Өскемен қаласының қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) азаматтардың жекелеген санаттарының жолақысын төлеу бойынша жеңілдік белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 235 қаулысы және Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 қаңтардағы № 2/4-VII бірлескен шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 29 қаңтарда № 8387 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Өскемен қалалық маслихаты ШЕШТІ:
1. "Өскемен қаласының қоғамдық көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру азаматтардың мынадай санаттарына белгіленсін:
1) 70 жастан асқан азаматтарға – тариф құнының 55 %;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан және (немесе) көп балалы отбасылардан шыққан білім алушы балаларға, Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және Ауғанстан аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне – тегін жол жүру.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 23.04.2025 № 1292 қаулысымен және Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.04.2025 № 33/6-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының әкімдігі аталған санаттағы жолаушыларды тасымалдаумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын өтеуді қарастырсын.
3. Қаржыландыру көзі болып қалалық бюджет анықталсын.
4. Осы бірлескен Өскемен қаласы әкімдігінің қаулысы және Өскемен қалалық мәслихатының шешімі Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қаласының әкімі Ж. Омар
Сессия төрағасы С. Коротин
Қалалық маслихат хатшысы А. Светаш

Об установлении льготы по оплате проезда отдельной категории граждан на общественном транспорте (кроме такси) города Усть-Каменогорска
Совместное постановление акимата города Усть-Каменогорска от 22 января 2021 года № 235 и решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 22 января 2021 года № 2/4-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 января 2021 года № 8387
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ и Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. "Установить льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) города Усть-Каменогорска следующим категориям граждан:
1) гражданам старше 70 лет – 55 % от стоимости тарифа;
2) обучающимся детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной помощи и (или) из многодетных семей, участникам Великой Отечественной войны и ветеранам боевых действий на территории Афганистана – бесплатный проезд.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 23.04.2025 № 1292 и решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.04.2025 № 33/6-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Акимату города Усть-Каменогорска предусмотреть возмещение убытков перевозчикам, связанных с перевозкой, данной категории пассажиров.
3. Определить источником финансирования городской бюджет.
4. Настоящее совместное постановление акимата города Усть-Каменогорска и решение Усть-Каменогорского городского маслихата вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Усть-Каменогорска Ж. Омар
Председатель сессии С. Коротин
Секретарь городского маслихата А. Светаш