"Резиденттікті растайтын құжаттың және Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 38 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 297 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 сәуірде № 22485 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 694 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 12.11.2025 № 694 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Резиденттікті растайтын құжаттың және Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 38 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16322 болып тіркелді, 2018 жылғы 19 ақпанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістер мен ұсталған (төленген) салықтар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 2 сәуірдегі
№ 297 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы "19" ақпандағы
№ 38 бұйрығына
2-қосымша
нысан
(Бланк)
_____ жылға, _____ тоқсанға, _____айына Қазақстан Республикасындағы көздерден
алынған кірістері және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомасы туралы
анықтамасы
Certificate on amounts of income received from sources in the Republic of Kazakhstan and
amounts of withheld (paid) taxes for _____, year,_____ quarter,_____ month
Бейрезидент-заңды тұлғаның, не бейрезидент-жеке тұлғаның толық атауы/ Full name of
the non-resident legal entity or non-resident natural person:
__________________________________________________________________________
Салық төлеушінің санаты/Category of the taxpayer:
Тұрақты мекемесіз қызмет атқаратын бейрезидент-заңды тұлға/non-resident legal entity
without permanent establishment
Тұрақты мекеме арқылы қызмет атқаратын бейрезидент-заңды тұлға/ non-resident legal
entity with permanent establishment
Бейрезидент-жеке тұлға/non-resident natural person ______________________________
Резидеттік елі/Country of residence: ___________________________________________
Резиденттік еліндегі тіркеу нөмірі/Tax registration number in the country of residence:
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің
аумақтық органының толық атауы) пайдаға (табысқа) төленген салықты растайды/өзге
салық салу объектісінің қорытынды сомасы:__________________
(Full name of the territorial authority of State Revenue Committee of the Ministry of Finance
of the Republic of Kazakhstan)certifies that the tax on profits (income)/other subject of
taxation has been paid in the total amount of:_______________________
Валюта коды/Currency code
Табыс түрі Type of income
Табыс сомасы Amount of income
Салық атауы/Name of tax
Салық мөлшерлемесі Tax rate
Ұстап қалған салық сомасы Amount of tax withheld
Төленген салық сомасы Amount of tax paid
Қорытынды сомасы Total amount
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының орынбасары) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/
Head (deputy head) of state revenue authority (Name, Surname, Middle name if it is available
_________________________________________________________________/
Мөр/Seal

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2018 года № 38 "Об утверждении форм документа, подтверждающего резидентство, и справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 апреля 2021 года № 22485.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 12.11.2025 № 694 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2018 года № 38 "Об утверждении форм документа, подтверждающего резидентство, и справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16322, опубликован 19 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
форму справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению, к настоящему приказу
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 апреля 2021 года № 297
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 января 2018 года № 38
форма
(Бланк)
Справка о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и
удержанных (уплаченных) налогов за _____ год, _____ квартал, _____месяц
Certificate on amounts of income received from sources in the Republic of Kazakhstan and
amounts of withheld (paid) taxes for _____, year,_____ quarter,_____ month
Полное наименование юридического лица-нерезидента, либо физического лица- нерезидента/ Full name of the non-resident legal entity or non-resident natural person:
________________________________________________________________________________
Категория налогоплательщика/Category of the taxpayer:
Юридическое лицо-нерезидент без постоянного учреждения/non-resident legal entity without
permanent establishment
Юридическое лицо-нерезидент с постоянным учреждением/ non-resident legal entity with
permanent establishment
Физическое лицо-нерезидент/non-resident natural person
_______________________________________________________________________________
Страна резидентства/Country of residence:
_______________________________________________________________________________
Номер налоговой регистрации в стране резидентства/Tax registration number in the country of
residence: _______________________________________________________________________
(Полное наименование территориального органа Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан)
подтверждает уплату налога на прибыль (доходы)/иной объект налогообложения в итоговой
сумме: _________________________________________________________________________
(Full name of the territorial authority of State Revenue Committee of the Ministry of Finance of the
Republic of Kazakhstan) certifies that the tax on profits (income)/other subject of taxation has been
paid in the total amount of:__________________________________________________________
Код валюты/Currency code
Вид дохода Type of income
Сумма дохода Amount of income
Наименование налога/Name of tax
Ставка налога
Tax rate
Сумма удержанного налога Amount of tax withheld
Сумма уплаченного налога Amount of tax paid
Итоговая сумма Total amount
Руководитель (заместитель руководителя) органа
государственных доходов фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
Head (deputy head) of state revenue authority (Name, Surname,
Middle name if it is available)________________________________/
Печать/Seal