Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 122 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 сәуірде № 22644 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.05.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының 35-11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 12.05.2022 № 126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 122 бұйрығымен
бекітілген
Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 15.09.2022 № 265 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз) бұйрығымен.

Об утверждении Правил размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2021 года № 22644.
В соответствии с подпунктом 35-11) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 12.05.2022 № 126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования.
2. Департаменту по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 мая 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 122
Правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 15.09.2022 № 265 (порядок введения в действие см. п.4).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының 35-11) тармақшасына сәйкес әзірленді және балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) оператор – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы немесе осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру рәсімін басқаруды орындауға уәкілеттік берілген оның құрылымдық бөлімшесі;
2) Өнім беруші – білім беру ұйымдарынан басқа, меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 27 сәуіріндегі № 113 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік шығармашылық тапсырысты нормативтік қаржыландыру Әдістемесінде (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22634 болып тіркелген) (бұдан әрі – Әдістеме) көзделген үйірмелер түрлерінің бағыттары бойынша қызметтер көрсету негізгі қызметі болып табылатын заңды тұлға немесе дара кәсіпкер;
3) баланың заңды өкілдері – ата-аналар (ата-ана), бала асырап алушылар, қорғаншы немесе қамқоршы, баланы қабылдайтын ата-ана (баланы қабылдайтын ата-аналар), баланы қабылдайтын кәсіби тәрбиеші (баланы қабылдайтын кәсіби тәрбиешілер), патронат тәрбиеші және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес балаға қамқорлық жасауды, білім, тәрбие беруді, оның құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды жүзеге асыратын олардың орнындағы басқа да адамдар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (01.07.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.02.2026 № 34-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс) орналастыру мыналарды қамтиды:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 35-11) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) оператор – местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, или его структурное подразделение, уполномоченное выполнять администрирование процедуры размещения государственного творческого заказа в соответствии с настоящими Правилами;
2) поставщик – юридическое лицо или индивидуальный предприниматель независимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, основным видом деятельности которых является оказание услуг по направлениям видов кружков, предусмотренных в Методике подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа, утвержденной приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 апреля 2021 года№ 113 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22634) (далее – Методика), кроме организаций образования;
3) законные представители ребенка – родители (родитель), усыновители (удочерители), опекун или попечитель, приемный родитель (приемные родители), приемный профессиональный воспитатель (приемные профессиональные воспитатели), патронатный воспитатель и другие заменяющие их лица, осуществляющие в соответствии с законодательством Республики Казахстан заботу, образование, воспитание, защиту прав и законных интересов ребенка.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие с 01.07.2025); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 03.02.2026 № 34-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок размещения государственного творческого заказа
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
3. Размещение государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества (далее – государственный заказ) включает в себя:

1) мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өнім берушілерді іріктеу;
2) шығармашылық үйірмелерге орындарды бөлу тәртібі.
Оператор мемлекеттік тапсырысты орналастыруды "Ұлттық білім беру дерекқоры" ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ҰБДҚ) интеграцияланған ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру оператордың тиісті жылға арналған бюджетінде көзделген қаражат көлемінде өнім берушілер арасында жүзеге асырылады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспарының жобасын күнтізбелік жылдың толық көлемінде жасайды және жыл сайын жоспарланатын жылдың алдыңғы жылының 31 қазаннан кешіктірілмейтін мерзімде оператордың ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Оператор мемлекеттік тапсырысты қаржыландырудың бекітілген жоспарын ол бекітілгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде оператордың ресми интернет-ресурсында жыл сайын орналастырады.
Оператор жыл сайын қаржы жылының бірінші жұмыс күні мемлекеттік тапсырысты қаржыландыруға бекітілген көлемін алдыңғы қаржы жылының мемлекеттік тапсырысын қаржыландыруды жалғастыруға көзделген қаражат көлемін шегере отырып, ақпараттық жүйеде орналастырады.
Оператордың бюджетінен мемлекеттік тапсырысты іске асыруға қосымша қаражат бөлінген кезде, бекітілген қосымша қаржыландыру көлемі ол бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей ақпараттық жүйеде орналастырылады.
Балалар контингентін жинақтауды оператор баланың заңды өкілдерінің белгілі бір өнім берушіге берген электрондық өтініштері негізінде автоматты түрде ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады. Балалар контингентін жинақтау кезінде ақпараттық жүйе осы Қағидалардың 11 және 12–тармақтарында көзделген кезектілікті басшылыққа ала отырып, балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерге (бұдан әрі -шығармашылық үйірмелер) орындар бөледі.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру, балалар контингентін жинақтау, сондай-ақ өнім берушінің, оператордың және баланың заңды өкілінің осы процестерге байланысты өзге де ілеспе функционалдық операциялары баланың заңды өкілі үшін өтеусіз жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 4-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында, 5-тармағында және 24-тармағының 3), 4), 5) тармақшаларында көзделген құжаттарды жинау мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы ақпараттық жүйемен жүзеге асырылады.
Ақпараттық жүйенің мемлекеттік ақпараттық жүйелермен интеграциялау арқылы цифрлық құжатты алу мүмкін болмаған жағдайда құжаттың қағаздағы көшірмесі қоса беріледі;

1) отбор поставщиков для размещения государственного заказа;
2) порядок распределения мест в творческие кружки.
Размещение государственного заказа осуществляется оператором посредством информационной системы, интегрированной с информационной системой "Национальная образовательная база данных" (далее – НОБД).
Размещение государственного заказа осуществляется среди поставщиков в объеме средств, предусмотренных в бюджете оператора на соответствующий год.
Проект плана финансирования государственного заказа составляется оператором в полном объеме календарного года и размещается на официальном интернет-ресурсе оператора ежегодно в срок не позднее 31 октября года, предшествующего планируемому году.
Утвержденный план финансирования государственного заказа размещается оператором на официальном интернет-ресурсе оператора ежегодно в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней после его утверждения.
Утвержденный объем финансирования государственного заказа размещается оператором на информационной системе ежегодно в первый рабочий день финансового года, за вычетом объема средств, предусмотренных на продолжение финансирования государственного заказа предыдущего финансового года.
При выделении дополнительных средств из бюджета оператора на реализацию государственного заказа, утвержденный объем дополнительного финансирования размещается в информационной системе не позднее 3 (трех) рабочих дней после его утверждения.
Комплектование контингента детей осуществляется оператором посредством информационной системы автоматически на основании поданных электронных заявлений законных представителей ребенка под определенным поставщиком. При комплектовании контингента детей информационная система распределяет места в творческие кружки для детей и юношества (далее – творческие кружки), руководствуясь очередностью, предусмотренной пунктами 11 и 12 настоящих Правил.
Размещение государственного заказа, комплектование контингента детей, а также иные сопутствующие функциональные операции поставщика, оператора и законного представителя ребенка, связанные с этими процессами, осуществляются безвозмездно для законного представителя ребенка.
Сбор документов предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) пункта 4, пунктом 5 и подпунктами 3), 4), 5) пункта 24 настоящих Правил осуществляется информационной системой посредством интеграции с информационными системами государственных органов.
При отсутствии возможности получения цифрового документа посредством интеграции информационной системы с государственными информационными системами прикрепляется копия документа с бумажного носителя;

