Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 29 қаңтардағы № 2/13-VII "Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 15 қыркүйектегі № 11/54-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 қыркүйекте № 24552 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 37/170-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 19.12.2025 № 37/170-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан қалалық мәслихатының "Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2021 жылғы 29 қаңтардағы №/13-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6053 тіркелген) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы М. Тангатаров
2021 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 11/54-VI Шешімге
қосымша
Түркістан қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
29 қаңтардағы № 2/13-VII
шешіміне қосымша
Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарыздарын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне алу құқығын іске асыру үшін Түркістан қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) әлеуметтік көмек ретінде бастапқы жарна сомасының 90 % мөлшерінде, бірақ 1,5 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде;
2) әлеуметтік қолдау ретінде бастапқы жарна сомасының 90 % мөлшерінде, бірақ 1,5 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1,5 миллион (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын бірыңғай мөлшерде айқындалады.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 68-бабының 3), 9) және 11) тармақшаларымен айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары;

О внесении изменения в решение Туркестанского городского маслихата от 29 января 2021 года № 2/13-VII "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 15 сентября 2021 года № 11/54-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2021 года № 24552. Утратило силу решением Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 19 декабря 2025 года № 37/170-VIII
Сноска. Утратило силу решением Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 19.12.2025 № 37/170-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан" от 29 января 2021 года № 2/13-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6053) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь городского маслихата М. Тангатаров
Приложение к решению
от 15 сентября 2021 года
№ 11/54-VI
Приложение к решению
Туркестанского городского
маслихата № 2/13-VII от
29 января 2021 года
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Туркестан
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан и (или) государственной программы жилищного строительства, определить размер жилищных сертификатов в городе Туркестан:
1) 90 % от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 90 % от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге для каждого получателя.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) категории социально-уязвимых слоев населения, определенные подпунктами 3), 9) и 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";

2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 154 "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18445 болып тіркелген) сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есебімен, еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы мамандар.

2) востребованные специалисты в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 154 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18445).