"Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 23 тамыздағы № 874 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 тамызда № 29275 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14623 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығында:
көрсетілген нұсқаулыққа 14, 15, 15-1, 15-2, 16, 17, 18, 19, 21 және 22-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
Республикалық бюджеттен трансферттер(кредиттер) есебінен іске асырылатын және жергілікті бюджеттен бөлінген даму мен кредиттерге арналған нысаналы трансферттерді, нысаналы ағымдағы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі
Индекс: нысан: 2-НТББӘ
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең ____________________ жылға
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Ұсынылу мерзімі:
Келесі есепті айдан кейінгі 4 күнінен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей.
Бюджеттің түрі _____________________________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылға бекітілген бюджет, республикалық бюджет
____ жылға нақтыланған бюджет, республикалық бюджет
____ жылға түзетілген бюджет, республикалық бюджет
Жергілікті бюджеттен бөлінген және есепті кезеңде Республикалық бюджет трансферттері есебінен іске асырылатыны
Есепті кезеңге Жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 23 августа 2022 года № 874. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2022 года № 29275. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14623) следующие изменения:
в Инструкции по проведению бюджетного мониторинга, утвержденной указанным приказом:
приложения 14, 15, 15-1, 15-2, 16, 17, 18, 19, 21 и 22 к указанной Инструкции изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 14
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации
целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных
из местного бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета
Индекс: форма: 2-ЦТАБП
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления: не позднее 4-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем
и не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета _________________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____год, республиканский бюджет
Уточненный бюджет на _____год, республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____год, республиканский бюджет
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов (кредитов) из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

есепті кезеңге игерілмеу (15- баған- 16- баған)
оның ішінде игерілмеу себептері
өзге де себептер
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
Бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаны (кiшi бағдарламаны) басқаруы
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ____________________________________________________
Мекенжайы________________________________________________
Телефоны__________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефон
Жергілікті бюджеттік бағдарлама
әкімшісінің басшысы
___________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Қаржы қызметінің басшысы
___________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 42-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін ББӘ-нің түгел пайдалану туралы ақпараты
Индекс: нысан 3-ТПББӘ
Мерзімділігі: жылдық
Қаржы жылындағы _________ есепті кезең
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi қаржы жылдың 15 қаңтарына дейін
Бюджеттің түрі: _________________________________________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____жылға жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Неосвоение за отчетный период (графа 15-графа 16)
в том числе причины неосвоения
Причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
Невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
Несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
Управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
20
21
22
23
24
25
26
Наименование _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора местной бюджетной программы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель финансовой службы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 42 настоящей Инструкции
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 15
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов:
www.gov.kz Информация о доиспользовании администраторами бюджетных программ
целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году
и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
Индекс: форма: 3-ДАБП
Периодичность: годовая
Отчетный период за _________ финансовый год
Круг представляющих лиц: Администраторы бюджетных программ
Срок представления: до 15 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета: ________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению местных исполнительных органов за счет остатков местного бюджета на ____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8-баған - 6-баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _______________________________________________
Мекенжайы __________________________________________
Телефоны ____________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефон
Жергілікті бюджеттік бағдарламасы
әкімшісінің басшысы
_______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Қаржы қызметінің басшысы
_______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы)
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 43-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
15-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
Ағымдағы нысаналы трансферттерді, нысаналы даму трансферттері мен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын кредиттердің іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі
Индекс: 2-НТАО нысан
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараты
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 4-нен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтің атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылға бекітілген бюджет, республикалық бюджет
____ жылға нақтыланған бюджет, республикалық бюджет
____ жылға түзетілген бюджет, республикалық бюджет
Жергілікті бюджеттен бөлінген және есепті кезеңде Республикалық бюджет трансферттері есебінен іске асырылатыны
Есепті кезеңге Жергілікті бюджеттердің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Неосвоение за отчетный год (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора местной бюджетной программы
_____________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель финансовой службы
_____________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: Пояснение по заполнению к форме согласно пункту 43 настоящей Инструкции
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 15-1
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга
реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов, выделенных
из районного (города областного значения) бюджета и реализуемых за счет трансфертов (кредитов)
из республиканского бюджета
Индекс: форма 2-ЦТСО
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Срок представления: не позднее 4-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем
и не позднее 18-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование города районного значения, села, поселка, сельского округа:
_________________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____год, республиканский бюджет
Уточненный бюджет на ____год, республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____ год, республиканский бюджет
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