3) мемлекеттік тапсырысты орналастырудың, оның сапасы мен нысаналы игерілуінің барлық кезеңдері мен рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз ету электрондық және жалпыға қолжетімді форматтарда жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Параграф 1. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өнім берушілерді іріктеу
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысу үшін өнім беруші ақпараттық жүйе арқылы операторға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай құжаттарды қоса бере отырып өтініш береді:
1) жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама немесе дара кәсіпкердің талоны, немесе дара кәсіпкердің куәлігі, заңды тұлғалар үшін-заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
2) шығармашылық үйірме қызметін ұйымдастыруға пайдалану үшін өнім берушінің меншігіндегі және (немесе) өзге де заңды негіздегі жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттарды ұсынады.
Жылжымайтын мүлікті пайдалану құқығын растайтын құжаттың мерзімі өнім беруші өтініш берген күннен кейін кемінде 10 (он) айды құрайды.
Мемлекеттік меншіктегі жылжымайтын мүлікті пайдаланған жағдайда қызмет көрсету туралы шарт ұсынылады, онда құқық белгілейтін құжаттарды ұсына отырып, көрсетілетін қызметті беруші тікелей теңгерім ұстаушы болып табылады;
3) эпидемиялық маңыздылығы болмашы объекті қызметінің басталғаны (оларды пайдалану) туралы хабарламаның көшірмесі;
4) өнім беруші бекіткен оқу бағдарламасы:
оқу бағдарламасының мақсаттары мен міндеттері;
болжамды шығармашылық нәтижелер;
оқу дәрежелері бойынша сабақтардың мазмұны (Әдістемеге сәйкес бір тақырыпқа жұмсалатын сабақтардың санын көрсете отырып, күнтізбелік бір жылға сабақтардың тақырыптарын тізбектеу);
сабақтарды қамтамасыз ету үшін материалдық-техникалық жарақтандырудың сипаттамасы;
сабақтарды өткізу кестесі;
баланың заңды өкілдері үшін ішкі іс-шараларды, оның ішінде конкурстық (жарыстық), есептік іс-шараларды және ашық сабақтарды өткізудің жоспарланған кестесі;
сабақ өткізу үшін қажетті балалардың жеке мүкәммалы мен киім-кешегі туралы мәліметтер;
осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген жағдайларда қашықтықтан сабақтар өткізу мүмкіндігін ескере отырып, өнім беруші бекіткен шығармашылық үйірмеге қатысу регламенті;
шығармашылық үйірмеге қатысу регламенті;

3) обеспечение исполнения всех этапов и процедур размещения, контроля качества и целевого освоения государственного заказа осуществляется в электронном и общедоступном форматах.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 1. Отбор поставщиков для размещения государственного заказа
Примечание ИЗПИ!
Абзац первый части первой пункта 4 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
4. Для участия в размещении государственного заказа поставщик посредством информационной системы подает оператору заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) для физических лиц – уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя или талона индивидуального предпринимателя, или свидетельства индивидуального предпринимателя, для юридических лиц – справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) правоустанавливающих документов на недвижимое имущество, находящееся в собственности поставщика и (или) ином законном основании, для использования под организацию деятельности творческого кружка.
Срок документа, подтверждающего права пользования недвижимым имуществом, составляет не менее 10 (десяти) месяцев после даты подачи заявления поставщиком.
При пользовании недвижимым имуществом, которое находится в государственной собственности, предоставляется договор об оказании услуг, где непосредственно услугодателем является балансодержатель с предоставлением правоустанавливающих документов;
3) копию уведомления о начале деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости;
4) утвержденная поставщиком учебная программа по видам творчества, содержащая:
цели и задачи учебной программы;
прогнозируемые творческие результаты;
содержание занятий по степеням обучения (перечисление тем занятий на один календарный год с указанием количества занятий, затрачиваемых на одну тему в соответствии с Методикой;
описание материально-технического оснащения для обеспечения занятий;
график проведения занятий;
планируемый график проведения внутренних мероприятий, в том числе конкурсных (соревновательных), отчетных мероприятий и открытых уроков для законных представителей ребенка;
сведения об индивидуальном инвентаре и экипировке детей, необходимых для проведения занятий;
утвержденный поставщиком регламент посещения творческого кружка, учитывая возможности дистанционного обучения, указанные в пункте 12 настоящих Правил;
регламент посещения творческого кружка;

5) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып, балалармен сабақ өткізу үшін тартылатын қызметкерлердің тізімі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Балалармен сабақ өткізетін өнім берушінің әрбір қызметкеріне өтінішке мынадай құжаттар мен мәліметтерді қамтитын ақпарат қоса беріледі:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі;
2) Әдістемеде көрсетілген шығармашылық үйірмелер түрлері бойынша мәдениет немесе өнер, педагогикалық ғылымдар немесе әлеуметтік ғылымдар бағыттары бойынша жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) және/немесе техникалық және кәсіптік білім туралы дипломның көшірмесін ұсыну тәсілімен кәсіптік шығармашылық бейінін, біліктілік деңгейін растайтын құжаттар;
3) "Қазақстан Республикасының азаматтарын алғашқы көмек көрсету дағдыларына оқыту қағидаларын, сондай-ақ алғашқы көмек көрсетілетін шұғыл және шұғыл жағдайлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-138/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21464 болып тіркелген) сәйкес өтініш берілген күнге қарай 24 (жиырма төрт) айдан кешіктірмей берілген куәлік немесе сертификат, немесе жоғары (жоғары оқу орнынан кейінгі) және/немесе орта кәсіптік медициналық білімінің болуы туралы дипломның болуы;
4) өтініш берілген күнге күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмей берілген соттылықтың болуы немесе болмауы туралы анықтама;
5) өтініш берген күні күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей берілген "Наркология" психикалық денсаулық орталығынан динамикалық бақылаудағы (немесе динамикалық бақылаудың жоқтығы) жай-күйі туралы мәліметтер;
6) өтініш берген күні күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей берілген "Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан динамикалық бақылау (немесе динамикалық бақылаудың болмауы) жай-күйі туралы мәліметтер;
7) "Фтизиатрия" фтизиопульмонология орталығынан динамикалық бақылау (немесе динамикалық бақылаудың жоқтығы) кезінде туберкулезбен ауыратын науқастардың жай-күйі туралы өтініш берілген күні күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірілмей берілген мәліметтер.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-тармақтың екінші бөлігі жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5) список сотрудников, привлекаемых для проведения занятий с детьми, с приложением документов и сведений, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. На каждого сотрудника поставщика, который будет проводить занятия с детьми к заявлению прикладывается информация, содержащая следующие документы и сведения:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер;
2) документы, подтверждающие профессиональный творческий профиль:
копия диплома о высшем (или послевузовском) и/или техническом и профессиональном образовании по направлениям культуры или искусства или педагогические науки либо социальные науки по видам творческих кружков, указанных в Методике;
3) сертификат согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-138/2020 "Об утверждении правил обучения граждан Республики Казахстан навыкам оказания первой помощи, а также перечня экстренных и неотложных состояний, при которых оказывается первая помощь" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21464), выданный не позднее 24 (двадцати четырех) месяцев к дате подачи заявления, либо диплом о наличии высшего (послевузовского) и/или среднего профессионального медицинского образования;
4) справка о наличии либо отсутствии судимости, выданные не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
5) сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) с Центра психического здоровья "Наркология", выданная не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
6) сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) с Центра психического здоровья "Психиатрия", выданная не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления;
7) сведения о состоянии на динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) больных туберкулезом с Центра фтизиопульмонологии "Фтизиатрия", выданная не позднее 10 (десяти) календарных дней к дате подачи заявления.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 5 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).

Қызметкерлер бойынша деректер, жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, оқу бағдарламасы, сондай – ақ осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарында көзделген құжаттар мен мәліметтер (бұдан әрі-деректер) өзгерген кезде өнім беруші деректерді түзетеді және растаушы құжаттарды қоса бере отырып, ақпараттық жүйе арқылы қарау үшін операторға жібереді.
Ұсынылған деректер сәйкес келген кезде оператор 5 (бес) жұмыс күні ішінде өнім берушінің енгізілген өзгерістерін мақұлдайды, сәйкес келмеген жағдайда қабылдамайды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.02.2026 № 34-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Өтінішке қоса берілетін құжаттар мен мәліметтер, операторға олардағы ақпаратты сәйкестендіру үшін жеткілікті ретінде орындалған электрондық құжаттар түрінде ұсынылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-тармақтың екінші бөлігі жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтініш беру ақпараттық жүйеде орналастырылатын және мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын тараптардың өзара қарым-қатынастарын реттейтін оператордың жария офертасына өнім берушінің акцептімен сүйемелденеді.
7. Оператор өнім беруші өтініш берген күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде өтінішті қарайды.
Өтінішті қарау қорытындылары бойынша өнім беруші осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келген кезде мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің тізіміне енгізіледі. Өнім беруші осы Қағидалардың 4, 5 және 6-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келмеген кезде, өнім берушіге дәлелді бас тарту жіберіледі.
8. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілер тізіміне енгізілген өнім беруші осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша операторға өтініш жіберу арқылы өз бастамасы бойынша тізімнен шығарылады.
Параграф 2. Шығармашылық үйірмелерге орындарды бөлу тәртібі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
9-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Шығармашылық үйірмелердегі орындар босатылған кезде өнім беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде олар туралы тиісті мәліметтерді ақпараттық жүйеге енгізеді. Ақпараттық жүйе енгізілген мәдіметтерді автоматты түрде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 123 бұйрығымен бекітілген Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22643 болып тіркелген) көзделген мемлекеттік қаржыландыру көлемдерін бөлу кезінде ескереді.
Ақпараттық жүйе босаған орындарды балалар арасында олардың кезектілігіне сәйкес бөліне отырып, баланың заңды өкіліне шығармашылық үйірмеге қабылдауға арналған электрондық ваучер береді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

При изменении данных по сотрудникам, правоустанавливающим документам на недвижимое имущество, учебной программе, а также документов и сведений предусмотренных пунктами 4 и 5 настоящих Правил (далее – данные) поставщик корректирует и направляет данные оператору для рассмотрения посредством информационной системы с прикреплением подтверждающих документов.
При соответствии представленных данных оператор в течение 5 (пяти) рабочих дней одобряет внесенные изменения поставщика, при несоответствии отклоняет.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 03.02.2026 № 34-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Документы и справки, прикладываемые к заявлению, предоставляются оператору в виде электронных документов, выполненных в качестве достаточном для идентификации, содержащейся в них информации.
Примечание ИЗПИ!
Часть вторая пункта 6 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
Подача заявления сопровождается акцептом поставщика к публичной оферте оператора, размещаемой в информационной системе и регулирующей взаимоотношения сторон, участвующих в размещении государственного заказа.
7. Оператор рассматривает заявление в течение 10 (десяти) рабочих дней после дня его подачи.
По итогам рассмотрения заявления, при соответствии поставщика требованиям, предусмотренным пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил, поставщик включается в список поставщиков, участвующих в размещении государственного заказа. При несоответствии поставщика требованиям, предусмотренным пунктами 4, 5 и 6 настоящих Правил, поставщику направляется мотивированный отказ.
8. Поставщик исключается из списка поставщиков по собственной инициативе путем направления оператору заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Порядок распределения мест в творческие кружки
Примечание ИЗПИ!
Пункт 9 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
9. При освобождении мест в творческих кружках поставщик в течение 3 (трех) рабочих дней вносит сведения о них в информационную систему. Информационная система в автоматическом режиме учитывает внесенные сведения при последующем распределении объемов государственного финансирования, предусмотренных Правилами подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 123 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22643).
Освободившиеся места распределяются информационной системой среди детей согласно их очередности, путем выдачи законному представителю ребенка электронный ваучер на зачисление в творческий кружок.
Примечание ИЗПИ!

10-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Шығармашылық үйірмеге қабылдауға ваучер алу үшін баланың заңды өкілі кезекке қою үшін электрондық өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Ваучер, ақпараттық жүйе оны алған бала туралы ақпаратты тіркейтін, бала қабылданатын өнім берушінің шығармашылық үйірмесі және балаға бөлінетін қаржыландыру көлемін көрсететін бірегей нөмір болып табылады. Берілген ваучер туралы ақпарат электрондық хабарлама арқылы баланың заңды өкіліне жіберіледі.
Баланың заңды өкілінің арыз беруін оның өзі жүзеге асырады. Осы талаптың бұзылуы анықталған кезде ақпараттық жүйе кезектегі өтініштің және ол бойынша берілген ваучердің күшін жояды.
Мемлекеттік спорттық, шығармашылық және білім беру тапсырыстары шеңберінде ел ауқымында бір балаға спорт секцияларының немесе шығармашылық үйірмелердің қызметтеріне кезекте баланың заңды өкілінің бірден көп емес өтінішінің болуына жол беріледі.
Шығармашылық үйірмені ауыстырған кезде баланың заңды өкілі өнім берушіге кезекке қоюға бұрын берілген өтінішті кері қайтарып алу туралы өтініш жібереді және кезекке қоюға қайта өтініш береді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
11-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Шығармашылық үйірмеге қабылдау кезегі ақпараттық жүйеде автоматты режимде жүргізіледі және баланың және заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), шығармашылық үйірменің түрі, өтініштің нөмірі мен уақыты, секундтың үлесіне дейін дәлме-дәл, кезектегі реттік нөмірін қамтиды, сондай-ақ ақпараттық жүйе ұсынған мәліметтер негізінде бөлуге арналған орындардың тізімін қамтиды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 03.02.2026 № 34-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
12-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Орындарды бөлу және ваучерлерді беру күн сайын сағат 18:00-де ақпараттық жүйе автоматты режимде жүзеге асырылады.
Ваучерлер тізімге енгізілген өнім берушілердегі шығармашылық үйірмелердің бос орындарына кезек тәртібімен беріледі. Ваучер берілгеннен кейін баланың заңды өкілінің өтініші кезектен алынады.
Ваучердің қолданылу мерзімі 10 (он) жұмыс күнін құрайды, осы уақыт ішінде баланың заңды өкілі шығармашылық үйірмеге қабылдау үшін қажетті құжаттарды жинауды және өнім берушімен шарт жасасуды жүзеге асырады.
Ваучер атаулы болып табылады және айырбастауға жатпайды. Ваучердің қолданылу мерзімі ұзартылмайды, қолданылу мерзімі өткен ваучер автоматты түрде жойылады. Баланың заңды өкілі қажет болған жағдайда қайта өтініш бере алады.
Өнім берушілерден өтінімдерді қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлерді беру тиісті қаржы жылының 1 қаңтарынан бастап 30 қарашасына дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
1 желтоқсаннан 31 желтоқсанға дейін ақпараттық жүйемен өтінімдерді қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлерді беру келесі жылдың бірінші жұмыс күніне дейін тоқтатылады.
Өнім берушілерден өтінімдерді қабылдау, орындарды бөлу және ваучерлерді беру мынадай кездерде уақытша тоқтатылады:
1) оператордың бюджетінде тиісті жылға көзделген мемлекеттік тапсырыс үшін қаражат көлемі толық игерілген кезде;
2) мемлекет тарапынан өнім берушілердің амалсыз тұрып қалуына әкеп соғатын, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан балалардың шығармашылық үйірмеге қатысу мүмкіндігі болмайтын шектеу шаралары белгіленген кезде.
Мемлекет тарапынан өнім берушілердің амалсыз тұрып қалуына әкеп соғатын, оның ішінде карантин, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан балалардың шығармашылық үйірмеге қатысу мүмкіндігі болмайтын шектеу шаралары белгіленген жағдайда, орындарды бөлу және ақпараттық жүйемен ваучерлер беру уақытша тоқтатыла тұрады.
Эпидемиологиялық жағдайға байланысты тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (жекелеген объектілерде) өңірдің бас мемлекеттік санитариялық дәрігерінің қаулысы негізінде шығармашылық үйірмелерде қашықтықтан сабақтар өткізуге жол беріледі.

Пункт 10 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
10. Для получения ваучера на зачисление в творческий кружок законный представитель ребенка подает электронное заявление на постановку в очередь (далее – заявление).
Ваучер представляет собой уникальный номер, за которым информационная система регистрирует информацию о ребенке, который его получил, наименование творческого кружка поставщика, куда зачисляется ребенок и объем финансирования, выделяемый на ребенка. Информация о выданном ваучере направляется законному представителю ребенка с помощью электронного уведомления.
Подача заявления законным представителем ребенка осуществляется им лично. При выявлении нарушения данного требования информационная система аннулирует заявление в очереди и выданный по нему ваучер.
Допускается наличие не более одного заявления законного представителя ребенка в очередях на услуги спортивных секций или творческих кружков на одного ребенка в масштабах страны в рамках государственного спортивного, творческого и образовательного заказов.
При смене творческого кружка законный представитель ребенка направляет поставщику заявление об отзыве ранее поданного заявления на постановку в очередь и повторно подает заявление на постановку в очередь.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 11 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
11. Очередь на зачисление в творческий кружок ведется информационной системой в автоматическом режиме и содержит список детей на получение ваучера с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) ребенка и законного представителя, вида творческого кружка, номера и времени подачи заявления в точности до доли секунды, порядкового номера в очереди, а также список мест на распределение, на основании сведений, представленных информационной системой.
Очередь формируется отдельно на каждый творческий кружок поставщика с учетом возрастных ограничений ребенка согласно поданным заявлениям законных представителей детей.
Дети с девиантным поведением, состоящие на учете в органах внутренних дел, в приоритетном порядке регистрируются в информационной системе.
Позиция в очереди двигается в сторону убывания по причине выбытия детей из очереди в связи с отзывом заявления законными представителями или по причине получения ваучера, и в сторону возрастания по причине возврата в очередь детей, чьи ваучеры были отозваны поставщиком согласно пункту 14 настоящих Правил.
Обмен местами в очереди не допускается.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 14.05.2024 № 188-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 03.02.2026 № 34-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 12 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
12. Распределение мест и выдача ваучеров осуществляется ежедневно в 18:00 часов в автоматическом режиме информационной системой.
Ваучеры выдаются в порядке очереди на свободные места в творческих кружках у поставщиков, включенных в список поставщиков. После выдачи ваучера заявление законного представителя ребенка снимается с очереди.
Срок действия ваучера составляет 10 (десять) рабочих дней, в течение которых законный представитель ребенка осуществляет сбор необходимых для зачисления в творческий кружок документов и заключения договора с поставщиком.
Ваучер является именным и обмену не подлежит. Срок действия ваучера не продлевается, ваучер с истекшим сроком действия автоматически аннулируется. Законный представитель ребенка при необходимости повторно подает заявление на постановку в очередь.
Прием заявок от поставщиков, распределение мест и выдача ваучеров осуществляется с 1 января по 30 ноября соответствующего финансового года.
С 1 декабря по 31 декабря прием заявок, распределение мест и выдача ваучеров информационной системой приостанавливается до первого рабочего дня следующего года.
Прием заявок от поставщиков, распределение мест и выдача ваучеров временно приостанавливается:
при полном распределении объема средств для государственного заказа предусмотренных в бюджете оператора на соответствующий год;
при установлении ограничительных мер со стороны государства, приводящих к вынужденному простою поставщиков, в том числе по причине карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не могут посещать творческий кружок.
В зависимости от эпидемиологической ситуации на соответствующих административно-территориальных единицах (на отдельных объектах) допускается проведение дистанционных занятий в творческих кружках на основании постановления главного государственного санитарного врача региона.

Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
13-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Жыл сайын 1-31 тамыз және 1-28 ақпан аралығында ақпараттық жүйе бұрын кезекке қоюға өтініш берген, кезекте тұру мерзімі үш айдан асатын және баланы шығармашылық үйірмелерге қабылдау үшін ваучерлер алынбаған балалардың заңды өкілдерінің кезекті электрондық растау рәсімін жүзеге асырады.
Баланың заңды өкілі электрондық түрде кезекте тұруға одан әрі мүдделілігін растайды немесе баланың заңды өкілінің растауы болмаған жағдайда ақпараттық жүйе өтінішті кезектен алып тастайды.
Қажет болған жағдайда баланың заңды өкілі кезекке қоюға қайта өтініш беруді жүзеге асырады.
14. Өнім беруші шығармашылық үйірмедегі орындарды, оның ішінде берілген ваучері бар орындарды қайтарып алу себебін көрсете отырып, кері қайтарып алады.
Ваучер берілген орынды қайтарып алу баланың заңды өкілінің өтінішті беру күні мен уақытына сәйкес позицияға кезектегі бастапқы өтінішін қалпына келтіреді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Ақпараттық жүйе автоматты режимде төмендегі ақпаратты өзектендіреді және ресми интернет-ресурста орналастырады:
1) елді мекеннің аудандарындағы (шағын аудандардағы) шығармашылық үйірмелерге сұраныс туралы мәліметтер;
2) келесі қаржы жылына арналған мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспары туралы мәліметтер;
3) ағымдағы қаржы жылында мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру жоспарының ай сайын орындалуы туралы мәліметтер;
4) шығармашылық үйірменің рейтингі туралы мәліметтер;
5) оператор балаларға арнап ұйымдастыратын аудандық, қалалық және өңірлік конкурстардың, байқаулар мен жарыстардың тегін іс-шараларының күнтізбесі;
6) өнім берушілерден орындарды босату хронологиясы;
7) ваучерлерді беру хронологиясы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
16-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 25.05.2026 № 241-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Оператор мемлекеттік тапсырыс рәсімдерін орындау барысында жинақталатын мәліметтерді ақпараттық жүйенің серверлерінде және Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірыңғай көлік ортасы периметрінің ішінде нақты орналасқан ақпарат жеткізгіштерде сақтауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырыс міндеттерін жүзеге асыратын ақпараттық жүйенің компоненттері:

Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 13 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
13. Ежегодно с 1 по 31 августа и с 1 по 28 февраля информационная система осуществляет электронную процедуру подтверждения очереди законными представителями детей, ранее подавших заявления на постановку в очередь, срок нахождения которых в очереди составляет больше трех месяцев и по которым не были получены ваучеры на зачисление ребенка в творческие кружки.
Законный представитель ребенка в электронном виде подтверждает дальнейшую заинтересованность нахождения в очереди или при отсутствии подтверждения законного представителя ребенка заявление снимается информационной системой с очереди.
При необходимости законный представитель ребенка осуществляет повторную подачу заявления на постановку в очередь.
14. Поставщик отзывает места в творческом кружке, в том числе те, по которым уже имеется выданный ваучер, с указанием причины отзыва места.
Отзыв места, на который был выдан ваучер, восстанавливает исходное заявление законного представителя ребенка в очереди на позицию согласно дате и времени подачи заявления.
Примечание ИЗПИ!
Абзац первый пункта 15 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
15. Информационная система в автоматическом режиме актуализирует и размещает на официальном интернет-ресурсе нижеследующую информацию:
1) сведения о спросе на творческие кружки в районах (микроучастках) населенного пункта;
2) сведения о плане финансирования государственного заказа на следующий финансовый год;
3) сведения о ежемесячном исполнении плана финансирования государственного заказа в текущем финансовом году;
4) сведения о рейтинге творческого кружка;
5) календарь бесплатных мероприятий районных, городских и региональных конкурсов, смотров и соревнований, организуемых оператором для детей;
6) хронология освобождения мест у поставщиков;
7) хронология выдачи ваучеров.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 16 предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 25.05.2026 № 241-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
16. Оператор осуществляет хранение сведений, накапливаемых в ходе исполнения процедур государственного заказа, на серверах информационной системы и на носителях информации, физически находящихся внутри периметра единой транспортной среды государственных органов Республики Казахстан.
Компоненты информационной системы, осуществляющие задачи государственного заказа:

1) "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы интернет желісін пайдаланушылармен өзара іс-қимыл жасайды;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды бекіту туралы" 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға сәйкес ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органда ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы екінші деңгейден төмен емес ақпараттандыру нысандарына қойылатын талаптарға сәйкестігіне ақпараттық қауіпсіздікке жүргізілген сынақтардың сәтті нәтижесі туралы акт алады;
3) мемлекеттік білім беру, шығармашылық және спорттық тапсырыстар алған білім алушылар бойынша ақпарат алмасуды және ақпаратты салыстыруды, сондай-ақ білім беру ұйымдары, білім алушының қорғаншылары мен қамқоршылары (болған жағдайда) туралы мәліметтерді жүзеге асыру үшін ҰБДҚ-мен интеграцияланады;
4) цифрландыру саласындағы "Қазақстан Республикасының мобильді азаматтар базасы" ақпараттық жүйесімен интеграциаланады;
5) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан 027/е нысаны бойынша берілген анықтаманы электрондық нысанда алу үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелерімен интеграцияланады;
6) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорымен интеграцияланады;
7) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорымен интеграцияланады;
8) жеке кәсіпкер мәртебесін растау үшін Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйелерімен интеграцияланады;
9) "Электрондық еңбек биржасы" мемлекеттік ақпараттық порталымен интеграцияланады;
10) баланың туу туралы куәлігінің деректерін алу үшін "Азаматтық хал актілерінің жазбасы" ақпараттық жүйесімен интеграцияланады;
11) "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесімен интеграцияланады;
12) жоғары (немесе жоғары оқу орнынан кейінгі) және/немесе техникалық және кәсіптік білім туралы ақпарат алу үшін білім беру саласындағы уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерімен интеграцияланады;
13) істен шығу жағдайында жұмысқа қабілеттілікті тез қалпына келтіру мүмкіндігі үшін жинақталған деректерді резервтейді.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің м.а. 2018 жылғы 29 наурыздағы № 123 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16777 болып тіркелген) бекітілген "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

1) взаимодействуют с пользователями сети Интернет через внешний шлюз "электронного правительства";
2) получают акт об успешном результате испытаний на информационную безопасность в уполномоченном органе в сфере обеспечения информационной безопасности на соответствие требованиям, предъявляемым к объектам информатизации не ниже второго уровня, согласно Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 "Об утверждении единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности";
3) интегрируются с НОБД для осуществления информационного обмена и сверки информации по обучающимся, получившим государственный образовательный, творческий и спортивный заказы, а также сведения об организациях образования, опекунах и попечителях обучающегося (при наличии);
4) интегрируются с информационной системой в области цифровизации "База мобильных граждан Республики Казахстан";
5) интегрируются с информационными системами уполномоченного органа в области здравоохранения для получения в электронном виде справку с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, выданная по форме 027/у;
6) интегрируются с государственной базой данных "Физические лица";
7) интегрируются с государственной базой данных "Юридические лица";
8) интегрируются с информационными системами Комитета государственных доходов для подтверждения статуса индивидуального предпринимателя;
9) интегрируются с государственным информационным порталом "Электронная биржа труда";
10) интегрируются с информационной системой "Запись актов гражданского состояния" для получения данных свидетельства о рождении ребенка;
11) интегрируются с информационной системой "Государственная база "Е-лицензирование";
12) интегрируются с информационными системами уполномоченных органов в области образования для получения сведений о высшем (или послевузовском) и/или техническом и профессиональном образовании;
13) резервируют накапливаемые данные для возможности быстрого восстановления работоспособности в случае сбоев.
Интеграция объектов информатизации "электронного правительства" осуществляется в соответствии с Правилами интеграции объектов информатизации "электронного правительства", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 123 "Об утверждении Правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16777).

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Шығармашылық үйірмелердің жұмыс істеу тәртібі
17. Шығармашылық үйірмелердің жұмыс істеуі мыналарды қамтиды:
1) сабақтар өткізу үшін үй-жайға қойылатын талаптар;
2) балаларды есептеу, есепке алу және дамыту.
Шығармашылық үйірмелердің жұмыс істеуін өнім беруші сабақ өткізуге арналған үй-жайларды жабдықтауға қойылатын талаптарды ескере отырып және Әдістемеге сәйкес шығармашылық үйірмелердің түрлеріне қойылатын талаптарды ескере отырып жүзеге асырады.
Параграф 1. Сабақтар өткізу үшін үй-жайға қойылатын талаптар
18. Сабақтар өткізуге арналған үй-жай орналасқан ғимарат бөлек санитариялық тораппен жабдықталады:
дәретхана. Кәрізденбеген жерде санитариялық-аулалық қондырғылар орнатуға жол беріледі;
ыстық және суық суы бар қолжуғышпен;
жеке гигиена құралдарымен, оның ішінде дәретхана қағазымен және сабынмен;
жарықтандыру;
қол кептіргішпен немесе бір рет қолданылатын қағаз сүлгімен.
19. Сабақ өткізуге арналған үй-жайлар келесімен жабдықталады:
1) топтағы балалардың рұқсат етілген шекті санынан кем емес жеке шкафтармен жабдықталған киім шешетін орынмен жабдықталады.
2) бейне мұрағатты кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн сақтау мүмкіндігі бар бейнебақылау камерасымен қамтамасыз етіледі;
3) Өрт қауіпсіздігі жүйесімен.
20. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайлар, санитариялық тораптар мен киім шешетін бөлмелер жылытылады және күзгі-қысқы кезеңде кемінде 20°C температураны қамтамасыз етеді.
Сабақ өткізуге арналған үй-жайдың табиғи жарықтандырылуы және желдету мүмкіндігі бар терезелері болады не ішке сору-сыртқа тарату желдеткішімен жабдықталады.
21. Сабақтар өткізуге арналған үй-жайларды ұстау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы №ҚР ДСМ-76 бұйрығымен бекітілген "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 14.04.2025 № 164-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Параграф 2. Балаларды тіркеу, есепке алу және дамыту
22. Ваучерде көрсетілген өнім беруші мен баланың заңды өкілі арасында ваучердің қолданылу мерзімі ішінде шығармашылық үйірме сабақтарын өткізу жөнінде қызметтер көрсетуге шарт жасалады.
Өнім беруші мен баланың заңды өкілі арасында шарт жасасу әрбір ваучер бойынша жеке жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок функционирования творческих кружков
17. Функционирование творческих кружков включает в себя:
1) требования к помещению для проведения занятий;
2) зачисление, учет и развитие детей.
Функционирование творческих кружков осуществляется поставщиком с учетом требований к оснащению помещений для проведения занятий и с учетом требований к видам творческих кружков согласно Методике.
Параграф 1. Требования к помещению для проведения занятий
18. Здание, в котором расположено помещение для проведения занятий оборудуется раздельным санитарным узлом, оснащенным:
унитазом. В неканализованной местности допускается устройство санитарно-дворовых установок;
умывальником с горячей и холодной водой;
средствами личной гигиены, в том числе туалетной бумагой и мылом;
освещением;
сушилкой для рук или одноразовыми бумажными полотенцами.
19. Помещение для проведения занятий оборудуется:
1) раздевалкой, оснащенной индивидуальными шкафчиками в количестве не меньшем, чем предельно допустимое число детей в группе;
2) камерой видеонаблюдения с возможностью сохранения видеоархива не менее чем в течение 30 (тридцати) календарных дней;
3) системой противопожарной безопасности.
20. Помещения для проведения занятий, санитарные узлы и раздевалки отапливаются и обеспечивают температуру в осенне-зимний период не менее 20°C.
Помещение для проведения занятий имеет окна с естественным освещением и возможностью проветривания либо оснащается приточно-вытяжной вентиляцией.
21. Содержание помещений для проведения занятий осуществляется в соответствии с требованиями, предусмотренными Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования", утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23890).
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 14.04.2025 № 164-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Зачисление, учет и развитие детей
22. Между поставщиком, указанным в ваучере, и законным представителем ребенка заключается договор на оказание услуг по проведению занятий творческого кружка в течение срока действия ваучера.
Заключение договора между поставщиком и законным представителем ребенка осуществляется по каждому ваучеру отдельно.

