"Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/102-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26368 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 18 қарашадағы № 25/203-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2025 № 25/203-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 қазандағы № 14/156-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5262 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Шығыс Қазақстан облысында ортақ су пайдалану ережелерінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес белгіленеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында, өңірдегі жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және шаруашылық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер осы Ережелерге 1 және 2- қосымшаларға сәйкес айқындалсын.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Облыс аумағында орналасқан су объектілерінде, шағын көлемді кемелер мен басқа да суда жүретін заттардың қозғалуы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 354 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11197 болып тіркелген) бекітілген Шағын көлемді кемелерді және олар тоқтауға арналған базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10335 болып тіркелген) бекітілген Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
көрсетілген Ережелерге қосымша осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнения в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI "Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/102-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26368. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18 ноября 2025 года № 26/203-VIII
Сноска. Утратило силу решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2025 № 26/203-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/156-VI "Об установлении правил общего водопользования в Восточно-Казахстанской области" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5262) следующие изменения и дополнение:
в Правилах общего водопользования в Восточно-Казахстанской области, утвержденных указанным решением:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях устанавливаются в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Водного Кодекса Республики Казахстан.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий определить места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и хозяйственных нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории области, осуществляется в соответствии с Правилами пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 354 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11197) и Правилами безопасности на водоемах, утвержденнымиприказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10335).";
приложение к указаным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының хатшысы Д. Рыпаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Санитарлық-эпидемиологиялық
комитетінің Шығыс Қазақстан облысы
санитарлық-эпидемиологиялық департаменті
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 12/102-VII шешіміне
1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысында ортақ
су пайдалану ережелеріне
1-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/н
Су объектісінің атауы
Ауылдық округ, жақын орналасқан елді мекен, аудан (координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Ертіс өзені
"Колос", "Урал" саяжайлар қоғамдары ауданында (49058′ 20.20′′С; 82031′51.62′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Өскемен су электр станциясы ауданында (49054′12.69′′С; 82043′36.79′′В)
Сол жағалау ауданында (49056′26.32′′С; 82038′52.83′′В)
2
атауы жоқ су айдыны
Дәулет Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті ауданында (49057′18.52′′ С; 82034′ 30.26′′ В)
шомылу жүзеге асырылмайды
3
атауы жоқ су айдыны
Самар тас жолы ауданы (49055′01.03′′С; 82038′55.02′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
4
атауы жоқ су айдыны
Лесхоз кенті ауданында (49056′50.43′′С; 82041′55.57′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
5
Ертіс өзенінің ағысы, қазаншұңқыр
Кенсіз материалдар комбинаты ауданында (49059′34.52′′С; 82032′29.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
6
атауы жоқ су айдыны
Бабкина Мельница шағын ауданында (49059′02.98′′С; 82039′01.70′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Семей қаласы
7
Ертіс өзені
Солнечная поляна саяжайлар алабы ауданында. Прииртышье лагері (50028′38.82″С; 8006′59.07″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Мұрат саяжайлар алабы ауданында (50026′5.53″С; 80010′0.29″В)
Бобровка саяжайлар алабы ауданында (50025′53.87″С; 80012′6.45″В)
Семей кемеқұрлыс-кемежөндеу зауыты ауданында (50027′9.36″С; 80012′41.78″В)
Аквапарк ауданында (50024′53.10″С; 80013′19.48″В)
Аквапарктің сол жағалауы бөлігі (сол жағалау) (50024′32.03″С; 80013′18.87″В)
Смычка суқақпасы мен бұрынғы понтон көпірінің арасы ауданында (50023′59.71″С; 80015′2.71″В)
Абай көшесіндегі орталық мешіт ауданында, Хасанов аралы (50023′56.25″С; 80015′49.40″В)
Тұлпар көлік базарынан кейін орналасқан шығыс кенті ауданында (жеке тұрғын сектор) (50024′8.66″С; 80016′30.85″В)

дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Восточно-Казахстанского областного маслихата Д. Рыпаков
"СОГЛАСОВАНО"
Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Восточно-Казахстанской области
Комитета санитарно-эпидемиологического
контроля Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Приложение 1 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2021 года
№ 12/102-VII
Приложение 1 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской
области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
№ п/п
Наименование водного объекта
Сельский округ, ближайший населенный пункт, район (координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
река Ертис
в районе дачных обществ "Колос", "Урал" (49058′20.20′′С; 82031′51.62′′В)
не осуществляется купание
в районе Усть-Каменогорской гидроэлектростанции (49054′12. 69′′С; 82043′36. 79′′В)
в районе Левого берега (49056′26.32′′С; 82038′52.83′′В)
2
водоем без названия
в районе Восточно-Казахстанского технического университета имени Даулета Серикбаева (49057′18.52′′С; 82034′30.26′′В)
не осуществляется купание
3
водоем без названия
в районе Самарского шоссе (49055′01.03′′С; 82038′55.02′′В)
не осуществляется купание
4
водоем без названия
в районе поселка Лесхоз (49056′50.43′′С; 82041′55.57′′В)
не осуществляется купание
5
протока реки Ертис, котлован
в районе Комбината нерудных материалов (49059′34.52′′С; 82032′29.26′′В)
не осуществляется купание
6
водоем без названия
в микрорайоне Бабкиной Мельницы (49059′02.98′′С; 82039′01.70′′В)
не осуществляется купание
город Семей
7
река Ертис
в районе дачного массива Солнечная поляна. Лагерь Прииртышье (50028′38.82″С; 8006′59.07″В)
не осуществляется купание
в районе дачного массива Мурат (50026′5.53″С; 80010′0.29″В)
в районе дачного массива Бобровка (50025′53.87″С; 80012′6.45″В)
в районе Семейского судостроительно-судоремонтного завода (50027′9.36″С; 80012′41.78″В)
в районе Аквапарка (50024′53.10″С; 80013′19.48″В)
левобережная часть Аквапарка, (левый берег) (50024′32.03″С; 80013′18.87″В)
в районе между водозабором Смычка и бывшим понтонным мостом (50023′59.71″С; 80015′2.71″В)
в районе центральной мечети по улице Абая, остров Хасановский (50023′56.25″С; 80015′49.40″В)
в районе восточного поселка за авторынком Тулпар (частный жилой сектор) (50024′8.66″С; 80016′30.85″В)

Смычка суқақпасы мен ат-арба көлік көпірі (ескі көпір) арасы ауданында (50023′39.74″С; 80017′43.60″В)
Бейбітшілік аралы (биологиялық орталықтан кейін) (50023′2.06″С; 80017′56.05″В)
Шығыс кенті саяжайлар алабы ауданында (саяжайлар) (50023′2.52″С; 80017′58.94″В)
понтон көпірінің сол жағалау бөлігі, Мелькомбинат ауданы (50023′1.90″С; 80015′20.23″В)
8
Колхозка көлі
Озерка ауылы, Озерский аулыдық округі (50023′31.68″С; 80028′35.74″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
9
1 Мұрат қазаншұңқыры
Мұрат кентіндегі Бобровка мен 35-ші колония арасында (50025′50.25″С; 8008′2.52″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
10
2 Мұрат қазаншұңқыры
Мұрат кентіндегі Бобровка мен 35-ші колония арасында (50026′7.35″С; 8008′5.96″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Курчатов қаласы
11
Ертіс өзені
Курчатов қаласының әкімдігі ауданында (50075′61.42′′С; 78055′14.96′′ В)
шомылу жүзеге асырылмайды
№ 1 және № 2 мектептер ауданында (50075′12.59′′ С; 780 55′56.96′′ В)
Курчатов қаласындағы саяжай алабы ауданы (50073′88.81′′ С; 78056′76.76′′ В)
Риддер қаласы
12
Тихая өзені
Бірінші аудан бөгетінен төмендегі көпір ауданында (50032′16.28′′С; 83043′23.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
13
Үлбі өзені
Ульбастрой ауылындағы көпір ауданында (50025′89.87′′С; 83031′82.50′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ульбастрой ауылы (50025′87.53′′С, 83029′06.51′′В)
Ульбастрой ауылындағы теміржол көпірі ауданында (50025′86.17′′С; 83028′73.28′′В)
14
Быструха өзені
Алтай және Филипов көшелеріндегі көпір ауданында (50025′32.81′′С, 83052′27.90′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Гавань ауданында (50020′8.5′′С; 8300′0.78′′В)
Быструха және Журавлиха екі өзендердің біріккен ауданында (50020′8.3′′С; 83000′7.6′′В)
15
Шаравка өзені
Гравиемойки ауданында (50035′65.11′′С; 83048′03.20′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Абай ауданы
16
Қарашоқы өзені
Кеңгірбайби ауылдық округі (49084′09.42″С; 79079′25.23″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
17
Оспанкөл көлі
Кеңгірбайби ауылдық округі (49017′55.95″С; 79028′65.10″В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Алтай ауданы
18
Бұқтырма өзені
Бұқтырма көпірі ауданында, Малеевск ауылдық округі (49048′12.92′′С; 84015′46.25′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Быково ауылы, Малеевск ауылдық округі (49043′59.89′′С; 84033′46.12′′В)
Тұрғұсын ауылдық округі (49045′57.82′′С; 84001′09.21′′В)
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (49048′12.66′′С; 84015′48, 63′′В)
Чапаевск ауылдық округі (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
19
Хамир өзені
Путинцево ауылы, Малеевск ауылдық округі (49048′12.56′′С; 84009′30.46′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
20
бұрынғы Зырян кенішіндегі карьер
Алтай қаласы (49043′50.52′′С; 84017′32.26′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
21
атауы жоқ су айдыны

в районе между водозабором Смычка и автогужевым мостом (старый мост) (50023′39.74″С; 80017′43.60″В)
Бейбитшилик аралы (за биологическим центром) (50023′2.06″С; 80017′56.05″В)
в районе дачного массива поселок Восточный (дачи) (50023′2.52″С; 80017′58.94″В)
левобережная часть понтонного моста, район Мелькомбината (50023′1.90″С; 80015′20.23″В)
8
озеро Колхозка
село Озерки, Озерский сельский округ (50023′31.68″С; 80028′35.74″В)
не осуществляется купание
9
котлован Мурат 1
между дачного массива Бобровкой и 35 колонией в поселке Мурат (50025′50.25″С; 8008′2.52″В)
не осуществляется купание
10
котлован Мурат 2
между дачного массива Бобровкой и 35 колонией в поселке Мурат (50026′7.35″С; 8008′5.96″В)
не осуществляется купание
город Курчатов
11
река Ертис
в районе акимата города Курчатов (50075′61. 42′′С; 78055′14.96′′В)
не осуществляется купание
в районе школ № 1 и № 2 (50075′12.59′′С; 78055′56.96′′В)
в районе дачного кооператива города Курчатов (50073′88.81′′С; 78056′76, 76′′В)
город Риддер
12
река Тихая
в районе моста ниже плотины Первого района (50032′16.28′′С; 83043′23.30′′В)
не осуществляется купание
13
река Ульба
в районе моста села Ульбастрой (50025′89.87′′С; 83031′82.50′′В)
не осуществляется купание
село Ульбастрой (50025′87.53′′С, 83029′06.51′′В)
в районе железнодорожного моста села Ульбастрой (50025′86.17′′С; 83028′73.28′′В)
14
река Быструха
в районе моста по улицам Алтайская и Филиповская (50025′32.81′′С, 83052′27.90′′В)
не осуществляется купание
в районе Гавани (50020′8.5′′С; 8300′0.78′′В)
в районе слиянии двух рек Быструха и Журавлиха (50020′8.3′′С; 83000′7.6′′В)
15
река Шаравка
в районе Гравиемойки (50035′65.11′′С; 83048′03.20′′В)
не осуществляется купание
Абайский район
16
река Карашокы
Кенгырбайбиский сельский округ (49084′09.42″С; 79079′25.23″В)
не осуществляется купание
17
озеро Оспанколь
Кенгырбайбиский сельский округ (49017′55.95″С; 79028′65.10″В)
не осуществляется купание
район Алтай
18
река Бухтарма
в районе Бухтарминского моста, Малеевский сельский округ (49048′12.92′′С; 84015′46.25′′В)
не осуществляется купание
село Быково, Малеевский сельский округ (49043′59.89′′С; 84033′46.12′′В)
Тургусунский сельский округ (49045′57.82′′С; 84001′09.21′′В)
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (49048′12.66′′С; 84015′48.63′′В)
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
19
река Хамир
село Путинцево, Малеевский сельский округ (49048′12.56′′С; 84009′30, 46′′В)
не осуществляется купание
20
карьер бывшего Зырянского рудника
город Алтай (49043′50.52′′С; 84017′32.26′′В)
не осуществляется купание
21
водоем без названия

Мәдениет сарайы ауданында, Жаңа-Бұқтырма кенті (49042′52.44′′С; 84015′59.67′′ В)
шомылу жүзеге асырылмайды
22
атауы жоқ қазаншұңқыр
Алтай қаласының оң жақ бөлігіндегі саяжайлар ауданында (49044′13.08′′С; 84013′38.58′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
23
Березовка өзені
Соловьев ауылдық округі (49037′11.56′′С; 84020′51.30′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
24
Крестовка өзені
Чапаевск ауылдық округі (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
25
Копань тоғаны
Октябрь кенті (49037′44.70′′С; 83038′37.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
26
Тұрғұсын өзені
теміржол көпірі ауданында, Парыгин ауылдық округі (49048′ 16.58′′С; 84009′41.79′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
27
атауы жоқ қазаншұңқыр
"Саулет LTD" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі карьері ауданында, Парыгин ауылынан 1 километр (49047′20.59′′С; 84006′14.99′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Аягөз ауданы
28
Аягөз өзенінің бойында орналасқан "3 скалка" орны
Аягөз қаласы (47056′20.59′′С; 80039′14.99′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
29
Аягөз өзенінің бойында орналасқан "Спартак" орны
Мамырсу ауылы (47056′27.54′′С; 80023′14.99′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Бесқарағай ауданы
30
Ертіс өзені
Глуховка ауылы (50029′09.11′′С, 79052′50.81′′B)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Стеклянка ауылы (50049′79.25′′С, 79093′71.19′′B)
Бірлік ауылы (50030′56′′С, 79042′44′′B)
Белокаменка ауылы (50056′63.44′′С, 79059′71.22′′B)
Долонь ауылы (50056′63.44′′С, 79059′71.22′′B)
Мостик ауылы (50041′15′′С, 79006′44′′B)
Черемушки ауылы (50029′09.11′′С, 79052′50.81′′B)
Бөдене ауылы (50056′63.44′′С, 79059′71.22′′B)
Грачи ауылы (50029′09.11′′С, 79052′50.81′′B)
Жетіжар ауылы (50029′09.11′′С, 79052′50.81′′B)
Кривинка ауылы (50029′09.11′′С, 79052′50.81′′B)
31
атауы жоқ көл
Канонерка ауылы (50056′63.44′′С, 79059′71.22′′B)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
32
атауы жоқ көл
Беген ауылы (50029′09.11′′С, 79052′50.81′′B)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
33
Шошқалы көлі
Бесқарағай ауылы (51015′52.11′′С, 78043′26.81′′B)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Бородулиха ауданы
34
Большое көлі
Бородулиха ауылы (50076′50.73′′С; 80094′58.92′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
35
Абдулка су айдыны
Бородулиха ауылы (50077′37.58′′С; 80098′41.72′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
36
Горчак көлі
Ауыл станциясы ауданында (51001′16.81′′С; 81000′88.66′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
37
атауы жоқ су айдыны
Дмитриевка ауылы шетінде (50074′44.20′′С; 80082′40.00′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
38
атауы жоқ тоған
Ивановка ауылы (50054′4′′С; 81031′5′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
39
Неміс тоғаны

в районе Дворца Культуры, поселок Новая-Бухтарма (49042′52.44′′С; 84015′59.67′′В)
не осуществляется купание
22
котлован без названия
в дачном районе в южной части города Алтай (49044′13.08′′С; 84013′38.58′′В)
не осуществляется купание
23
река Березовка
Соловьевский сельский округ (49037′11.56′′С; 84020′51.30′′В)
не осуществляется купание
24
река Крестовка
Чапаевский сельский округ (49044′53.18′′С; 84002′59.05′′В)
не осуществляется купание
25
пруд Копань
поселок Октябрьский (49037′44.70′′С; 83038′37.47′′В)
не осуществляется купание
26
река Тургусун
в районе железнодорожного моста, Парыгинский сельский округ (49048′16.58′′С; 84009′41.79′′В)
не осуществляется купание
27
котлован без названия
в 1 километре от села Парыгина, в районе карьера товарищества с ограниченной ответственностью "Саулет LTD" (49047′20.59′′С; 84006′14.99′′В)
не осуществляется купание
Аягозский район
28
место "3 скалки", расположенное вдоль реки Аягоз
город Аягоз (47056′20.59′′С; 80039′14.99′′В)
не осуществляется купание
29
место "Спартак", расположенное вдоль реки Аягоз
село Мамырсу (47056′27.54′′С; 80023′14.99′′В)
не осуществляется купание
Бескарагайский район
30
река Ертис
село Глуховка (50029′09.11′′С; 79052′50.81′′B)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
село Стеклянка (50049′79.25′′С; 79093′71.19′′B)
село Бирлик (50030′56′′С; 79042′44′′B)
село Белокаменка (50056′63.44′′С; 79059′71.22′′B)
село Долонь (50056′63.44′′С; 79059′71.22′′B)
село Мостик (50041′15′′С; 79006′44′′B)
село Черемушки (50029′09.11′′С; 79052′50.81′′B)
село Бодене (50056′63.44′′С; 79059′71.22′′B)
село Грачи (50029′09.11′′С; 79052′50.81′′B)
село Жетижар (50029′09.11′′С; 79052′50.81′′B)
село Кривинка (50029′09.11′′С; 79052′50.81′′B)
31
озеро без названия
село Канонерка (50056′63.44′′С; 79059′71.22′′B)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
32
озеро без названия
село Бегень (50029′09.11′′С; 79052′50.81′′B)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
33
озеро Шошкалы
село Бескарагай (51015′52.11′′С; 78043′26.81′′B)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
Бородулихинский район
34
озеро Большое
село Бородулиха (50076′50.73′′С; 80094′58.92′′В)
не осуществляется купание
35
водоем Абдулка
село Бородулиха (50077′37.58′′С; 80098′41.72′′В)
не осуществляется купание
36
озеро Горчак
в районе станции Ауыл (51001′16.81′′С; 81000′88.66′′В)
не осуществляется купание
37
водоем без названия
на окраине села Дмитриевка (50074′44.20′′С; 80082′40.00′′В)
не осуществляется купание
38
пруд без названия
село Ивановка (50054′4′′С; 81031′5′′В)
не осуществляется купание
39
пруд Немецкий

Переменовка ауылы (50048′30′′С; 81021′49′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
40
Веселов тоғаны
Жаңа Шүлбі ауылының оңтүстік-батыс бөлігі (50052′88.70′′С; 81031′16.16′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
41
атауы жоқ тоған
Жерновка ауылы (50052′67.34′′С; 81012′88.95′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
42
Жерновка өзені
Жерновка ауылының оңтүстік ауданында (50051′33.55′′С; 81012′88.95′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
43
Казенное көлі
орман алқабының шетінде, Жерновка ауылынан 1,5 километр (50049′17.41′′С; 81010′70.69′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
44
Черемушное көлі
орман алқабының шетінде, Жерновка ауылынан 6 километр (50049′17.41′′С; 81010′70.69′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
45
Оба өзені
Красный Яр ауылы (50051′61.05′′С; 81069′60.55′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
46
Жаңа Шүлбі су қоймасы
Уба-Форпост ауылы (50028′05.64′′С; 81062′11.92′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
47
Михайловск көлдері
Семей орманы территориясы, Михайловка ауылы ауданында (50066′25.25′′С; 80068′01.60′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
48
Дюкала көлі
Семей орманы территориясы, Камышенка ауылы ауданында (50067′78.59′′С; 80082′67.59′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
49
атауы жоқ қазаншұңқыр
Камышенка ауылының солтүстік-шығыс бөлігі (50071′30.20′′С; 80077′53.50′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
50
Старый тоғаны
Шелехово ауылы (50079′04.87′′С; 80051′39.63′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
51
кіші Палевск тоғаны
Шелехово ауылы (50079′22.53′′С; 80048′84.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
52
Первый 1 тоғаны
Шелехово ауылы (50081′66.87′′С; 80049′20.93′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
53
Первый 2 тоғаны
Орловка ауылы (50082′52.38′′С; 80056′41.01′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
54
Троицкое 1 тоғаны
Шелехово ауылы (50078′15.22′′С; 80041′51.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
55
Троицкое 2 тоғаны
Шелехово ауылы (50078′91.98′′С; 80039′62.62′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
56
Бригадный тоғаны
Орловка ауылы (50083′31.43′′С; 80056′33.58′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
57
Летний тоғаны
Орловка ауылы (50083′31.43′′С; 80056′33.58′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
58
Қызылтай 1 тоғаны
Орловка ауылы (50078′15.22′′С; 80041′51.47′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
59
Қызылтай 2 тоғаны
Орловка ауылы (50078′91.98′′С; 80039′62.62′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
60
атауы жоқ су айданы
Шаңырақ көшесі ауданында, Новопокровка ауылы (50068′37.33′′С; 80045′60.56′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Глубокое ауданы
61
Ертіс өзені
Паром өткелінің ауданында Предгорное ауылы (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Уварово ауылы (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
Прапорщиково ауылы (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
62
Үлбі өзені
Тарханка ауылы (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды

село Переменовка (50048′30′′С; 81021′49′′В)
не осуществляется купание
40
пруд Веселовский
юго-западная часть села Новая Шульба (50052′88.70′′С; 81031′16.16′′В)
не осуществляется купание
41
пруд без названия
село Жерновка (50052′67.34′′С; 81012′88.95′′В)
не осуществляется купание
42
река Жерновка
в районе южнее села Жерновка (50051′33.55′′С; 81012′88.95′′В)
не осуществляется купание
43
озеро Казенное
на грани лесного массива, в 1,5 километрах от села Жерновка (50049′17.41′′С; 81010′70.69′′В)
не осуществляется купание
44
озеро Черемушное
в лесном массиве, в 6 километрах от села Жерновка (50049′17.41′′С; 81010′70.69′′В)
не осуществляется купание
45
река Уба
село Красный Яр (50051′61.05′′С; 81069′60.55′′В)
не осуществляется купание
46
Ново-Шульбинское водохранилище
село Уба-Форпост (50028′05.64′′С; 81062′11.92′′В)
не осуществляется купание
47
Михайловские озера
территория Семей орманы, в районе села Михайловка (50066′25.25′′С; 80068′01.60′′В)
не осуществляется купание
48
озеро Дюкала
территория Семей орманы, в районе села Камышенка (50067′78.59′′С; 80082′67.59′′В)
не осуществляется купание
49
котлован без названия
северо-восточная часть села Камышенка (50071′30.20′′С; 80077′53.50′′В)
не осуществляется купание
50
пруд Старый
село Шелехово (50079′04.87′′С; 80051′39.63′′В)
не осуществляется купание
51
пруд мелкий Палевский
село Шелехово (50079′22.53′′С; 80048′84.47′′В)
не осуществляется купание
52
пруд 1 Первый
село Шелехово (50081′66.87′′С; 80049′20.93′′В)
не осуществляется купание
53
пруд 2 Первый
село Орловка (50082′52.38′′С; 80056′41.01′′В)
не осуществляется купание
54
пруд 1 Троицкое
село Шелехово (50078′15.22′′С; 80041′51.47′′В)
не осуществляется купание
55
пруд 2 Троицкое
село Шелехово (50078′91.98′′С; 80039′62.62′′В)
не осуществляется купание
56
пруд Бригадный
село Орловка (50083′31.43′′С; 80056′33.58′′В)
не осуществляется купание
57
пруд Летний
село Орловка (50083′31.43′′С; 80056′33.58′′В)
не осуществляется купание
58
пруд 1 Кызылтай
село Орловка (50078′15.22′′С; 80041′51.47′′В)
не осуществляется купание
59
пруд 2 Кызылтай
село Орловка (50078′91.98′′С; 80039′62.62′′В)
не осуществляется купание
60
водоем без названия
в районе улицы Шанырак, село Новопокровка (50068′37.33′′С; 80045′60.56′′В)
не осуществляется купание
Глубоковский район
61
река Ертис
в районе паромной переправы, село Предгорное (50°14'08.0"С; 82°12'45.4"В)
не осуществляется купание
село Уварово (50°04'16.9"С; 82°22'01.8"В)
село Прапорщиково (50°02'25.1"С; 82°27'40.7"В) (50°02'23.3"С; 82°27'50.3"В) (50°02'14.5"С; 82°28'08.0"В)
62
река Ульба
село Тарханка (50°06'58.9"С; 82°57'05.6"В)
не осуществляется купание

Каменный Карьер ауылы (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
Черемшанка ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
63
Кіші Үлбі өзені
Горная Ульбинка ауылы (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ново-Ульбинка ауылы (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
64
Малоубинка өзені
Быструха ауылы (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Малоубинка ауылы (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
65
Бражин бұлағындағы су қоймасы
Опытное поле ауылы (50003′28.4′′С; 820 32′21.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
66
Бобровка өзеніндегі тоған
Бобровка ауылы (50011′08.2′′С; 82046′06.9′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
67
Маховка бұлағындағы тоған
Солнечное ауылы (50002′48.5′′С; 82042′41.1′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
68
атауы жоқ тоған
Белокаменка ауылынан 2 километр (50012′18.8′′С; 820 35′05.0′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
69
Красноярка өзеніндегі су қоймасы
Алтай кенті (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
70
Веселовка бұлағындағы тоған
Веселовка ауылы (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
71
Ертіс өзенінің ағысы
бұрынғы "жағажай" ауданында, Глубокое кенті (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
72
№ 1 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
73
№ 2 Демидовка өзеніндегі су қоймасы
Кожохово ауылы (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
74
Крутиха өзеніндегі тоған
Веселое ауылы (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
75
атауы жоқ су айдыны
Ушаново ауылы, Алтай ауданына қарай шығудағы гидротехникалық құрылыс (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
76
Секисовка өзеніндегі су қоймасы
Секисовка ауылы (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
77
Церковка бұлағындағы № 1 тоған
Секисовка ауылы (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
78
Церковка бұлағындағы № 2 тоған
Секисовка ауылы (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
79
Глубочанка өзеніндегі су қоймасы
Белоусовка кенті (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Жарма ауданы
80
Шар өзені
Суықбұлақ кенті (49°47'42"С; 80°49'30"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Жаңаөзен ауылы (49°19'18"С; 81°28'11"В)
Шар қаласы (49°35'19"С; 81°02'43"В)
81
Шар су қоймасы
Қалбатау ауылы (49°19'41"С; 81°34'14"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
82
Ортабұлақ су қоймасы
Қалбатау ауылы (49°19'41"С; 81°34'14"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
83
Қызылсу өзені
Шалабай ауылы (49°41'59"С; 81°30'25"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
84
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
85
кіші бөгет

село Каменный Карьер (50°00'20.5"С; 82°49'12.2"В)
село Черемшанка, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (50°16'20.2"С; 83°02'17.7"В)
63
река Малая Ульба
село Горная Ульбинка (49°59'13.3"С; 82°55'01.9"В)
не осуществляется купание
село Ново-Ульбинка (50°01'07.5"С; 82°52'04.0"В)
64
река Малоубинка
село Быструха (50°22'38.0"С; 82°43'04.6"В)
не осуществляется купание
село Малоубинка (50°26'59.1"С; 82°39'58.8"В)
65
водохранилище на ручье Бражинский
село Опытное поле (50003′28.4′′С; 82032′21.9′′В)
не осуществляется купание
66
пруд на реке Бобровка
село Бобровка (50011′08.2′′С; 82046′06.9′′В)
не осуществляется купание
67
пруд на ручье Маховка
село Солнечное (50002′48.5′′С; 82042′41.1′′В)
не осуществляется купание
68
пруд без названия
в 2 километрах от села Белокаменка (50012′18.8′′С; 82035′05.0′′В)
не осуществляется купание
69
водохранилище на реке Красноярка
поселок Алтайский (50°15'16.4"С; 82°21'47.5"В)
не осуществляется купание
70
пруд на ручье Веселовка
село Веселовка (50°18'56.1"С; 82°20'24.7"В)
не осуществляется купание
71
протока реки Ертис
в районе бывшего "пляжа", поселок Глубокое (50°09'10.6"С; 82°16'58.4"В)
не осуществляется купание
72
водохранилище на реке Демидовка № 1
село Кожохово (50°12'13.1"С; 82°18'05.1"В)
не осуществляется купание
73
водохранилище на реке Демидовка № 2
село Кожохово (50°12'05.2"С; 82°17'42.0"В)
не осуществляется купание
74
пруд на реке Крутиха
село Веселое (50°06'09.6"С; 82°51'35.8"В)
не осуществляется купание
75
водоем без названия
село Ушаново, гидротехническое сооружение на выезде в сторону района Алтай (49°58'23.8"С; 82°44'14.9"В)
не осуществляется купание
76
водохранилище на реке Секисовка
село Секисовка (50°21'08.4"С; 82°35'27.9"В)
не осуществляется купание
77
пруд № 1 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'35.1"С; 82°34'27.0"В)
не осуществляется купание
78
пруд № 2 на ручье Церковка
село Секисовка (50°20'31.5"С; 82°34'12.0"В)
не осуществляется купание
79
водохранилище на реке Глубочанка
поселок Белоусовка (50°08'15.9"С; 82°32'49.3"В)
не осуществляется купание
Жарминский район
80
река Шар
поселок Суыкбулак (49°47`42``С; 80°49`30``В)
не осуществляется купание
село Жанаозен (49°19`18``С; 81°28`11``В)
город Шар (49°35`19``С; 81°02`43``В)
81
Чарское водохранилище
село Калбатау (49°19`41``С; 81°34`14``В)
не осуществляется купание
82
Ортабулакское водохранилище
село Калбатау (49°19`41``С; 81°34`14``В)
не осуществляется купание
83
река Кызылсу
село Шалабай (49°41`59``С; 81°30`25``В)
не осуществляется купание
Зайсанский район
84
водохранилище Уйдене
город Зайсан (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
85
маленькая плотина

Зайсан қаласы (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
86
кіші бөгет
Кеңсай ауылдық округі (47046′49.86′′С, 84078′41.09′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, жүзеге асырылмайды
Катон-Қарағай ауданы
87
Бұқтырма су қоймасы
Приморск ауылы (490 12′19.79″ С; 84020′20.09″В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу жүзеге асырылмайды
Свинчатка ауылы (49005′22.38″ С; 84011′54.45″В)
Көкпекті ауданы
88
Бұқтырма су қоймасы
Сарыбел ауылының жанындағы бұғаз ауданында, Сарыбел ауылдық округі (49010′69.49′′С; 84002′34.78′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Новостройка ауылындағы астық қабылдау пунктінің ескі пирс ауданында, Сарыбел ауылдық округі (49005′70.78′′С; 830 87′30.87′′В)
Казнаковка өткелі ескі паромдық айлақ ауданында, Құлынжон ауылдық округі (48082′28.58′′С; 830 42′95.76′′В)
89
Тәлмен өзені
Көкпекті-Васильев өткелі автожолындағы Тәлмен өзені арқылы өтетін көпір ауданында, Аухадиев атындағы ауылдық округі (48083′61.47′′С; 820 72′63.67′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
90
Лайлы су қоймасы
Самар ауылы, Самар ауылдық округі (49003′98.13′С; 830 35′86.42′′В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Күршім ауданы
91
Күршім өзені
Күршім ауылы (48058′54.26′′С; 83066′00.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
92
Қара Ертіс өзені
Боран ауылы (47099′60.19′′С; 85020′83.73′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
93
Бұқтырма су қоймасы
Құйған ауылы (48063′53.75′′С; 83051′50.48′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
94
Зайсан көлі
Ақсуат ауылы (48021′61.31′′С; 83070′51.61′′В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Үржар ауданы
95
Егінсу ауылындағы су қоймасы
Егінсу ауылы (46°57'39.99"С; 81°28'17.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Ұлан ауданы
96
Дресвянка өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 9 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
97
Крупа өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 километр (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
98
Қарасу өзеніндегі су қоймасы
Привольное ауылынан жоғары қарай 7 километр (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
Митрофановка ауылынан жоғары қарай 2 километр (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
99
Жартас өзеніндегі су қоймасы
Гагарино ауылынан оңтүстікке қарай 3,5 километр (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
100
Ұлан өзеніндегі су қоймасы
Жанұзақ ауылынан жоғары қарай 15 километр (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
шомылу жүзеге асырылмайды

город Зайсан (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
86
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (47046′49.86′′С; 84078′41.09′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Катон-Карагайский район
87
Бухтарминское водохранилище
село Приморское (490 12′19.79″ С; 84005′34.82″В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд
село Свинчатка (49005′22.38″ С; 84011′54.45″В)
Кокпектинский район
88
Бухтарминское водохранилище
в районе залива возле села Сарыбел, Сарыбельский сельский округ (49010′69.49′′С; 84002′34.78′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
в районе старого пирса хлебоприемного пункта в селе Новостройка, Сарыбелский сельский округ (49005′70.78′′С; 830 87′30.87′′В)
в районе старого паромного причала Казнаковской переправы, Кулынжонский сельский округ (48082′28.58′′С; 830 42′95.76′′В)
89
река Талменка
в районе моста через реку Талменка на автодороге Кокпекты-Васильевская переправа, сельский округ имени Аухадиева (48083′61.47′′С; 820 72′63.67′′В)
не осуществляется купание
90
Лайлинское водохранилище
село Самарское, Самарский сельский округ (49003′98.13′С; 830 35′86.42′′В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Курчумский район
91
река Курчум
село Курчум (48.58′54.26′′С; 83.66′00.48′′В)
не осуществляется купание
92
река Кара Ертис
село Буран (47.99′60.19′′С; 85.20′83.73′′В)
не осуществляется купание
93
Бухтарминское водохранилище
село Куйган (48.63′53.75′′С; 83.51′50.48′′В)
не осуществляется купание
94
озеро Зайсан
село Аксуат (48.21′61.31′′С; 83.70′51.61′′В)
не осуществляется купание
Урджарский район
95
водохранилище в селе Егинсу
село Егинсу (46°57'39.99"С; 81°28'17.71"В)
не осуществляется купание
Уланский район
96
водохранилище на реке Дресвянка
в 9 километрах южнее села Каменка (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
97
водохранилище на реке Крупа
в 1,5 километрах северо-западнее села Привольное (49°85'42.99"С; 81°94'61.71"В)
не осуществляется купание
98
водохранилище на реке Карасу
в 7 километрах выше села Привольное (50°08'25.03"С; 81°57'53.39"В)
не осуществляется купание
в 2 километрах выше села Митрофановка (50°02'82.12"С; 81°61'24.65"В)
99
водохранилище на реке Жартас
в 3,5 километрах южнее села Гагарино (50°11'90.74"С; 81°89'31.72"В)
не осуществляется купание
100
водохранилище на реке Улан
в 15 километрах выше села Жанузак (49°62'76.50"С; 82°12'34.61"В)
не осуществляется купание

Айыртау ауылынан жоғары қарай 3 километр (49°80'13.05"С; 82°24'10.68"В)
101
Ұлан өзеніндегі "Алебастр" су қоймасы
Айыртау ауылынан төмен қарай 7 километр (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
102
Қолбала өзеніндегі су қоймасы
Бестерек ауылынан оңтүстікке қарай 4,5 километр (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
103
Маймекен өзеніндегі су қоймасы
Каменка ауылынан оңтүстікке қарай 7 километр (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
104
Тұғұл өзеніндегі су қоймасы
Тройницк ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 5 километр (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
105
Песчанка өзеніндегі су қоймасы
Таврия ауылынан оңтүстікке қарай 4 километр (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
106
Аблакетка өзеніндегі су қоймасы
Мамай батыр ауылынан солтүстікке қарай 3,5 километр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
107
Тайынты өзеніндегі су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылынан жоғары қарай 0,2 километр (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В 49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
шомылу жүзеге асырылмайды
108
Бұқтырма су қоймасы
Манат ауылы (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
109
Төменгі Тайынты су қоймасы
Төменгі Тайынты ауылы (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
110
Шыбындыкөл көлі
Жоғарғы Тайынты ауылы (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
111
Сібе және Садыркөл көлдері
Алғабас ауылы (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
112
Төртқара көлі
Алғабас ауылы (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
113
Шалқар көлі
Алғабас ауылы (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
114
Қоржынкөл көлі
Алғабас ауылы (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
115
Дұбығалы көлі
Гагарин ауылы (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Шемонаиха ауданы
116
Оба өзені
Усть-Таловка кенті (50°33'36"С; 81°50'34"В)
шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару жүзеге асырылмайды
Верх-Уба ауылы (50°29'17"С; 82°24'53"В)
Убинка ауылы (50°19'15"С; 81°43'47"В)
Камышинка ауылы (50°33'42"С; 81°47'30"В)

в 3 километрах выше села Айыртау (49°80'13.05"С; 82°24'10.68"В)
101
водохранилище "Алебастр" на реке Улан
в 7 километрах ниже села Айыртау (49°86'80.78"С; 82°33'79.81"В)
не осуществляется купание
102
водохранилище на реке Колбала
в 4,5 километрах южнее села Бестерек (49°60'99.92"С; 82°66'61.96"В)
не осуществляется купание
103
водохранилище на реке Маймекен
в 7 километрах южнее села Каменка (49°86'19.86"С; 81°90'99.87"В)
не осуществляется купание
104
водохранилище на реке Тугулька
в 5 километрах юго-западнее села Тройницкое (49°91'56.85"С; 81°70'52.19"В)
не осуществляется купание
105
водохранилище на реке Песчанка
в 4 километрах южнее села Таврическое (50°10'85.56"С; 82°06'13.04"В)
не осуществляется купание
106
водохранилище на реке Аблакетка
в 3,5 километрах севернее села Мамай батыр (49°79'35.63"С; 82°62'05.22"В)
не осуществляется купание
107
водохранилище на реке Таинты
в 0,2 километрах выше Нижние Таинты (49°43'71.97"С; 83°04'71.01"В) (49°44'42.89"С; 83°06'29.85"В)
не осуществляется купание
108
Бухтарминское водохранилище
село Манат (49°55'74.89"С; 83°47'43.88"В) (49°55'86.62"С; 83°46'23.54"В) (49°55'12.09"С; 83°44'34.37"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
109
Нижние Таинтинское водохранилище
село Нижние Таинты (49°44'08.39"С; 83°04'98.11"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
110
озеро Шыбындыколь
село Верхние Таинты (49°36'96.34"С; 83°03'01.35"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
111
озера Сибины и Садырколь
село Алгабас (49°45'13.85"С; 82°59'23.41"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
112
озеро Торткара
село Алгабас (49°44'48.59"С; 82°61'44.23"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
113
озеро Шалкар
село Алгабас (49°43'74.57"С; 82°63'32.88"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
114
озеро Коржынколь
село Алгабас (49°42'68.39"С; 82°65'13.51"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
115
Дубыгалинское озеро
село Гагарино (50°06'40.97"С; 81°79'02.71"В)
не осуществляется забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
Шемонаихинский район
116
река Уба
поселок Усть-Таловка (50°33'36"С; 81°50'34"В)
не осуществляется купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота
село Верх-Уба (50°29'17"С; 82°24'53"В)
село Убинка (50°19'15"С; 81°43'47"В)
село Камышинка (50°33'42"С; 81°47'30"В)

Волчанка ауылы (50°33'39"С; 82°08'19"В)
Большая Речка ауылы (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2021 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 12/102-VII шешіміне
2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысында ортақ
су пайдалану ережелеріне
2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/н
Су объектісінің атауы
Ауылдық округ, жақын орналасқан елді мекен, аудан (координаттары)
Ескертпе
Өскемен қаласы
1
Меновное көлі
Сол жағалау кешені жағажайы (49055′ 59′′ С; 82036′32′′ В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
2
Ертіс өзені
"Самал" жағажайы (49°55'59"С; 82°36'32"В)
Алтай ауданы
3
Бұқтырма су қоймасы
Жаңа Бұқтырма кенті (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
Прибрежный кенті (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Бородулиха ауданы
4
Шүлбі су қоймасы
Жерновка ауылдық округі (50°38'55"04С; 81°12'01"34В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
Глубокое ауданы
5
Малоубинка өзені
"Толағай" жазғы лагері, Малоубинка ауылы (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Зайсан ауданы
6
Үйдене су қоймасы
Зайсан қаласы (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
7
кіші бөгет
Зайсан қаласы (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
8
кіші бөгет
Кенсай ауылдық округі (47046′49.86′′С, 84078′41.09′′В)
шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайды
Көкпекті ауданы
9
Бұқтырма су қоймасы
"Черемушки" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
"Рубин" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Бухтарминская лилия" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Майами" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Простоквашино" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Оригон" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Поющий берег" демалыс базасы, Сарыбел ауылдық округі (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
"Золотые пески" демалыс базасы, Палатцы ауылдық округі (53017′48′′С; 48049′29′′В;)
"Балауса-2" балалар сауықтыру лагері (49005′07′′78С; 83087′30′′87В;)
Үржар ауданы
10
Алакөл көлі

село Волчанка (50°33'39"С; 82°08'19"В)
село Большая Речка (50°34'22"С; 82°21'49"В)
Приложение 2 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2021 года
№ 12/102-VII
Приложение 2 к Правилам
общего водопользования в
Восточно-Казахстанской
области
Места на водных объектах, расположенных на территории Восточно-Казахстанской области, где не осуществляются катание на маломерных судах и других плавучих средствах
№ п/п
Наименование водного объекта
Сельский округ, ближайший населенный пункт, район (координаты)
Примечание
город Усть-Каменогорск
1
Меновновское озеро
пляж Левобережный комплекс (49°55'59"С; 82°36'32"В)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
2
река Ертис
пляж "Самал" (49°55'59"С; 82°36'32"В)
район Алтай
3
Бухтарминское водохранилище
поселек Новая Бухтарма (49°61'38"5С; 83°51'19"7В)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
поселек Прибрежный (49°65'25"6С; 83°77'54"5В)
Бородулихинский район
4
Шульбинское водохранилище
Жерновский сельский округ (50°38'55"04С; 81°12'01"34В)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
Глубоковский район
5
река Малоульбинка
Летний лагерь "Толагай", село Малоульбинка (50°44'41"39С; 82°68'16"13В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
Зайсанский район
6
водохранилище Уйдене
город Зайсан (47036′74.86′′С; 84077′79.27′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
7
маленькая плотина
город Зайсан (47045′55.68′′С; 84087′24.78′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
8
маленькая плотина
Кенсайский сельский округ (47046′49.86′′С; 84078′41.09′′В)
не осуществляется катание на маломерных судах и других плавучих средствах
Кокпектинский район
9
Бухтарминское водохранилище
база отдыха "Черемушки", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
база отдыха "Рубин", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Бухтарминская лилия" Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Майами", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Простоквашино", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Оригон", Сарыбельский сельский округ (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Поющий берег", (49038′46′′С; 84019′48′′В;)
база отдыха "Золотые пески", Палатцынский сельский округ (53017′48′′С; 48049′29′′В;)
Детский оздоровительный лагерь "Балауса-2" (49005′70′′78С; 83087′30′′87В;)
Урджарский район
10
озеро Алаколь