Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 6 қазандағы № 1040 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 7 қазанда № 30077 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 629 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2025 № 629 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларында:
22-тармақтың 5) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5) "Айналым жасалған күн" деген 3-жолда Салық кодексінің 379-бабына немесе 442-баптарына сәйкес айқындалған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу бойынша айналым жасалған күн көрсетіледі (жол міндетті түрде толтыруға жатады).";
мынадай мазмұндағы 73-1-тармақпен толықтырылсын:
"73-1. "Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша деректер" деген G бөлімін толтыру кезінде, ТІЖ негізінде ЭШФ жазып беру кезінде ТІЖ-де және ЭШФ-да көрсетілетін тауарлар бойынша деректер бірдей болуы тиіс.";
мынадай мазмұндағы 75-1-тармақпен толықтырылсын:
"75-1. "Бірлескен қызметке қатысушылардың тауарлары, жұмыстары, көрсетілетін қызметтері бойынша деректер" деген Н бөлімін толтыру кезінде, ТІЖ негізінде ЭШФ жазып беру кезінде ТІЖ-де және ЭШФ-да көрсетілетін тауарлар бойынша деректер бірдей болуы тиіс.";
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 13.01.2025 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 6 октября 2022 года № 1040. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2022 года № 30077. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 629
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.10. 2025 № 629 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583) следующие изменения и дополнения:
в Правилах выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур, утвержденных указанным приказом:
часть первую подпункта 5) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"5) в строке 3 "Дата совершения оборота" указывается дата совершения оборота по реализации товаров, работ, услуг, определенная в соответствии со статьями 379 или 442 Налогового кодекса (строка подлежит заполнению).";
дополнить пунктом 73-1 следующего содержания:
"73-1. При заполнении раздела G "Данные по товарам, работам, услугам", данные по товарам, отражаемые в СНТ и ЭСФ, при выписке ЭСФ на основе СНТ, должны быть идентичны.";
дополнить пунктом 75-1 следующего содержания:
"75-1. При заполнении раздела H "Данные по товарам, работам, услугам участников совместной деятельности", данные по товарам, отражаемые в СНТ и ЭСФ, при выписке ЭСФ на основе СНТ, должны быть идентичны.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 13.01.2025 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІМДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министірлігі
"КЕЛІСІМДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министірлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 6 қазандағы
№ 1040 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші
Орынбасары – Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрінің
2019 жылғы "22" сәуірдегі
№ 370 бұйрығына
2-қосымша
нысан
ШОТ-ФАКТУРА
А бөлім. Жалпы бөлім
Тіркеу нөмірі
1.1 Есептік жүйе нөмірі
Жазып берілген күн 2.1 Жазып берілген күн қағаз түріндегі тасушыда
Айналым жасау күні
Түзетілген
4.1 Жазып берілген күн
Есептік жүйе нөмірі 4.3 Тіркеу нөмірі
5. Қосымша
5.1 Жазып берілген күн
5.2 Есептік жүйе нөмірі 5.3 Тіркеу нөмірі
В бөлім. Жеткізушінің деректемелері
6. ЖСН/БСН 6.0 Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің БСН
6.1 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
10. жеткізушінің санаты:
комитент
комиссионер
экспедитор v
лизинг беруші
ӨБК қатысушы
бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы
10.1 саны
экспорттаушы
халықаралық тасымалдаушы
сенім білдірілген адам
7. Жеткізуші 7.1
Қатысу үлесі
8. Орналасқан орнының мекенжайы
9. ҚҚС төлеушінің куәлігі:
9.1 сериясы 9.2 нөмірі
9.3
резидент емес заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшелері
11. Қосымша мәліметтер
В1 бөлім. Жеткізушінің банктік деректемелері
12. Кбе
13. ЖСК
14. БСК
15. Банктің атауы
С бөлім. Алушының деректемелері
16. ЖСН/БСН
16.0 Заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшелерінің БСН
16.1 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
20. алушының санаты:
комитент
комиссионер
лизинг алушы v
бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы
20.1 саны
мемлекеттік мекеме
резидент емес
ӨБК қатысушы немесе ӨБК шеңберінде жасалған мәміле
сенім білдірілген адам
бөлшек сауда
жеке тұлға
17. Алушы 17.1
Қатысу үлесі
18. Орналасқан орнының мекенжайы
18.1 Ел коды
(КО Комиссиясының 20.09.2010 жылғы № 378 Шешіміне сәйкес 2 әріптік коды)
19. Қосымаша мәліметтер
С1 бөлім. Мемлекеттік мекеменің деректемелері
21. ЖСК
23. Төлемнің мақсаты
22. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды
24. БСК KKMFKZ2A
D бөлім. Жүкті жіберушінің және жүкті алушының деректемелері

