"Жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 5 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 сәуірде № 7243 болып тіркелді. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 6/33 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 20.04.2026 № 6/33 қаулысымен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1 тармағының 13 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1."Жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 5 шешіміне (2018 жылғы 24 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау электрондық түрдегі банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5072 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын жер учаскелерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргізілетін жерді аймақтарға бөлу жобаларының (схемаларының) негізінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық Кодексі) 505, 506-баптарында белгіленген Петропавл қаласы бойынша жер салығының базалық мөлшерлемелерінен елу пайызға жоғарылатылсын.";
2. Петропавл қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты депутаттық комиссиясын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы шешімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Петропавл қалалық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Петропавл қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты депутаттық комиссиясына жүктелсін.

О внесении изменения в решение Петропавловского городского маслихата от 29 ноября 2018 года № 5 "О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 31 марта 2021 года № 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2021 года № 7243. Утратило силу решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 20 апреля 2026 года № 6/33.
Сноска. Утратило силу решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 20.04.2026 № 6/33 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
В соответствии с подпунктом 13, пункта 1, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 26 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" от 6 апреля 2016 года Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата "О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску" от 29 ноября 2018 года № 5 (опубликовано 24 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5072) следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску, установленных статьями 505506 Кодекса "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), за исключением земельных участков, выделенных под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также неиспользуемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.";
2. Постоянной депутатской комиссии по вопросам экономики и бюджету Петропавловского городского маслихата в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном подразделении органов юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Петропавловского городского маслихата после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную депутатскую комиссию по вопросам экономики и бюджету Петропавловского городского маслихата

4. Осы шешім ресми жариялануға тиіс және 2021 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат сессиясының
төрағасы
Л. Каиржанова
Петропавл қалалық мәслихат
хатшысы
А. Бердагулов

4. Настоящее решение подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского маслихата
Л. Каиржанова
Секретарь
Петропавловского городского маслихата
А. Бердагулов