Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 35/10 "Қызылжар ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемерін арттыру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 11/5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26057 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2026 жылғы 9 қаңтардағы № 28/31 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 09.01.2026 № 28/31 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 35/10 "Қызылжар ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемерін арттыру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5024 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Қазақстан Республикасы жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде Қызылжар ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемелері Кодекстің 505, 506-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелерінен елу пайызына арттырылсын, автотұрақтарға (паркингтерге), автожанармай құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан жер учаскелерін қоспағанда, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелеріне, соған сәйкесінше:
1) елді мекендердің жеріне (үй маңындағы учаскелерді қоспағанда) арналған базалық салықтық мөлшерлемелер;
2) елдi мекендерден тыс орналасқан өнеркәсiп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес жерге арналған базалық салықтық мөлшерлемелер".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар
аудандық мәслихатының хатшысы
Ж. Елеусизов

О внесении изменений в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2018 года № 35/10 "О повышении ставок земельного налога по Кызылжарскому району"
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 11/5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26057. Утратилр стлу решением Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 9 января 2026 года № 28/31
Сноска. Утратило силу решением Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 09.01.2026 № 28/31 (вводится в действие с 01.01.2026).
Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2018 года № 35/10 "О повышении ставок земельного налога по Кызылжарскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5024) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога по Кызылжарскому району, установленные статьями 505, 506 Кодекса, за исключением земельных участков, выделенные под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также не используемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан, соответственно:
1) базовые налоговые ставки на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков);
2) базовые налоговые ставки на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения, расположенные вне населенных пунктов".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Ж. Елеусизов