Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемінен жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 273 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 наурызда № 22434 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.02.2024 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 351-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.02.2024 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемінен жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің қоса беріліп отырған нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.02.2024 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 273 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Кімге: "Бірыңғай
жинақтаушы
зейнетақы қоры"
акционерлік қоғамы
(бұдан әрі – "БЖЗҚ"
АҚ) (атауы)
Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемінен жеке табыс салығын ұстау туралы ӨТІНІШ

Об утверждении формы заявления об удержании индивидуального подоходного налога с единовременной пенсионной выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2021 года № 22434.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.02.2024 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 351-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.02.2024 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую форму заявления об удержании индивидуального подоходного налога с единовременной пенсионной выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.02.2024 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Утверждена
приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года № 273
Форма
Кому: Акционерное общество
"Единый накопительный
пенсионный фонд"
(далее – АО "ЕНПФ")
(наименование)
Заявление об удержании индивидуального подоходного налога с единовременной пенсионной выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о социальной защите

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.02.2024 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі
Аты
Әкесінің аты (ол болған кезде)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Резиденттігі:
резидент
бейрезидент
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемі кезінде жеке табыс салығын (бұдан әрі – ЖТС) ұстауды және аударуды жүзеге асыруды сұраймын (керегін белгілеу):
зейнет жасына жеткен кезде "БЖЗҚ" АҚ белгілеген зейнетақы төлемдері кестесіне сәйкес ай сайын он алты жылдан аспайтын мерзімге тең үлестермен
біржолғы зейнетақы төлеу кезінде толық көлемде
Артық ұсталған ЖТС есептеу, ұстау және (немесе) қайтару мәселесі бойынша "БЖЗҚ"
АҚ-ға 1418 нөмірі (Қазақстан аумағында қоңырау шалу тегін) арқылы не www.enpf.kz корпоративтік сайтында көрсетілген "БЖЗҚ" АҚ офистерінің мекенжайлары мен байланыс деректері арқылы хабарласу керек екенінен хабардармын.
Байланыс деректері:
ұялы нөмірі:
электрондық мекенжайы:
күні
(күн, ай, жыл)
жеке тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылды

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.02.2024 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Я, вкладчик (получатель) АО "ЕНПФ"
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Резидентство:
резидент
нерезидент
прошу в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан о социальной защите при единовременной пенсионной выплате удержание и перечисление индивидуального подоходного налога (далее – ИПН) осуществлять (нужное отметить):
ежемесячно равными долями в течение не более шестнадцати лет по установленному АО "ЕНПФ" графику пенсионных выплат в связи с достижением пенсионного возраста
единовременно в полном объеме при выплате
Уведомлен (-а), что по вопросу исчисления, удержания и (или) возврата излишне удержанного ИПН следует обращаться в АО "ЕНПФ" по номеру 1418 (бесплатный звонок по Казахстану) либо по адресам и контактным данным офисов АО "ЕНПФ", указанным на корпоративном сайте www.enpf.kz.
Контактные данные:
мобильный номер:
электронный адрес:
дата
(день, месяц, год)
подписано электронной цифровой подписью физического лица