15-2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: аудан (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттарының өткен қаржы жылында бөлінген және ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы ақпараты
Индекс: 3-ТПАО нысан
Мерзімділігі: жылдық
_________ қаржы жылындағы есепті кезең
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараты
Ұсыну мерзімі: есептi қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін.
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтің атауы
Бюджеттің түрі: _________________________________________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____жылы Жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен ҚР Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Приложение 15-2
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета района (города областного значения)
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Информация аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о доиспользовании
целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году и разрешенных доиспользовать
по решению местных исполнительных органов в текущем году
Индекс: форма 3-ДСО
Периодичность: годовая
Отчетный период за _________ финансовый год
Круг представляющих лиц: аппараты акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
Срок представления: до 15 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование города районного значения, села, поселка, сельского округа:
_________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению местных исполнительных органов за счет остатков местного бюджета на ____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8-баған-6-баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _____________________________________________
Мекенжайы_________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефон
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімі _____________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 43-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: облыстық бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
___________ жылғы жағдай бойынша облыстық бюджеттен бөлінген және республикалық бюджеттен берілетін трансферттер (кредиттер) есебінен іске асырылатын нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Индекс: нысан: 2-НТА
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар:
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі 6-інші күнінен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20-інші қаңтарынан кешіктірмей.
Аудан (облыстық маңызы бар қала) атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылға бекітілген бюджет, республикалық бюджет
____ жылға нақтыланған бюджет, республикалық бюджет
____ жылға түзетілген бюджет, республикалық бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Жергілікті бюджеттен бөлінген және есепті кезеңде Республикалық бюджеттің трансферттері есебінен іске асырылатыны
Есепті кезеңге Жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование_______________________________________________
Адрес______________________________________________________
Телефон____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Аким города районного значения, села, поселка, сельского округа
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: Пояснение по заполнению к форме согласно пункту 43 настоящей Инструкции
Приложение 5
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 16
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета области
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения
о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов
на развитие и кредитов, выделенных из областного бюджета и реализуемых за счет трансфертов
(кредитов) из республиканского бюджета
Индекс: форма 2-ЦТРН
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы по исполнению бюджета района
(города областного значения):
Срок представления: не позднее 6-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем
и не позднее 20-го января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование района (города областного значения): ____________________________
Вид бюджета ______________________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____год, республиканский бюджет
Уточненный бюджет на _____год, республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____ год, республиканский бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Всего целевых трансфертов
в том числе:
Текущие программы
...
Программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Выделено из местного бюджета и реализуемое за счет трансфертов из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Атқарылу % (11- баған/8- баған х100)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы
Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13-баған.-7-баған)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы (11-баған -8-баған)
Есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17-баған +18-баған +19-баған)
оның ішінде
Есепті кезеңге игерілмеу (15-баған-16- баған)
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбек ақы қорлары бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
оның ішінде игерілмеу себептері
Есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
21
22
23
24
25
26
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________
Телефоны ____________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________
Орындаушы ___________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефон
Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
_____________________________________ ______
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 42-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
17-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:облыстық бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінгенжәне ағымдағы жылы жергілікті атқарушы органдардың шешімібойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты
Индекс: нысан: 3-ТПА
Мерзімділігі: жылдық
_________ қаржы жылындағы есепті кезең
Ұсынатын тұлғалар тобы:Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар
Ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi жылдың 20 қаңтарына дейін.
Аудан (облыстық маңызы бар қала) атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшесі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылы Жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

% исполнения (графа 11 / графа 8х 100
Ожидаемое исполнение плана на год
Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа 11 - графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Неосвоение за отчетный период (графа 15- графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
в том числе причины неосвоения
причины неосвоения за отчетный период
Причины ожидаемого неосвоения плана на год
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
21
22
23
24
25
26
Наименование_______________________________________________
Адрес______________________________________________________
Телефон____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города
областного значения
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 42 настоящей Инструкции
Приложение 6
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 17
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета области
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета района, (городов областного значения)
о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году
и разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов в текущем году
Индекс: форма 3-ДРН
Наименование района (города областного значения): __________________________________________
Периодичность: годовая
Отчетный период за _________ финансовый год
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы по исполнению бюджета района, (города областного значения)
Срок представления: до 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование района (города областного значения): ____________________________
Вид бюджета: _____________________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению местных исполнительных органов за счет остатков местного бюджета на____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8-баған-6-баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________
Телефоны _______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефон
Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
______________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 43-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
18-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
____________ жылғы жағдай бойынша республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы ағымды трансферттерді, нысаналы даму трансферттерін және кредиттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының есебі
Индекс: нысан:2-НТО
Мерзімділігі: ай сайын
_________ қаржы жылындағы есепті кезең
Білдіретін тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары:
Ұсыну мерзімі:

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города
областного значения
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: Пояснение по заполнению к форме согласно пункту 43 настоящей Инструкции
Приложение 7
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 18
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города республиканского значения
и столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов
на развитие и кредитов, выделенных из республиканского бюджета
Индекс: форма 2-ЦТО
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы по исполнению бюджета области,
города республиканского значения и столицы
Срок представления:

есепті айдан кейінгі 8-інші күнінен кешіктірмей және есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25-інші қаңтарынан кешіктірмей.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы: ___________________
Бюджеттің түрі_________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
Республикалық бюджет ____ жылы бекітілген бюджет
Республикалық бюджет ____ жылы нақтыланған бюджет
Республикалық бюджет ____ жылы түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Нысаналы трансферттердің барлығы
оның ішінде:
Ағымдағы бағдарламалар
...
Даму бағдарламалары
...
Кредиттер
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге республикалық бюджеттен бөлінген
Есепті кезеңге жергілікті бюджеттің төлемдері бойынша қаржыландыру жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер
Атқарылу % (11- баған./8- баған х100)
Бір жылға арналған жоспардың күтілетін орындалуы

не позднее 8-го числа месяца, следующего за отчетным месяцем и не позднее 25-го января года,
следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование области, города республиканского значения и столицы:
_____________________________________________________________
Вид бюджета _________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Утвержденный бюджет на ____год Республиканский бюджет
Уточненный бюджет на _____год Республиканский бюджет
Скорректированный бюджет на _____ год Республиканский бюджет
1
2
3
4
5
6
7
Всего целевых трансфертов
в том числе:
текущие программы
...
программы развития
...
Кредиты
продолжение таблицы
Выделено из республиканского бюджета за отчетный период
План финансирования по платежам местного бюджета за отчетный период
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства
% исполнения (графа 11 / графа 8х 100
Ожидаемое исполнение плана на год

Бір жылдық жоспардың күтілетін орындалмауы (13-баған -7-баған)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Есептік кезеннің аяғына орындалмаған сомасы (11-баған -8-баған)
Есептік кезеннің бюджет қаражатын үнемдеу барлығы (17-баған +18-баған +19-баған)
оның ішінде
есепті кезеңге игерілмеу (15-баған -16-баған)
мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қаражатты үнемдеу
еңбек ақы қорлары бойынша үнемдеу
өзге де үнемдеу
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
оның ішінде игерілмеу себептері
есепті кезеңде игерілмеу себептері
Бір жылға күтілетін игерілмеу себептері
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өнім берушілерінің орындалмаған шарттық міндеттемелері
мемлекеттік сатып алу бойынша өтпеген конкурстар
бюджеттік бағдарлама әкімшісі бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) басқаруы
өзге де себептер
21
22
23
24
25
26
Атауы ____________________________________________________
Мекенжайы________________________________________________
Телефоны__________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________
Орындаушы __________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, телефон
Бюджетті атқару жөнінде уәкілетті органның басшысы
______________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
_______________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 42-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
8-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
19-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
____________ жылғы жағдай бойынша өткен қаржы жылына бөлінгенжәне ағымдағы жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімібойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерін түгел пайдалану туралыоблыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының ақпараты
Индекс:3-ТПО нысан
Мерзімділігі: жылдық
_________ қаржы жылындағы есепті кезең
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органы
Ұсыну мерзімі: есептiден кейiнгi жылдың 25 қаңтарына дейін
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________
мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
оның ішінде инвестициялық жоба
Атауы
____ жылы Жергілікті бюджеттің қалдығы есебінен Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша түгел пайдалануға рұқсат етілген
Қабылданған міндеттемелер
Төленген міндеттемелер

Ожидаемое неисполнение плана на год (графа 13- графа 7)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Сумма неисполнения на конец отчетного периода (графа 11 - графа 8)
Экономия бюджетных средств за отчетный период – всего, (графа 17+ графа 18+ графа 19)
в том числе
Неосвоение за отчетный период (графа 15- графа 16)
экономия по результатам государственных закупок
экономия по фонду оплаты труда
прочая экономия
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
в том числе причины неосвоения
причины неосвоения за отчетный период
причины ожидаемого неосвоения плана на год
невыполненные договорные обязательства поставщиков товаров (работ, услуг)
несостоявшиеся конкурсы по государственным закупкам
управление бюджетной программой (подпрограммой) администратора бюджетных программ
прочие причины
21
22
23
24
25
26
Наименование_______________________________________________
Адрес______________________________________________________
Телефон____________________________________________________
Адрес электронной почты_____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города
республиканского значения и столицы
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 42 настоящей Инструкции
Приложение 8
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 19
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Информация уполномоченного органа по исполнению бюджета области (города республиканского
значения и столицы) о доиспользовании целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем
финансовом году и разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан в текущем году
Индекс: форма 3-ДО
Периодичность: годовая
Отчетный период за _________ финансовый год
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы по исполнению бюджета области,
города республиканского значения и столицы бюджета
Срок представления: до 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование области, города республиканского значения и столицы:
___________________________________________________________________
Вид бюджета _______________________________________________________
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
в том числе инвестиционный проект
Наименование
Разрешено доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан за счет остатков местного бюджета на____ год
Принятые обязательства
Оплаченные обязательства

Есепті кезеңдегі игерілмеу (8 баған-6 баған)
Жоғары тұрған бюджет кірісіне қайтарылды
Игерілмеу себептері (төлем тапсырмасының нөмірі мен игерілмеген қаражаттың аударылған күнін көрсете отырып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы ______________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________
Телефоны __________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты ((ол болған кезде) қолы, телефон
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органының басшысы
________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты ((ол болған кезде) қолы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 43-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
9-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
21-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға (аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппаратына)
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
Бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп
Индекс: нысан:4-РББ
Мерзімділігі: жылдық
_________ қаржы жылындағы есепті кезең
Білдіретін тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшілері
Ұсыну мерзімі:
республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейін;
республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 21 қаңтарына дейін.
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң коды мен атауы
________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның коды мен атауы
_______________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның түрi:
мемлекеттiк басқару деңгейiне қарай_______________________________________
мазмұнына қарай _______________________________________________________
iске асыру тәсiлiне қарай _________________________________________________
ағымдағы/даму _________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың мақсаты
__________________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың сипаты
___________________________________________
Бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстар
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
мың теңге
Бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстардың жиыны
мың теңге
Бюджеттiк бағдарламаның түпкiлiктi нәтижесі
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың коды және атауы ___________________________
________________________________________________________________________
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың түрі:
мазмұнына қарай: ________________________________________________________
ағымдағы/даму __________________________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламалардың сипаты ___________________________________
________________________________________________________________________
Тікелей нәтиже көрсеткіші:
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама/кіші бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстар
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
Мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстардың жиыны
Мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың коды және атауы __________________________
_______________________________________________________________________
Бюджеттiк кіші бағдарламалардың түрі:
мазмұнына қарай: _______________________________________________________
ағымдағы/даму _________________________________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламалардың сипаты ___________________________________
________________________________________________________________________
Тікелей нәтиже көрсеткіші:
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған)
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама/кіші бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
1
2
3
4
5
6
7
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстар
Өлшем бірлігі
Жоспар
Іс жүзiнде
Ауытқуы (4-баған - 3-баған )
Көрсеткіштердің орындалу пайызы (4-баған/ 3-баған х100)
Нәтижелерге қол жеткізе алмау/оларды асыра орындау және бюджеттiк бағдарлама қаражатының игерілмеу себептері
Мың теңге
Бюджеттiк кіші бағдарлама бойынша шығыстардың жиыны
Мың теңге
Атауы _______________________________________
Мекенжайы________________________________________________
Телефоны_____________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы немесе
Мәслихат хатшысы немесе ревизиялық комиссияның төрағасы
______________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Ескертпе: Осы Нұсқаулықтың 49-тармағына сәйкес нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 874 Бұйрығына
10-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
22-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:жоғары тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасында орналастырылған: www.gov.kz
Бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп
Индекс: нысан: 5-НТ
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең _________ қаржы жылы
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Ұсыну мерзімі:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін есептi жылдан кейiнгi жылдың 18 қаңтарына дейін;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi жылдан кейiнгi жылдың 20 қаңтарына дейін;
облыстың (астананың, республикалық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есептi жылдан кейiнгi жылдың 25 қаңтарына дейін;
республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін - есептiден кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейін.
Мемлекеттік органның атауы ____________________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен берілген нысаналы трансферттер қаражатының сомасы (мың тенге)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы)
______________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
1-кесте
Р/с №
Тікелей нәтиже
Көрсеткіштердің атауы (жоспарланып отырған іс-шаралар)
Өлшем бірлігі
Көрсеткіштердің жоспарлы мәндері
Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізу %
Жоспар мың теңге
Іс жүзіндегі атқару, мың теңге
Атқарылу %
Атқарылмауы, мың теңге
Бюджет қаражатын үнемдеу, мың теңге
Игерілмеу, мың теңге
Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
2-кесте
Р/с №
Түпкілікті нәтиже
Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Нәтижелерге нақты қол жеткізу
Нәтижелерге қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері
1
2
3
4
Атауы _____________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________
Телефоны __________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Бюджеттік бюджеттік бағдарлама әкімшісінің басшысы
______________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөр орны
Ескерту: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 54-тармағында келтірілген

