осы өтінім тендердің нәтижелері туралы хаттамамен бірге мүліктік жалға алу
(жалдау) немесе сенімгерлік басқару шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарт
күшіне ие болады.
7. Өзім туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
Заңды тұлға үшін:
Атауы ____________________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру номері_(БСН)
_________________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________________________________________
Мекенжайы: ______________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Банк деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды
_________________________________________________________________________
Банк сәйкестендіру коды
_________________________________________________________________________
Банк атауы _______________________________________________________________
Бенефициар коды
_________________________________________________________________________
Өтінімге мыналар:
1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
4)____________________________________________________________қоса беріледі.
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
Төлқұжат деректері_________________________________________________________
Мекенжайы:_______________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
Банк деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды
__________________________________________________________________________
Банк сәйкестендіру коды
__________________________________________________________________________
Банктің атауы______________________________________________________________
Бенефициар коды
__________________________________________________________________________
Өтінімге мыналар:

5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у территориального подразделения Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан или государственного учреждения, уполномоченного акиматами на распоряжение коммунальной государственной собственностью, финансируемого из соответствующих местных бюджетов в случаях:
1) отказа подписать протокол о результатах тендера;
2) отказа подписать договор имущественного найма (аренды) или доверительного управления в установленные сроки.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах тендера имеет силу договора, действующего до заключения договора имущественного найма (аренды) или доверительного управления.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование _________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер_(БИН)
______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
______________________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________________
Номер телефона (факса):_________________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код
______________________________________________________________________
Банковский идентификационный код
______________________________________________________________________
Наименование банка ___________________________________________________
Код Бенефициара
______________________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1)_____________________________________________________________________
2)_____________________________________________________________________
3)_____________________________________________________________________
4)_____________________________________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
______________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
______________________________________________________________________
Паспортные данные_____________________________________________________
Адрес:_________________________________________________________________
Номер телефона (факса):_________________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код
______________________________________________________________________
Банковский идентификационный код
______________________________________________________________________
Наименование банка____________________________________________________
Код Бенефициара
______________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)___________________________________________________________ қоса беріледі.
(қолы) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның
атауы және заңды тұлғаның сенімхат негізінде әрекет ететін басшысының немесе
өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ жылғы "___" ____________
Мөр орны (болған жағдайда)
Өтінімді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы қабылдады.
20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут

1)_____________________________________________________________________
2)_____________________________________________________________________
3)_____________________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или
наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности) "___" ____________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Заявка принята веб-порталом реестра государственного имущества
"__" _______ 20__ года ____ часов ____ минут