"Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау құжаттарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 10/233 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2022 жылғы 1 сәуірдегі № 22/464 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 сәуірде № 27373 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2026 жылғы 24 маусымдағы № 22/36 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 24.6.2026 № 22/36 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау құжаттарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 10/233 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9572 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі сайлау бюллетенінің нысаны осы қаулыға 1-қосымшаға сай редакцияда жазылсын;
Республика Парламенті Сенатының депутатын сайлау бойынша дауыстарды санау нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының сайлау комиссиясы хаттамасының нысаны осы қаулыға 2-қосымшаға сай редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлауда дауыстарды санау нәтижелері туралы хабардың нысаны осы қаулыға 3-қосымшаға сай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының халықаралық-құқықтық және сайлау процесін ұйымдастыру бөлімдері:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың сайлау комиссияларының төрағаларына жіберілсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
Н. Абдиров
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
2022 жылғы 1 сәуірдегі
№ 22/464 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі
САЙЛАУ БЮЛЛЕТЕНІ
20____ жылғы ___________________
(сайлау күні)
ИЗБИРАТЕЛЬНЫЙ БЮЛЛЕТЕНЬ
по выборам депутата Сената Парламента Республики Казахстан
_____________ 20___ года
(дата выборов)
Өзіңіз жақтап дауыс беретін кандидат тегінің оң жағындағы бос шаршының ішіне белгі қойыңыз
Поставьте отметку в пустом квадрате справа от фамилии кандидата, за которого Вы голосуете
"Жақтап" дауыс беремін
Голосую "За"
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Бәріне қарсымын
Против всех
Ескертпе: Бюллетень берген комиссия мүшесі оған өз қолын қояды. Мынадай бюллетень: белгiленбеген үлгiдегi; тиісті сайлау комиссиясы мүшесiнiң қолы қойылмаған; бiр кандидаттан артық белгiленген; белгi қарындашпен қойылған, түзету немесе өзге де бұрмалау iздерi бар, сондай-ақ сайлаушылардың ерiк бiлдiруiн анықтау мүмкiн емес бюллетень жарамсыз деп танылады.
Примечание: Член комиссии, выдавший бюллетень, ставит в нем свою подпись. Недействительным признается бюллетень: неустановленного образца; в котором отсутствует подпись члена соответствующей избирательной комиссии; в котором отмечено более одного кандидата; в котором отметка проставлена карандашом, носит следы подчистки или иного способа подделки, а также в котором невозможно определить волеизъявление избирателя.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
2022 жылғы 1 сәуірдегі
№ 22/464 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
3-қосымша
Нысан
Сайлау күнінен бастап екі күннен аспайтын мерзімде
Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына жіберіледі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау
________ жылғы "______" __________________
(сайлау күні)
_______________________________________________________облысынан
(республикалық маңызы бар қаланың, республика астанасының)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау бойынша
дауыстарды санау нәтижелері туралы
__________________________________________________________________________
(облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, республика астанасының сайлау
комиссиясының атауы)
сайлау комииссиясының
ХАТТАМАСЫ
_________________________________________________ сайлау комиссиясы АНЫҚТАДЫ:
(сайлау комиссиясының атауы)
___________________________ облысынан (республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидаттар болып тіркелген:

О внесении изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 июня 2014 года № 10/233 "Об утверждении форм избирательных документов по выборам депутатов Сената Парламента Республики Казахстан"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 1 апреля 2022 года № 22/464. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2022 года № 27373. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 24.06.2026 № 22/36 (вводится в действие с 01.07.2026).
Сноска. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 24.06.2026 № 22/36(вводится в действие с 01.07.2026).
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 июня 2014 года №10/233 "Об утверждении форм избирательных документов по выборам депутатов Сената Парламента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9572) следующие изменения:
форму избирательного бюллетеня по выборам депутата Сената Парламента Республики Казахстан изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
форму протокола областной, города республиканского значения, столицы Республики избирательной комиссии о результатах подсчета голосов по выборам депутата Сената Парламента Республики изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
форму сообщения о результатах подсчета голосов на выборах депутата Сената Парламента Республики Казахстан изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Отделам международно-правовому и организации избирательного процесса аппарата Центральной ибирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Направить настоящее постановление председателям областных, городов республиканского значения и столицы избирательных комиссий.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Н. Абдиров
Приложение 1 к постановлению
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 1 апреля 2022 года № 22/464
Приложение 3
к постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі
САЙЛАУ БЮЛЛЕТЕНІ 20____ жылғы ___________________(сайлау күні)
ИЗБИРАТЕЛЬНЫЙ БЮЛЛЕТЕНЬ по выборам депутата Сената Парламента
Республики Казахстан_____________ 20___ года (дата выборов)
Өзіңіз жақтап дауыс беретін кандидат тегінің оң жағындағы бос шаршының ішіне белгі қойыңыз
Поставьте отметку в пустом квадрате справа от фамилии кандидата, за которого Вы голосуете
"Жақтап" дауыс беремін
Голосую "За"
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Бәріне қарсымын
Против всех
Ескертпе: Бюллетень берген комиссия мүшесі оған өз қолын қояды. Мынадай бюллетень: белгiленбеген үлгiдегi; тиісті сайлау комиссиясы мүшесiнiң қолы қойылмаған; бiр кандидаттан артық белгiленген; белгi қарындашпен қойылған, түзету немесе өзге де бұрмалау iздерi бар, сондай-ақ сайлаушылардың ерiк бiлдiруiн анықтау мүмкiн емес бюллетень жарамсыз деп танылады.
Примечание: Член комиссии, выдавший бюллетень, ставит в нем свою подпись. Недействительным признается бюллетень: неустановленного образца; в котором отсутствует подпись члена соответствующей избирательной комиссии; в котором отмечено более одного кандидата; в котором отметка проставлена карандашом, носит следы подчистки или иного способа подделки, а также в котором невозможно определить волеизъявление избирателя.
Приложение 2 к постановлению
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 1 апреля 2022 года № 22/464
Приложение 13
к постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Пересылается в Центральную
избирательную комиссию
Республики Казахстан не более
чем в двухдневный срок со дня выборов
Выборы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан
"______" __________________ ________ года (дата выборов)
ПРОТОКОЛ
________________________________________________________________________________
(наименование областной, города республиканского значения, столицы Республики
избирательной комиссии) избирательной комиссии о результатах подсчета голосов
по выборам депутата Сената Парламента Республики Казахстан
от __________________________________________________________
области (города республиканского значения, столицы Республики)
_____________________________________________ избирательная комиссия УСТАНОВИЛА:
(наименование избирательной комиссии)
от ________________________________ области (города республиканского значения,
столицы Республики) кандидатами в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан зарегистрированы:

1. __________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
2. __________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
3. __________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)) Сайлау күніне дейін депутаттыққа кандидаттар шығып кетті:
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), шыққан күні және себептері)
________________________________________________________________________________Дауыстарды санау нәтижесінде
_____________________________________________________
(сайлау комиссиясының атауы) сайлау комиссиясы АНЫҚТАДЫ:
1) таңдаушылардың жалпы саны ___________;
2) сайлау комиссиясы алған бюллетеньдер саны ___________;
3) сайлау бюллетеньдерін алған таңдаушылар саны ___________;
4) дауыс беруге қатысқан таңдаушылар саны __________;
(жәшіктегі бюллетеньдерді санау жолымен белгіленеді)
5) депутаттыққа әрбір кандидат үшін берілген дауыс саны:
депутаттыққа кандидаттың (болған кезде) тегі, аты, әкесінің аты
депутаттыққа кандидат үшін берілген дауыстар саны
6) "Бәріне қарсымын" белгісі бар бюллетеньдер саны __________;
7) жарамсыз деп танылған бюллетеньдер саны __________;
8) жойылған бюллетеньдер саны __________.
(пайдаланылмаған және бүлінген бюллетеньдер жойылады)
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы
Конституциялық Заңының 14, 79, 80-баптарына сәйкес ____________________________
(сайлау комиссиясының атауы)
сайлау комиссиясы ШЕШТІ:
1. Дауыс беру нәтижелері Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына
жіберілсін
2. Қайта дауыс беру тағайындалсын _________________________________________________
(бастапқы дауыс беру күні өткізіледі, уақыты көрсетілсін)
3. Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына сайлауды жарамсыз деп тану
туралы ұсыным енгізілсін________________________________________________________.
(себебі көрсетілсін)
4. Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына қайта сайлау өткізу туралы
ұсыным енгізілсін___________________________________________________________.
(себебі көрсетілсін)
Сайлау комиссиясының төрағасы
М.О.
_____________________
(қолы)
___________________________
(есімінің бас әрпі, тегі)
Сайлау комиссиясы төрағасының орынбасары
_____________________
(қолы)
___________________________
(есімінің бас әрпі, тегі)
Сайлау комиссиясының хатшысы
_____________________
(қолы)
___________________________
(есімінің бас әрпі, тегі)
Сайлау комиссиясының мүшелері:
_____________ ___________________________ ______________ _______________________
(қолы) (есімінің бас әрпі, тегі) (қолы) (есімінің бас әрпі, тегі)
_____________ ___________________________ ______________ ________________________
(қолы) (есімінің бас әрпі, тегі) (қолы) (есімінің бас әрпі, тегі)
_____ жылғы "___" ___________
(хаттаманың жасалған күні)
Ескертпе: дауыс беру нәтижелерінің сандық мәндері жазбаша қайталануы тиіс. Хаттамаларды қарындашпен және түрлі түсті сиямен толтыруға, сондай-ақ оларға қандай да бір түзетулер енгізуге жол берілмейді.
Хаттамаға сайлау комиссиясы мүшелерінің ерекше пікірлері (егер бар болса), дауыс беру барысында немесе дауыстарды санау кезінде жіберілген бұзушылықтар туралы Комиссияға келіп түскен өтініштер мен шағымдар, осы өтініштер мен шағымдар бойынша комиссияның қорытындылары; дауыс беруге арналған жәшікте пломба немесе мөр бүлінген жағдайда жасалған акт қоса беріледі.
Хаттаманың көшірмесі дауыс беруге арналған пунктте жалпы жұрттың танысуы үшін арнайы бөлінген орында дереу ілінеді.
Хаттама екі жағынан бір параққа басылады.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
2022 жылғы 1 сәуірдегі
№ 22/464 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
17-қосымша
Нысан
Сайлау өткізілгеннен кейін
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясына
ұсынылады
_______________________________________________________________________бойынша
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, республика астанасының атауы)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты депутатының сайлауында дауыстарды санау нәтижелері туралы
ХАБАР
________________________________________________ бойынша мәліметтерді хабарлаймыз
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, республика астанасының атауы)

1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
2. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
3. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
До дня выборов выбыли кандидаты в депутаты:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата выбытия и причины)
____________________________________________________________________
В результате подсчета голосов
__________________________________________ избирательная комиссия УСТАНОВИЛА:
(наименование избирательной комиссии)
1) общее число выборщиков _______________;
2) число бюллетеней, полученных избирательной комиссией ____________;
3) число выборщиков, получивших избирательные бюллетени ___________;
4) число выборщиков, принявших участие в голосовании _______________;
(устанавливается путем подсчета бюллетеней, находившихся в урне)
5) число голосов, поданных за каждого кандидата в депутаты:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата в депутаты
Число голосов, поданных за кандидата в депутаты
6) число бюллетеней с отметкой "Против всех" _________________;
7) число бюллетеней, признанных недействительными ___________;
8) число погашенных бюллетеней _____________________________.
(неиспользованные и испорченные бюллетени погашаются)
В соответствии со статьями 14, 79, 80 Конституционного закона
Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан"
__________________________________________ избирательная комиссия РЕШИЛА:
(наименование избирательной комиссии)
1. Передать результаты голосования в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
2. Назначить повторное голосование
___________________________________________________________________
(проводится в тот же день, что и первоначальное голосование, указать время)
3. Внести в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан
представление о признании выборов недействительными
__________________________________________________. (указать причину)
4. Внести в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан
представление о проведении повторных выборов
____________________________________________________. (указать причину)
Председатель избирательной комиссии
М.П.
_____________________
(подпись)
_________________________________
(инициал имени, фамилия)
Заместитель председателя избирательной комиссии
_____________________
(подпись)
_________________________________
(инициал имени, фамилия)
Секретарь избирательной комиссии
_____________________
(подпись)
_________________________________
(инициал имени, фамилия)
Члены избирательной комиссии:
_____________ _______________________ ______________ __________________________
(подпись) (инициал имени, фамилия) (подпись) (инициал имени, фамилия)
_____________ ___________________________ ______________ ______________________
(подпись) (инициал имени, фамилия) (подпись) (инициал имени, фамилия)
"___" ___________ _____ года
(дата составления протокола)
Примечание: Числовые значения результатов голосования должны дублироваться прописью. Не допускается заполнение протоколов карандашом и чернилами разного цвета, а также внесение в них исправлений.
К протоколу прилагаются особые мнения членов избирательной комиссии (если они имеются), заявления и жалобы, поступившие в комиссию о нарушениях, допущенных в ходе голосования или при подсчете голосов, заключения комиссии по этим заявлениям и жалобам; акт, составленный в случае повреждения пломбы или печати на урне для голосования.
Копия протокола немедленно вывешивается в пункте для голосования в специально отведенном месте для всеобщего ознакомления.
Протокол печатается на одном листе с двух сторон.
Приложение 3
к постановлению Председатель
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 1 апреля 2022 года № 22/464
Приложение 17
к постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Представляется в Центральную
избирательную комиссию
Республики Казахстан
после проведения выборов
СООБЩЕНИЕ
о результатах подсчета голосов на выборах депутата Сената Парламента Республики Казахстан
по ___________________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)
Сообщаем сведения по ______________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)

1. Депутаттыққа тіркелген кандидаттардың барлығы __________
2. Сайлау күніне дейін шығып қалған кандидаттар саны __________
3. Сайлау бюллетеніне енгізілген кандидаттар саны __________
4. Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының) барлық
мәслихаттары бойынша таңдаушылардың жалпы саны __________
5. Сайлау бюллетеньдерін алған таңдаушылар саны __________
6. Дауыс беруге қатысқан таңдаушылардың жалпы саны __________
7. Әр кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты және әрбір кандидатқа берілген дауыстар саны __________
8. "Бәріне қарсымын" белгісі бар бюллетеньдер саны __________
9. Жарамсыз деп танылған бюллетеньдер саны __________
Сайлау комиссиясының төрағасы ______________ _________________________________
(қолы) (аты-жөні, тегі)
Ескерту. Хабардағы деректер сандармен көрсетіледі.

1. Всего зарегистрировано кандидатов в депутаты __________
2. Число кандидатов, выбывших до дня выборов __________
3. Число кандидатов, включенных в избирательный бюллетень __________
4. Общее число выборщиков по всем маслихатам области (города республиканского
значения, столицы Республики) __________
5. Число выборщиков, получивших избирательные бюллетени __________
6. Общее число выборщиков, принявших участие в голосовании __________
7. Фамилия, имя, отчество каждого кандидата и число голосов, поданных за каждого кандидата __________
8. Число бюллетеней с отметкой "Против всех" __________
9. Число бюллетеней, признанных недействительными __________
Председатель избирательной комиссии
______________ ____________________________
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Примечание. Данные в сообщении указываются цифрами.