Неосвоение за отчетный период (графа 8-графа 6)
Возвращено в доход вышестоящего бюджета
Причины неосвоения (с указанием номера платежного поручения и даты перечисления неосвоенных средств)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель _______________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель уполномоченного органа по исполнению бюджета области, города
республиканского значения и столицы
__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: Пояснение по заполнению к форме согласно пункту 43 настоящей Инструкции
Приложение 9
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 21
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета
(аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа)
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм)
Индекс: форма 4-РБП
Периодичность: годовая
Отчетный период за _________ финансовый год
Круг представляющих лиц: администраторы бюджетных программ
Срок представления:
для администраторов республиканских бюджетных программ, администраторов бюджетных программ
области, района (города областного значения), города районного значения, села, поселка,
сельского округа – до 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом;
для администраторов бюджетных программ города республиканского значения и столицы –
до 21 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Код и наименование администратора бюджетной программы ____________________
Код и наименование бюджетной программы __________________________________
Вид бюджетной программы:
в зависимости от уровня государственного управления _________________________
в зависимости от содержания _______________________________________________
в зависимости от способа реализации ________________________________________
текущая или развития _____________________________________________________
Цель бюджетной программы _______________________________________________
Описание бюджетной программы ___________________________________________
Расходы по бюджетной программе
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы
1
2
3
4
5
6
7
тысяч тенге
Итого расходы по бюджетной программе
тысяч тенге
Конечный результат бюджетной программы
Код и наименование бюджетной подпрограммы
____________________________________________________________________
Вид бюджетной подпрограммы:
в зависимости от содержания: __________________________________________
текущая или развития _________________________________________________
Описание бюджетной подпрограммы
____________________________________________________________________
Показатели прямого результата:
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы/ подпрограммы
1
2
3
4
5
6
7
Расходы по бюджетной подпрограмме
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной подпрограммы
тысяч тенге
Итого расходы по бюджетной подпрограмме
тысяч тенге
Код и наименование бюджетной подпрограммы
__________________________________________________________
Вид бюджетной подпрограммы:
в зависимости от содержания:
__________________________________________________________
текущая или развития
__________________________________________________________
Описание бюджетной подпрограммы
__________________________________________________________
Показатели прямого результата:
Единица измерения.
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной программы/подпрограммы
1
2
3
4
5
6
7
Расходы по бюджетной подпрограмме
Единица измерения
План
Факт
Отклонение (графа 4 – графа 3)
Процент выполнения показателей (графа 4 / графа 3 х100)
Причины недостижения или перевыполнения результатов и неосвоения средств бюджетной подпрограммы
тысяч тенге
Итого расходы по бюджетной подпрограмме
тысяч тенге
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора бюджетных программ или секретарь Маслихата
или председатель ревизионной комиссии
_________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _______________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: Пояснение по заполнению к форме согласно пункту 49 настоящей Инструкции
Приложение 10
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 августа 2022 года № 874
Приложение 22
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: администраторам бюджетных программ вышестоящего бюджета,
в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Форма размещена на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов: www.gov.kz
Отчет о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов
Индекс: форма 5-ЦТ
Периодичность: годовая
Отчетный период: за _________ финансовый год
Круг представляющих лиц: администраторы бюджетных программ
Срок представления:
для администраторов бюджетных программ городов районного значения, сел, поселков, сельских округов до 18 января года,
следующего за отчетным;
для администраторов бюджетных программ района (города областного значения) - до 20 января года, следующего за отчетным;
для администраторов бюджетных программ области (столицы, города республиканского значения) – до 25 января года,
следующего за отчетным годом;
для администраторов республиканских бюджетных программ - до 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Наименование государственного органа ______________________________________
Сумма средств целевых трансфертов из вышестоящего бюджета (тысяч тенге)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы (подпрограммы))
_________________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
Таблица 1.
№ п/п
Прямой результат
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Единица измерения
Плановые значения показателей
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
% достижения результатов
План, тысяч тенге
Фактическое исполнение, тысяч тенге
% исполнения
Неисполнение, тысяч тенге
Экономия бюджетных средств, тысяч тенге
Неосвоение, тысяч тенге
Причины недостижения (перевыполнения) результатов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Таблица 2.
№ п/п
Конечный результат
Запланированные показатели (мероприятия)
Фактическое достижение результатов
Причины недостижения (перевыполнения) результатов
1
2
3
4
Наименование _______________________________________________
Адрес ______________________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель _______________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель администратора бюджетной программы
___________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 54 настоящей Инструкции