Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/368 "Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2/19 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 6 сәуірде № 4472 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 13.11.2025 № 23/272 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 25 қазандағы № 31/368 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4009 болып тіркелген, 2019 жылғы 5 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгеріс енгізілсін:
қосымшада:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Маңғыстау облысы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үйді меншігіне сатып алу үшін бастапқы жарнаның сомасынан 50 пайыз, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерді құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1054 "Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 - 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үйді меншігіне сатып алу үшін бастапқы жарнасы 10 пайыз көлемін, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден аспайтын мөлшерді құрайды.".
2. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Маңғыстау облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Н.Қ. Аққұловқа жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Абилов
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев

О внесении изменения в решение Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/368 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/19. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 6 апреля 2021 года № 4472.
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 13.11.2025 № 23/272 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 25 октября 2019 года № 31/368 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4009, опубликовано 5 ноября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в приложении:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Размер жилищных сертификатов по Мангистауской области:
Составляет 50 процентов от суммы первоначального взноса, но не более 1 000 000 (одного миллиона) тенге отдельным категориям граждан для приобретения жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан.
Первоначальный взнос составляет 10 процентов, но не более 1 000 000 (одного миллиона) тенге отдельным категориям граждан для приобретения жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках государственной программы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1054 "Об утверждении Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 - 2025 годы.".
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, размещение на интернет-ресурсе Мангистауского областного маслихата.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауской области Аккулова Н.К.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Абилов
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев