Қостанай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 429 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 қыркүйекте № 24442 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2026 жылғы 8 қаңтардағы № 4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 08.01.2026 № 4 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 94 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған жерлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесімен Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етілсін:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мухамбетов
Келісілді
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Қостанай облысының
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Келісілді
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және
табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі
Тобыл-Торғай бассейндік инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі
Келісілді
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау
комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Әкімдіктің
2021 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 429 қаулысына
қосымша
Қостанай облысының су объектілері және су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм және спортқа арналған жерлер

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Костанайской области
Постановление акимата Костанайской области от 10 сентября 2021 года № 429. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 сентября 2021 года № 24442. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 8 января 2026 года № 4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 08.01.2026 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Водного кодекса Республики Казахстан, статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Костанайской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Согласовано
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Костанайской области Комитета
санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Согласовано
Республиканское государственное учреждение
"Тобол-Торгайская бассейновая инспекция по
регулированию использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов Республики Казахстан"
Согласовано
Республиканское государственное учреждение
"Департамент экологии по Костанайской области Комитета
экологического регулирования и контроля Министерства
экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Приложение
к постановлению акимата
от 10 сентября 2021 года
№ 429
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях Костанайской области

Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 26.05.2022 № 234 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.01.2024 № 28 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с №
Су объектінің/су шаруашылығы құрылысының атауы
Жүзудің белгіленген шекараларында халықтың жаппай демалатын орындар
Орналасқан жері
Алтынсарин ауданы
1
Жасанды су айдыны
"Сфетофор" балалар сауықтыру лагері
"Балдәурен 2016" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округі,
Щербаков ауылы
2
Жасанды су айдыны
"Сосновый бор" шипажайы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округі,
Щербаков ауылы
3
Жасанды су айдыны
"СЕЛЕНА 2010" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі демалыс базасы
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округі,
Щербаков ауылы
4
Жасанды су айдыны
"Джайляу КZ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округі,
Щербаков ауылы
4-1
Жасанды тоған
"Деревенька в бору" демалыс базасы жеке кәсіпкер "Лазарук Т. Н."
Мәриям Хәкімжанова атындағы ауылдық округі, Щербаков ауылы
Бейімбет Майлин ауданы
5
Қаратомар су қоймасы
"Золотая рыбка" демалыс базасы
"АМИД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Набережное ауылдық округі,
Елизаветинка ауылы
6
Қаратомар су қоймасы
"Спутник" туристік базасы
"Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғамы
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
7
Қаратомар су қоймасы
"Атлант" туристік базасы
"Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғамы
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
8
Қаратомар су қоймасы
"Аметист" туристік базасы
"Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғам
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
9
Қаратомар су қоймасы
"Нептун" туристік базасы
"Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғам
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
10
Қаратомар су қоймасы
"Сокол" туристік базасы
"Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғам
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
11
Қаратомар су қоймасы
"Волна" туристік базасы "Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндірістік бірлестігі" акционерлік қоғам
Набережное ауылдық округі,
Елизаветинка ауылы
12
Қаратомар су қоймасы
"Туристік базасы "Дружба" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
13
Қаратомар су қоймасы
"Параллель" туристік базасы
"РАХАТ-2018" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Калинин ауылдық округі,
Береговое ауылы
Жітіқара ауданы
14
Шортанды өзені
Қалалық жағажай
Жітіқара қаласы
Қарабалық ауданы
15
Тоғызақ өзені
Жағажай
Тоғызақ өзені Қарабалық кентінен 300 метр
16
Тоғызақ өзені
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қарабалық ауданының білім бөлімнің "Достық" балалар сауықтыру лагері" коммуналдық мемелекеттік мекеме
Тоғызақ ауылдық округі, Гурьяновское ауылы
Қостанай ауданы
17
Тобыл өзені
"Пристань" кафесі "Отрощенко Вячеслав Александрович"
жеке кәсіпкер
Заречный ауылы
18
Жасанды тоған
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар балаларға арналған Қостанай арнайы мектебі" коммуналдық мемелекеттік мекеме
Алматы – Екатеринбург трассасының 28 километр
Тобыл қаласы
19
Тобыл өзені
Тобыл өзенінің оң жағалауы
Тобыл қаласы, Притобольский саябағының ауданы
Қостанай қаласы
20
Тобыл өзені
"Мохито" демалыс аймағы
"Турсунов Махмут Мухтарович" жеке кәсіпкер
Гашек көшесі, 1Г
21
Тобыл өзені
"Ақ Шаңырақ" демалыс аймағы "Байжанова Сауле Амировна" жеке кәсіпкер
Тобыл өзенінің оң жағалауы
22
Тобыл өзені
Қалалық жағажай
Пионерская – Красный Кузнец көшесінің ауданы

Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлениями акимата Костанайской области от 26.05.2022 № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.01.2024 № 28 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование водного объекта/водохозяйственного сооружения
Места массового отдыха населения, в обозначенных границах заплыва
Место расположения
Алтынсаринский район
1
Искусственный водоем
Детский оздоровительный лагерь "Светофор"
товарищество с ограниченной ответственностью "Балдаурен 2016"
Сельский округ имени Мариям Хәкімжановой,
село Щербаково
2
Искусственный водоем
Товарищество с ограниченной ответственностью "Санаторий "Сосновый бор"
Сельский округ имени Мариям Хәкімжановой,
село Щербаково
3
Искусственный водоем
База отдыха товарищество с ограниченной ответственностью "СЕЛЕНА 2010"
Сельский округ имени Мариям Хәкімжановой,
село Щербаково
4
Искусственный водоем
Товарищество с ограниченной ответственностью "Джайляу КZ"
Сельский округ имени Мариям Хәкімжановой,
село Щербаково
4-1
Искусственный водоем
База отдыха "Деревенька в бору" индивидуальный предприниматель "Лазарук Т.Н."
Сельский округ имени Мариям Хәкімжановой, село Щербаково
Район Беимбета Майлина
5
Каратомарское водохранилище
База отдыха "Золотая рыбка"
товарищество с ограниченной ответственностью "АМИД"
Набережный сельский округ,
село Елизаветинка
6
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Спутник"
Акционерное общество "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Калининский сельский округ,
Село Береговое
7
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Атлант"
акционерное общество "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Калининский сельский округ,
село Береговое
8
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Аметист"
акционерное общество "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Калининский сельский округ,
село Береговое
9
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Нептун"
акционерное общество "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Калининский сельский округ,
село Береговое
10
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Сокол"
акционерное общество "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Калининский сельский округ,
село Береговое
11
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Волна"
акционерное общество "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Набережный сельский округ,
село Елизаветинка
12
Каратомарское водохранилище
Товарищество с ограниченной ответственностью "Туристическая база "Дружба"
Калининский сельский округ,
Село Береговое
13
Каратомарское водохранилище
Туристическая база "Параллель"
товарищество с ограниченной ответственностью "РАХАТ-2018"
Калининский сельский округ,
село Береговое
Житикаринский район
14
Река Шортанды
Городской пляж
Город Житикара
Карабалыкский район
15
Река Тогузак
Пляж
Река Тогузак в 300 м от поселка Карабалык
16
Река Тогузак
Коммунальное государственное учреждение "Детский оздоровительный лагерь "Достык" отдела образования Карабалыкского района" Управления образования акимата Костанайской области
Тогузакский сельский округ,
село Гурьяновское
Костанайский район
17
Река Тобол
Кафе "Пристань"
индивидуальный предприниматель "Отрощенко Вячеслав Александрович"
Село Заречное
18
Искусственный водоем
Коммунальное государственное учреждение "Костанайская специальная школа для детей с особыми образовательными потребностями" Управления образования акимата Костанайской области
Город Тобыл 28 километр трассы Алматы – Екатеринбург
19
Река Тобол
Правый берег реки Тобол район Притобольского парка
Город Тобыл
город Костанай
20
Река Тобол
Зона отдыха "Мохито"
индивидуальный предприниматель "Турсунов Махмут Мухтарович"
Улица Гашека, 1Г
21
Река Тобол
Зона отдыха "Ақ Шанырақ"
индивидуальный предприниматель "Байжанова Сауле Амировна"
Правый берег реки Тобол
22
Река Тобол
Городской пляж
Район улицы Пионерская – Красный Кузнец

22-1
Тобыл өзені
"Мишутка" жеке жағажайы жеке кәсіпкер "Корнеев М.В."
"Колос" бау-бақша серіктестігі тұтыну кооперативінің аумағында
Лисаков қаласы
23
Тобыл өзені
Қалалық жағажай
Лисаков қаласы,
Жағалау аймағы
Рудный қаласы
24
Тобыл өзені
Қалалық жағажай
Рудный қаласы, Парковая көшесі, 53

22-1
Река Тобол
Частный пляж "Мишутка" индивидуальный предприниматель "Корнеев М.В."
На территории потребительского кооператива садоводческого товарищества "Колос"
город Лисаковск
23
Река Тобол
Городской пляж
Город Лисаковск, Набережная зона
город Рудный
24
Река Тобол
Городской пляж
город Рудный, улица Парковая, 53