Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 2 қарашадағы № 448 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 қарашада № 25100 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 386-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрдің м.а.
С. Кожаниязов
"КЕЛІСЛІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСЛІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСЛІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интреграция
Министрлігі
"КЕЛІСЛІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар
министрдің м.а.
2021 жылғы 2 қарашадағы
№ 448 бұйрығымен
бекітілген
Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесі
1. Осы Кәдеге жарату төлемін есептеу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасының Экология кодексінің (бұдан әрі – Экология кодексі) 386-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Экология кодекстің 386-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерін іске асыруы үшін кәдеге жарату төлемінің мөлшерін есептеуге арналған.

Об утверждении Методики расчета утилизационного платежа
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 448. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2021 года № 25100.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 5 статьи 386 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику расчета утилизационного платежа.
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту государственной политики управления отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Кожаниязов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 ноября 2021 года № 448
Методика расчета утилизационного платежа
1. Настоящая Методика расчета утилизационного платежа (далее - Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 386 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее - Экологический кодекс) и предназначена для расчета размера утилизационного платежа для реализации расширенных обязательств производителями (импортерами) в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 386 Экологического кодекса.

2. Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өндірілетін (импортталатын) өнімге (тауарларға) және оның (олардың) орамасына қатысты кәдеге жарату төлемін (Сөнім) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
Сөнім – кәдеге жарату төлемі;
m – өндірілетін (импортталатын) өнім (тауарлар) массасы (тоннамен);
CАЕК – бір айлық есептік көрсеткіштің сомасы;
k – өндірушілерге (импорттаушыларға) осы Әдістеменнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалатын өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдер (тауарлар) үшін кәдеге жарату төлемін есептеуге арналған коэффициент.
3. Алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 13.10.2023 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Экология кодексінің 386-бабы 7-тармағынас сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерін іске асыру қағидаларына сәйкес орамадағы өнімді (тауарларды) өндірушілер мен импорттаушылар кәдеге жарату төлемінің сомасын есептеу үшін Әдістеменің 2-қосымшасына сәйкес өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесінде көзделген өнімнің (тауарлардың) және (немесе) өнім (тауарлар) орамасының бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығынан (бұдан әрі –анықтамалық) алынған ақпаратты пайдаланады.
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімдер (тауарлар) тізбесінде көзделген өнім (тауарлар) бірліктері массасының және (немесе) өнім (тауарлар) орамасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығын қолдану туралы ақпарат осы Әдістеменің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
5. Автомобиль көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірушілері (импорттаушылары) үшін кәдеге жарату төлемінің сомасын өндірушілер (импорттаушылар) өздігінен осы Әдістеменің 8-тармағына сәйкес есептейді.
6. Автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемі Операторға осы Әдістеменің 4-қосымшасына (бұдан әрі – 4-қосымша) сәйкес автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемінің базалық мөлшерлемесіне және коэффициенттеріне сәйкес әрбір автокөлік құралы немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасы үшін бір рет төленеді.
7. Автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемінің базалық мөлшерлемелерін, сондай-ақ олардың компоненттеріне қатысты кәдеге жарату төлемінің базалық мөлшерлеме мен коэффициенттерін индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ұсынады.

2. Расчет утилизационного платежа (Спродукция) в отношении производимой (импортируемой) продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки, рассчитывается по следующей формуле:
где:
Спродукция – утилизационный платеж;
m – масса производимой (импортируемой) продукции (товаров) (в тоннах);
CМРП – сумма одного месячного расчетного показателя;
k – коэффициент для расчета утилизационного платежа за продукцию (товары), на производителей (импортеров) которых распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), определяемый согласно приложению 1 к настоящей Методике.
3. Исключен приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 13.10.2023 № 281 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В соответствии с Правилами реализации расширенных обязательств производителей (импортеров), утвержденными Правительством Республики Казахстан, в соответствии с пунктом 7 статьи 386 Экологического кодекса, производители и импортеры продукции (товаров) в упаковке для исчисления суммы утилизационного платежа используют информацию из справочника усредненных показателей массы единиц продукции (товаров) и (или) упаковки продукции (товаров), предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), согласно приложению 2 к настоящей Методике.
Информация о применении справочника усредненных показателей массы единиц продукции (товаров) и (или) упаковки продукции (товаров), предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую распространяются расширенные обязательств производителей (импортеров), оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящей Методике.
5. Для производителей (импортеров) автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники сумма утилизационного платежа исчисляется самостоятельно производителями (импортерами) согласно пункту 8 настоящей Методики.
6. Утилизационный платеж в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники уплачивается Оператору однократно за каждое автотранспортное средство или самоходную сельскохозяйственную технику, в соответствии с базовой ставкой и коэффициентами утилизационного платежа в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники согласно приложению 4 к настоящей Методике (далее – Приложение 4).
7. Базовая ставка утилизационного платежа и коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного платежа в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, а также их компонентов представляются уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности.

