Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 15 желтоқсандағы № 387 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 желтоқсанда № 25912 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2021 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 387 бұйрығымен бекітілген
Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің 30.12.2025 № 259 (18.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-14) тармақшасына сәйкес әзірленді және әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) туристерді орналастыру орындары - мейманханалар, мотельдер, кемпингтер, туристік базалар, қонақжайлар, демалыс үйлері, пансионаттар және туристердің тұруы мен оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын басқа да үй-жайлар мен ғимараттар;

Об утверждении Правил субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 15 декабря 2021 года № 387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2021 года № 25912.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 20-14) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 15 декабря 2021 года № 387
Правила субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 30.12.2025 № 259 (вводится в действие с 18.01.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 20-14) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) места размещения туристов - гостиницы, мотели, кемпинги, туристские базы, гостевые дома, дома отдыха, пансионаты, другие здания и сооружения, используемые для проживания туристов и их обслуживания;

2) туристік оператор (бұдан әрі - туроператор) - туристік операторлық қызметті, ішкі туризм, келу немесе шығу туризмі саласындағы туристік операторлық қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
3) туристік операторлық қызмет (бұдан әрі - туроператорлық қызмет) - қызметтiң осы түрiне лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалардың шығу туризмі саласындағы туристiк өнiмдi қалыптастыру, турагенттер арқылы ұсыну және өткiзу және келу туризмі мен ішкі туризм саласындағы туристік өнімді қалыптастыру, туристерге, оның ішінде турагенттер арқылы ұсыну және өткiзу жөнiндегi кәсiпкерлiк қызметi;
4) туристік өнім - саяхат кезінде туристің қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін жеткілікті барлық қажетті туристік көрсетілетін қызметтер кешені;
5) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) (бұдан әрі – ЖАО) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган.
2-тарау. Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау
3. Субсидияны алу үшін келу туризмі саласындағы туроператор ағымдағы жыл ішінде шетелдік турист тұратын туристерді орналастыру орнының орналасқан жері бойынша ЖАО-ға өтінім берілген кезге дейін ағымдағы жылында өткізілген туристік өнімнің көрсетілген қызметтері үшін осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз немесе электрондық нысанда пошта арқылы немесе қолма-қол тиісті күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 желтоқсанына дейін әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындары бойынша субсидия алуға арналған өтінімді (бұдан әрі - өтінім) жібереді.
Өтінімге келесі көрсетілетін құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлға өтінім берген жағдайда - заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының көшірмелері, жеке тұлға өтініш берген жағдайда - жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғанын растайтын құжаттың көшірмесі, ал туроператордың өкілі өтінім берген кезде кәсіпкерлік субъектісінің мүдделерін білдіруге нотариалды куәландырылған сенімхатты қосымша ұсынады;
2) өтінім беру жоспарланып отырған айдың алдындағы айдың бірінші күніне алынған есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
3) жөнелтуші тарап туроператорының мөрімен расталған шетелдік туристер тізімін қоса бере отырып, резидент емес туроператормен туристік қызмет көрсетуге арналған әріптестік шарттың (бұдан әрі - Шарт) көшірмесі;

2) туристский оператор (далее - туроператор) - физическое или юридическое лицо, осуществляющее туристскую операторскую деятельность, туристскую операторскую деятельность в сфере внутреннего, въездного или выездного туризма;
3) туристская операторская деятельность (далее - туроператорская деятельность) - предпринимательская деятельность физических или юридических лиц, имеющих лицензию на данный вид деятельности, по формированию, продвижению и реализации туристского продукта в сфере выездного туризма через турагентов и туристского продукта в сфере въездного и внутреннего туризма туристам, в том числе через турагентов;
4) туристский продукт - комплекс всех необходимых туристских услуг, достаточных для удовлетворения потребностей туриста во время путешествия;
5) местный исполнительный орган (акимат) (далее – МИО) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории.
Глава 2. Порядок субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
3. Для получения субсидии туроператор в сфере въездного туризма в течение текущего года по месту нахождения места размещения туристов, в котором проживал иностранный турист направляет в МИО заявку на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста (далее - заявка) в бумажной или электронной форме посредством почты либо нарочно с первого рабочего дня и до 1 декабря соответствующего календарного года по форме согласно приложению к настоящим Правилам за оказанные услуги реализованного туристского продукта в текущем году до момента подачи заявки.
К заявке прилагаются следующие документы:
1) в случае подачи заявки юридическим лицом - копии учредительных документов юридического лица, в случае подачи заявления физическим лицом - копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего начало деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, а при подаче заявки представителем туроператора дополнительно представляется нотариально засвидетельствованная доверенность на представление интересов субъекта предпринимательства;
2) сведения об отсутствии (наличии) задолженностей, учет по которым ведется в органах государственных доходов, полученные на первое число месяца, предшествующего месяцу, в котором планируется подача заявки;
3) копия партнерского договора на туристское обслуживание с туроператором-нерезидентом (далее - Договор) с приложением списка иностранных туристов, заверенного печатью туроператора отправляющей стороны;

4) келу және ішкі туризм саласындағы туроператорлық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі;
5) Шарт бойынша банктік құжат немесе туристік өнімге ақы төлеу туралы фискалдық чек;
6) шетелдік турист тұратын туристерді орналастыру орнының мөрімен расталған руминг-парақ.
4. Туроператордан келіп түскен өтінімдерді қарау үшін ЖАО өтінімдерді қарау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрады.
Комиссия мүшелерінің саны тақ санынан тұрады, кемінде 7 (жеті) адамды құрайтын комиссия мүшелерінің арасынан төраға және төрағаның орынбасары тағайындалады.
Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, комиссия отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған жағдайда оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Комиссия отырыстарының хаттамаларын дайындауды комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы жүзеге асырады.
Комиссия төрағасы, төрағаның орынбасары, комиссия хатшысы ЖАО қызметкерлері қатарынан тағайындалады.
Комиссия құрамына сондай-ақ облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана кәсіпкерлері палаталардың, салалық қауымдастықтардың өкілдері, бизнес және ұйымдардың өкілдері кіреді.
Комиссия отырыстарын өтінімдердің түсуіне қарай өткізеді.
5. Осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген келіп түскен өтінімдер мен оларға қоса берілетін құжаттардың (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ЖАО тіркейді және олар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде толықтығын қарайды.
Құжаттар топтамасы толық болмаған жағдайда, ЖАО оларды жетіспейтін құжаттардың тізбесін көрсете отырып, осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде келу туризмі саласындағы туроператорға қайтарады.
Құжаттар топтамасының толық еместігі жойылған кезде, келу туризмі саласындағы туроператор құжаттар топтамасын қайта ұсынады.
6. Ұсынылған құжаттар топтамасын осы Қағидалардың 3-тармағымен белгіленген мерзімдерді сақтамау жағдайда ЖАО қараусыз қайтарады.
7. Осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген құжаттар топтамасы толық болған жағдайда, комиссия олар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) ұсынылған құжаттардың қолданылу мерзімі өтпеген, олардың осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес келген жағдайларда, шетелдік турист туристерді орналастыру орындарында кемінде төрт күн және үш түн тұрған, шетелдік туристі туристерді орналастыру орындарында "е-Hotel" ("е-Qonaq") ақпараттық жүйесі арқылы тіркеген жағдайда келу туризмі саласындағы туроператорға субсидияны төлеу туралы;
2) осы тармақтың 1) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, келу туризмі саласындағы туроператорға субсидияны төлеуден бас тарту туралы.

4) копия лицензии на осуществление туроператорской деятельности в сфере въездного и внутреннего туризма;
5) банковский документ либо фискальный чек об оплате туристского продукта по Договору;
6) руминг-лист с печатью места размещения туристов, в котором проживал иностранный турист.
4. Для рассмотрения поступивших заявок от туроператора МИО создается постоянно действующая комиссия по рассмотрению заявок (далее - комиссия).
Комиссия состоит из нечетного количества членов, не менее 7 (семи) человек из числа которых назначаются председатель и заместитель председателя.
Председатель комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
Подготовку протоколов заседаний комиссии осуществляет секретарь, который не является членом комиссии.
Председатель, заместитель председателя, секретарь комиссии назначаются из числа работников МИО.
В состав комиссии также входят представители палат предпринимателей областей, городов республиканского значения и столицы, отраслевых ассоциаций, представители бизнеса и организаций.
Комиссия проводит заседания по мере поступления заявок.
5. Поступившие заявки и прилагаемые к ним документы (далее - пакет документов), установленные пунктом 3 настоящих Правил, регистрируются и рассматриваются МИО на полноту в течение двух рабочих дней со дня их поступления.
В случае поступления неполного пакета документов МИО возвращает их туроператору в сфере въездного туризма в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, с указанием перечня недостающих документов.
При устранении неполноты пакета документов туроператор в сфере въездного туризма подает пакет документов повторно.
6. Представленный пакет документов возвращается МИО без рассмотрения в случае несоблюдения сроков, установленных пунктом 3 настоящих Правил.
7. В случае полноты пакета документов, установленных пунктом 3 настоящих Правил, комиссия в течение десяти рабочих дней со дня их поступления рассматривает пакет документов и принимает одно из следующих решений:
1) о выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма в случаях не истечения сроков действия документов, соответствия их пункту 3 настоящих Правил, при подтверждении проживания иностранного туриста в местах размещения туристов не менее четырех дней и трех ночей, регистрации иностранного туриста через информационную систему "е-Hotel" ("е-Qonaq") в местах размещения туристов;
2) об отказе в выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма, в случае несоответствия подпункту 1) настоящего пункта.

8. Келу туризмі саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде ЖАО келу туризмі саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша келу туризмі саласындағы туроператордың ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес комиссия шешім қабылдағанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау туроператор хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша комиссияның шешімі негізінде ЖАО мемлекеттік келу туризмі саласындағы туроператорға субсидия төлеу туралы нәтиже немесе келу туризмі саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
9. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді және осы Қағидалардың 7-тармағында белгіленген мерзімдерде оған қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ЖАО интернет-ресурсында орналастырылады, көшірмесі келу туризмі саласындағы туроператоратына жазбаша хабарламамен жіберіледі.
10. Комиссияның келу туризмі саласындағы туроператорға субсидияны төлеу туралы шешімінің негізінде ЖАО қырық жұмыс күні ішінде келу туризмі саласындағы қызметті жүзеге асыратын туроператордан сатып алынған туристік өнім бойынша Қазақстан Республикасына келген әрбір шетелдік турист үшін 15 000 (он бес мың) теңге мөлшеріндегі субсидия сомасын өтінімде көрсетілген екінші деңгейдегі банкте ашылған оның есеп шотына аударуды жүзеге асырады.
11. Субсидияны бақылау, мониторингілеу және іске асыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Әрбір шетелдік турист үшін келу
туризмі саласындағы туроператорлардың
шығындарын субсидиялау
қағидаларына қосымша
Нысан
кімге: ___________________
(өтінімді қабылдайтын ЖАО атауы)
кімнен ___________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты) (ол болған жағдайда)
Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындары бойынша субсидия алуға арналған өтінім
Әрбір шетелдік турист үшін шығындарды өтеуге субсидия алуға арналған өтінімді қарауды сұраймын (бұдан әрі – субсидия).
1. Туроператор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) ____________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) _____________________
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның нақты орналасқан жері _________________________________
___________________________________________________________________
телефон нөмірі ______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) _______________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________________________________
жеке басты куәландыратын құжат:______________________________________
нөмірі ______________________________________________________________
кім берді ___________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы _____________________________________________
телефон нөмірі _____________________________________________________

8. При выявлении оснований для отказа в выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма МИО уведомляет туроператора в сфере въездного туризма о предварительном решении об отказе в выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить позицию туроператором в сфере въездного туризма по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения комиссией согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения туроператором уведомления.
По результатам заслушивания на основании решения комиссии МИО выдает результат о выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма либо мотивированный ответ об отказе в выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма.
9. Решение комиссии оформляется протоколом и в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его подписания, в сроки, установленные пунктом 7 настоящих Правил, размещается на интернет-ресурсе МИО, копия направляется в адрес туроператора в сфере въездного туризма письменным уведомлением.
10. На основании решения комиссии о выплате субсидии туроператору в сфере въездного туризма МИО в течение сорока рабочих дней осуществляет перечисление суммы субсидии в размере 15 000 (пятнадцать тысяч) тенге за каждого иностранного туриста, прибывшего в Республику Казахстан, по приобретенному туристскому продукту у туроператора, осуществляющего деятельность в сфере въездного туризма, на его расчетный счет, открытый в банке второго уровня, указанный в заявке.
11. Контроль, мониторинг и реализация субсидии осуществляются в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам субсидирования
затрат туроператоров в сфере
въездного туризма за каждого
иностранного туриста
Форма
кому: _____________________
(наименование МИО,
принимающего заявку)
от________________________
(наименование юридического
или фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица)
Заявка на субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
Прошу рассмотреть заявку на субсидирование затрат туроператоров в сфере
въездного туризма за каждого иностранного туриста (далее – субсидия).
1. Сведения о туроператоре.
Для юридического лица:
Наименование ____________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) _____________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _________________
__________________________________________________________________
фактическое место нахождения юридического лица _____________________
__________________________________________________________________
номер телефона ____________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________
адрес места жительства _____________________________________________
номер телефона ____________________________________________________

2. Туроператордың туроператорлық қызметі туралы мәліметтер:
Лицензия № ____________________________кіші түрлері_________________
Лицензияны алған күні ______________________________________________
3. Екінші деңгейдегі банктің атауы, онда ашылған есеп айырысу шоты
___________________________________________________________________
4. Шетелдік турист (ер) туралы жалпы мәліметтер:
№п\п
Шетелдік туристің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Шетелдік туристің Қазақстан Республикасында болу кезеңі
1.
2.
3.
5. Тиесілі субсидияны алдын ала есептеу _________________________
(____________________________________________________________) теңге.
6. Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидаларының 3-тармағына сәйкес өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) _______________________________
2) _______________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
_________________________________
(Жеке тұлғаның қолы немесе
заңды тұлғаның атауы)
Мөр (болған кезде)
Өтінім берілген күні "____" __________ 20____ жыл

2. Сведения о туроператорской деятельности туроператора:
Лицензия № _______________________________________________________
подвид ____________________________________________________________
Дата получения лицензии ____________________________________________
3. Наименование банка второго уровня, расчетный счет, открытый в банке
второго уровня _____________________________________________________
4. Общие сведения об иностранном (ых) туристе (ах):
№п\п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) иностранного туриста
Период пребывания иностранного туриста в Республике Казахстан
1.
2.
3.
5. Предварительный расчет причитающихся субсидии ___________________
(________________________________________________________) тенге.
6. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 3 Правил
субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого
иностранного туриста:
1) __________________________
2)___________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе, что
не являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или ликвидации
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве"
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных
данных.
______________________________
(подпись физического лица или
наименование юридического лица)
Место для печати (при ее наличии)
Дата подачи заявки "____" __________ 20____ года