Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 11 мамырдағы № 261 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 мамырда № 28079 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 26.09.2025 № 397 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 6) тармақшасына және "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттiгiнің Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының
2022 жылғы 11 мамырдағы
№ 261 Бұйрықпен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қағидалар жаңа редакцияда көделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 26.09.2025 № 397 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және өнеркәсіптік-инновациялық жобаларға елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:

Об утверждении Правил проведения экспертизы по внутристрановой ценности
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 мая 2022 года № 261. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28079.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 26.09.2025 № 397 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" и подпункта 2) пункта 3) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения экспертизы по внутристрановой ценности.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 11 мая 2022 года № 261
Примечание ИЗПИ!
Правила предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 26.09.2025 № 397 (вводится в действие с 01.01.2026).
Правила проведения экспертизы по внутристрановой ценности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения экспертизы по внутристрановой ценности (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" и определяют порядок проведения экспертизы по внутристрановой ценности промышленно-инновационных проектов.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:

1) бiртектi тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер – бiрдей болмаса да, сол бiр функцияларды орындауына мүмкiндiк беретiн ұқсас сипаттамалары бар және ұқсас құрауыштардан тұратын тауарлар, жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер;
2) бірыңғай индустрияландыру картасы – өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері іске асыратын өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың жиынтығы;
3) елішілік құндылық – ішкі нарықта өндірілген тауарлардың және жүзеге асырылған жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің өндірілген тауардың, жүзеге асырылған жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің жалпы көлеміндегі пайыздық мөлшері;
4) елішілік құндылық бойынша сараптама – бірыңғай индустрияландыру картасына енгізуге үміткер өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасындағы ел ішіндегі құндылығын бағалау;
5) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган – өнеркәсіп саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіру мен өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) өнеркәсіптік-инновациялық жоба – технологиялар трансфертіне, жаңа өндірістерді құруға (жұмыс істеп тұрғандарын жетілдіруге) және (немесе) инновациялық қызметті жүзеге асыруға бағытталған, белгілі бір уақыт ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені;
7) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтер мен оларды берушілердің дерекқоры (бұдан әрі - дерекқор) өнеркәсіптік өнімді сатып алуда пайдалану үшін қазақстандық болып табылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өндірушілер мен берушілердің тізбесі.
2-тарау. Елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізу тәртібі
3. Елішілік құндылықты дамыту және мониторингтеу саласында ақпараттық-талдамалық, консультациялық, оның ішінде елішілік құндылықты сараптау бойынша қызметтерді елішілік құндылықты дамыту саласындағы ұлттық даму институты (бұдан әрі – ұлттық институт) көрсетеді.
4. Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы құнынан тауарларда, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпаратты уәкілетті орган ұлттық институтқа осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жібереді.
Барлық жұмыскерлердің еңбекақы төлеу қорынан өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің индустриялық-инновациялық жобасына тартылған Қазақстан Республикасы азаматтарына еңбекақы қоры туралы ақпаратты уәкілетті орган ұлттық институтқа осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жібереді.

1) однородные товары, работы, услуги – товары, работы, услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции;
2) единая карта индустриализации - совокупность промышленно-инновационных проектов, реализуемых субъектами промышленно-инновационной деятельности;
3) внутристрановая ценность – процентное содержание произведенных товаров и осуществленных работ и услуг на внутреннем рынке в общем объеме произведенного товара, осуществленной работы или услуги;
4) экспертиза по внутристрановой ценности – оценка внутристрановой ценности в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности;
5) уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
6) промышленно-инновационный проект – комплекс реализуемых в течение определенного времени мероприятий, направленных на трансферт технологий, создание новых (усовершенствование действующих) производств и (или) осуществление инновационной деятельности;
7) база данных товаров, работ и услуг и их поставщиков (далее – база данных) - перечень производителей и поставщиков товаров, работ и услуг, являющихся казахстанскими, для использования в закупках промышленной продукции.
Глава 2. Порядок проведения экспертизы по внутристрановой ценности
3. Информационно-аналитические, консультационные услуги в области развития и мониторинга внутристрановой ценности, в том числе по экспертизе внутристрановой ценности оказываются национальным институтом развития в области развития внутристрановой ценности (далее - национальный институт).
4. Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, работах и услугах от общей стоимости товаров, работ и услуг, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности направляется уполномоченным органом в национальный институт по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Информация о фонде заработной платы граждан Республики Казахстан, занятых в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности, от фонда оплаты труда всех работников направляется уполномоченным органом в национальный институт по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