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 октября 2022 года № 1040
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 апреля 2019 года № 370
форма
ЭЛЕКТРОННЫЙ СЧЕТ-ФАКТУРА
Раздел А. Общий раздел
Регистрационный номер
1.1 Номер учетной системы
Дата выписки 2.1 Дата выписки на бумажном носителе
Дата совершения оборота
Исправленный
4.1 Дата выписки
Номер учетной системы
4.3 Регистрационный номер
5. Дополнительный
5.1 Дата выписки
5.2 Номер учетной системы
5.3 Регистрационный номер
Раздел В. Реквизиты поставщика
6. ИИН/БИН
6.0 БИН структурного подразделения юридического лица
6.1 БИН реорганизованного лица
10. категория поставщика:
комитент
комиссионе
экспедитор v
лизингодатель
участник СРП
участник договора о совместной деятельности
10.1 количество
экспортер
международный перевозчик
доверитель
7. Поставщик 7.1 доля участия
8. Адрес места нахождения
9. Свидетельство плательщика НДС :
9.1 серия
9.2 номер
9.3
структурное подразделение юридического лица-нерезидента
11. Дополнительные сведения
Раздел В1. Банковские реквизиты поставщика
12. Кбе
13. ИИК
14. БИК
15. Наименование Банка
Раздел С. Реквизиты получателя
16. ИИН/БИН
16.0 БИН структурного подразделения юридического лица
16.1 БИН реорганизованного лица
20. категория получателя:
комитент
комиссионер
лизингополучатель v
участник договора о совместной деятельности
20.1 количество
государственное учреждение
нерезидент
участник СРП или сделки, заключенной в рамках СРП
доверитель
Розничная реализация
Физические лицо
17. Получатель 17.1
доля участия
18. Адрес места нахождения
18.1 Код страны
(2-х буквенный код согласно Решения Комиссии ТС от 20.09.2010 года № 378)
19. Дополнительные сведения
Раздел C1. Реквизиты Государственного учреждения
21. ИИК
23. Назначение платежа
22. Код товара, работ, услуг
24. БИК KKMFKZ2A
Раздел D. Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя

34. 34.1 Бірлескен қызметке қатысушының ЖСН/БСН 34.2 Қайта ұйымдастырылған тұлғаның ЖСН/БСН
Өткізу бойынша айналым мөлшері
НДС
Жанама салықтарды есепке алғандағы тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны
Тауарлар-ға арналған деклара-цияның, тауарлар-ды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініш, тауарлар-ға ілеспе жүкқұжат №, ТС-1 немесе ТС-KZ
Тауарларға арналған декларациядан немесе тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштен тауар позициясының нөмірі
Тауарлар индентификатор, жұмыстар бойынша, көрсетілетін қызметтер
Қосымша деректер
Мөлшерлемесі
Сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы
I бөлім. Жеткізуші өкілінің (оператордың) деректемелері

34. 34.1 ИИН/БИН участников совместной деятельности 34.2 БИН реорганизованного лица
Размер оборота по реализации (облагаемый/необлагаемый оборот)
НДС
Стоимость товаров, работ, услуг с учетом косвенных налогов
№ Декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, сопроводительной накладной на товары, СТ-1 или СТ-KZ
Номер товарной позиции из Декларации на товары или заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Идентификатор товара, работы, услуг
Дополнительные данные
Ставка
Сумма
11
12
13
14
15
16
17
18
Продолжение таблицы
Раздел I. Реквизиты поверенного (оператора) поставщика

35. БСН
37. Орналасқан орнының мекенжайы
36. Сенімді
38. Құжат 38.1 нөмірі
38.2 күні
J бөлім. Алушы өкілінің (оператордың) деректемелері
39. БСН
41. Орналасқан орнының мекенжайы
40. Сенімді
42. Құжат 42.1 нөмірі
42.2 күні
K бөлім. Қосымша мәліметтер
43. Қосымша мәліметтер
L бөлім. ЭЦҚ бойынша мәліметтер
44. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкер не жеке практикамен айналысатын адамның ЭЦҚ
45. Шот-фактураға қол қоюға уәкілетті адамның ЭЦҚ
46. ЭШФ жазып беретін адамның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Ескертпе: аббревиатураны ашып жазу:
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
ЖСН/БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ӨБК – өнімді бөлу туралы келісім;
р/с – реттік саны
Т.А.Ә. – тегі, аты, әксінің аты (болған жағдайда);
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қол қою.

35. БИН
37. Адрес места нахождения
36. Поверенный
38. Документ 38.1 Номер
38.2 Дата
Раздел J. Реквизиты поверенного (оператора) получателя
39. БИН
41. Адрес места нахождения
40. Поверенный
42. Документ 42.1 Номер
42.2 Дата
Раздел K. Дополнительные сведения
43. Дополнительные сведения
Раздел L. Сведения по ЭЦП
44. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой
45. ЭЦП лица, уполномоченного подписывать счета-фактуры
46. Ф.И.О. (при его наличии) лица, выписывающего ЭСФ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза;
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер
или бизнес–идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
СРП – соглашение о разделе продукции;
п/п – по порядку;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.