Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 13 мамырдағы № ҚР ДСМ -43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 мамырда № 28054 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 69-бабының 2-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы жөнінде мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға тиіс және 2022 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 13 мамырдағы
№ ҚР ДСМ -43 Бұйрығына
қосымша
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг жүргізу қағидалары

Об утверждении правил проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг субъектов здравоохранения в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 мая 2022 года № ҚР ДСМ -43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2022 года № 28054.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии c пунктом 2-1 статьи 69 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг субъектов здравоохранения в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы, (пенитенциарной) системы согласно приложению, к настоящему приказу.
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 июля 2022 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 13 мая 2022 года
№ ҚР ДСМ-43
Правила проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг субъектов здравоохранения в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 69-бабының 2-1-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Кодекс) әзірленді және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг (бұдан әрі – МКҚК) жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бейінді маман – жоғары медициналық білімі, денсаулық сақтау саласында сертификаты бар медицина қызметкері;
2) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жекеше медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) медициналық ақпарат – медициналық көмек көрсету процесінде туындайтын және медициналық құжаттар мен медициналық ақпараттық жүйелерде көрсетілген пациенттер мен аурулар туралы ақпарат, сондай-ақ денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі ақпарат;
5) медициналық ақпараттық жүйе – электрондық форматта денсаулық сақтау субъектілері процестерін жүргізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
6) медициналық көмек – дәрілік қамтамасыз етуді қоса алғанда, халықтың денсаулығын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған медициналық қызметтер кешені;
7) медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік орган – медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы басшылықты, медициналық қызметтер (көмек) сапасын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік орган;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг субъектов здравоохранения в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – Правила) разработаны в соответствии c пунктом 2-1 статьи 69 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг субъектов здравоохранения в рамках дополнительного объема медицинской помощи (далее – ДОМП) лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) профильный специалист – медицинский работник с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат в области здравоохранения;
2) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее –уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
4) медицинская информация – информация о пациентах и заболеваниях, возникающая в процессе оказания медицинской помощи и отраженная в медицинских документах и медицинских информационных системах, а также информация по вопросам здравоохранения;
5) медицинская информационная система – информационная система, обеспечивающая ведение процессов субъектов здравоохранения в электронном формате;
6) медицинская помощь – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение и восстановление здоровья населения, включая лекарственное обеспечение;
7) государственный орган в сфере оказания медицинских услуг (помощи) – государственный орган, осуществляющий руководство в сфере оказания медицинских услуг (помощи), контроль и надзор за качеством медицинских услуг (помощи);

8) медициналық қызметтер – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдік, оңалту және паллиативтік бағыты бар іс-әрекеттері;
9) тәуелсіз сарапшы – уәкілетті орган айқындайтын талаптарға сәйкес келетін және тәуелсіз сарапшылар тізілімінде тұрған жеке тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 18.09.2025 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторинг жүргізу тәртібі 1-параграф. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің көрсетілетін қызметтердің саны мен көлемі бойынша шарттық міндеттемелердің орындалуына мониторинг жүргізу тәртібі
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары (бұдан әрі – бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі) қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға МКҚК шеңберінде денсаулық сақтау субъектілері көрсететін қызметтерге ақы төлеу уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі жөніндегі шарттық міндеттемелерге мониторингті (бұдан әрі – мониторинг) ұйымдастырады және жүзеге асырады.
4. Мониторинг денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерінде және ақпараттық жүйелер болмаған кезде қызмет берушіге бару арқылы, сондай-ақ қызмет берушіден медициналық құжаттарды сұрату арқылы жүргізіледі. Ақпараттық жүйелер болмаған кезде мониторинг қағаз жеткізгіштерде медициналық құжаттама негізінде жүргізіледі.
5. Денсаулық сақтау субъектілеріне мониторинг жылына 1 реттен жиі жүргізілмейді.
6. Мониторингті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, соның ішінде "Медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасына сараптама жүргізу үшін тәуелсіз сарапшылар мен бейінді мамандарды тарту қағидаларын, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-103/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21218 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тәуелсіз сарапшылар мен бейінді мамандарды тарту қағидалары) сәйкес тәуелсіз сарапшылар мен бейінді мамандарды тарту арқылы жүргізіледі.

8) медицинские услуги – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, направленность по отношению к конкретному человеку;
9) независимый эксперт – физическое лицо, соответствующее требованиям, определяемым уполномоченным органом, и состоящее в реестре независимых экспертов.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 18.09.2025 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
Параграф 1. Порядок проведения мониторинга исполнения договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг администратором бюджетных программ
3. Местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы (далее – администратор бюджетных программ) организуют и осуществляют мониторинг исполнения договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг в рамках ДОМП лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – мониторинг).
4. Мониторинг проводится в медицинских информационных системах здравоохранения и с посещением поставщика, при отсутствии информационных систем, а также путем запроса медицинской документации у поставщика. При отсутствии информационных систем мониторинг проводится на основании медицинской документации на бумажных носителях.
5. Мониторинг субъектов здравоохранения проводится не чаще 1 (одного) раза в год.
6. Мониторинг проводится администратором бюджетных программ, в том числе с привлечением независимых экспертов и профильных специалистов в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-103/2020 "Об утверждении Правил привлечения независимых экспертов и профильных специалистов для проведения экспертизы качества медицинских услуг (помощи), а также квалификационные требования к ним" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21218) (далее – Правила привлечения независимых экспертов и профильных специалистов).

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 26.06.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Кодекстің 273 бабының 2 тармағына сәйкес, тәуелсіз сарапшылар және (немесе) тарту кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен тәуелсіз сарапшы арасында мониторинг жүргізу кезінде өздеріне мәлім болған медицина қызметкерінің құпиясын құрайтын дербес медициналық деректерді үшінші тұлғаларға жария етпеу туралы келісімге қол қойылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 26.06.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мониторинг нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Бірыңғай ақаулардың жіктеуішіне сәйкес қызметтер берушіге төлеуге жататын соманы азайту үшін негіз болып табылатын медициналық көмек көрсету ақаулары анықталады.
9. Мониторинг қорытындысы бойынша мыналар қалыптастырылады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі бойынша қорытынды, олардың біреуі қол қойылған күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қызмет берушіге жіберіледі;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қызметтерді сатып алу шартын тиісінше орындау бойынша қорытынды, олардың біреуі қол қойылған күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қызмет берушіге жіберіледі.
Қызметтер берушіге бару арқылы МКҚК шеңберінде денсаулық сақтау субъектілеріне мониторинг мониторинг аяқталғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей қорытынды қалыптастырыла отырып 10 (он) жұмыс күнінен асырылмай жүргізіледі.
10. Мониторинг мынадай түрлермен қамтамасыз етіледі:
1) ағымдағы мониторинг;
2) жоспардан тыс мониторинг;
3) проактивті мониторинг;
4) нысаналы мониторинг;
5) қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдардың қайтыс болуы мен өлім жағдайларына мониторингі жүргізеді.
11. Қызмет берушіге барған кезде бастапқы медициналық құжаттаманы денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне енгізілген деректермен деректердің дұрыстығына, толықтығына және толтырылу сапасына салыстырып тексеру жүргізіледі.
12. Мониторинг қызмет берушінің медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарының және клиникалық хаттамалардан сақталу мәніне жүргізіледі.
13. Қызмет берушінің рұқсат беру және құқық белгілейтін құжаттарының болуы бойынша ақпарат алу үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мемлекеттік ақпараттық жүйелерде деректерді іздеуді жүзеге асырады және ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде қызмет берушіден құжаттарға сұрау салуды жүргізеді.

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 26.06.2024 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. При привлечении независимых экспертов и (или) профильных специалистов между администратором бюджетных программ и независимым экспертом и (или) профильным специалистом подписывается соглашение о неразглашении третьим лицам персональных медицинских данных, составляющих тайну медицинского работника, ставшей им известной при проведении мониторинга, в соответствии с пунктом 2 статьи 273 Кодекса.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 26.06.2024 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. По результатам мониторинга выявляются дефекты оказания медицинской помощи, являющиеся основанием для уменьшения суммы, подлежащей оплате поставщику в соответствии с Единым классификатором дефектов, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. По итогам мониторинга формируется:
1) заключение по мониторингу качества и объема медицинских услуг в двух экземплярах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, один из которых направляется поставщику в течение 2 (двух) рабочих дней с даты подписания;
2) заключение по надлежащему исполнению договорных обязательств в двух экземплярах по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, один из которых направляется поставщику в течение 2 (двух) рабочих дней с даты подписания.
Мониторинг субъектов здравоохранения в рамках ДОМП с посещением поставщика проводится не более 10 (десяти) рабочих дней, с формированием заключения не позднее 2 (двух) рабочих дней после завершения мониторинга.
10. Мониторинг обеспечивается следующими видами:
1) текущий мониторинг;
2) внеплановый мониторинг;
3) проактивный мониторинг;
4) целевой мониторинг;
5) мониторинг случаев летальности и смертности лиц, содержащихся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы.
11. При посещении поставщика проводится сверка первичной медицинской документации с данными, внесенными в медицинские информационные системы здравоохранения, на корректность, полноту и качество заполнения данных.
12. Мониторинг проводится на предмет соблюдения поставщиком требований стандартов организации оказания медицинской помощи, клинических протоколов.
13. Для получения информации о наличии разрешительных и правоустанавливающих документов поставщика, администратор бюджетных программ осуществляет поиск данных в государственных информационных системах и запрашивает документы у поставщика при отсутствии сведений в информационной системе.

14. Мониторинг жүргізу үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мынадай жағдайларда Тәуелсіз сарапшылар мен бейінді мамандарды тарту қағидаларына сәкес тәуелсіз сарапшыларды және (немесе) бейінді мамандарды:
1) өлім жағдайларын, емделген жағдайларды қарау кезінде медициналық көмектің сапасын растау;
2) көрсетілген медициналық қызметтерге жоспарлы, проактивті, нысаналы мониторингтер жүргізу арқылы;
3) азаматтық процестің тарабы ретінде қатысу арқылы жүзеге асыру үшін тартады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 26.06.2024 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мониторинг шарттық міндеттемелерге сәйкес тұрақты негізде жүргізіледі, оның нәтижелері бойынша Кодекстің 69-бабының 2-1 тармағына сәйкес уәкілетті орган айқындаған тәртіппен қызмет берушілерге көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу жүргізіледі.
16. Мониторинг бойынша қорытынды осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес белгілі бір кезеңде ағымдағы мониторинг мен нысаналы мониторингтен өткен медициналық қызметтің медициналық көмек қызметтерінің тізілімдерінде көрсетіледі.
17. Жүргізілген мониторинг бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ай, тоқсан, жартыжылдық және жыл кезеңділігімен есепті кезеңнен кейінгі 10-күнге қарай (оныншы) есеп қалыптастырады.
18. Мониторинг барлық түрлерін жүргізу кезінде медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің анықталған ақаулары ағымдағы кезеңде ақы төлеу кезінде ескеріледі.
19. Жүргізілген мониторинг бойынша ақпаратты медициналық көмек көрсету кезінде қызмет берушілердің бұзушылықтардың профилактикасына бағытталған іс-шараларды орындау бойынша ұйымдастырушылық және басқарушылық шешімдер қабылдау үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қарайды.
20. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органға мониторинг аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізілген мониторинг бойынша, оның барысында қызметті берушіге әкімшілік ықпал ету шараларын талап ететін немесе медициналық көмек сапасын жақсарту бойынша жүйелі шаралар қабылдауды талап ететін бұзушылықтар анықталған ақпаратты жібереді.
2-параграф. Ағымдағы мониторинг
21. Ағымдағы мониторинг - денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық жүйелерде және денсаулық сақтау субъектісіне бару арқылы тұрақты негізде жүргізілетін, медициналық ақпараттық жүйелер болмаған кезде мониторинг қағаз жеткізгіште медициналық құжаттама негізінде жүргізілетін ағымдағы есепті кезеңде медициналық қызметтерді бағалауды білдіретін медициналық қызметтердің (көмектің) сапасы мен көлемі бойынша шарттық міндеттемелер мониторингін жүргізу түрі.

14. Для проведения мониторинга администратор бюджетных программ привлекает независимых экспертов и (или) профильных специалистов в соответствии Правилами привлечения независимых экспертов и профильных специалистов в следующих случаях:
1) подтверждения качества медицинской помощи при рассмотрении летальных случаев, пролеченных случаев;
2) проведения текущего, внепланового, проактивного, целевого мониторингов оказанных медицинских услуг;
3) участия в качестве стороны гражданского процесса.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 26.06.2024 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Мониторинг проводится на постоянной основе в соответствии с договорными обязательствами, по результатам которого, проводится оплата услуг поставщикам в порядке, определенном уполномоченным органом в соответствии с пунктом 2-1 статьи 69 Кодекса.
16. Заключение по мониторингу отражается в реестрах услуг медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг и целевой мониторинг за определенный период, согласно приложениям 4 и 5 к настоящим Правилам.
17. По проведенным мониторингам администратором бюджетных программ формируется отчет с периодичностью месяц, квартал, полугодие и год, к 10 (десятому) числу следующего за отчетным периодом.
18. Выявленные дефекты оказания медицинских услуг (помощи) при проведении всех видов учитываются при оплате в текущем периоде.
19. Информация по проведенному мониторингу рассматривается администратором бюджетных программ для принятия организационных и управленческих решений по исполнению мероприятий, направленных на профилактику нарушений поставщиками при оказании медицинской помощи.
20. Администратор бюджетных программ направляет в государственный орган в сфере оказания медицинских услуг (помощи) информацию по мониторингу, в ходе которого выявлены нарушения, требующие мер административного воздействия на поставщика или требующие принятия системных мер по улучшению качества медицинской помощи, не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня завершения мониторинга.
Параграф 2. Текущий мониторинг
21. Текущий мониторинг – вид проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг представляющего собой оценку медицинских услуг в текущем отчетном периоде, проводимого на регулярной основе в медицинских информационных системах здравоохранения и путем посещения субъекта здравоохранения, при отсутствии медицинских информационных систем мониторинг проводится на основании медицинской документации на бумажных носителях.

22. Медициналық қызметтердің (көмектің) сапасы мен көлемінің ағымдағы мониторингі:
1) көрсетілген медициналық қызметтер (көмек) ақауларының Бірыңғай жіктеуішінен ақаулар бере отырып, денсаулық сақтаудың медициналық ақпараттық жүйелерінде;
2) қағаз жеткізгіштердегі бастапқы медициналық құжаттаманы зерделеу, ақпараттық жүйелерге енгізілген деректерді бастапқы медициналық құжаттамамен салыстырып тексеруді және шарттық міндеттемелерді орындау жөніндегі шараларды қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асыру үшін қызмет берушіге бару арқылы жүзеге асырылады.
23. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ағымдағы мониторинг кезінде медициналық ақпараттық денсаулық сақтау жүйелерінде автоматтандырылған тәсілмен белгіленген ақауларды растай отырып немесе қабылдамай, сондай-ақ Бірыңғай ақаулар жіктеушінің ақауларды бере отырып, өнім беруші көрсеткен медициналық қызметтердің (көмектің) сапасы мен көлеміне бағалау жүргізеді.
24. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде медициналық ақпараттық жүйелер болмаған жағдайда медициналық қызметтердің (көмектің) сапасы мен көлемінің ағымдағы мониторингі қағаз жеткізгіште медициналық құжаттаманы зерделеу негізінде, соның ішінде ақауларды растау немесе бас тарту кезінде жүргізіледі.
25. Ағымдағы мониторинг кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүргізілген проактивті мониторингтен кейін күнтізбелік 45 (қырық бес) күн өткен соң көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша анықталған ақаулар мен міндеттемелер жойылмаған жағдайда, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Бірыңғай ақаулардың жіктеуішіне сәйкес қызметті берушіге төлеуге жататын соманы азайтуды жүргізеді.
26. Медициналық қызметтердің (көмектің) сапасы мен көлемінің ағымдағы мониторингі тұрақты негізде жүргізіледі.
3-параграф. Жоспардан тыс мониторинг
27. Жоспардан тыс мониторинг - медициналық қызметтер (көмек) көрсету тәртібін бұзудың нақты фактілері мен мән-жайлары бойынша медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрі, мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) медициналық көмек (қызмет көрсету) көрсетудің расталмаған жағдайлары фактілерін анықтау);
2) медициналық қызметтерді (көмекті) тұтынушылардан және (немесе) заңды тұлғалардан өтініштердің түсуі;
3) басқа қызмет берушінің сапасы мен көлемінің ағымдағы немесе нысаналы мониторингін жүргізу нәтижелері бойынша қызмет берушінің денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілер талаптарын бұзу жағдайлары анықталған жағдайларда.
Жоспардан тыс мониторинг негіздеме түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

22. Текущий мониторинг качества и объема медицинских услуг (помощи) осуществляется:
1) в медицинских информационных системах здравоохранения с присвоением дефектов из Единого классификатора дефектов оказанных медицинских услуг (помощи);
2) с посещением поставщика для изучения первичной медицинской документации на бумажных носителях, осуществления сверки данных, внесенных в медицинские информационные системы, с первичной медицинской документацией в целях обеспечения мер по исполнению договорных обязательств.
23. Администратор бюджетных программ при текущем мониторинге проводит в медицинских информационных системах здравоохранения оценку качества и объема оказанных медицинских услуг (помощи) поставщиком, с подтверждением или отклонением дефектов, установленных автоматизированным способом, а также присвоением дефектов из Единого классификатора дефектов.
24. При отсутствии медицинских информационных систем в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы текущий мониторинг качества и объема медицинских услуг (помощи) проводится на основании изучения медицинской документации на бумажных носителях, в том числе при подтверждении или отклонении дефектов.
25. При текущем мониторинге администратором бюджетных программ проводится уменьшение суммы, подлежащей оплате поставщику в соответствии с Единым классификатором дефектов согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в случае не устранения выявленных дефектов и обязательств по договору закупа услуг по истечении 45 (сорока пяти) календарных дней после проведенного проактивного мониторинга.
26. Текущий мониторинг качества и объема медицинских услуг (помощи) проводится на постоянной основе.
Параграф 3. Внеплановый мониторинг
27. Внеплановый мониторинг – вид мониторинга качества и объема медицинских услуг (помощи) по конкретным фактам и обстоятельствам нарушения порядка оказания медицинских услуг (помощи) проводится в следующих случаях:
1) выявления фактов неподтвержденных случаев оказания медицинских услуг (помощи);
2) поступления обращений от потребителей медицинских услуг (помощи) и (или) юридических лиц;
3) выявления случаев нарушения требований нормативных правовых актов в области здравоохранения поставщиком по результатам проведения текущего или целевого мониторинга качества и объема другого поставщика.
Внеплановый мониторинг проводится в течении 20 (двадцати) рабочих дней с даты наступления оснований.

28. Қызмет берушіге алдағы жоспардан тыс мониторинг жүргізу туралы хабарлама кемінде 24 сағат бұрын беріледі. Хабарлама қызмет берушіде электрондық құжат айналымы болған кезде электрондық түрде немесе жеткізілгені туралы хабарламасы бар тапсырысты хат-хабармен жіберіледі.
29. Қызмет берушіге барған кезде "Бастапқы медициналық құжаттаманы жүргізу және есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-244/2020 бұйрығына (Нормативтік құқытық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21761 болып тіркелген) сәйкес есептік медициналық нысандар мен деректерді толтырудың дұрыстығына, толықтығына және сапасына бастапқы медициналық құжаттаманы салыстырып тексеру жүргізіледі, көрсетілген медициналық қызметтердің (көмектің) сипатын, көлемі мен сапасын көрсететін жүйелік немесе кездейсоқ қатені болдырмау үшін көлемде емделген жағдайларды кездейсоқ таңдау жүзеге асырылады.
30. Медициналық көрсетілетін қызметтерді (көмекті) тұтынушылардан және (немесе) заңды тұлғалардан өтініштер себебі бойынша жоспардан тыс мониторинг өтініш шеңберінде және өтініште көрсетілген фактілер бойынша ғана жүргізіледі.
4-параграф. Проактивті мониторинг
31. Проактивті мониторинг - медициналық қызметтер (көмек) көрсету тәртібін бұзуға ықпал ететін жағдайлар мен себептерді анықтауға және алдын алуға бағытталған медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің түрі.
32. Проактивті мониторинг жүргізу кезінде көрсетілген медициналық көмектің/қызметтердің көлемін негізсіз арттыру, медициналық көмек (қызмет көрсету) көрсетудің расталмаған жағдайларды қоспағанда, Бірыңғай ақаулар жіктеуішінің қызметтер берушіге төлеуге жататын соманы азайту бойынша іс-шаралар жүргізілмейді.
33. Проактивті мониторинг мынадай жағдайларда жүргізіледі:
1) ағымдағы қаржы жылында қызмет берушімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасу кезінде;
2) медициналық қызметтің жаңа белгілі бір түрлеріне, медициналық көмек түрлеріне қызмет берушімен шарт жасасу кезінде.
34. Проактивті мониторинг мыналарға қатысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының талаптарына қолданылады:
1) дәлелді медицина қағидаттарын, медициналық көмек көрсету тәртібін және денсаулық сақтау ұйымдарының қызметін регламенттейтін денсаулық сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді басшылыққа ала отырып, сапалы медициналық көмек көрсету қағидаттарына негізделеді;
2) тұтынушыға медициналық қызметтерді Шарттың бүкіл қолданылу мерзімі ішінде медициналық қызметтерді (көмекті) көрсетудің қолжетімділігін, уақтылығын, іркіліссіздігін қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді. Көрсетілген міндеттемелерді орындауға кедергі келтіретін жағдайлар туындаған кезде Қызмет беруші қызмет берушілердің дерекқорына қосылған бірлесіп орындаушыларды тарту арқылы қызметтер көрсетуді қамтамасыз етуі не қызметтерді сатып алу шартының сомасын болжанатын орындалмау сомасына азайтуы қажет;

28. Уведомление поставщику о предстоящем проведении внепланового мониторинга предоставляется не менее чем за 24 часа. Уведомление направляется в электронном виде при наличии электронного документооборота у поставщика или заказной корреспонденцией с уведомлением о доставке.
29. При посещении поставщика проводится сверка первичной медицинской документации на корректность, полноту и качество заполнения отчетных медицинских форм и данных в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-244/2020 "Об утверждении правил ведения первичной медицинской документации и представление отчетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21761), осуществляется случайный выбор медицинских услуг в объеме, для исключения системной или случайной ошибки, отражающий характер, объем и качество оказанных медицинских услуг (помощи).
30. Внеплановый мониторинг проводится по причине обращений от потребителей медицинских услуг (помощи) и (или) юридических лиц, проводится только в рамках обращения и по фактам, указанным в обращении.
Параграф 4. Проактивный мониторинг
31. Проактивный мониторинг – вид мониторинга качества и объема медицинских услуг (помощи), направленный на выявление и предупреждение условий и причин, способствующих нарушению порядка оказания медицинских услуг (помощи).
32. При проведении проактивного мониторинга, не проводятся мероприятия по уменьшению суммы, подлежащей оплате поставщику по выявленным дефектам оказания медицинской помощи, за исключением случаев выявления необоснованного завышения объема оказанной медицинской услуги (помощи), неподтвержденного случая оказания медицинской услуги (помощи) и обоснованных жалоб в соответствии с Единым классификатором дефектов.
33. Проактивный мониторинг проводится в следующих случаях:
1) при заключении договора закупа услуг с поставщиком в текущем финансовом году;
2) при заключении договора с поставщиком на новые определенные виды медицинской деятельности, виды медицинской помощи.
34. Проактивный мониторинг распространяется на условия договора закупа услуг, касающиеся:
1) оказания качественной медицинской помощи, руководствуясь принципами доказательной медицины, нормативными правовыми актами в области здравоохранения, регламентирующими порядок оказания медицинской услуг (помощи) и деятельность организаций здравоохранения;
2) обеспечения потребителю медицинских услуг доступности, своевременности, бесперебойности оказания медицинских услуг (помощи) в течение всего срока действия договора. При возникновении случаев, препятствующих исполнению указанных обязательств, поставщик обеспечивает оказание услуг путем привлечения соисполнителей, включенных в базу данных поставщиков, либо уменьшить сумму договора закупа услуг на сумму прогнозируемого неисполнения;

3) пациенттерге медициналық көмек көрсету сапасы мен тиімділігін үздіксіз жақсартуды қамтамасыз ету;
4) пациентті қолдау және ішкі сараптама қызметінің жұмысын қамтамасыз ету;
5) халықты бекітуді қамтамасыз ету;
6) ауруларды басқару бағдарламасын енгізуді және орындауды қамтамасыз ету;
7) зертханалық-диагностикалық қызметтерді бірлесіп орындауға шарт жасасу және оны кейіннен бірлесіп орындаушыға жеткізу кезінде өзінің өндірістік базасының базасында (медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін қызметтер берушілер үшін) зертханалық материалды алуды қамтамасыз ету;
8) МКҚК шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесіне сәйкес дәрілік заттармен қамтамасыз ету;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келетін дәрілік заттарды (иммундық-биологиялық, диагностикалық, дезинфекциялық) және медициналық бұйымдарды пайдалану.
35. Қызмет берушіге бару арқылы проактивті мониторинг медициналық көмек көрсетудің әрбір түрі және шарттары бойынша жылына 1 (бір) рет жүргізіледі және медициналық қызметтерді (көмекті) көрсету тәртібінің бұзылуына ықпал ететін жағдайлар мен себептерді анықтауға және алдын алуға бағытталған.
36. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша анықталған ақаулар мен орындалмаған міндеттемелерді жоюды қызмет беруші проактивті мониторинг нәтижелері бойынша қорытындыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 45 (қырық бес) күн ішінде жүргізеді.
37. 45 (қырық бес) күнтізбелік күн өткен соң көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша анықталған ақаулар мен міндеттемелер жойылмаған кезде, бюджттеік бағдарламалар әкімшісі ағымдағы (жоспарлы) мониторинг жүргізу кезінде Бірыңғай ақаулар жіктеуішіне сәйкес қызмет берушіге төлеуге жататын соманы азайтуды жүргізеді.
38. Проактивті мониторинг жүргізу үшін қызметті берушіге бару жоспары алдағы жылға ағымдағы жылғы 30 желтоқсанға дейін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің сайтында орналастырылады.
5-параграф. Нысаналы мониторинг
39. Нысаналы мониторинг - медициналық қызметтің белгілі бір түрлері, медициналық көмектің түрлері бойынша жүргізілетін медициналық көрсетілетін қызметтердің (көмектің) сапасы мен көлемі мониторингінің түрі.
40. Нысаналы мониторинг жүргізу мақсатында қызмет берушілердің тізімін қалыптастыру үшін мынадай ақпарат көздері пайдаланылады:
1) ағымдағы және жоспардан тыс мониторингтердің нәтижелері;
2) денсаулық сақтаудың медициналық ақпараттық жүйелерінен алынатын мәліметтер.
41. Алдағы нысаналы мониторинг жүргізу туралы хабарлама қызмет берушіге кемінде 5 (бес) жұмыс күні бұрын беріледі. Хабарлама жеткізушіде электрондық құжат айналымы болған кезде электрондық түрде немесе жеткізілгені туралы хабарламасы бар тапсырысты хат-хабармен жіберіледі.

3) обеспечения непрерывного улучшения качества и эффективности оказания медицинской помощи пациентам;
4) обеспечения деятельности службы поддержки пациента и внутренней экспертизы;
5) обеспечения прикрепления населения;
6) обеспечения внедрения и исполнения программы, управляемые заболеваниями;
7) обеспечения забора лабораторного материала на базе своей производственной базы (для поставщиков, оказывающих первичную медико-санитарную помощь) при заключении договора на соисполнение лабораторно-диагностических услуг и его последующей доставки соисполнителю;
8) обеспечения лекарственными средствами в соответствии с перечнем лекарственных средств и медицинских изделий в рамках ДОМП;
9) использования лекарственных средств (иммунобиологические, диагностические, дезинфицирующие) и медицинских изделий, соответствующих требованиям, установленным действующим законодательством Республики Казахстан.
35. Проактивный мониторинг с посещением поставщика проводится 1 (один) раз в год по каждому виду и (или) условиям оказания медицинских услуг (помощи) и направлен на выявление и предупреждение условий и причин, способствующих нарушению порядка оказания медицинских услуг (помощи).
36. Устранение выявленных дефектов и неисполненных обязательств по договору закупа услуг проводится поставщиком в течение 45 (сорока пяти) календарных дней, со дня подписания заключения по результатам проактивного мониторинга.
37. При не устранении выявленных дефектов и обязательств по договору закупа услуг по истечении 45 (сорока пяти) календарных дней, администратором бюджетных программ проводится уменьшение суммы, подлежащей оплате поставщику в соответствии с Единым классификатором дефектов.
38. План посещения поставщиков для проведения проактивного мониторинга размещается на сайте администратора бюджетных программ на предстоящий год до 30 декабря текущего года.
Параграф 5. Целевой мониторинг
39. Целевой мониторинг – вид мониторинга качества и объема медицинских услуг (помощи), который проводится по определенным видам медицинской деятельности, видам медицинской помощи по плану проведения целевых мониторингов, определяемых администратором бюджетных программ.
40. Для формирования списка поставщиков с целью проведения целевого мониторинга используются следующие источники информации:
1) результаты текущих и внеплановых мониторингов;
2) сведения, получаемые из медицинских информационных систем здравоохранения.
41. Уведомление о предстоящем проведении целевого мониторинга предоставляется поставщику не менее чем за 5 (пять) рабочих дней. Уведомление направляется в электронном виде при наличии электронного документооборота у поставщика или заказной корреспонденцией с уведомлением о доставке.

42. Нысаналы мониторинг жүргізу үшін қызметтер берушіге бару жоспары бюджетттік бағдарламалар әкімшісінің сайтында тоқсан сайын орналастырылады.
6-параграф. Қайтыс болу және өлім жағдайларының мониторингі
43. Қайтыс болу және өлім жағдайларының мониторингі тұрақты негізде жүргізіледі.
44. Қайтыс болу және өлім жағдайларының мониторингі денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып және қосымша медициналық құжаттаманы сұрату, сондай-ақ медициналық ақпараттық жүйелер болмаған кезде қызметті берушіге бару арқылы жүзеге асырылады. Қайтыс болу және өлім жағдайларының мониторингіне сотталған адамның ұстау және болу орны бойынша стационарларда және стационарды алмастыратын жағдайларда өліммен аяқталған барлық жағдайлар жатады.
45. Қайтыс болу және өлім жағдайларының мониторингін жүргізу үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі денсаулық сақтаудың медициналық ақпараттық жүйелерінен қайтыс болу жағдайларының жүктемесі пайдаланылады, медициналық ақпараттық жүйелер болмаған кезде қағаз жеткізгіште медициналық құжаттама пайдаланылады.
46. Қайтыс болу және өлім жағдайлары мониторингінің нәтижелері денсаулық сақтаудың медициналық ақпараттық жүйелеріне енгізіледі, медициналық ақпараттық жүйелер болмаған кезде қағаз жеткізгіште қалыптастырылады және ақы төлеу кезінде ескеріледі.
47. Қайтыс болу және өлім жағдайлары мониторингін жүргізу кезінде сот-медициналық сараптаманың нәтижелері (бар болса) ескеріледі.
48. Қайтыс болу және өлім жағдайлары мониторингінің нәтижелері бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшісі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайтыс болу және өлімнің әрбір жағдайына қайтыс болу және өлім жағдайы мониторингінің нәтижелері бойынша екі данада қорытынды қалыптастырады, оның біреуі қызметті берушіге жіберіледі.
49. Тәуелсіз сарапшы және/немесе бейінді маман "Медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-230/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21727 болып тіркелген) сәйкес (бұдан әрі – Ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу қағидалары) екі данада әрбір емделіп шыққан жағдайға сараптама қорытындысын қалыптастырады, оның біреуі қызмет берушінің басшысына тапсырылады.
50. Қайтыс болу және өлім жағдайының мониторингі бойынша қорытындымен келіспеген жағдайда, қызмет беруші қорытынды ұсынылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне ескертулер және (немесе) қарсылықтар жібереді.

42. План посещения поставщиков для проведения целевого мониторинга размещается на сайте администратора бюджетных программ ежеквартально.
Параграф 6. Мониторинг случаев летальности и смертности
43. Мониторинг случаев летальности и смертности проводится на постоянной основе.
44. Мониторинг случаев летальности и смертности осуществляется с использованием медицинских информационных систем здравоохранения и запросом дополнительной медицинской документации, а также с посещением поставщика при отсутствии медицинских информационных систем. Мониторингу случаев летальности и смертности подлежат все случаи с летальным исходом в стационарах, стационарозамещающих условиях, по месту содержания и пребывания осужденного.
45. Для проведения мониторинга случаев летальности и смертности, администратор бюджетных программ использует выгрузку летальных случаев из медицинских информационных систем здравоохранения, при отсутствии медицинских информационных систем используется медицинская документация на бумажных носителях.
46. Результаты мониторинга случаев летальности и смертности вносятся в медицинские информационные системы здравоохранения, при отсутствии медицинских информационных систем формируются на бумажных носителях и учитываются при проведении оплаты.
47. При проведении мониторинга летальных случаев и смертности учитываются результаты судебно-медицинской экспертизы (при наличии).
48. По результатам мониторинга случаев летальности и смертности администратором бюджетных программ формируется заключение по результатам мониторинга летального случая на каждый случай летального исхода и смертности, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в двух экземплярах, один из которых направляется поставщику.
49. Независимым экспертом и (или) профильным специалистом формируется экспертное заключение в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-230/2020 "Об утверждении правил организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21727) (далее – Правила проведения внутренней и внешней экспертиз), на каждый пролеченный случай в двух экземплярах, один из которых вручается руководителю поставщика.
50. В случае несогласия с заключением по мониторингу летального случая, поставщик направляет администратору бюджетных программ замечания и (или) возражения, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня предоставления заключения.

51. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ұсынылған ескертулерді және (немесе) қарсылықтарды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды және қызметті берушіге дәлелді жауап береді. Қызметті беруші қорытындымен келіспеген жағдайда, Ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларына сәйкес тәуелсіз сарапшыларды және/немесе бейінді мамандарды тарта отырып, қайтыс болу және өлім жағдайының сыртқы сараптама жүргізіледі.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде денсаулық сақтау
субъектілері көрсететін
қызметтерге ақы төлеу уәкілетті
орган айқындайтын тәртіппен
медициналық көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен көлемі
жөніндегі шарттық
міндеттемелерге мониторинг
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Ақаулардың бірыңғай жіктеуіші*
Ақау коды
Ақаудың атауы
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға
(емделіп шығу жағдайының құнынан)
1.0
Медициналық құжаттаманы ресімдеу ақаулары
30 %
1.1.
Медициналық көмектің сапасы мен көлеміне мониторинг жүргізуге кедергі келтіретін медициналық құжаттаманы ресімдеудің ақаулары (алғашқы медициналық құжаттамада немесе мамандардың тексерулері, тексерулері, консультациялары нәтижелерінің медициналық ақпараттық жүйесінде медициналық құжаттамада пациенттің денсаулық жағдайының серпінін, медициналық көмек көрсетудің көлемін, сипатын, шарттарын бағалауға мүмкіндік беретін күнделікті жазбалардың болмауы)
+
1.2.
Медициналық ақпараттық жүйелерге деректерді енгізу (деректерді дұрыс емес, уақтылы емес, толық емес және сапасыз енгізу)
+
1.3.
Пациент қайтыс болған сәттен бастап 10 (он) күннен кешіктірмей қайтыс болған мәліметтерді уақтылы тіркемеу/уақтылы есептен шығармау
-*
1.4.
Бастапқы медициналық құжаттамада пациенттің медициналық араласуға хабардар етілген ерікті келісімінің болмауы
+
2.0
Көрсетілген медициналық қызметтің (көмектің) көлемін негізсіз арттыру
50 %
2.1.
Емдеу және диагностикалық қызметтер санын негізсіз ұлғайту
+
2.2.
Клиникалық-диагностикалық қызметтер негізсіз көрсетілуі
+
2.3.
Консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге негізсіз бағыттау
+
3.0
Негізсіз қайта ауруханаға жатқызу
100 %
4.0
Медициналық қызмет (көмек) көрсетудің расталмаған жағдайы
300 %
4.1.
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымды, оның ішінде амбулаториялық дәрілік қамтамасыз ету бойынша берудің расталмаған жағдайы
+
4.2.
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйе тіркеліміне пациенті негізсіз есепке алу
+
5.0
Емдеу – диагностикалық іс-шаралардың, қызметтер көрсетудің Денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан, қағидалардан/ клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқуы
30 %
5.1.
Емдеудің нәтижесінде асқынуларға әкеп соққан диагностикалық / емдік іс-шаралардың уақтылы немесе тиісінше орындалмауы
+
5.2.
Емдеудің нәтижесінде нашарлауға әкеп соққан диагностикалық / емдік іс-шаралардың уақтылы немесе тиісінше орындалмауы
+
5.3.
Диагностикалық/емдік іс-шаралардың уақтылы немесе тиісінше орындалмауы, емнің нәтижесі өзгеріссіз
+
5.4.
Медициналық көмек көрсету стандарттарын /Денсаулық сақтау ұйымдарының қызметі туралы ережелерді сақтамау
+
5.5.
Халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық қарап-тексеру (скрининг) жүргізу қағидаларын сақтамау
-
5.6.
Ұлттық егу күнтізбесіне сәйкес профилактикалық егулер жүргізу қағидаларын сақтамау
-
5.7.
Клиникалық хаттамаларға сәйкес препараттармен, медициналық бұйымдармен және медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесі бойынша, соның ішінде амбулаториялық дәр-дәрмекпен уақтылы қамтамасыз етпеуді
-
5.8.
Көрсетілімдер болмаған кезде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды негізсіз тағайындау/жазып беру
+
5.9.
Медициналық ұйымның ауруларды басқару бойынша әлеуметтік келісімшарт міндеттемелерін сақтамауы
-

51. Администратор бюджетных программ рассматривает представленные замечания и (или) возражения в течение 5 (пяти) рабочих дней и поставщику дается мотивированный ответ. В случае несогласия поставщика проводится внешняя экспертиза летальности и смертности с привлечением независимых экспертов и (или) профильных специалистов в соответствии с Правилами проведения внутренней и внешней экспертиз.
Приложение 1
к Правилам проведения
мониторинга договорных
обязательств по качеству и
объему медицинских услуг
в рамках дополнительного
объема медицинской помощи
лицам, содержащимся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы
Единый классификатор дефектов*
Код дефекта
Наименование дефекта
Лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной системы
(от стоимости пролеченного случая)
1.0
Дефекты оформления медицинской документации
30 %
1.1.
Дефекты оформления медицинской документации, препятствующие проведению мониторинга качества и объема медицинской помощи (отсутствие в первичной медицинской документации или в медицинской документации в медицинской информационной системе результатов обследований, осмотров, консультаций специалистов, дневниковых записей, позволяющих оценить динамику состояния здоровья пациента, объем, характер, условия предоставления медицинской помощи)
+
1.2.
Ввод данных в медицинские информационные системы (недостоверное, несвоевременное, неполное и некачественное введение данных)
+
1.3.
Несвоевременная регистрация сведений смерти, позднее 10 (десяти) рабочих дней с момента смерти пациента, несвоевременное снятие с учета
-*
1.4.
Отсутствие в первичной медицинской документации информированного добровольного согласия пациента на медицинское вмешательство
+
2.0
Необоснованное завышение объема оказанной медицинской услуг (помощи)
50 %
2.1.
Необоснованное увеличение количества проведения лечебных и диагностических услуг
+
2.2.
Необоснованное оказание консультативно - диагностических услуг
+
2.3.
Необоснованное направление на оказание консультативно-диагностических услуг
+
3.0
Необоснованная повторная госпитализация
100 %
4.0
Неподтвержденный случай оказания медицинской услуги (помощи)
300 %
4.1.
Неподтвержденный случай выдачи лекарственных средств и медицинского изделия, в том числе по амбулаторному лекарственному обеспечению
+
4.2.
Необоснованное взятие на учет пациента в регистр информационной системы здравоохранения
+
5.0
Необоснованное отклонение лечебно–диагностических мероприятий, оказания услуг от стандартов, правил в области здравоохранения, клинических протоколов
30 %
5.1.
Несвоевременное или ненадлежащее выполнение диагностических и лечебных мероприятий, приведших в исходе лечения к осложнениям
+
5.2.
Несвоевременное или ненадлежащее выполнение диагностических и лечебных мероприятий, приведших в исходе лечения к ухудшениям
+
5.3.
Несвоевременное или ненадлежащее выполнение диагностических и лечебных мероприятий, с исходом лечения без перемен
+
5.4.
Несоблюдение стандартов оказания медицинской помощи и положения о деятельности организаций здравоохранения
+
5.5.
Несоблюдение правил проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения (скрининг)
-
5.6.
Несоблюдение правил проведения профилактических прививок согласно Национального календаря прививок
-
5.7.
Несвоевременное обеспечение препаратами, медицинскими изделиями в соответствии с клиническими протоколами и по перечню лекарственных средств и медицинских изделий в рамках дополнительного объема медицинской помощи, в том числе амбулаторное лекарственное обеспечение
-
5.8.
Необоснованное назначение и выписка лекарственных средств и медицинских изделий при отсутствии показаний
+
5.9.
Несоблюдение медицинской организацией обязательств социального контракта по программам управляемых заболеваний
-

5.10.
Қарсы көрсетілімдер болған кезде медициналық көмек көрсету
+
5.11.
Консультациялық-диагностикалық қызметтерге негізсіз жолдама беру
+
5.12.
Медициналық көмек көрсету кезіндегі полипрагмазия
+
5.13
Медициналық қызметтерді күту ұзақтығы
-
5.14
Клиникалық-диагностикалық қызметтерді күту ұзақтығы күнтізбелік 10 күннен астам
-
6.0
Негізделген шағымдар
100 %
6.1.
Медициналық көмектің сапасына шағымдар
+
6.2.
Медициналық көмектің қолжетімділігіне шағымдар
+
7.0
Клиникалық және морфологиялық диагноздардың сәйкес келмеу жағдайлары
50 %
8.0
Пациентті қабылдау бөлімінде ауруханаға жатқызудан негізсіз бас тарту
100 %
Ескертпе: "+" белгісі - ақаулардың осы кіші кодтары қолданылады; "-" белгісі - ақаулардың осы кодтары мен кіші кодтары қолданылмайды;
* медициналық көмек көрсету ақауы (бұдан әрі - ақау) – медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарын сақтамауды және клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқуды, сондай-ақ медициналық қызмет (көмек) көрсетудің расталмаған жағдайы фактілерін айқындайтын медициналық қызмет (көмек) көрсету тәртібінің бұзылуы.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде денсаулық сақтау
субъектілері көрсететін
қызметтерге ақы төлеу уәкілетті
орган айқындайтын тәртіппен
медициналық көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен көлемі
жөніндегі шарттық
міндеттемелерге мониторинг
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Медициналық қызметтердің сапасы мен көлемінің мониторингі бойынша қорытынды
202_ жылғы "______"_______________№____/____

5.10.
Оказание медицинской помощи при наличии противопоказаний
+
5.11.
Необоснованное направление на консультативно диагностические услуги
+
5.12.
Полипрагмазия при оказании медицинской помощи
+
5.13
Длительность ожидания медицинских услуг
-
5.14
Длительность ожидания клинико-диагностических услуг более 10 календарных дней
-
6.0
Обоснованные жалобы
100 %
6.1.
Жалобы на качество медицинской помощи
+
6.2.
Жалобы на доступность медицинской помощи
+
7.0
Случаи расхождения клинического и морфологического диагнозов
50 %
8.0
Необоснованный отказ приемного покоя пациенту в госпитализации
100 %
Примечание: знак "+" - данные подкоды дефектов применяются; знак "-" - данные коды и подкоды дефектов не применяются.
* дефект оказания медицинской помощи (далее - дефект) – нарушение порядка оказания медицинских услуг (помощи), выражающееся в несоблюдении стандартов организации оказания медицинской помощи и необоснованном отклонении от клинических протоколов, а также факт неподтвержденного случая оказания медицинской услуги (помощи).
Приложение 2
к Правилам проведения
мониторинга договорных
обязательств по качеству
и объему медицинских услуг
в рамках дополнительного
объема медицинской помощи
лицам, содержащимся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы
Заключение по мониторингу качества и объема медицинских услуг
№____/____ от "______" _______________202_ года

1. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы:
___________________________________________________________
2. Қызметті берушінің атауы:
___________________________________________________________
(қызметті берушінің толық атауы)
3. Медициналық көмектің нысаны / түрі / қызмет түрі:
___________________________________________________________
4. Мониторинг үшін негіздеме:
___________________________________________________________
5. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі маманының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
/лауазымы: ____________________
6. Мониторинг жүргізу мерзімдері: 202___жылғы "_____" _______бастап "___" ________.
7. Мониторинг нәтижелері:
медициналық картаның № / тарификатор бойынша қызмет коды
Жеке сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі – ЖСН)
Қызметтің атауы
Анықталған ақаулар*
Жиыны, ақаулар саны
Ескертпе:
* - Қызмет түріне байланысты ақаулардың кодтары (кіші кодтары) санамаланады.
8. Ұсынысынмдар, ұсыныстар:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9. Проактивті мониторинг жүргізу кезінде шарт тармақтарының анықталған
бұзушылықтарын жоюға арналған мерзімдер.
10. Өткізілген проактивті мониторингтен 45 күн өткен соң ағымдағы мониторинг нәтижесі.
медициналық картаның № / тарификатор бойынша қызмет коды
ЖСН
Қызметтің атауы
Анықталған ақаулар*
Ақауды жою/жоймау туралы белгі
Жиыны, ақаулар саны
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің маманы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін)
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін)
Қызметті беруші:
Бірінші басшысы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін)
Пациентті қолдау және ішкі
сараптама қызметінің басшысы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін))
* Қызметті беруші – бюджеттік бағдарламалар әкімшісі уәкілетті орган бекіткен Қағидаларға сәйкес қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде денсаулық сақтау
субъектілері көрсететін
қызметтерге ақы төлеу уәкілетті
орган айқындайтын тәртіппен
медициналық көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен көлемі
жөніндегі шарттық
міндеттемелерге мониторинг
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Шарттық міндеттемелерді тиісінше орындау бойынша қорытынды
202_ жылғы "______"_______________№____/____

1. Наименование администратора бюджетных программ:
_________________________________________________________________
2. Наименование поставщика*:
_________________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
3. Форма/вид медицинской помощи/вид деятельности:
_________________________________________________________________
4. Основание для мониторинга:
_________________________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /должность специалиста
администратора бюджетных программ: _______________________________
6. Сроки проведения мониторинга: с "____" _______ по "___" _______ 202___года.
7. Результаты мониторинга:
№ медицинской карты, код услуги по тарификатору
Индивидуальный идентификационный номер
(далее – ИИН)
Наименование услуги
Выявленные дефекты*
Итого, количество дефектов
Примечание:
* - перечисляется коды (подкоды) дефектов в зависимости от вида деятельности.
8. Предложения, рекомендации:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Сроки для устранения выявленных нарушений пунктов договора при проведении проактивного мониторинга.
10. Результат текущего мониторинга после 40 (сорок) рабочих дней от проведенного проактивного мониторинга.
№ медицинской карты, код услуги по тарификатору
ИИН
Наименование услуги
Выявленные дефекты*
Отметка об устранении/не устранении дефекта
Итого, количество дефектов
Специалист администратора
бюджетных программ:
________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Поставщик:
Первый руководитель:
________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Руководитель Службы поддержки
пациента и внутренней экспертизы:
________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
*Поставщик - субъект здравоохранения, с которым администратор бюджетных программ заключил договор закупа услуг согласно правилам, утверждаемым уполномоченным органом
Приложение 3
к Правилам проведения
мониторинга договорных
обязательств по качеству
и объему медицинских услуг
в рамках дополнительного
объема медицинской помощи
лицам, содержащимся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы
Заключение по надлежащему исполнению договорных обязательств
№____/____ от "______" _______________202_ года

1. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы:
___________________________________________________________
2. Қызметті берушінің атауы:
___________________________________________________________
(қызметті берушінің толық атауы)
3. Медициналық көмектің нысаны / түрі / қызмет түрі:
___________________________________________________________
4. Мониторинг үшін негіздеме:
___________________________________________________________
5. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі маманының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
/лауазымы: ____________________
6. Мониторинг жүргізу мерзімдері: 202___жылғы "_____" _______бастап "___" ________.
7. Мониторинг нәтижелері:
Шарттың орындалмаған тармағы
Шартты орындамаудың немесе тиісінше орындамаудың сипаттамасы
Жиыны, орындалмаған тармақтар саны
8. Проактивті мониторинг жүргізу кезінде шарт тармақтарының анықталған
бұзушылықтарын жою мерзімдері.
9. Жүргізілген Проактивті мониторингтен 45 жұмыс күнінен кейінгі нәтижелер.
Проактивті мониторинг кезінде анықталған шарттың орындалмаған тармағы
Шарттың тармағын жою/жоймау туралы белгі
Жиыны, орындалмаған тармақтар саны
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің маманы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін)
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін)
Қызметті беруші:
Бірінші басшысы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін)
Пациентті қолдау және ішкі
сараптама қызметінің басшысы:
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) /қолы)
(қағаз жеткізгіште есеп үшін))
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде денсаулық сақтау
субъектілері көрсететін
қызметтерге ақы төлеу уәкілетті
орган айқындайтын тәртіппен
медициналық көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен көлемі
жөніндегі шарттық
міндеттемелерге мониторинг
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Ағымдағы (жоспарлы) мониторингтен өткен медициналық көмек қызметтерінің тізілімі
202___жылғы "___" _____ бастап 202___жылғы "___" _____ кезеңі
__________________________________________________________
(Қызметті берушінің атауы)
Р/с №
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Медициналық картаның №
Тізбе бойынша код*
Барлық ақаулар жиыны
оның ішінде есепті кезеңде
оның ішінде алдыңғы кезеңдер үшін
Жиыны, алу сомасы (теңгемен)
оның ішінде есепті кезеңде
оның ішінде алдыңғы кезеңдер үшін
Кестенің жалғасы
Тізбе бойынша код*
Алуға жататын сома (теңгемен)
Ескертпе: * - расталған ақаулары бар қызметтер бойынша "1" қойылады, егер ақау болмаса немесе ақпарат болмаса "х" белгісімен таңбаланады.
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде денсаулық сақтау
субъектілері көрсететін
қызметтерге ақы төлеу уәкілетті
орган айқындайтын тәртіппен
медициналық көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен көлемі
жөніндегі шарттық
міндеттемелерге мониторинг
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысаналы мониторингтен өткен медициналық көмек қызметтерінің тізілімі
202___жылғы "___" _____ бастап 202___жылғы "___" _____ кезеңі
_________________________________________________________
(Қызметті берушінің атауы)
Р/с №
Жеке сәйкестендіру нөмірі
медициналық картаның №
Тізбе бойынша код*
Барлық ақаулар жиыны
оның ішінде есепті кезеңде
оның ішінде алдыңғы кезеңдер үшін
Жиыны, алынатын сомасы (теңгемен)
оның ішінде есепті кезеңде
оның ішінде алдыңғы кезеңдер үшін
Кестенің жалғасы
Тізбе бойынша код*
Алуға жататын сома (теңгемен)
Ескертпе: * - расталған ақаулары бар қызметтер бойынша "1" қойылады, егер ақау болмаса немесе ақпарат болмаса "х" белгісімен таңбаланады
Қылмыстық-атқару
(пенитенциарлық) жүйесінің
тергеу изоляторлары мен
мекемелерінде ұсталатын
адамдарға медициналық
көмектің қосымша көлемі
шеңберінде денсаулық сақтау
субъектілері көрсететін
қызметтерге ақы төлеу уәкілетті
орган айқындайтын тәртіппен
медициналық көрсетілетін
қызметтердің сапасы мен көлемі
жөніндегі шарттық
міндеттемелерге мониторинг
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Қайтыс болу және өлім жағдайлары мониторингінің нәтижелері бойынша қорытынды

1. Наименование администратора бюджетных программ:
_______________________________________________________________
2. Наименование поставщика:
_______________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
3. Форма/вид медицинской помощи/вид деятельности:
_______________________________________________________________
4. Основание для мониторинга:
_______________________________________________________________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /должность специалиста
администратора бюджетных программ
_______________________________________________________________
6. Сроки проведения мониторинга: с "___" ___ по "___" 202___года.
7. Результаты мониторинга:
Неисполненный пункт договора
Описание неисполнения или ненадлежащего исполнения договора
Итого, количество неисполненных пунктов
8. Сроки для устранения выявленных нарушений пунктов договора при проведении проактивного мониторинга.
9. Результаты после 40 (сорок) рабочих дней от проведенного проактивного мониторинга.
Неисполненный пункт договора, выявленный при проактивном мониторинге
Отметка об устранении/не устранении пункта договора
Итого, количество неисполненных пунктов
Специалист администратора
бюджетных программ:
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Поставщик:
Первый руководитель:
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Руководитель Службы поддержки
пациента и внутренней экспертизы:
______________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
(для отчета на бумажном носителе)
Приложение 4
к Правилам проведения
мониторинга договорных
обязательств по качеству
и объему медицинских услуг
в рамках дополнительного
объема медицинской помощи
лицам, содержащимся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы
Реестр услуг медицинской помощи, прошедших текущий мониторинг период
с "___" _____202___года по "___" _____202___года
____________________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
№ медицинской карты
Код по перечню*
Итого всего дефектов
в том числе за отчетный период
в том числе за предыдущие периоды
Итого, сумма снятия (в тенге)
в том числе за отчетный период
в том числе за предыдущие периоды
Продолжение таблицы
Код по перечню*
Подлежит сумма к снятию (в тенге)
Примечание: * - по услугам с подтвержденными дефектами ставится "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации.
Приложение 5
к Правилам проведения
мониторинга договорных
обязательств по качеству
и объему медицинских услуг
в рамках дополнительного
объема медицинской помощи
лицам, содержащимся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы
Реестр услуг медицинской помощи, прошедших целевой мониторинг период
с "___" _____202___года по "___" _____202___года
____________________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
№ медицинской карты
Код по перечню*
Итого всего дефектов
в том числе за отчетный период
в том числе за предыдущие периоды
Итого, сумма снятия (в тенге)
в том числе за отчетный период
в том числе за предыдущие периоды
Продолжение таблицы
Код по перечню*
Подлежит сумма к снятию (в тенге)
Примечание: * - по услугам с подтвержденными дефектами ставится "1", знаком "х" маркируются если отсутствует дефект или нет информации.
Приложение 6
к Правилам проведения
мониторинга договорных
обязательств по качеству
и объему медицинских услуг
в рамках дополнительного
объема медицинской помощи
лицам, содержащимся
в следственных изоляторах
и учреждениях уголовно-
исполнительной
(пенитенциарной) системы
Заключение по результатам мониторинга случаев летальности и смертности

1. Сараптама жүргізген қызметкердің, адамның, соның ішінде маманды, ғылыми
дәрежесін көрсете отырып, сарапшының және/немесе бейінді маманның тегі, аты,
әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, аккредиттеу туралы куәліктің №.
2. Сараптама жүргізілген денсаулық сақтау субъектісінің (объектісінің) атауы.
3. Қайтыс болу мониторингінің мәні.
4. Өлім жағдайы мониторингінің мәні.
5. Мониторинг нәтижелері туралы, оның ішінде анықталған бұзушылықтар
туралы, олардың сипаты туралы мәліметтер.
6. Қорытынды.
7. Ұсынымдар:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________________________ __________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қайтыс болу мониторингін жүргізген тұлғаның қолы)
Күні 202__жылғы "____"___________

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, должность лица, проводившего экспертизу, в том числе независимого эксперта и/или профильного специалиста с указанием специальности, ученой степени, № свидетельства об аккредитации.
2. Наименование субъекта (объекта) здравоохранения, в котором проводилась экспертиза.
3. Сроки и период проведения мониторинга летального случая.
4. Предмет мониторинга летального случая.
5. Сведения о результатах мониторинга, в том числе о выявленных нарушениях, об их характере.
6. Выводы.
7. Рекомендации:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись лица, проводившего мониторинг летального случая)
Дата "____" ___________202__года