5. Өнеркәсіптік-инновациялық жобаның ел ішіндегі құндылығы бойынша сараптама уәкілетті органнан ақпаратты алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
6. Елішілік құндылық бойынша сараптаманы жүргізу үшін ұлттық институт ұсынылған ақпаратты біртекті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді іздеу мақсатында дерекқорда бар тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратпен салыстырып тексереді.
Біртекті тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге іздеу жүргізу қорытындылары бойынша ұлттық институт мынадай есептеуді жүргізеді:
1) өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыру кезінде пайдалануға жоспарланған тауардың жалпы құнынан (ЖҚТ) тауарда белгіленген жергілікті өндірілу үлесі құнының пайыздық қамтылуы мына формула бойынша есептеледі:
мұнда:
ЕҚТ- тауардағы елішілік құндылық үлесі;
n – ақпаратта көзделген тауарладың жалпы саны;
i –ақпаратта көзделген тауарлардың реттік нөмірі;
ТҚi - ақпаратта көзделген i-шы тауар құны;
Жi – дерекқорда көрсетілген біртекті тауардағы елішілік құндылық үлесі,
Жi = 0, дерекқорда тауар болмаған жағдайда;
S – ақпаратта көзделген тауарлардың жалпы құны;
2) өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыру кезінде пайдалануға жоспарланған жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы құнынан (ЖҚж/қ) жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде белгіленген жергілікті өндірілу үлесі құнының пайыздық қамтылуы мына формула бойынша есептеледі:
мұнда:
ЕҚж/қ – жұмыстар мен қызметтердегі елішілік құндылықтың үлесі;
n – ақпаратта көрсетілген жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарлардың жалпы саны;
i – ақпаратта көрсетілген қажетті тауарлардың реттік нөмірі;
ТҚi – ақпаратта көзделген i –шы тауар құны;
Жi дерекқорда көрсетілген біртекті тауардағы елішілік құндылық үлесі,
Жi = 0, дерекқорда тауар болмаған жағдайда
m – ақпаратта көрсетілген жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді орындау үшін қажетті жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің жалпы саны;
j – ақпаратта көрсетілген жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің реттік нөмірі;
ШҚi – ақпаратта көзделген j -шы жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің құны;
ТҚj – ақпаратта көзделген жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарлардың жиынтық құны.
Жj - егер j шарты бойынша өнім берушінің қазақстандық кадрларының кемінде 50% құраса, 1-ге тең және егер j шарты бойынша өнім берушінің қазақстандық кадрларының 50% кемін құраса, 0-ге тең коэффициент;
S – ақпаратта көрсетілген жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің жалпы құны.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын менеджерлер мен мамандардың санын есепке алмағанда, өнім берушінің қызметкерлерінің жалпы санындағы өнім берушінің қазақстандық кадрларының (ӨҚК) үлесі және ол мынадай формула бойынша есептеледі:
ӨҚК=ӨБРА/ҚЖС*100,
мұнда:
ӨБРА – өнім беруші қызметкерлерінің, Қазақстан Республикасы азаматтарының саны;
ҚЖС – корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын менеджерлер мен мамандардың санын есепке алмағанда, өнім беруші қызметкерлерінің жалпы саны.
Бұл ретте, егер ұйым корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру кезінде мынадай шарттарды орындамаса, ӨҚК=0:

5. Экспертиза по внутристрановой ценности промышленно-инновационного проекта проводится десять рабочих дней со дня получения от уполномоченного органа информации.
6. Для проведения экспертизы по внутристрановой ценности национальный институт сопоставляет представленную информацию с информацией о товарах, работах и услугах, имеющейся в базе данных, с целью поиска однородных товаров, работ и услуг.
Для проведения поиска однородных товаров, работ и услуг также используется реестр отечественных производителей товаров, работ и услуг, формируемый Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан".
По итогам проведения поиска однородных товаров, работ и услуг национальный институт производит расчет процентного содержания стоимости доли местного происхождения:
1) установленного в товаре (ВЦт) от общей стоимости товара, планируемого к использованию при реализации промышленно-инновационного проекта по формуле:
где:
ВЦт – доля внутристрановой ценности в товаре;
n – общее количество товаров, предусмотренных информацией;
i – порядковый номер товара, предусмотренный информацией;
СТi – стоимость i-ого товара, предусмотренная информацией;
Мi – доля внутристрановой ценности в однородном товаре, указанная в базе данных, Мi = 0, в случае отсутствия товара в базе данных;
S – общая стоимость товаров, предусмотренная информацией;
2) установленных в работах и услугах (ВЦр/у), от общей стоимости работ и услуг, планируемых к использованию при реализации промышленно-инновационного проекта по формуле:
где:
ВЦр/у – доля внутристрановой ценности в работах и в услугах;
n – общее количество товаров, необходимых для выполнения работы, указанной в информации;
i – порядковый номер необходимого товара, указанный в информации;
CTi – стоимость i-ого товара, предусмотренного информацией;
Мi – доля внутристрановой ценности в однородном товаре, указанная в базе данных, Мi = 0, в случае отсутствия товара, в базе данных;
m – общее количество работ или услуг, необходимых для выполнения работы или услуги, указанных в информации;
j – порядковый номер работы или услуги, указанный в информации;
СДj – стоимость j-ой работы или услуги, указанная в информации;
СТj – суммарная стоимость товаров, необходимых для выполнения работы, предусмотренной в информации;
Мj – коэффициент равный 1, если доля казахстанских кадров поставщика по j договру составляет не менее 50 %, и равен 0, если доля казахстанских кадров поставщика по j договру составляет менее 50 %;
S – общая стоимость работы или услуги, указанная в информации.
Доля казахстанских кадров поставщика (ККП), в общей численности сотрудников поставщика без учета количества менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода рассчитывается по следующей формуле:
ККП = СГРК/ОЧС*100,
где:
СГРК – количество сотрудников поставщика, граждан Республики Казахстан;
ОЧС – общее количество сотрудников поставщика, без учета количества менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода.
При этом ККП = 0, в случае, если организация при осуществлении внутрикорпоративного перевода не выполняет следующее условие:

Қазақстан Республикасының халықты жұмыспен қамту және халықтың көші-қоны туралы заңнамасына сәйкес корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын шетелдік басшылардың, менеджерлер мен мамандардың саны әрбір тиісті санат бойынша басшылардың, менеджерлер мен мамандардың жалпы санының жиырма бес пайызынан көп болмауға тиіс, ал 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап – әрбір тиісті санат бойынша елу пайыздан астам болмауы тиіс.
Дерекқорда бірнеше ұқсас тауарлар болған жағдайда, тауардың ел ішіндегі құндылықтың ең аз үлесі белгіленеді.
Дерекқорда жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді бірнеше беруші болған кезде жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді берушілер кадрларының ең аз үлесі белгіленеді.
Ескертпе: осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес біртекті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді іздеуді жүргізу үшін "Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы қалыптастыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және олардың берушілерінің дерекқоры да пайдаланылуы мүмкін.
7. Ел ішіндегі құндылық бойынша сараптаманың нәтижесі бірінші басшының не оны алмастырушы адамның, сондай-ақ ел ішіндегі құндылық бойынша осы сараптаманы жүргізген адамдардың қолы қойылған ұлттық институттың фирмалық бланкідегі сараптамалық қорытынды болып табылады.
Сараптамалық қорытынды мыналарды қамтиды:
1) сараптамалық қорытындының күні, нөмірі;
2) өнеркәсіптік-инновациялық жобаның мақсаты;
3) өнеркәсіптік-инновациялық жобаға тартылуға жоспарланған Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбегіне ақы төлеу құнының осы жоба бойынша еңбекақы төлеудің жалпы қорынан және тауарларда, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде белгіленген елішілік құндылық үлесі құнының өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыру кезінде пайдалануға жоспарланған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы құнынан пайыздық қамтылуы.
8. Сараптамалық қорытынды мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалады, оның бір данасы қол қойылған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жіберіледі, екіншісі ұлттық институтта сақталады.
Елішілік құндылық бойынша
сараптама жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы құнынан тауарларда, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат
Беріледі: уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.miid.gov.kz
Индексі: ЖӨҮҚ 1
Кезеңділігі: біржолғы
Есептік кезең: елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізуге өтінім берген күнге ағымдағы жыл
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: әлішілік құндылық бойынша сараптама жүргізуге өтінім берген кезде
Сатып алынатын ТЖКҚ атауы
Сатып алынатын ТЖКҚ-ның қысқаша сипаттамасы
ӨСЖ бойынша ТЖКҚ коды
Өлшем бірлігі
Заттай мәнде сатып алудың жоспарланған көлемі
ҚҚС-ты есепке алғанда, сатып алуға жоспарланған сома, мың теңге
Әлеуетті өнім берушілер
ТЖКҚ беруші елі
Ел коды
Елішілік құндылық болжамды үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20__ жыл
Тауарлар
Жұмыстар
Көрсетілетін қызметтер
20__ жыл
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы ___________
____________________________________________________________
Мекенжайы_______________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық почта мекенжайы_______________________
Орындаушы_________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)__________қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)____________қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТЖҚ - тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
ӨСЖ - өнімнің статистикалық жіктеуіші;
ӨСЖ бойынша ТЖКҚ коды - өнімнің статистикалық жіктеуіші бойынша тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің коды
ҚҚС - қосылған құн салығы.
Өнеркәсіптік-инновациялық
қызмет субъектісінің
өнеркәсіптік-инновациялық
жобасын іске асыру кезінде
пайдаланылатын тауарлардың,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтердің жалпы құнынан
тауарларда, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерде
белгіленген елішілік құндылық
үлесінің құны туралы
ақпарат нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы құнынан тауарларда, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат (ЖӨҮҚ индексі 1, келіп түсуіне қарай)

