Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 4 мамырдағы № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 мамырда № 27917 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 30 маусымдағы № 297-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 30.06.2025 № 297-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 03.07.2024 № 291-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 03.07.2024 № 291-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Умаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2022 жылғы 4 мамырдағы
№ 135 бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидалары

Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 4 мая 2022 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2022 года № 27917. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 июня 2025 года № 297-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 30.06.2025 № 297-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 03.07.2024 № 291-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 03.07.2024 № 291-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экономики и финансов Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
А. Умаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 4 мая 2022 года № 135
Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан

Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 03.07.2024 № 291-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және бюджеттік өтінімді қалыптастыру кезінде бюджет қаражаты есебінен зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмалардың құнын айқындау тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 03.07.2024 № 291-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) зерттеулер – ғылыми қызмет нәтижелеріне қол жеткізу мақсатында заңды және жеке тұлғалар жүзеге асыратын әлеуметтанушылық, талдамалық, қолданбалы, іргелі, стратегиялық ғылыми зерттеулер;
2) консалтингтік көрсетілетін қызметтер – мемлекеттік орган қызметінің процесінде туындайтын проблемаларды, мүмкіндіктерді айқындау және бағалау не ахуалды егжей-тегжейлі талдау; жұмыстың қаржылық және басқарушылық тиімділігін арттыру үшін кейінгі іс-қимылдарды түзету бойынша тиімді ұсынымдар әзірлеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
3) мемлекеттік тапсырма – жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға, Ұлттық әл-ауқат қоры тобына кіретін ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын оның ұйымдарына, Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитетіне, дербес кластерлік қорға, "Aстана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне, дербес білім беру ұйымдарына және олардың ұйымдарына, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын "Елбасы Aкадемиясы" корпоративтік қорына, жекелеген мемлекеттік қызметтерді көрсетуге, бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттің әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын және (немесе) әлеуметтік-мәдени дамуын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға арналған тапсырыс.
2-тарау. Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмалардың құнын айқындау тәртібі
3. Зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмаларының құны тікелей және жанама шығыстардың сомасына негізге ала отырып, мынадай формуламен айқындалады:
С = ПР+КР, мұндағы:
С – зерттеулер, консалтингтік қызметтер көрсету және мемлекеттік тапсырмаларының құны;
ПР – тікелей шығыстар;
КР – жанама шығыстар.

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 03.07.2024 № 291-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 34 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и устанавливают порядок определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий за счет бюджетных средств при формировании бюджетной заявки.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 03.07.2024 № 291-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) исследования – социологические, аналитические, прикладные, фундаментальные, стратегические научные исследования, осуществляемые юридическими и физическими лицами в целях достижения результатов научной деятельности;
2) консалтинговые услуги – услуги по определению и оценке проблем, возможностей, возникающих в процессе деятельности государственного органа либо по детальному анализу ситуации; по разработке эффективных рекомендаций по коррекции дальнейших действий для повышения финансовой и управленческой эффективности работы;
3) государственное задание – заказ юридическим лицам с участием государства в уставном капитале, организациям, входящим в группу Фонда национального благосостояния, Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан и ее организациям, определяемым Правительством Республики Казахстан, Национальному олимпийскому комитету Республики Казахстан, Национальному параолимпийскому комитету Республики Казахстан, автономному кластерному фонду, международному технологическому парку "Астана Хаб", автономным организациям образования и их организациям, корпоративному фонду "Академия Елбасы", определяемый Правительством Республики Казахстан, на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности и (или) социально-культурного развития государства.
Глава 2. Порядок определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий
3. Стоимость исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий определяется исходя из суммы прямых и косвенных расходов по следующей формуле:
С = ПР+КР, где:
С – стоимость исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий;
ПР – прямые расходы;
КР – косвенные расходы.

4. Зерттеу, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырма құнына мынадай шығындар:
1) ықтимал шығындарға резервтер қалыптастыру;
2) өткен кезеңдердің өзге де борыштары мен залалдарын жабу;
3) демеушілік көмек енгізілмейді.
3-тарау. Зерттеулердің және консалтингтік көрсетілетін қызметтердің құнын айқындауға арналған шығындардың түрлері
5. Тікелей шығыстар зерттеулер мен консалтингтік көрсетілетін қызметтер жүргізумен байланысты мынадай шығыстарды:
1) салықтарды және басқа да аударымдарды есепке ала отырып, өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарды;
2) тікелей шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді;
3) өндірістік персоналдың іссапар шығыстарын;
4) сыртқы сарапшыларды тартуды;
5) супервайзерлердің немесе жеке тұлғалардың қызметтерін (жаппай сауалнамалар, терең сұхбат, кабинеттік зерттеулер жүргізу, фокус-топтар үшін);
6) өңдеу қызметтерін (деректерді енгізу, сауалнамаларды кодтау, статистикалық өңдеудің арнайы бағдарламасында деректерді өңдеу);
7) тауарлық-материалдық қорларды сатып алуды;
8) байланыс және интернет қызметтерін;
9) көлік қызметтерін;
10) полиграфиялық шығыстарды;
11) курьерлік және пошталық қызметтерді (материалдарды тарату);
12) жалға беру қызметтерін;
13) мемлекеттік органдардың ақпараттық дерекқорына қол жеткізуді;
14) аударма қызметтерін қамтиды.
6. Жанама шығыстар көрсетілетін қызметтердің өзіндік құнына жатпайды және мынадай шығыстарды:
1) салықтарды және басқа да аударымдарды есепке ала отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарды;
2) жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді;
3) әкімшілік-басқару персоналының іссапар шығыстарын;
4) сақтандыруды;
5) коммуналдық қызметтерді;
6) ақпараттық қызметтерді;
7) өрт қауіпсіздігі және арнайы талаптарды сақтауды;
8) күзет қызметтерін;
9) өкілдік шығыстарды;
10) аудиторлық қызметтерді;
11) біліктілікті арттыруды;
12) банктік қызметтерді;
13) нотариалдық қызметтерді қамтиды.
4-тарау. Мемлекеттік тапсырмалардың құнын айқындауға арналған шығыстардың түрлері
7. Тікелей шығындар мемлекеттік тапсырманы жүргізуге байланысты мынадай шығыстарды:
1) салықтарды және басқа да міндетті аударымдарды есепке алаотырып, өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстарды;
2) мемлекеттік тапсырманы орындайтын персоналдың іссапар шығыстарын (ел ішіндегі және (немесе) елден тыс жерлердегі қызметтік сапарларды);
3) корпорациялық табыс салығын және резидент еместердің қосылған құн салығын есепке ала отырып, отандық теле-, радио өніміне лицензиялық құқықтарды сатып алу;

4. В стоимость исследования, консалтинговой услуги и государственного задания не включаются следующие затраты:
1) формирование резервов на возможные убытки;
2) покрытие прочих долгов и убытков прошлых периодов;
3) спонсорская помощь.
Глава 3. Виды затрат для определения стоимости исследований и консалтинговых услуг
5. Прямые расходы включают следующие расходы, связанные с проведением исследований и консалтинговых услуг:
1) расходы по оплате труда производственного персонала с учетом налогов и других отчислений;
2) налоги и другие обязательные платежи в бюджет по прямым расходам;
3) командировочные расходы производственного персонала;
4) привлечение внешних экспертов;
5) услуги супервайзеров или физических лиц (для проведения массовых опросов, глубинных интервью, кабинетных исследований, фокус-групп);
6) услуги обработки (ввод данных, кодировка анкет, обработка данных в специальной программе статистической обработки);
7) приобретение товарно-материальных запасов;
8) услуги связи и интернет;
9) транспортные услуги;
10) полиграфические расходы;
11) курьерские и почтовые услуги (рассылка материалов);
12) услуги аренды;
13) доступ к информационным базам данных государственных органов;
14) переводческие услуги.
6. Косвенные расходы не относятся к себестоимости оказываемых услуг и включают следующие расходы:
1) расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других отчислений;
2) налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам;
3) командировочные расходы административно-управленческого персонала;
4) страхование;
5) коммунальные услуги;
6) информационные услуги;
7) пожарная безопасность и соблюдение специальных требований;
8) услуги по охране;
9) представительские расходы;
10) аудиторские услуги;
11) повышение квалификации;
12) банковские услуги;
13) нотариальные услуги.
Глава 4. Виды затрат для определения стоимости государственных заданий
7. Прямые расходы включают следующие расходы, связанные с проведением государственного задания:
1) расходы по оплате труда производственного персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений;
2) командировочные расходы персонала, выполняющего государственное задание (служебные разъезды внутри страны и (или) за пределы страны);
3) приобретение лицензионных прав на отечественную теле-, радио продукцию с учетом корпоративного подоходного налога и налога на добавленную стоимость за нерезидента;

4) корпорациялық табыс салығын және резидент еместердің қосылған құн салығын есепке ала отырып, шетелдік теле-, радио өніміне лицензиялық құқықтарды сатып алу;
5) авторлық және сабақтас құқықтар бойынша шығыстарды, техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді;
6) тауарлық-материалдық қорларды (оның ішінде, жанар-жағармай материалдарын, шаруашылық материалдарын, кеңсе керек-жарақтарын, декорацияларды, косметиканы, гримді, дәрі-дәрмектерді, оқу процесін жүзеге асыруға арналған материалдарды) сатып алуды;
7) отандық сериалдарды шығару;
8) телевизиялық өнімдерді (аутсорсингтік жобаларды) сатып алу;
9) өз бағдарламаларын шығару;
10) ақпараттық қызметтер (оның ішінде шетелдік ақпараттық агенттіктердің қызметтеріне);
11) теле-, радиобағдарламалар сигналын тарату;
12) теле -, радио жабдықтарын жалға алу;
13) байланыс, интернет қызметтеріне, пошта қызметтері, смс-тарату, хостинг алаңы;
14) медиаорталықтың қызметтері;
15) жалға алу бойынша қызметтерге, оның ішінде операциялық қызметтер;
16) веб-сайтты, веб-платформаларды әзірлеуге, доменді және хостингті жалға алуға және оларды техникалық сүйемелдеуге және техникалық қолдауға арналған шығыстар;
17) өндірістік персоналды даярлау және біліктілігін арттыру, форумдар мен конференцияларға қатысу;
18) мемлекеттік тапсырма шеңберіндегі іс-шараларды орындау үшін жеке және заңды тұлғалардың көрсетілетін қызметтеріне арналған шығыстар (оның ішінде аударма, сараптамалық, консультациялық, дизайнерлік, беттеу, медициналық, архивтік, типографиялық, ақпараттық қызметтер);
19) өндірістік үй-жайлардың коммуналдық қызметтері;
20) тікелей шығыстар бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
21) ақпараттық-талдамалық жүйелерінің қызметтері;
22) мерзімді баспасөз басылымдарына және өзге де бұқаралық ақпарат құралдарына (интернет басылымдар) жазылу қызметтері;
23) спутниктік, кабельдік және цифрлық телевидение қызметтері;
24) медиа өлшеулерді жүргізу жөніндегі қызметтер;
25) сақтандыруды, оның ішінде: шетелдік іссапарлар кезінде өмірді, сахналық декорацияларды сақтандыруды, мәдени құндылықтарды, оның ішінде музей заттарын және музей коллекцияларын сақтандыруды;
26) білім беру-танымдық турлар (лагерлер);
27) өкілдік шығыстар;
28) мемлекеттік тапсырманы іске асыру үшін қажетті ақпараттық жүйелерді әзірлеу, оларды техникалық сүйемелдеу және техникалық қолдау;
29) материалдық емес активтерді сатып алу және (немесе) дайындау, сондай-ақ оларды пайдаланумен байланысты шығыстар;
30) меншік иелерінен архив материалдарын сатып алу, көшірмесін жасау және архив деректеріне қол жеткізу қызметтеріне ақы төлеу;

4) приобретение лицензионных прав на иностранную теле-, радио продукцию с учетом корпоративного подоходного налога и налога на добавленную стоимость за нерезидента;
5) расходы по авторским и смежным правам, инжиниринговые услуги по техническому надзору;
6) приобретение товарно-материальных запасов (в том числе, горюче-смазочные материалы, хозяйственные материалы, канцелярские принадлежности, декорации, косметика, грим, медикаменты, материалы на осуществление учебного процесса);
7) производство отечественных сериалов;
8) приобретение телевизионной продукции (аутсорсинговые проекты);
9) производство собственных программ;
10) информационные услуги (в том числе, услуги зарубежных информационных агентств);
11) распространение сигнала теле-, радиопрограмм;
12) аренда теле-, радио оборудования;
13) услуги связи, интернет, почтовые услуги, смс-рассылка, хостинговая площадка;
14) услуги медиацентра;
15) услуги по аренде, в том числе операционные;
16) расходы на разработку веб-сайта, веб-платформ, аренда домена и хостинга, и их техническое сопровождение и техническая поддержка;
17) подготовка и повышение квалификации производственного персонала, участие в форумах и конференциях;
18) услуги физических и юридических лиц для выполнения мероприятий в рамках государственного задания (в том числе переводческие, экспертные, консультационные, дизайнерские, верстальные, медицинские, архивные, услуги типографии, информационные);
19) коммунальные услуги производственных помещений;
20) налоги и другие обязательные платежи в бюджет по прямым расходам;
21) услуги информационно-аналитических систем;
22) услуги подписки на периодические печатные издания и иные средства массовой информации (интернет издания);
23) услуги спутникового, кабельного и цифрового телевидения;
24) услуги по проведению медиазамеров;
25) страхование, в том числе: страхования жизни при заграничных командировках, сценических декораций, страхование культурных ценностей, в том числе музейных предметов и музейных коллекций;
26) образовательно-познавательные туры (лагеря);
27) представительские расходы;
28) разработка информационных систем, и их техническое сопровождение и техническая поддержка необходимого для реализации государственного задания;
29) приобретение и (или) изготовление нематериальных активов, также расходы, связанные с их эксплуатацией;
30) закуп и копирование архивных материалов у обладателей и оплата услуг доступа к архивным данным;

31) көліктік және логистикалық қызметтер;
32) кітаптарды, журналдарды, жинақтарды, әдістемелік құралдарды басып шығару және таралымын көбейту, полиграфиялық қызметтер көрсету;
33) зияткерлік меншікке авторлық және лицензиялық құқықтарды сатып алу;
34) шетелде музей экспонаттары көрмелерін және тақырыптық көрсетілімдерді өткізу;
35) конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер, форумдар, лекторийлер, отырыстар, ұқсас іс-шаралар, білім беру курстарын, семинар-тренингтер, білім беру іс-шараларын, тікелей эфирлер ұйымдастыру және өткізу;
36) әлеуметтік желілерде қоғамдық сұрау салуларды мониторингілеу және бұқаралық ақпарат құралдары мен әлеуметтік медиа мониторингісіне қол жеткізу жөніндегі қызметтер;
37) мемлекеттік тапсырманы іске асыру үшін қажетті әлеуметтік, талдамалық зерттеулер;
38) дубляждау, жазу, монтаждау, актерлерді тарту (дыбыс жолы), бейнемонтаждау, дыбыс жазу, қайта жазу бойынша көрсетілетін қызметтерді;
39) аудио және бейнероликтерді, аудио және бейне контентті, бағдарламалар мен фильмдерді дайындау және ілгерілету;
40) жобаларды ақпараттық жария ету жөніндегі қызметтер;
41) дінаралық диалогқа қосқан үлесі үшін халықаралық сыйлық және құрмет медалін дайындау жөніндегі шығыстарды қамтиды;
42) мемлекеттік тапсырманы орындау үшін жарналарды төлеуді;
43) қойылымдарды, концерттік іс-шараларды, оның ішінде Мемлекет басшысының қатысуымен ұйымдастыруды және өткізуді;
44) тарих және мәдениет ескерткішіндегі ғылыми-реставрациялау жұмыстары бойынша көрсетілетін қызметтерді;
45) "Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына сәйкес әлеуметтік көмек көрсетілетін білім алушыларға әлеуметтік көмек көрсетуді;
46) дарынды балаларды тамақтандыру бойынша көрсетілетін қызметтерді, 1-4 сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді;
47) театрлық-сахналық киімді, аяқ киімді және деректемелерді дайындау бойынша көрсетілетін қызметтерді;
48) іс-шаралардың бейне контентін дайындау бойынша көрсетілетін қызметтерді;
49) визалық қолдау көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді қамтиды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 03.07.2024 № 291-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жанама шығыстар мемлекеттік тапсырманы іске асыруға тікелей жатқызуға болмайтын, өндірістік процеске байланысты емес шығыстардан басқа шығыстардың барлық басқа түрлерінің сомасын қамтиды.
Мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған жанама шығыстарға мыналар жатады:

31) транспортные и логистические услуги;
32) издание и тиражирование книг, журналов, сборников, методических пособий, полиграфические услуги;
33) приобретение авторских и лицензионных прав на интеллектуальную собственность;
34) проведение выставок музейных экспонатов и тематических показов;
35) организация и проведение конференций, семинаров, круглых столов, форумов, лекториев, заседаний, аналогичных мероприятий; организация и проведение образовательных курсов, семинар-тренингов, образовательных мероприятий, прямых эфиров;
36) услуги по мониторингу общественных запросов в социальных сетях и предоставлению доступа мониторинга средств массовой информации и социальных медиа;
37) социологические, аналитические исследования, необходимые для реализации государственного задания;
38) услуги дубляжа, запись, монтаж, привлечение актеров (звуковая дорожка), видеомонтажа, звукозаписи, перезаписи;
39) изготовление и продвижение аудио и видеороликов, аудио и видеоконтента, программ и фильмов;
40) услуги по информационному освещению проектов;
41) международная премия за вклад в межрелигиозный диалог и изготовление почетной медали;
42) оплата взносов для выполнения государственного задания;
43) организация и проведение постановок, концертных мероприятий, в том числе с участием Главы государства;
44) услуги научно-реставрационных работ на памятнике истории и культуры;
45) предоставление социальной помощи обучающимся, которым оказывается социальная помощь согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь";
46) услуги питания для одаренных детей интерната, услуги обеспечения горячим питанием школьников 1-4 классов;
47) услуги по изготовлению театрально-сценической одежды, обуви и реквизитов;
48) услуги по изготовлению видео контента мероприятий;
49) услуги по оказанию визовой поддержки.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 03.07.2024 № 291-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Косвенные расходы включают сумму всех других видов расходов, кроме расходов, которые не могут быть напрямую отнесены к реализации государственного задания, не связаны с производственным процессом.
К косвенным расходам на выполнение государственного задания относятся:

1) әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу бойынша шығыстар;
2) жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
3) коммуналдық қызметтер;
4) тауарлық-материалдық қорларды, материалдық емес активтерді сатып алу, сондай-ақ оларды пайдалануға байланысты шығыстар;
5) жанар-жағармай материалдарын сатып алу;
6) әкімшілік-басқару персоналы үшін іссапар шығыстары;
7) банктік қызметтер;
8) пошталық және курьерлік қызметтер;
9) авторлық құқыққа, өртке қарсы және күзет қызметтеріне, еңбекті қорғауға және қауіпсіздік техникасына арналған шығыстар, нотариалдық қызметтер, тарифке енгізілген қызметтер;
10) негізгі құралдарды, материалдық емес активтерді ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету (ғимараттар мен үй-жайларды, жабдықтарды, көлік және негізгі құралдарды күтіп-ұстау, оларға қызмет көрсету жөніндегі қызметтер);
11) аудиторлық шығыстар;
12) полиграфиялық қызметтер;
13) сақтандыру;
14) ақпараттық қызметтер;
15) порталдарды ілгерілету;
16) әкімшілік персоналды даярлау және біліктілігін арттыру, оқыту бойынша шығыстар;
17) спутниктік, кабельдік және цифрлық телевидение қызметтері;
18) консультациялық шығыстар;
19) мерзімді баспа басылымдарына және өзге де бұқаралық ақпарат құралдарына (интернет басылымдарына) жазылу;
20) құжаттарды тігу/ ғылыми-техникалық өңдеу және архив қызметтері;
21) тәуелсіз директорларға сыйақы беру, есепті кезеңнің қорытындысы бойынша атқарушы органның, ішкі аудит қызметінің басшысына және корпоративтік хатшыға сыйлықақы беру;
22) заңды тұлғаның бизнес процестерінің сапа менеджменті жүйесін енгізу;
23) байланыс, интернет бойынша көрсетілетін қызметтер, пошталық көрсетілетін қызметтер, смс-тарату, хостинг алаңы;
24) мүлікті бағалау.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 03.07.2024 № 291-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) расходы по оплате труда административно-управленческого персонала;
2) налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам;
3) коммунальные услуги;
4) приобретение товарно-материальных запасов, нематериальных активов, а также расходы, связанные с их эксплуатацией;
5) приобретение горюче-смазочных материалов;
6) командировочные расходы для административного-управленческого персонала;
7) банковские услуги;
8) почтовые и курьерские услуги;
9) расходы на авторское право, противопожарные и охранные услуги, охрану труда и технику безопасности, нотариальные услуги, услуги включенные в тариф;
10) текущий ремонт и обслуживание основных средств, нематериальных активов (услуги по содержанию, обслуживанию зданий и помещений, оборудования, транспортных и основных средств);
11) аудиторские расходы;
12) полиграфические услуги;
13) страхование;
14) информационные услуги;
15) продвижение порталов;
16) расходы по подготовке и повышению квалификации, обучению административного персонала;
17) услуги спутникового, кабельного и цифрового телевидения;
18) консультационные расходы;
19) подписка на периодические печатные издания и иные средства массовой информации (интернет издания);
20) услуги подшивки/ научно-технической обработки документов и архива;
21) вознаграждение независимых директоров, премирование по итогам отчетного периода руководящего исполнительного органа, службы внутреннего аудита и корпоративного секретаря;
22) внедрение систем менеджмента качества бизнес процессов юридического лица;
23) услуги связи, интернет, почтовые услуги, смс-рассылка, хостинговая площадка;
24) оценка имущества
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и информации РК от 03.07.2024 № 291-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)..