23. Баланың заңды өкілі өнім берушінің біліктілігін және сабақтарды өткізу шарттарын бағалау мақсатында өнім берушімен шартқа қол қою немесе қол қоймау туралы шешім қабылдау үшін ваучердің қолданылу мерзімі кезеңінде кемінде екі сынақ сабағын өткізуге жіберіледі.
24. Шарт жасасу үшін баланың заңды өкілі өнім берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) шығармашылық үйірмеге қабылдау үшін еркін нысандағы өтініш;
2) баланың суреті;
3) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
4) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) 027/е нысаны бойынша берілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама;
5) баланың заңды өкілін растайтын жеке куәлігінің көшірмесі.
Мүмкіндіктері шектеулі немесе ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалар тобына қабылдау үшін баланың заңды өкілі өнім берушіге оның мәртебесін растайтын құжатты ұсынады.
25. Өнім беруші шарт жасасудан мынадай кезде бас тартады:
1) баланың заңды өкілі осы Қағидалардың 24-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде;
2) баланың заңды өкілінің анық емес және бұрмаланған ақпарат берген кезде;
3) баланы шығармашылық үйірмеге қабылдауға кедергі келтіретін медициналық қарсы айғақтар болған кезде.
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар немесе мүмкіндіктері шектеулі баланы шығармашылық үйірмеге қабылдау мүмкіндігін бағалау өнім берушінің қалауы бойынша анықталады.
26. Баланы шығармашылық үйірмеге қабылдау шарт жасалған күннен кейінгі келесі күні жүзеге асырылады.
27. Қажеттілікке сәйкес өнім беруші баланың заңды өкілдеріне алдын ала хабарлай отырып сабақ кестесіне өзгерістер енгізеді, топтардағы балалар санын түзетеді.
28. Өнім беруші күнтізбелік жылға арналған жұмыс жоспарын жасайды және онымен әрбір баланың заңды өкілін таныстырады.
Жұмыс жоспары мыналарды қамтиды:
1) аптасына сабақтардың саны мен кестесі;
2) конкурстық (жарыстық) іс-шаралардың болжамды кестесі;
3) балалар іссапарларының болжамды кестесі;
4) баланың заңды өкілдері алдында есеп беру сөздерінің болжамды кестесі.
29. Өнім беруші шығармашылық үйірмеге қатысатын әрбір бала бойынша қағаз немесе электрондық тасымалдағышта портфолио жүргізеді, оған бейне және фотоматериалдар мен олар туралы ақпарат енгізеді:
баланың жыл ішіндегі шығармашылық даму көрсеткіштері;
конкурстық (жарыстық) іс-шараларға қатысу нәтижелері бойынша;
іссапарларға қатысу;
баланың заңды өкілдері алдында есеп беру сөздеріне қатысу;
сабаққа қатысу.
Денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық қарап-тексеруден өту нәтижелері бойынша баланы шығармашылық үйірмелерге сабақтарға жіберуге немесе жібермеуге құқығы бар.

23. Законный представитель ребенка с целью оценки квалификации поставщика и условий проведения занятий допускается на проведение не менее двух пробных занятий в период срока действия ваучера для принятия решения о подписании или не подписании договора с поставщиком.
24. Для заключения договора законный представитель ребенка предоставляет поставщику следующие документы:
1) заявление на зачисление в творческий кружок в произвольной форме;
2) фотографию ребенка;
3) копию свидетельства о рождении ребенка;
4) справку с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, выданная по форме 027/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
5) копию документа, удостоверяющего личность законного представителя ребенка.
Для зачисления в группу детей с ограниченными возможностями или с особыми образовательными потребностями законный представитель ребенка предоставляет поставщику документ, подтверждающий его статус.
25. Поставщик отказывает в заключении договора:
1) при предоставлении законным представителем ребенка неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 24 настоящих Правил;
2) при предоставлении законным представителем ребенка недостоверной и искаженной информации;
3) при наличии медицинских противопоказаний, препятствующих зачислению ребенка в творческий кружок.
Оценка возможности зачисления ребенка с особыми образовательными потребностями или ограниченными возможностями в творческий кружок определяется на усмотрение поставщика.
26. Зачисление ребенка в творческий кружок осуществляется на следующий день после даты заключения договора.
27. При необходимости поставщик вносит изменения в график занятий, корректирует количество детей в группах, с заблаговременным уведомлением законных представителей ребенка.
28. Поставщик составляет рабочий план на календарный год и ознакамливает с ним законного представителя каждого ребенка.
Рабочий план включает:
1) количество и график занятий в неделю;
2) предполагаемый график конкурсных (соревновательных) мероприятий;
3) предполагаемый график детских командировок;
4) предполагаемый график отчетных выступлений перед законными представителями ребенка.
29. Поставщик ведет на бумажном или электронном носителе портфолио по каждому посещающего творческий кружок ребенку, в которое заносит видео и фотоматериалы и информацию о:
показателях творческого развития ребенка в течение года;
результатах участия в конкурсных (соревновательных) мероприятиях;
участии в командировках;
участии в отчетных выступлениях перед законными представителями ребенка;
посещаемости занятий;
допуске или не допуске ребенка к занятиям в творческие кружки по результатам прохождения медицинских осмотров в организации здравоохранения.