Количество иностранных руководителей, менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода в соответствии с законодательством Республики Казахстан о занятости населения и миграции населения, должно быть не более двадцати пяти процентов от общей численности руководителей, менеджеров и специалистов по каждой соответствующей категории, а с 1 января 2022 года – не более пятидесяти процентов по каждой соответствующей категории.
В случае наличия в базе данных нескольких однородных товаров, устанавливается минимальная доля внутристрановой ценности товара.
При наличии в базе данных нескольких поставщиков работы или услуги устанавливается минимальная доля кадров, поставщиков работы или услуги.
7. Результатом экспертизы по внутристрановой ценности является экспертное заключение на фирменном бланке национального института, которое подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, а также лицами, проводившими данную экспертизу по внутристрановой ценности.
Экспертное заключение содержит следующее:
1) дату, номер экспертного заключения;
2) назначение промышленно-инновационного проекта;
3) процентное содержание стоимости оплаты труда граждан
Республики Казахстан, планируемое к задействованию в промышленно-инновационном проекте, от общего фонда оплаты труда по данному проекту и стоимости долей внутристрановой ценности, установленных в товарах, работах и услугах от общей стоимости товаров, работ и услуг, планируемое к использованию при реализации промышленно-инновационного проекта.
8. Экспертное заключение составляется на государственном и русском языках в двух экземплярах, один из которых в два рабочих дня с момента подписания направляется уполномоченному органу, второй хранится в национальном институте.
Приложение 1
к Правилам проведения
экспертизы по внутристрановой
ценности
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, работах и услугах от общей стоимости товаров, работ и услуг, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности
Представляется: в уполномоченный орган
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.miid.gov.kz
Индекс: СДМП 1
Периодичность: единовременная
Отчетный период: текущий год на дату подачи заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты промышленно-инновационной деятельности
Срок представления формы административных данных: при подаче заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности
Наименование приобретаемых ТРУ
Краткое описание приобретаемых ТРУ
Код ТРУ по СКП
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа с учетом НДС, тысяч тенге
Потенциальные поставщики
Страна поставщика ТРУ
Код страны
Прогнозная доля внутристрановой ценности, %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
20__ год
Товары
Работы
Услуги
20__ год
Наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель____________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)___________подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)_________ подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Расшифровка аббревиатур:
ТРУ – товары, работы, услуги;
СКП – статистический классификатор продукции;
Код ТРУ по СКП– код товара, работы или услуги согласно статистическому
классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов;
НДС – налог на добавленную стоимость.
Приложение к форме
Информация о стоимости доли
внутристрановой ценности,
установленных в товарах, работах
и услугах от общей стоимости
товаров, работ и услуг,
используемых при реализации
промышленно- инновационного
проекта субъекта промышленно-
инновационной деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, работах и услугах от общей стоимости товаров, работ и услуг, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности
(Индекс СДВЦ 1, периодичность единовременная)

1. "Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасын іске асыру кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы құнынан тауарларда, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерде белгіленген елішілік құндылық үлесінің құны туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның 1-бағанда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтің атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
3. 3-бағанда өнімнің (тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің) статистикалық жіктеуішіне сәйкес 10 таңба деңгейінде тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі. Өнімнің (тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің) модельдік статистикалық жіктеуішін www.cіsstat.com/class/razdel/skp2006_c.pdf интернет-ресурсында орналастырылған;
4. 4-бағанда тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
5. 5-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көріністе тауарды сатып алудың жоспарланған көлемі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
6. 6-бағанда қосылған құн салығын ескере отырып, тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланған сомасы көрсетіледі, мың теңгемен (жүздік үлестері бар сан);
7. 7-бағанда жоспарланған өнім берушілер көрсетіледі;
8. 8-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметтің өнім беруші елі көрсетіледі;
9. 9-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметтің өнім беруші елінің коды, мемлекеттік жіктеуіштерге сәйкес ҚР МЖ 06 ИСО 3166.1-2001 "Елдердің және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің атауларын белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлік. Ел коды", ҚР МЖ 06 ИСО 3166.2-2001 "Елдердің және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің атауларын белгілеуге арналған кодтар. 2-бөлік. Елдердің әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің кодтары", ҚР МЖ 06 ИСО 3166.3-2001 "Елдердің және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің атауларын белгілеуге арналған кодтар. 3-бөлік. Елдердің кодтары сыныптауыштарға көрсетіледі";
10. 10-бағанда елішілік құндылықтың болжамды үлесі көрсетіледі, %.
Елішілік құндылық бойынша
сараптама жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Барлық жұмыскерлердің еңбекақы төлеу қорынан өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің индустриялық-инновациялық жобасына тартылған Қазақстан Республикасы азаматтарына еңбекақы қоры туралы ақпарат
Беріледі: уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.miid.gov.kz
Индексі: ЕТҚРА 1Кезеңділігі: біржолғы
Есептік кезең: елішілік құндылық бойынша сараптама жүргізуге өтінім берген күнге
ағымдағы жыл
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: әлішілік құндылық бойынша сараптама
жүргізуге өтінім берген кезде
Өнеркәсіптік-инновациялық жобаның атауы
___________________________________________________________
Өнеркәсіптік-инновациялық жобаның мақсаты
___________________________________________________________
Өнеркәсіптік-инновациялық жобаның саласы
___________________________________________________________
Өнеркәсіптік-инновациялық жобаға тартылған жұмыскерлерге еңбекақы төлеу қоры, мың
теңгемен (ондық көрсеткіші бар сан)
________________________________________________________________
Оның ішінде:
өнеркәсіптік-инновациялық жобаға тартылған
Қазақстан Республикасының азаматтарының еңбекақы төлеу қоры, мың теңгемен (ондық
көрсеткіші бар сан) ______________________________________________________________
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің атауы ____________
Мекенжайы_______________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық почта мекенжайы_______________________
Орындаушы_________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда___________қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)____________қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субьектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Барлық қызметкерлердің
еңбекақы төлеу қорынан
өнеркәсіптік-инновациялық
қызмет субъектісінің
өнеркәсіптік-инновациялық
жобасына тартылған
Қазақстан Республикасы
азаматтарына еңбекақы қоры
туралы ақпарат нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Барлық қызметкерлердің еңбекақы төлеу қорынан өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасына тартылған Қазақстан Республикасының азаматтарына еңбекақы қоры туралы ақпарат (ЕТҚРА 1, келіп түсуіне қарай)

1. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных в области промышленности "Информация о стоимости доли внутристрановой ценности, установленной в товарах, работах и услугах от общей стоимости товаров, работ и услуг, используемых при реализации промышленно-инновационного проекта субъекта промышленно-инновационной деятельности" (далее – Форма), указывается наименование приобретаемого товара, работы или услуги;
2. В графе 2 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
3. В графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно статистическому классификатору продукции (товаров и услуг) на уровне 10 символов. Модельный статистический классификатор продукции (товаров и услуг) размещен на интернет-ресурсе www.cisstat.com/class/razdel/skp2006_c.pdf;
4. В графе 4 указывается единица измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
5. В графе 5 планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
6. В графе 6 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении с учетом налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. В графе 7 указывается планируемые поставщики;
8. В графе 8 указывается страна поставщика товара, работы или услуги;
9. В графе 9 указывается код страны иностранного поставщика товара, работы или услуги согласно государственным классификаторам ГК РК 06 ИСО 3166.1-2001 "Коды для обозначения наименований стран и их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран", ГК РК 06 ИСО 3166.2-2001 "Коды для обозначения наименований стран и их административно-территориальных подразделений. Часть 2. Коды административно-территориальных подразделений стран", ГК РК 06 ИСО 3166.3-2001 "Коды для обозначения наименований стран и их административно-территориальных подразделений. Часть 3. Коды стран";
10. В графе 10 указывается прогнозная доля внутристрановой ценности, %.
Приложение 2
к Правилам проведения экспертизы
по внутристрановой ценности
Форма, предназначенная
для сбора
административных данных
Информация о фонде заработной платы граждан Республики Казахстан, занятых в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности, от фонда оплаты труда всех работников
Представляется: в уполномоченный орган
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.miid.gov.kz
Индекс: ФЗПГРК 1
Периодичность: единовременная
Отчетный период: текущий год на дату подачи заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты промышленно-инновационной деятельности
Срок представления формы административных данных: при подаче заявки на проведение экспертизы по внутристрановой ценности
Наименование промышленно-инновационного проекта
____________________________________________________________________
Назначение промышленно-инновационного проекта
____________________________________________________________________
Отрасль промышленно-инновационного проекта
____________________________________________________________________
Фонд оплаты труда работников, занятых в промышленно-инновационном проекте,
в тысячах тенге (число с одним десятым знаком)
_________________________________________________________ в том числе:
Фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан, занятых в промышленно-
инновационном проекте, в тысячах тенге (число с одним десятым знаком)
____________________________________________________________________
Наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)___________подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности______________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)__________подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме
Информация о фонде
заработной платы граждан
Республики Казахстан,
занятых в промышленно-
инновационном проекте
субъекта промышленно-
инновационной деятельности,
от фонда оплаты труда
всех работников
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация о фонде заработной платы граждан Республики Казахстан, занятых в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности, от фонда оплаты труда всех работников
(ФЗПГРК 1, периодичность единовременная)

1. "Барлық қызметкерлердің еңбекақы төлеу қорынан өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің өнеркәсіптік-инновациялық жобасына тартылған Қазақстан Республикасының азаматтарына еңбекақы қоры туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның 1-бағанда өнеркәсіптік-инновациялық жобаның атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда өнеркәсіптік-инновациялық жобаның мақсаты көрсетіледі;
3. 3-бағанда өнеркәсіптік-инновациялық жобаның саласы көрсетіледі;
4. 4-бағанда өнеркәсіптік-инновациялық жобаға тартылған жұмыскерлерге еңбекақы төлеу қоры, мың теңгемен (ондық көрсеткіші бар сан) көрсетіледі;
5. 5-бағанда өнеркәсіптік-инновациялық жобада жұмыс істейтін Қазақстан Республикасының азаматтарының еңбекақы төлеу қоры, мың теңгемен (ондық көрсеткіші бар сан) көрсетіледі.
Еңбекақы қорына:
1) тарифтік мөлшерлемелер және лауазымдық айлықақы бойынша есептелген еңбекақы:
ұйымда қабылданған еңбекақы төлеу нысандары мен жүйелеріне қарамастан, қызметкерлерге орындалған жұмыс немесе жұмыс істеген уақыты үшін тарифтік мөлшерлемелер, лауазымдық айлықақы бойынша, кесімді бағалар бойынша, кірістен пайызбен және үлеспен есептелген еңбекақы;
тарифтік мөлшерлемелер мен лауазымдық жалақыларына үстемеақылар (еңбек сіңірген жылдары, жұмыс өтілі, кәсіби шеберлігі, ғылыми дәрежесі, дипломатиялық дәрежесі және басқалар үшін);
лауазымдарды қоса атқарғаны (қызмет көрсету аймағын кеңейту) немесе уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін, өзінің негізгі жұмысынан босатылмай қосымшаақы сомалары;
газеттер, журналдар және өзге де бұқаралық ақпарат құралдары редакциялары қызметкерлерінің тізімдік құрамында тұратын қызметкерлерге қаламақы;
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органмен өзара іс-қимыл негізінде ұйымда жұмыс істеуге тартылған адамдарға орындалған жұмыс үшін есептелген сомалар;
әскери қызметшілер мен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне олардың әскери қызмет міндеттерін атқаруына байланысты алатын төлемдердің барлық түрлері;
ұйым қызметкерлерінің тізімдік құрамында жоқ (басқа ұйымдардан қоса атқару бойынша жұмысқа қабылданған) тұлғалардың еңбегіне ақы төлеу.
2) біржолғы төлемдер мен сыйлықақылар:
ай сайынғы сыйлықақылар (тұрақты сипаттағы оларды төлеу көзінен тәуелсіз);
төлем көзінен тәуелсіз біржолғы (бір рет берілетін) сыйлықақылар;
біржолғы сыйақылар (еңбек сіңірген жылдары, жұмыс өтілі, кәсіби шеберлігі, ғылыми дәрежесі, дипломатиялық дәрежесі және басқалар үшін);
тоқсан, жартыжыл, жыл ішіндегі жұмыс қорытындылары бойынша сыйақылар;
жыл сайынғы демалыста сауықтыруға арналған жәрдемақы (демалысқа материалдық көмек);
мерекелік және мерейтойлық күндерге байланысты біржолғы көтермелеу төлемдері;
бір ұжымдық шарттармен немесе жұмыс берушінің актілерімен белгіленген басқа да төлемдер мен көтермелеулер.

1. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о фонде заработной платы граждан Республики Казахстан, занятых в промышленно-инновационном проекте субъекта промышленно-инновационной деятельности, от фонда оплаты труда всех работников" указывается наименование промышленно-инновационного проекта;
2. В графе 2 указывается назначение промышленно-инновационного проекта;
3. В графе 3 указывается отрасль промышленно-инновационного проекта;
4. В графе 4 указывается фонд оплаты труда работников, занятых в промышленно-инновационном проекте, в тысячах тенге (число с одним десятым знаком);
5. В графе 5 в том числе фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан, занятых в промышленно-инновационном проекте, в тысячах тенге (число с одним десятым знаком).
В фонд заработной платы включаются:
1) заработная плата, начисленная по тарифным ставкам и должностным окладам:
заработная плата, начисленная работникам за выполненную работу или отработанное время по тарифным ставкам, должностным окладам, по сдельным расценкам, в процентах и долях от дохода, независимо от форм и систем оплаты труда, принятых в организации;
надбавки к тарифным ставкам и должностным окладам (за выслугу лет, стаж работы, профессиональное мастерство, ученые степени, дипломатический ранг и другие);
суммы доплат за совмещение должностей (расширение зоны обслуживания) или выполнение обязанностей временно отсутствующего работника, без освобождения от своей основной работы;
гонорар работникам, состоящим в списочном составе работников редакций газет, журналов и иных средств массовой информации;
суммы, начисленные за выполненную работу лицам, привлеченным для работы в организации, на основании взаимодействия с уполномоченным органом по вопросам занятости;
все виды выплат военнослужащим и сотрудникам органов внутренних дел, получаемые ими в связи с исполнением обязанностей воинской службы;
оплата труда лиц, не состоящих в списочном составе работников организации (принятых на работу по совместительству из других организаций).
2) единовременные выплаты и премии:
ежемесячные премии (носящие регулярный характер, независимо от источника их выплаты);
единовременные (разовые) премии независимо от источника их выплаты;
единовременные вознаграждения (за выслугу лет, стаж работы, профессиональное мастерство, ученые степени, дипломатический ранг и другие);
вознаграждения по итогам работы за квартал, полугодие, год;
ежегодное пособие на оздоровление к отпуску (материальная помощь к отпуску);
единовременные поощрительные выплаты в связи с праздничными и юбилейными датами;
другие выплаты и поощрения, определенные коллективными договорами или актами работодателей.

3) жұмыс режиміне және еңбек шарттарына байланысты өтемақы төлемдері:
экологиялық апат және радиациялық қатер аймақтарында тұрғаны үшін төлемдер;
еңбек жағдайлары үшін қосымша ақылар (ауыр дене жұмыстары мен еңбек жағдайлары зиянды жұмыстардағы, сондай-ақ ерекше еңбек жағдайлары үшін);
түнгі уақыттағы жұмысқа қосымша ақы;
демалыс және мереке (жұмыс істемейтін) күндеріндегі жұмысқа ақы төлеу;
үстеме жұмысқа ақы төлеу;
жерасты жұмыстарында тұрақты жұмыс істейтін қызметкерлерге олардың шахтада (кеніште) оқпаннан жұмыс орнына және кері қарай жүруінің нормативтік уақыты үшін қосымша ақы;
геологиялық-барлау, топографиялық-геодезиялық және басқа дала жұмыстарына тартылған жұмыскерлерге далалық жабдықталым ақшасы;
тұрақты жұмысы жолда өтетін немесе жүріп-тұру сипаты бар не қызметтік сапарлармен байланысты қызмет көрсететін учаскелер шегінде белгіленген мөлшерде ұжымдық шартта, еңбек шартында және (немесе) жұмыс берушінің еңбек келісімшарттарында белгіленген еңбекақыға, тәуліктіктің орнына өтемақы төлемдері;
жұмыс графигiнде көзделген, вахта кезеңiнде жұмысты вахталық әдiспен орындау кезiнде жұмыс жүргiзу орындарында болған әрбiр күнтiзбелiк күнге, сондай-ақ ұйымның орналасқан жерiнен жұмыс iстейтiн жерге дейiнгi жолдағы және керi қайту жолындағы нақты күндерге төленетiн үстеме ақылар;
4) жұмыс істемеген уақыт үшін ақы төлеу:
жыл сайынғы еңбек және қосымша еңбек демалысын төлеу, пайдаланылмаған демалыс үшін ақшалай өтемақы;
жұмыстағы арнайы үзілістерге ақы төлеу, он сегіз жасқа толмаған қызметкерлердің жеңілдікті сағаттарына ақы төлеу;
мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді орындауға тартылған қызметкерлердің жұмыс уақытына ақы төлеу;
қызметкердің кінәсінен болмаған тұрып қалуларға ақы төлеу;
толық емес жұмыс уақытында мәжбүрлі жұмыс істегендерге ұйымның қаражаты есебінен қызметкерлерге төленетін сомалар;
білім беру ұйымдарында жұмыстан қол үзіп біліктілігін арттыру және қайта даярлау үшін жіберілген қызметкерлерге негізгі жұмыс орны бойынша жұмыс уақытына ақы төлеу кіреді.
Бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің "Жергілікті қамту бойынша сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 29 тамыздағы № 614 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17410 болып тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Жергілікті қамту бойынша сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 614 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 30 шілдедегі № 573 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19194 болып тіркелген).

3) компенсационные выплаты, связанные с режимом работы и условиями труда:
выплаты за проживание в зонах экологического бедствия и радиационного риска;
доплаты за условия труда (за работу на тяжелых физических работах и работах с вредными условиями труда, а также за особые условия труда);
доплаты за работу в ночное время;
оплата работы в выходные и праздничные (нерабочие) дни;
оплата сверхурочной работы;
доплаты работникам, постоянно занятым на подземных работах, за нормативное время их передвижения в шахте (руднике) от ствола к месту работы и обратно;
полевое довольствие работникам, занятым на геологоразведочных, топографо-геодезических и других полевых работах;
компенсационные выплаты к заработной плате взамен суточных в случаях, когда постоянная работа протекает в пути или имеет разъездной характер, либо в связи со служебными поездками в пределах обслуживаемых участков в размерах, установленных коллективным договором, трудовым договором и (или) актом работодателя;
выплаты за вахтовый метод работы, выплачиваемые при выполнении работ вахтовым методом за каждый календарный день пребывания в местах производства работ в период вахты, а также за фактические дни нахождения в пути от места расположения организации к месту работы и обратно, предусмотренные графиком работы.
4) оплата за неотработанное время:
оплата ежегодных трудовых и дополнительных трудовых отпусков, денежная компенсация за неиспользованный отпуск;
оплата специальных перерывов в работе, оплата льготных часов работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста;
оплата рабочего времени работников, привлекаемых к выполнению государственных или общественных обязанностей;
оплата простоев не по вине работника;
суммы, выплачиваемые работникам за счет средств организации, вынужденно работавшим неполное рабочее время;
оплата рабочего времени по основному месту работы работникам, направленным для повышения и переподготовки квалификации с отрывом от работы в организации образования.
Приложение к приказу
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 614 "Об утверждении Правил проведения экспертизы по местному содержанию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17410).
2. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 июля 2019 года № 573 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 614 "Об утверждении Правил проведения экспертизы по местному содержанию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19194).

3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы 2020 жылғы 28 қазандағы № 556 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21567 болып тіркелген).

3. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 556 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21567).