8. Беларусь Республикасы немесе Ресей Федерациясын қоспағанда, Қазақстан Республикасында өндірілген немесе басқа мемлекеттерден әкелінетін автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемін есептеу автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының әрбір түрі және санаты бойынша 4-қосымшаға сәйкес мынадай түрде жүргізіледі:
По = Базалық мөлшерлеме *коэффициент 1,
мұнда По – өндірушілердің (импорттаушылардың) төлеуіне жататын автокөлік құралының немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігіне қатысты кәдеге жарату төлемі.
Беларусь Республикасы немесе Ресей Федерациясын қоспағанда, Қазақстан Республикасында өндірілген немесе басқа мемлекеттерден әкелінетін автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемін есептеу автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының әрбір түрі және санаты бойынша 4-қосымшаға сәйкес мынадай түрде жүргізіледі:
По = Базалық мөлшерлеме *коэффициент 2,
мұнда По – өндірушілердің (импорттаушылардың) төлеуіне жататын автокөлік құралының немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігіне қатысты кәдеге жарату төлемі.

8. Расчет утилизационного платежа в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, произведенных в Республике Казахстан или ввозимых из других государств, за исключением Республики Беларусь или Российской Федерации, производится по каждому виду и категории автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники согласно приложению 4 следующим образом:
По = Базовая ставка *коэффициент 1,
где По – утилизационный платеж в отношении одной единицы автотранспортного средства или самоходной сельскохозяйственной техники, подлежащая оплате производителями (импортерами).
Расчет утилизационного платежа в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, ввозимых из Республики Беларусь или Российской Федерации, производится по каждому виду и категории автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники согласно приложению 4 следующим образом:
По = Базовая ставка *коэффициент 2,
где По – утилизационный платеж в отношении одной единицы автотранспортного средства или самоходной сельскохозяйственной техники, подлежащая оплате производителями (импортерами).

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 20.03.2026 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кәдеге жарату төлемін
есептеу әдістемесіне
1-қосымша
Өндірушілеріне (импорттаушыларына) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) үшін кәдеге жарату төлемін есептеуге арналған коэффициенттер
Өнім (тауар) атауы
Тізбе бөлімі*
k коэффициенті
1.
шиналар мен тыстар
2-бөлімнен. Каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар

Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 20.03.2026 № 54 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Методике расчета
утилизационного платежа
Коэффициенты для расчета утилизационного платежа за продукцию (товары), на производителей (импортеров) которых распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
Наименование продукции (товара)
Раздел Перечня*
Коэффициент k
1.
шины и покрышки
из раздела 2. Каучук, резина и изделия из них

14,15
2.
электр аккумуляторлар
3-бөлімнен. Электр аккумуляторлар және оларға арналған сепараторларды қоса алғанда
56,25
3.
мотор, майлау, ашық түсті, вазелин майлары және жетектерге, репродукторларға және гидравликалық мақсаттарға арналған майлар
4-бөлімнен. Битумды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикілерден басқасы) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 және одан артық массалық пайыз мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битумды жыныстардан алынған өнімдер, бұл ретте осы мұнай өнімдері құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдері барларын қоспағанда, өнімдердің негізгі құрауыштары болып табылады
11,09
4.
тежегіш сұйықтықтар, гидравликалық, антифриздер және мұздануға қарсы сұйықтықтар
5-бөлімнен. Өзге де химиялық өнімдер
0
5.
Қағаз және картон орама, қағаздан және картоннан жасалған бұйымдар
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
1,76
6.
Шыныдан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
1,14
7.
Полимер материалдардан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
1,40
8.
Металдан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
0,20
9.
Құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
0,91
10.
Пластмассадан жасалған бұйымдар
7-бөлімнен. Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй жарақтары, үй тұрмысындағы басқа да заттар және гигиеналық немесе дәретханаға арналған заттар
1,40
11.
Баспа кітаптары, газеттер, полиграфия өнеркәсібінің басқа да бұйымдары
8-бөлімнен. Иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, құрамында жарнама материалы бар немесе жоқ газеттер, журналдар мен өзге де мерзімді басылымдар
1,76
12.
Қағаз және картон
9-бөлімнен. Қолдан жасалған, жылтырлатылмаған, хат жазу, баспа немесе басқа да графикалық мақсаттарда пайдаланатын қағаз және картон
1,76
13.
Батареялар және батарейкалар
10-бөлімнен. Бастапқы элементтер және бастапқы батареялар
0
14.
Шамдар
11-бөлімнен. Электрлік қыздыру немесе газразрядтышамдар, герметикалық бағытталған жарықшамдарын қосқанда, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызылшамдар; құрамында сынап бар доғалықшамдар
47,21
15.
Термометрлер
12-бөлімнен. Құрамында сынап бар медициналық немесе ветеринариялық термометрлер
0
16.
Ірі габаритті электр және электрондық жабдық
13-бөлімнен. Ірі габаритті электр және электрондық жабдық

14,15
2.
аккумуляторы электрические
из раздела 3. Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них
56,25
3.
моторные, смазочные, светлые, вазелиновые масла и масла для шестерен, редукторов и гидравлических целей
из раздела 4. Нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 массовых процентов или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
11,09
4.
жидкости тормозные, гидравлические, антифризы и жидкости антиобледенительные
из раздела 5. Прочие химические продукты
0
5.
Бумажная и картонная упаковки, изделия из бумаги и картона
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
1,76
6.
Упаковка из стекла
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
1,14
7.
Упаковка из полимерных материалов
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
1,40
8.
Упаковка из металла
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
0,20
9.
Упаковка из комбинированных материалов
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
0,91
10.
Изделия из пластмасс
из раздела 7. Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
1,40
11.
Печатные книги, газеты, и другие изделия полиграфической промышленности
из раздела 8. Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
1,76
12.
Бумага и картон
из раздела 9. Бумага и картон ручного отлива, немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей
1,76
13.
Батареи и батарейки
из раздела 10. Первичные элементы и первичные батареи
0
14.
Лампы
из раздела 11. Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы, ртутьсодержащие
47,21
15.
Термометры
из раздела 12. Термометры медицинские или ветеринарные, ртутьсодержащие
0
16.
Электрическое и электронное оборудование крупногабаритное
из раздела 13. Крупногабаритное электрическое и электронное оборудование

3,94
17.
Жылу тасығыштары бар электр және электрондық жабдық
14-бөлімнен. Жылу тасығыштары бар электр және электрондық жабдық
7,88
18.
Экрандармен және мониторлармен жарақтандырылған электр және электрондық жабдық
15-бөлімнен. Экрандармен және мониторлармен жабдықталған электрлік және электрондық жабдықтар
16,30
19.
Ұсақ габаритті электр және электрондық жабдық
16-бөлімнен. Ұсақ габаритті электр және электрондық жабдықтар
2,00
20.
Шағын ақпараттық электр және электрондық жабдық
17-бөлімнен. Шағын ақпараттық электр және электрондық жабдық
24,43
21.
Қағаз және картон орама
16-бөлімнен. Орамасына өндірушілердің(импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын орамадағы (полимер, шыны, қағаз, картон, металл және (немесе) құрамдастырылған материалдардан жасалған) өнім (тауарлар)
1,76
22.
Шыныдан жасалған орама
1,14
23.
Полимер материалдардан жасалған орама
1,40
24.
Металдан жасалған орама
0,20
25.
Құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
0,91
26.
8407 немесе 8408 тауар позициясының қозғалтқыштарына арналған бөліктер, жинақтағы немесе трансмиссияның басқа элементтерінен бөлек көпірлер және олардың бөліктері
20-бөлімнен. Көлік құралдарына және ауыл шаруашылығы техникасына СЭҚ ТН кодтарына сәйкес келетін компоненттер**:
8409 99 000 9
8708 50 990 9
0
*Ескертпе: Қазақстан Республикасы Экологиялық Кодексінің 386-бабының 1-тармағына сәйкес бекітілетін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесі.
** Ескертпе: Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының коды
Кәдеге жарату төлемін
есептеу әдістемесіне
2-қосымша
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесінде көзделген өнімнің (тауарлардың) және (немесе) өнім (тауарлар) орамының бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 15.07.2024 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
2
3
4
5
6
Өнімнің (тауардың) не оның орамасының түрі
Өнімнің (тауардың) сипаттамасы
Қосымша сипаттама
Өнім (тауар) массасының орташаланған көрсеткіші
Тізбеден өнімнің (тауардың) СЭҚ ТН коды *
1-бөлім. Металл орама
Металл банкалар, бөтелкелер
Сыйымдылығы, текше дециметрлер (бұдан әрі – дм3) немесе литрлер (бұдан әрі – л)
Сыйымдылығы, текше сантиметрлер (бұдан әрі – см3) немесе миллилитрлер (бұдан әрі – мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, граммдар (бұдан әрі – гр)

3,94
17.
Электрическое и электронное оборудование, содержащее теплоносители
из раздела 14. Электрическое и электронное оборудование, содержащее теплоносители
7,88
18.
Электрическое и электронное оборудование, оснащенное экранами и мониторами
из раздела 15. Электрическое и электронное оборудование, оснащенное экранами и мониторами
16,30
19.
Электрическое и электронное оборудование мелкогабаритное
из раздела 16. Электрическое и электронное оборудование мелкогабаритное
2,00
20.
Электрическое и электронное оборудование малое информационное
из раздела 17. Электрическое и электронное оборудование малое информационное
24,43
21.
Бумажная и картонная упаковки
из раздела 18. Продукция (товары), на упаковку (полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая и (или) из комбинированных материалов) которой распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
1,76
22.
Упаковка из стекла
1,14
23.
Упаковка из полимерных материалов
1,40
24.
Упаковка из металла
0,20
25.
Упаковка из комбинированных материалов
0,91
26.
Части, предназначенные для двигателей товарной позиции 8407 или 8408, мосты в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и их части
из раздела 20. Компоненты к транспортным средствам и сельскохозяйственной технике, соответствующее кодам ТН ВЭД**:
8409 99 000 9
8708 50 990 9
0
*Примечание: Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утверждаемый в соответствии с пунктом 1 статьи 386 Экологического кодекса Республики Казахстан.
**Примечание: Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденный решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 года № 54
Приложение 2
к Методике расчета
утилизационного платежа
Справочник усредненных показателей массы единиц продукции (товаров) и (или) упаковки продукции (товаров), предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую распространяются расширенные обязательств производителей (импортеров)
Сноска. Приложение 2 - в редакции и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.07.2024 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
2
3
4
5
6
Вид продукции (товара) либо ее (его) упаковки
Характеристика продукции (товара)
Дополнительная характеристика
Усредненный показатель массы
продукции (товара)
код ТН ВЭД продукции (товара) из Перечня*
Раздел 1. Металлическая упаковка
Банки, бутылки металлические
Вместимость, дециметры кубические (далее - дм3) или литры (далее – л)
Вместимость, сантиметры кубические (далее - см3) или миллилитры (далее – мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, граммы (далее – гр)

0,001-0,254
1-254
19,1
2.
0,255-0,275
255-275
22,5
3.
0,276-0,325
276-325
24,2
4.
0,326-0,369
326-369
24,3
5.
0,370-0,521
370-521
25,4
6.
0,522-0,971
522-971
33,6
7.
0,972-1,854
972-1854
39,6
8.
1,855-2,275
1855-2275
40,1
9.
2,276-2,3722
2276-2372
43,1
10.
2,373-2,951
2373-2951
53,8
11.
2,952-3,515
2952-3515
56,2
12.
3,515 аса
3515 аса
65,5
Қағаздан/картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар.
Көлемі, дм3 немесе л
Сыйымдылығы, см3 немесе мл
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1905, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3502, 3503 00, 3505, 3506, 3506, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323,7324, 7325, 7415, 7418, 7419, 7615, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0
13.
0-1

0,001-0,254
1-254
19,1
2.
0,255-0,275
255-275
22,5
3.
0,276-0,325
276-325
24,2
4.
0,326-0,369
326-369
24,3
5.
0,370-0,521
370-521
25,4
6.
0,522-0,971
522-971
33,6
7.
0,972-1,854
972-1854
39,6
8.
1,855-2,275
1855-2275
40,1
9.
2,276-2,3722
2276-2372
43,1
10.
2,373-2,951
2373-2951
53,8
11.
2,952-3,515
2952-3515
56,2
12.
более 3,515
более 3515
65,5
Ящики и коробки из бумаги/картона.
Объем, дм3 или л
Объем, см3 или мл
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1905, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3502, 3503 00, 3505, 3506, 3506, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323,7324, 7325, 7415, 7418, 7419, 7615, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0
13.
0-1

DOT 5,1
1,07
1,07
4.
Орташа өлшенген
1,07
1,07
Жүктеу
*Ескертпе: Қазақстан Республикасы Экологиялық Кодексінің 386-бабының 1-тармағына сәйкес бекітілетін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесі.
**Ескертпе: "Орауыш қағаз. Техникалық шарттар" МЕМСТ 8273-75 мемлекетаралық стандартына сәйкес.
*** Импорттаушы (өндіруші) бойынша әкелінген (өндірілген) шинаның түрі және (немесе) мөлшері туралы Нормативтік құқықтық актілерде айқындалған уәкілетті органдар ұсынатын мәліметтерде Оператор анықтамалықтан шиналардың ең жоғары салмағын қолданады өнімнің (тауардың) СЭҚ ТН кодына сәйкес:
1) шиналардың түрі туралы ақпарат болған кезде-шиналардың көрсетілген санатынан ең көп масса;
2) шиналардың түрі туралы ақпарат болмаған жағдайда – "Аса үлкен габаритті шиналар" түріне жататын максималды масса.
Оператор импорттаушылардан (өндірушілерден) шиналардың салмағын растай отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 25 қазандағы № 763 қаулысымен бекітілген өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерін іске асыру қағидаларында көрсетілген құжаттарды алған кезде шинаның салмағын, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 76-бабында айқындалған мерзімдерде түзетуді жүзеге асырады.
**** Импорттаушы (өндіруші) бойынша әкелінген (өндірілген) аккумулятордың түрі және (немесе) сыйымдылығы туралы Нормативтік құқықтық актілерде айқындалған уәкілетті органдар беретін мәліметтерде Оператор анықтамалықтан аккумулятордың ең жоғары салмағын қолданады өнімнің (тауардың) СЭҚ ТН кодына сәйкес:
1) аккумулятордың түрі туралы ақпарат болған кезде-аккумулятордың көрсетілген түрінен максималды масса;
2) батарея түрі туралы ақпарат болмаған жағдайда-батареялардың барлық түрлерінің ең көп массасы.
Оператор импорттаушылардан (өндірушілерден) аккумулятордың салмағын растай отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 25 қазандағы № 763 қаулысымен бекітілген өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерін іске асыру қағидаларында көрсетілген құжаттарды алған кезде аккумулятордың салмағын Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 76-бабында айқындалған мерзімдерде түзетуді жүзеге асырады.
Кәдеге жарату төлемін
есептеу әдістемесіне
3-қосымша
Нысан
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесінде көзделген өнімнің (тауарлардың) және (немесе) өнім (тауарлар) орамының бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығын қолдану туралы ақпарат
__________________________________________________________________
Заңды тұлғаның / дара кәсіпкердің атауы
__________________________________________________________________
БСН/ЖСН
_________________________________________________________________
Әкелу күні
Қаптамада өндірілген / импортталған тауарлар туралы мәліметтер:
Импортталатын орамадағы тауардың СЭҚТН коды
Тауардың атауы
Импортталатын тауар орамасының түрі
Орама бірліктерінің саны
Орама бірлігінің сыйымдылығы
Орама бірлігі массасының орташаланған көрсеткіші
Ораманың жиынтық массасы
____________________________________________ ______________________
(Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)) (қолы, мөрі)
__________________________________________________________________________
(Ақпаратты жасау үшін жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Жасау күні 20__ жылғы "__" _________
Кәдеге жарату төлемін
есептеу әдістемесіне
4-қосымша
Автокөлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемінің базалық мөлшерлемесі және коэффициенттері

DOT 5,1
1,07
1,07
4.
Средневзвешенное
1,07
1,07
*Примечание: Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утверждаемый в соответствии с пунктом 1 статьи 386 Экологического кодекса Республики Казахстан.
*** В случае отсутствия в сведениях, предоставляемых уполномоченными органами, определенными в нормативных правовых актах, по импортеру (производителю) о виде и (или) размерности ввезенной (произведенной) шины, Оператор применяет максимальный вес шин из справочника, в соответствии с кодом ТН ВЭД продукции (товара):
1) при наличии информации о виде шин – максимальную массу из указанной категории шин;
2) при отсутствии информации о виде шин – максимальную массу, относящуюся к виду "Сверх крупногабаритные шины".
**Примечание: в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ 8273-75 "Бумага оберточная. Технические условия".
Оператор осуществляет корректировку веса шины при получении от импортеров (производителей) документов, указанных в Правилах реализации расширенных обязательств производителей (импортеров), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2021 года № 763, с подтверждением веса шин, в сроки, определенные статьей 76 административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
****В случае отсутствия в сведениях, предоставляемых уполномоченными органами, определенными в нормативных правовых актах, по импортеру (производителю) о виде и (или) емкости ввезенного (произведенного) аккумулятора, Оператор применяет максимальный вес аккумулятора из Справочника, в соответствии с кодом ТН ВЭД продукции (товара):
1) при наличии информации о виде аккумулятора – максимальную массу из указанного вида аккумулятора;
2) при отсутствии информации о виде аккумулятора – наиболее максимальную массу из всех видов аккумуляторов.
Оператор осуществляет корректировку веса аккумулятора при получении от импортеров (производителей) документов, указанных в Правилах реализации расширенных обязательств производителей (импортеров), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 октября 2021 года № 763, с подтверждением веса аккумулятора, в сроки, определенные статьей 76 административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 3
к Методике расчета
утилизационного платежа
Форма
Информация о применении Справочника усредненных показателей массы единиц продукции (товаров)
и (или) упаковки продукции (товаров), предусмотренных в перечне продукции
(товаров), на которую распространяются расширенные обязательств производителей (импортеров)
_________________________________________________________________________
Наименование юридического лица / индивидуального предпринимателя
_________________________________________________________________________
БИН/ИИН _______________________________________________________________
Дата ввоза
Сведения о произведенных/импортированных товарах в упаковке:
Код ТНВЭД импортируемого товара в упаковке
Наименование товара
Вид упаковки импортируемого товара
Количество единиц упаковки
Вместимость единицы упаковки
Усредненный показатель массы единицы упаковки
Суммарная масса упаковки
____________________________________________ ______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя) (подпись)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица,
ответственного за составление информации)
Дата составления "__" _________ 20__ год
Приложение 4
к Методике расчета
утилизационного платежа
Базовая ставка и коэффициенты утилизационного платежа в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 20.03.2026 № 54 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Автокөлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері және санаттары
Базалық мөлшерлеме
Коэффициент 1 (Беларусь Республикасы мен Ресей Федерациясын қоспағанда, Қазақстан Республикасында өндірілген немесе басқа мемлекеттерден әкелінетін автокөлік құралдарына немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты)
Коэффициент 2 (Беларусь Республикасы мен Ресей Федерациясынан әкелінетін автокөлік құралдары немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты)

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 20.03.2026 № 54 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды и категории автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Базовая ставка
Коэффициент 1 (в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, произведенных в Республике Казахстан или ввозимых из других государств, за исключением Республики Беларусь или Российской Федерации)
Коэффициент 2 (в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, ввозимых из Республики Беларусь или Российской Федерации)

1. "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда № 12753 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтарда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 573 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2017 жылғы 7 ақпанда № 14767 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 ақпанда" ҚР НҚА электрондық түрде эталондық бақылау банкі ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 2 мамырдағы № 149 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 4 мамырда № 18626 болып тіркелген, 2019 жылғы 13 мамырда" ҚР НҚА электрондық түрде эталондық бақылау банкі ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің м. а. 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 95 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2019 жылғы 4 мамырда № 19706 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 желтоқсанда "ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің м. а. 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 122 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 5 қаңтарда № 19822 болып тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда" "ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).

1. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 декабря 2015 года за № 12753, опубликован 19 января 2016 года в информационно–правовой системе нормативных правовых актов РК "Әділет").
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 573 "О внесении дополнения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 7 февраля 2017 года за № 14767, опубликован 20 февраля 2017 года в в ИС "Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде").
3. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 мая 2019 года № 149 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 мая 2019 года за № 18626, опубликован 13 мая 2019 года в ИС "Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде").
4. Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 декабря 2019 года № 95 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 мая 2019 года за № 19706, опубликован 12 декабря 2019 года в ИС "Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде").
5. Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 122 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 января 2020 года за № 19822, опубликован 6 января 2020 года в ИС "Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде").

6. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына және "Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін ақы төлеуді есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 110 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 22594 болып тіркелген, 2021 жылғы 1 маусымда "ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).
7. "Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 695 бұйрығына және "Қалдықтары жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 136 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2021 жылғы 18 мамырда № 22767 болып тіркелген, 2021 жылғы 24 мамырда "ҚР НҚА электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған).

6. Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 110 "О внесении дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" и в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 апреля 2021 года за № 22594, опубликован 1 июня 2021 года в ИС "Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде").
7. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 136 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 695 "Об утверждении перечня продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)" и в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25декабря 2015 года № 762 "Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 мая 2021 года за № 22767, опубликован 24 мая 2021 года в ИС "Эталонный контрольный банк НПА РК в электронном виде").