30. Өнім беруші баланы шығармашылық үйірмеден келесі негіздер бойынша бір жақты тәртіпте шығарады:
1) мектеп каникулдары, сауықтыру лагерьлеріндегі демалыс, оңалту іс-шараларынан өту және/немесе мүмкіндігі шектеулі балаларды, мүгедектігі бар балаларды, ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды емдеу, сондай-ақ конкурстарға, фестивальдарға, жарыстарға, олимпиадаларға қатысу кезеңін қоспағанда, себепсіз қатарынан 3 (үш) өткізіп алынған сабақтар болған кезде, оқу-жаттығу жиындарында заңды өкілінің өтініші бойынша, санаторий-курорттық ұйымдарда болуы-растайтын құжаттарды ұсынған кезде;
2) шығармашылық үйірмеге бару регламентін сақтамағаны үшін;
3) денсаулық сақтау ұйымы растаған, баламен сабақ өткізуге кедергі келтіретін, баланың медициналық қарсы көрсетілімдері немесе эмоциялық-ерік саласының бұзылыстары болған кезде;
4) шарт талаптары сақталмаған кезде тоқтатылады.
Бала оқудан шығарылған кезде Өнім беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде баланың заңды өкіліне баланың портфолиосын береді.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 01.12.2022 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Балалар мен жасөспірімдерге
арналған шығармашылық
үйірмелерде мемлекеттік
шығармашылық тапсырысты
орналастыру және олардың
жұмыс істеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік шығармашылық
тапсырыс операторына
____________________________
жергілікті атқарушы орган,
облыс, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың
немесе оның шығармашылық
тапсырысты орналастыру
рәсімдерін әкімшілендіруді
орындауға уәкілетті басшысы
атынан
____________________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) өнім беруші атынан
____________________________
заңды тұлғаның
(бизнес- сәйкестендіру нөмірі)
жеке кәсіпкердің атауы (жеке
сәйкестендіру нөмірі) басшысы
атынан______________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруға қатысуға өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 03.02.2026 № 34-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруға қойылатын талаптарды зерделеп, қоса берілген құжаттарды қарауыңызды және мені мемлекеттік тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім берушілердің тізіміне қосуды сұраймын.
Мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесіне сәйкес келесі шығармашылық үйірмелер қызметін көрсетуді жоспарлап отырмын:
№ р/с
Шығармашылық үйірменің түрі
Балалар тобының түрі (инклюзивті, интеграцияланған, арнайы)
Баланың жасы мен жынысы
Қызмет көрсетудің түрі (стационарлық немесе қашықтықтан)
Сабақтарды өткізу тілі
Елді мекеннің ауданы (шағын учаске)
Қызмет көрсету мекен-жайы
1
2
3
4
5
6
7
8
Осымен балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларында көзделген талаптармен, балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларымен және мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесімен танысқанымды растаймын.
Қосымша: құжаттар ______ парақта
Ұйымның басшысы ____________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтырылған күні
Балалар мен жасөспірімдерге
арналған шығармашылық
үйірмелерде мемлекеттік
шығармашылық тапсырысты
орналастыру және олардың
жұмыс істеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік шығармашылық
тапсырыс операторына
____________________________
жергілікті атқарушы орган,
облыс, республикалық маңызы
бар қаланың және астананың
немесе оның шығармашылық
тапсырысты орналастыру
рәсімдерін әкімшілендіруді
орындауға уәкілетті басшысы
атынан
____________________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) өнім беруші атынан
____________________________
заңды тұлғаның
(бизнес- сәйкестендіру нөмірі)
жеке кәсіпкердің атауы (жеке
сәйкестендіру нөмірі) басшысы
атынан______________________
басшының қызметі, тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Өтініш

30. Поставщик отчисляет ребенка из творческого кружка в одностороннем порядке по следующим основаниям:
1) при наличии 3 (трех) подряд пропущенных занятий без уважительной причины, за исключением периода школьных каникул, отдыха в оздоровительных лагерях, периода прохождения реабилитационных мероприятий и/или лечения детей с ограниченными возможностями, детей с инвалидностью, детей с особыми образовательными потребностям, а также участия в конкурсах, фестивалях, соревнованиях, олимпиадах, учебно-тренировочных сборах – по заявлению законного представителя, нахождения в санаторно-курортных организациях – при предоставлении подтверждающих документов;
2) за несоблюдение регламента посещения творческого кружка;
3) при наличии медицинских противопоказаний или расстройств эмоционально-волевой сферы ребенка, подтвержденных организацией здравоохранения, препятствующих проведению занятий с ребенком;
4) при несоблюдении условий договора.
При отчислении ребенка поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней передает законному представителю ребенка портфолио ребенка.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 01.12.2022 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного творческого
заказа в творческих кружках
для детей и юношества
и их функционирования
Форма
Оператору государственного
творческого заказа
___________________________
____________________________
местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения и
столицы или его структурное
подразделение уполномоченное
выполнять администрирование
процедуры размещения
государственного творческого
заказа в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя от поставщика
____________________________
__________________________
наименование юридического
лица (бизнес-
идентификационный номер),
индивидуального предпринимателя
(индивидуальный
идентификационный номер)
в лице руководителя
___________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя
Заявление на участие в размещении государственного творческого заказа
Сноска. Приложение 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 03.02.2026 № 34-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Изучив требования к размещению государственного творческого заказа,
прошу рассмотреть приложенные документы и включить меня в список
поставщиков, участвующих в размещении государственного заказа.
Планирую оказывать услуги следующих творческих кружков, согласно методике
подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа:
№ п/п
Вид творческого кружка
Вид детской группы (инклюзивная, интегрированная, специальная)
Возраст и пол детей
Способ оказания услуг (стационарно или дистанционно)
Язык проведения занятий
Район (микроучасток) населенного пункта
Адрес оказания услуг
1
2
3
4
5
6
7
8
Настоящим подтверждаю, что ознакомлен с требованиями, предусмотренными
Правилами размещения государственного творческого заказа в творческих кружках
ля детей и юношества и их функционирования, Правилами подушевого нормативного
финансирования творческих кружков для детей и юношества и Методикой
подушевого нормативного финансирования государственного творческого заказа.
Приложение: документы на ______ листах
Руководитель организации __________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного творческого
заказа в творческих кружках
для детей и юношества
и их функционирование
Форма
Оператору государственного
творческого заказа
____________________________
____________________________
местный исполнительный орган
области, города
республиканского значения и
столицы или его структурное
подразделение уполномоченное
выполнять администрирование
процедуры размещения
государственного творческого
заказа в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя от поставщика
____________________________
____________________________
наименование юридического
лица (бизнес-
идентификационный номер),
индивидуального предпринимателя
(индивидуальный
идентификационный номер)
в лице руководителя
____________________________
должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя
Заявление

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 03.02.2026 № 34-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мені мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруға қатысатын өнім
берушілердің тізімінен ________________________________________________ себебі
себебін сипаттау бойынша шығаруды сұраймын.
Ұйымның басшысы ___________________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтырылған күні

Сноска. Приложение 2 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 03.02.2026 № 34-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу исключить меня из списка поставщиков, принимающих участие
в размещении государственного творческого заказа по причине:
______________________________________________________________
описание причины
Руководитель организации
__________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения