Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 21746 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 124-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен cоң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 8 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-238/2020 Бұйрыққа
1-қосымша
Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 124-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2020 года № 21746.
В соответствии с пунктом 5 статьи 124 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Цой
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-238/2020
Правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 124 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи в Республике Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жоғары технологиялық медициналық көмек (бұдан әрі - ЖТМК) – тиімділігі мен қауіпсіздігі ғылыми дәлелденген диагностика мен емдеудің инновациялық және (немесе) бірегей әдістерін және медицина ғылымының және ғылым мен техниканың сабақтас салаларының жетістіктері негізінде әзірленген технологияларды қолдануды қажет ететін аурулар кезінде көрсететін мамандандырылған медициналық көмектің бір бөлігі;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі- ТМККБК) – бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.
3) медициналық бұйымдар – медициналық мақсаттағы бұйымдар және медициналық техника;
4) денсаулық сақтау ұйымы - денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) мамандандырылған медициналық көмек – бейінді мамандар диагностиканың, емдеудің, медициналық оңалтудың арнайы әдістерін қажет ететін аурулар кезінде, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызметтер көрсету құралдарын пайдалана отырып көрсетілетін медициналық көмек;
6) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – ӘМСҚ) – аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
3. Амбулаториялық-емханалық және стационарлық жағдайларда дәрігерлік мамандықтарға байланысты мамандандырылған медициналық көмектің түрлері терапиялық, хирургиялық, педиатриялық және акушерлік-гинекологиялық бейіндер болып бөлінеді.
Терапиялық бейін мыналарды қамтиды: терапия, аллергология, гастроэнтерология, гематология, нефрология, кардиология, кардиоревматология, пульмонология, эндокринология, психиатрия, психотерапия, медициналық психология, неврология, терапиялық стоматология, сексопатология, реабилитология, кәсіби патология, еңбек терапиясы, наркология, фтизиатрия, геронтология-гериатрия, гирудотерапия, токсикология, емдік дене шынықтыру, диетология, рентгенология, Су-джок-терапия, мануальдық терапия, рефлексотерапия, гомеопатия, дермато-венерология, дермато-косметология, инфекциялық аурулар, иммунология, лепрология.
Хирургиялық бейін мыналарды қамтиды: хирургия, кардиохирургия, нейрохирургия, эндоскопия, онкология, травматология және ортопедия, комбустиология, урология, андрология, оториноларингология, офтальмология, проктология, маммология, хирургиялық стоматология, ортодонтиялық стоматология, ортопедиялық стоматология, жақ-бет хирургиясы, трансплантология, экстракорпоралдық детоксикация, гипербариялық оксигенация, токсикология, анестезиология-реаниматология.
Педиатриялық бейін мыналарды қамтиды: педиатрия, фтизиопедиатрия, балалар анестезиологиясы және реаниматология, балалар хирургиясы, балалар нейрохирургиясы, балалар эндоскопиясы, балалар травматологиясы және ортопедиясы, балалар комбустиологиясы, балалар трансплантологиясы, балалар экстракорпоралдық детоксикациясы, балалар аллергологиясы, медициналық генетика, балалар кардиоревматологиясы, балалардағы жұқпалы аурулар, балалар иммунологиясы, балалар онкологиясы, балалар онкогематологиясы, балалар неврологиясы, балалар нефрологиясы, балалар эндокринологиясы, балалар психиатриясы, балалар психотерапиясы, балалар психотерапиясы, балалар, балалар токсикологиясы, балалар гипербариялық оксигенациясы, балалар пульмонологиясы, балалар гастроэнтерологиясы, балалар оториноларингологиясы, балалар офтальмологиясы, ортопедия мен ортодонтияны қоса алғанда, балалар стоматологиясы, балалар жақ-бет хирургиясы, балалар урологиясы, балалар және жасөспірімдер гинекологиясы, балалар дермато-венерологиясы, жасөспірімдер наркологиясы, жасөспірімдер терапиясы, балалар реабилитологиясы, неонатологиясы.
Акушерлік-гинекологиялық бейін мыналарды қамтиды: гинекология, акушерлік, неонатология, медициналық генетика, жоғары репродуктивті технологиялар кіреді.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) высокотехнологичная медицинская помощь (далее – ВТМП) – медицинская помощь, являющаяся частью специализированной медицинской помощи, оказываемой профильными специалистами при заболеваниях, требующих применения инновационных и (или) уникальных методов диагностики и лечения с научно доказанной эффективностью и безопасностью, и технологий разработанных на основе достижений медицинской науки и смежных отраслей науки и техники;
2) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемый за счет бюджетных средств;
3) медицинские изделия – изделия медицинского назначения и медицинская техника;
4) организация здравоохранения – юридическое лицо, осуществляющее деятельность в области здравоохранения;
5) специализированная медицинская помощь – медицинская помощь, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих специальных методов диагностики, лечения, медицинской реабилитации, в том числе с использованием средств дистанционных медицинских услуг;
6) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
7) фонд социального медицинского страхования (далее – ФСМС) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан.
3. В амбулаторных и стационарных условиях, в зависимости от врачебных специальностей, виды специализированной медицинской помощи подразделяются на терапевтический, хирургический, педиатрический и акушерско-гинекологический профили.
Терапевтический профиль включает: терапию, аллергологию, гастроэнтерологию, гематологию, нефрологию, кардиологию, кардиоревматологию, пульмонологию, эндокринологию, психиатрию, психотерапию, медицинскую психологию, неврологию, терапевтическую стоматологию, сексопатологию, реабилитологию, профессиональную патологию, трудотерапию, наркологию, фтизиатрию, геронтологию-гериатрию, гирудотерапию, токсикологию, лечебную физкультуру, диетологию, рентгенологию, Су-джок-терапию, мануальную терапию, рефлексотерапию, гомеопатию, дермато-венерологию, дермато-косметологию, инфекционные заболевания, иммунологию, лепрологию.
Хирургический профиль включает: хирургию, кардиохирургию, нейрохирургию, эндоскопию, онкологию, травматологию и ортопедию, комбустиологию, урологию, андрологию, оториноларингологию, офтальмологию, проктологию, маммологию, хирургическую стоматологию, ортодонтическую стоматологию, ортопедическую стоматологию, челюстно-лицевую хирургию, трансплантологию, экстракорпоральную детоксикацию, гипербарическую оксигенацию, токсикологию, анестезиологию-реаниматологию.
Педиатрический профиль включает: педиатрию, фтизиопедиатрию, детскую анестезиологию и реаниматологию, детскую хирургию, детскую нейрохирургию, детскую эндоскопию, детскую травматологию и ортопедию, детскую комбустиологию, детскую трансплантологию, детскую экстракорпоральную детоксикацию, детскую аллергологию, медицинскую генетику, детскую кардиоревматологию, инфекционные заболевания у детей, детскую иммунологию, детскую онкологию, детскую онкогематологию, детскую неврологию, детскую нефрологию, детскую эндокринологию, детскую психиатрию, детскую психотерапию, детскую токсикологию, детскую гипербарическую оксигенацию, детскую пульмонологию, детскую гастроэнтерологию, детскую оториноларингологию, детскую офтальмологию, детскую стоматологию, включая ортопедию и ортодонтию, детскую челюстно-лицевую хирургию, детскую урологию, детскую и подростковую гинекологию, детскую дермато-венерологию, подростковую наркологию, подростковую терапию, детскую реабилитологию, неонатологию.
Акушерско-гинекологический профиль включает: гинекологию, акушерство, неонатологию, медицинскую генетику, высокие репродуктивные технологии.

4. Халыққа мамандандырылған медициналық көмек медициналық ұйымның деңгейіне байланысты ұсынылады.
2-тарау. Мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібі
5. Мамандандырылған медициналық көмек медициналық көмек көрсетудің екінші және үшінші деңгейлерінде амбулаториялық жағдайлардағы консультативтік-диагностикалық көмек, стационарды алмастыратын және стационарлық көмек түрінде көрсетіледі.
6. Амбулаториялық жағдайда халыққа мамандырылған медициналық көмек Кодекстің 7-бабы 31) тармақшасына сәйкес айқындалған тәртіппен көрсетіледі.
7. Диагнозды сәйкестендіру қиын болған кезде мамандандырылған медициналық көмек көрсетудің кез келген деңгейінде, оның ішінде науқастың тасымалдауға жарамсыздығы кезінде қажет болған жағдайда өзге де медицина ұйымдарынан мамандарды тарта отырып, қажетті мамандарды тарта отырып, консилиум ұйымдастырылады.
8. ТМККК тізбесіне кірмейтін мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша қызметтер міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде немесе ақылы негізде жүргізіледі.
9. Мамандандырылған медициналық көмекті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бейінді мамандығы және қажетті біліктілігі бар дәрігерлер көрсетеді.
10. Зерттеудің зертханалық-диагностикалық әдістерін қоса алғанда, мамандандырылған медициналық көмектің көлемі клиникалық хаттамалармен (бұдан әрі - Хаттамалар) айқындалады.
11. Дәрігердің қорытындысына сәйкес жеке күтімді қажет ететін бес жасқа дейінгі балалар, сондай-ақ үлкен жастағы балалар осындай күтімді жүзеге асыру үшін анасымен немесе басқа адамдармен емдеуге жатқызылады.
12. Стационарлық емдеуде жатқан баланы күтуді жүзеге асыратын адам тегін ұйықтайтын орынмен қамтамасыз етіледі.
1-параграф. Станционар алмастыру деңгейдегі мамандандырылған медициналық көмек
13. Күндізгі стационарлардағы мамандандырылған медициналық көмекті стационарлық денгейдегі денсаулық сақтау ұйымдары, үйдегі стационарларда – амбулаториялық-емханалық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдары ұсынады.
14. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде стационарды алмастыратын көмек күндізгі стационар және үйдегі стационар жағдайында медициналық-санитариялық алғашқы көмек маманының немесе осы пациентті емдеу үшін қажетті зертханалық, аспаптық зерттеулердің және бейінді мамандардың консультацияларының нәтижелері бар басқа денсаулық сақтау ұйымының жолдамасы бойынша ұсынылады.
15. ТМККК тізбесіне кірмейтін стационарды алмастыратын көмек көрсету бойынша қызметтер МӘМС жүйесінде және (немесе) ақылы негізде және (немесе) ерікті медициналық сақтандыру шеңберінде ұсынылады.

4. Cпециализированная медицинская помощь населению оказываются в зависимости от уровня медицинской организации.
Глава 2. Порядок оказания специализированной медицинской помощи
5. Специализированная медицинская помощь оказывается в виде консультативно-диагностической помощи в амбулаторных условиях, станционарозамещающей и стационарной помощи на вторичном и третичном уровнях оказания медицинской помощи.
6. Специализированная медицинская помощь населению в амбулаторных условиях оказывается в порядке, определенном в соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Кодекса.
7. На любом уровне оказания специализированной медицинской помощи при затруднении в идентификации диагноза, в том числе нетранспортабельность больного, организуется консилиум с привлечением специалистов, при необходимости с привлечением специалиста из других медицинских организаций.
8. Услуги по оказанию специализированной медицинской помощи, не входящие в перечень ГОБМП, оказываются в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) или на платной основе.
9. Специализированную медицинскую помощь оказывают врачи, имеющие профильную специализацию и необходимую квалификацию, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Объем специализированной медицинской помощи, включая лабораторно-диагностические методы исследования, определяется клиническими протоколами (далее – Протокол).
11. Дети до пяти лет, а также дети старшего возраста, нуждающиеся в соответствии с заключением врача в индивидуальном уходе, госпитализируются с матерью или другими лицами для осуществления такого ухода.
12. Лицо, осуществляющее уход за ребенком, находящимся на стационарном лечении, бесплатно обеспечивается спальным местом.
Параграф 1. Порядок оказания специализированной медицинской помощи в станционарозамещающих условиях
13. В стационарозамещающих условиях специализированная медицинская помощь в дневных стационарах предоставляется в амбулаторных и стационарных условиях организациями здравоохранения.
14. Специализированная медицинская помощь в стационарозамещающих условиях в рамках ГОБМП и системе ОСМС предоставляется в условиях дневного стационара по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или другой организации здравоохранения с результатами лабораторных, инструментальных исследований и консультаций профильных специалистов, необходимых для лечения данного пациента.
15. Услуги по оказанию специализированной медицинской помощи в станционарозамещающих условиях, не входящие в перечень ГОБМП, оказываются в системе ОСМС или на платной основе.

2-параграф. Стационарлық деңгейдегі мамандандырылған медициналық көмек
16. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек мамандарының жолдамасы бойынша көрсетілетін стационарлық жағдайда халыққа ұсынылатын мамандандырылған медициналық көмек ТМККК-ге және МӘМС-ке кіреді.
17. Науқасқа мамандандырылған медициналық көмек көрсету қажет болған кезде ол тиісті бейінді (мамандандырылған) денсаулық сақтау ұйымына жіберіледі.
18. Науқастарды емдеуге жатқызу бөлімшенің (төсектің) бейініне сәйкес жүргізіледі.
19. Денсаулық сақтау ұйымының басшысы әлеуметтік осал топтар үшін медициналық көрсетілімдер болған жағдайда жоспарлы емдеуге жатқызу туралы өз бетінше шешім қабылдайды: 18 жасқа дейінгі балалар, жүкті әйелдер, Ұлы Отан соғысының ардагерлері, мүгедектігі бар тұлғылар, көп балалы аналар, зейнеткерлер, әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын науқастар, ғылыми ұйымдары үшін жоспарлы емдеуге жатқызу көлемінен 15%, меншік нысанына қарамастан аудандық, қалалық, облыстық деңгейлердің денсаулық сақтау ұйымдары үшін 10% шегінде.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Стационардан шығару кезінде пациенттің қолына шығару эпикризі беріледі, онда толық клиникалық диагнозы, хаттамаға сәйкес жүргізілген тексеру, емдеу көлемі және науқасты одан әрі бақылау жөніндегі ұсынымдар ұсынылады.
Пациент туралы ақпарат бір мезгілде науқастың бекітілген жері бойынша амбулаториялық-емханалық ұйымға беріледі.
3-тарау. Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету тәртібі
21. ЖТМК станционар алмастыратын және стационарлық жағдайда ұсынылады.
22. Медициналық ұйымдар денсаулық сақтау ұйымының ЖТМК ұсынуына сәйкестігі туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) болған кезде ЖТМК ұсынылады.
23. Қорытынды алу үшін денсаулық сақтау ұйымы медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - Бөлімше) ресурстарды басқарудың ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "РБЖ" АЖ) электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға (бұдан әрі - 1-қосымша) сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. ЖТМК ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымы өтінімде осы Қағидаларға 2 –қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген ЖТМК түрін көрсетуге қойылатын өлшемшаттарға (бұдан әрі – өлшемшаттар) сәйкестігі туралы мәліметтерді көрсетеді.

Параграф 2. Порядок оказания специализированной медицинской помощи в стационарных условиях
16. Специализированная медицинская помощь населению в стационарных условиях, оказываемая по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи входит в ГОБМП и ОСМС.
17. При необходимости оказания больному специализированной медицинской помощи он направляется в соответствующую профильную (специализированную) организацию здравоохранения.
18. Госпитализация больных проводится в соответствии с профилем отделения (коек).
19. Руководство организации здравоохранения, самостоятельно принимает решение о плановой госпитализации при наличии медицинских показаний лиц из социально-незащищенных групп населения: дети до 18 лет, беременные, ветераны Великой Отечественной войны, лица с инвалидностью, многодетные матери, пенсионеры, больные социально-значимыми заболеваниями в пределах 15 % от объема плановой госпитализации для научных организаций, 10 % для организаций здравоохранения районного, городского, областного уровней независимо от формы собственности.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. При выписке из стационара пациенту на руки выдается выписной эпикриз, где указывается полный клинический диагноз, проведенный объем обследования, лечения в соответствии с Протоколом и рекомендации по дальнейшему наблюдению за больным.
Информация о пациенте одновременно передается в организацию здравоохранения, оказывающее первичную медико-санитарную помощь, по месту прикрепления больного.
Глава 3. Порядок оказания высокотехнологичной медицинской помощи
21. ВТМП предоставляются в станционарозамещающих и стационарных условиях.
22. ВТМП оказывается медицинскими организациями при наличии заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМП (далее – Заключение).
23. Для получения заключения организация здравоохранения подает заявку в территориальное подразделение государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи) (далее – Подразделение) в электронном виде в информационной системе управления ресурсами (далее – ИС "СУР") по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – приложение 1).
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМП, в заявке указывает сведения о соответствии критериям к оказанию заявляемого вида ВТМП (далее – критерии) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Бөлімше өтінімді алған күннен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде денсаулық сақтау ұйымының өлшемшарттарына сәйкестігін бағалауды жүргізеді.
Денсаулық сақтау ұйымы өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда Бөлімше осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 3 (үш) жыл мерзімге қорытынды береді:
Қолдану мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) айдан кешіктірмей денсаулық сақтау ұйымы жаңа қорытынды алуға өтінім береді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Осы Қағидаларға сәйкес алынған қорытынды өндірістік базаны және қызмет бейінін сақтай отырып, қызметті жоспарлайтын және (немесе) жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары бұрын алған қорытындыларды мынадай жағдайларда: қайта ұйымдастырылған, ұйымдық-құқықтық нысандағы өзгерістер, заңды тұлға ауысқан, уәкілетті орган және (немесе) денсаулық сақтау басқармалары растаған объекті сенімгерлік басқаруға берілген жағдайларда қайта ресімделеді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Қорытынды туралы мәліметтер "РБЖ" АЖ-ға енгізіледі. Қорытынды Бөлімшенің бірінші басшысының және (немесе) оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылып беріледі.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Қорытынды алған денсаулық сақтау ұйымы қорытындының көшірмесін ӘлМСҚ және (немесе) оның аумақтық филиалына жібереді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Денсаулық сақтау ұйымы ЖТМК көрсетуге жіберілген маман жұмыстан босатылған (басқа лауазымға ауыстырылған) немесе жаңадан келген адамға ауыстырылған жағдайда, сондай-ақ ұзақ (3 айдан астам) жөндеуді немесе оны ауыстыруды талап ететін өтініш берілген медициналық бұйымның ақаулығы туындаған жағдайда он жұмыс күні ішінде "РБЖ" АЖ-да мәліметтерді өзектендіреді.

Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Подразделение проводит оценку соответствия организации здравоохранения критериям в течение 30 календарных дней со дня получения заявки.
В случае соответствия организации здравоохранения критериям Подразделение выдает заключение по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам сроком на 3 (три) года.
Не позднее 2 (двух) месяцев до истечения срока действия организация здравоохранения подает заявку на получение нового заключения.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Полученные в соответствии с настоящими Правилами заключения переоформляются на организации здравоохранения, планирующие и (или) осуществляющие деятельность с сохранением производственной базы и профиля деятельности в случаях: реорганизации, изменения организационно-правовой формы, смены юридического лица, передачи объекта в доверительное управление, подтвержденное уполномоченным органом или местными органами государственного управления здравоохранением.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Сведения о заключении вносятся в ИС "СУР". Заключение выдается за подписью первого руководителя Подразделения и (или) лица, исполняющего его обязанности.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Организация здравоохранения, получившая заключение, направляет копию заключения в ФСМС и (или) его территориальный филиал.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Организация здравоохранения в случае увольнения (перевода на другую должность) или замены специалиста, допущенного к оказанию ВТМП на вновь прибывшего, а также в случае возникновения неисправности заявленного медицинского изделия, требующего длительного (более 3-х месяцев) ремонта или его замены, в течение десяти рабочих дней актуализирует сведения в ИС "СУР".

30. ЖТМК коды немесе атауы өзгерген жағдайда Бөлімше ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйым өтінімінің негізінде талаптарға сәйкес болған кезде өтінім келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде қорытындыны жаңа кодқа немесе атауға сәйкес қайта ресімдейді.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 07.09.2022 № ҚР ДСМ – 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ол жүгінген кезде бейінді маманның қорытындысы негізінде пациенттің құжаттарын жоғары технологиялық медициналық көмек жөніндегі комиссияға (бұдан әрі - ЖТМК комиссиясы) жібереді.
Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы оған тиісті бейін бойынша ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымын баламалы таңдау мүмкіндігі туралы хабарлайды.
32. ЖТМК комиссиясын ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына пациентті жіберу мәселесін шешу үшін денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының басшысы бейінді мамандардан құрады.
33. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы пациенттің құжаттар пакетін қағаз немесе электрондық түрде ЖТМК комиссиясының қарауына жібереді.
34. ЖТМК комиссиясына ұсынылатын құжаттар пакеті мыналарды қамтиды:
1) пациенттің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) медициналық ұйымға стационарға және (немесе) күндізгі стационарға емдеуге жатқызуға жіберу;
3) емдеуші дәрігердің, бөлімше меңгерушісінің және бас дәрігердің емдеу-алдын алу жұмысы жөніндегі орынбасарының қолдарымен, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымының мөрімен куәландырылған клиникалық диагнозы көрсетілген амбулаториялық пациенттің медициналық картасының немесе стационарлық науқастың медициналық картасының үзіндісін ұсынады;
4) клиникалық-диагностикалық (зертханалық, аспаптық және функционалдық) зерттеулердің нәтижелері, диагностикалау мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес бейінді мамандардың консультациялары.
35. ЖТМК комиссиясы:
1) пациенттің құжаттар пакетін сырттай, келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды;
2) пациентті ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына жіберудің негізділігін айқындайды;
3) хаттама түрінде ресімделетін шешім қабылдайды.
36. Оң шешім қабылданған жағдайда ЖТМК комиссиясы емдеуге жатқызуға жолдаманы пациенттің құжаттар пакетін қоса бере отырып, "Емдеуге жатқызу бюросы" порталында (бұдан әрі – Портал) тіркейді.
37. Электрондық форматта құрастырылған медициналық ұйымға ауруханаға жатқызуға жолдаманы пациент:

30. В случае изменения кода или наименования ВТМП Подразделение на основании заявки организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМП, при соответствии критериям переоформляет заключение в соответствии с новым кодом или наименованием в течение 30 календарных дней с момента поступления заявки.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 07.09.2022 № ҚР ДСМ - 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента при его обращении на основании заключения профильного специалиста направляет документы пациента в комиссию по высокотехнологичной медицинской помощи (далее - Комиссия ВТМП).
Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента информирует его о возможности альтернативного выбора организации здравоохранения, предоставляющей ВТМП по соответствующему профилю.
32. Комиссия ВТМП создается руководителем местного органа государственного управления здравоохранения из профильных специалистов для решения вопроса направления пациента в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМП.
33. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента направляет пакет документов пациента в бумажном или электронном виде на рассмотрение Комиссии ВТМП.
34. Пакет документов, предоставляемый Комиссии ВТМП, включает в себя:
1) копию документа, удостоверяющего личность пациента;
2) направление в медицинскую организацию на госпитализацию в стационар и (или) в дневной стационар;
3) выписку медицинской карты амбулаторного пациента или медицинской карты стационарного больного с указанием клинического диагноза, заверенную подписями лечащего врача, заведующего отделением и заместителя главного врача по лечебно-профилактической работе, а также печатью организации здравоохранения;
4) результаты клинико-диагностических (лабораторные, инструментальные и функциональные) исследований, консультации профильных специалистов согласно клинических протоколов диагностики и лечения.
35. Комиссия ВТМП:
1) рассматривает пакет документов пациента заочно, в течение двух рабочих дней с момента поступления;
2) определяет обоснованность направления пациента в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМП;
3) принимает решение, оформляемое в виде протокола.
36. При принятии положительного решения Комиссия ВТМП регистрирует направление на госпитализацию в Портале "Бюро госпитализации" (далее – Портал) с прикреплением пакета документов пациента.
37. Направление в медицинскую организацию на госпитализацию, сформированное в электронном формате, пациент получает:

1) веб-порталдан;
2) ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына емдеуге жатқызу кезінде қабылдау бөлімінен;
3) бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарына сұрау салу бойынша ала алады.
38. ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымы Порталда пациенттің құжаттарымен қоса емдеуге жатқызуға түскен жолдаманы келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды және стационарға емдеуге жатқызу күнін айқындайды.
39. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ЖТМК көрсететін денсаулық сақтау ұйымы белгілеген жолдамаға емдеуге жатқызу күнін порталда қарайды және бір жұмыс күні ішінде пациентті стационарға емдеуге жатқызу күні туралы хабардар етеді.
ЖТМК көрсететін ұйымға емдеуге жатқызу күні туралы пациентті хабардар ету жолдары мынадай:
1) ауызша хабарлау;
2) sms-хабарламалар;
3) пайдаланушы кабинетінде электрондық хабарлау;
4) медициналық ақпараттық жүйелерде, оның ішінде мобильді қосымшаларды пайдалана отырып жүзеге асырылады.
40. Пациент денсаулық сақтау ұйымында стационарлық емделуде болған жағдайда, пациентке ЖТМК көрсету үшін медициналық көрсетілімдер болған кезде емдеуші дәрігер осы денсаулық сақтау ұйымының бөлімше меңгерушісімен немесе бас дәрігердің емдеу жұмысы жөніндегі орынбасарымен бірлесіп, электрондық поштамен (сканерленген нысанда) ЖТМК комиссиясының қарауына стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірмені жібереді.
Денсаулық сақтау ұйымында жатқан пациентке ЖТМК көрсету туралы оң шешім қабылданған кезде ЖТМК комиссиясы жолдаманы Порталда тіркейді.
Денсаулық сақтау ұйымында жатқан пациентке ЖТМҚ көрсету туралы теріс шешім қабылданған кезде ЖТМК комиссиясы Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген және Порталда электрондық форматта іске асырылған нысан бойынша науқастарды қабылдауды және емдеуге жатқызудан бас тартуды есепке алу журналында бас тартуды тіркейді.
ЖТМК комиссиясы теріс шешім қабылдайды:
1) медициналық көмекті ұйымдастыру стандарттарына және клиникалық хаттамаларға сәйкес ЖТМК көрсеткіштері болмаған жағдайда;
2) осы Қағидалардың 33-тармағына сәйкес құжаттардың толық емес пакеті тапсырылған жағдайда;
3) ұсынылған құжаттардың түпнұсқалық еместігін анықтаған жағдайда.
41. ЖТМК көрсету аяқталғаннан кейін ЖТМК орындаған денсаулық сақтау ұйымы пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымына одан әрі емді жүргізу ұсыныстарымен, оның ішінде жүргізілген ЖТМК тиімділігін бірлескен динамикалық бақылау жоспарымен пациенттің шығару эпикризін жібереді.

1) на веб-портале;
2) в приемном покое при госпитализации в организацию здравоохранения, предоставляющую ВТМП;
3) по запросу в организации здравоохранения по месту прикрепления.
38. Организация здравоохранения, предоставляющая ВТМП, в Портале рассматривает поступившее направление на госпитализацию с документами пациента в течение двух рабочих дней с момента поступления и определяет дату госпитализации в стационар.
39. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента просматривает в Портале дату госпитализации в направлении, установленную организацией здравоохранения, предоставляющей ВТМП и в течение одного рабочего дня информирует пациента о дате госпитализации в стационар.
Информирование пациента о дате госпитализации в организацию, предоставляющую ВТМП, осуществляется путем:
1) устного оповещения;
2) sms-оповещения;
3) электронного оповещения в кабинете пользователя;
4) в медицинских информационных системах, в том числе с использованием мобильных приложений.
40. В случае нахождения пациента на стационарном лечении в организации здравоохранения, при наличии медицинских показаний для оказания пациенту ВТМП, лечащий врач совместно с заведующим отделением или заместителем главного врача по лечебной работе данной организации здравоохранения, направляет электронной почтой (сканированную форму) выписку из медицинской карты стационарного больного на рассмотрение Комиссии ВТМП.
При принятии положительного решения об оказании ВТМП пациенту, находящемуся в организации здравоохранения, Комиссия ВТМП регистрирует направление в Портале.
При принятии отрицательного решения об оказании ВТМП пациенту, находящемуся в организации здравоохранения, Комиссия ВТМП регистрирует отказ с указанием основании в журнале учета приема больных и отказов в госпитализации по форме, утвержденной в соответствии подпунктом 31) статьи 7 Кодекса и реализованной в Портале в электронном формате.
Комиссия ВТМП принимает отрицательное решение:
1) в случае отсутствия показаний к ВТМП в соответствии со стандартами организации медицинской помощи и клиническими протоколами;
2) в случае сдачи неполного пакета документов в соответствии с пунктом 33 настоящих Правил.
3) при установлении недостоверности представленных документов.
41. По окончании оказания ВТМП, организация здравоохранения, выполнившая ВТМП, направляет в организацию здравоохранения по месту прикрепления пациента выписной эпикриз пациента с рекомендациями дальнейшего ведения, в том числе с планом совместного динамического наблюдения эффективности, проведенной ВТМП.

42. Пациенттің бекітілген жері бойынша денсаулық сақтау ұйымы ЖТМК көрсеткеннен кейін (асқынулардың болуы, мүгедектік, жасалған операциядан кейін бір жыл ішінде өмір сүру, өлім-жітім) пациенттің жай-күйіне динамикалық бақылау жүргізеді және есепті жылдан кейінгі бірінші тоқсанда денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына есеп береді.
Мамандандырылған,
оның ішінде жоғары
технологиялық медициналық
көмек көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________ жылға жоғары технологиялық медициналық қызметтерді (бұдан әрі - ЖТМК) ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне өтінім
Денсаулық сақтау ұйымы
____________________________________________________
(толық заңды атауы)
ЖТМК көрсетуге рұқсат беруді сұрайды:
Коды
ЖТМК түрі
Кадрлар туралы мәліметтер
Медициналық бұйымдар туралы мәліметтер
Жоспарланған ЖТМК көлемі
Ескертпе:
1. Осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйымы толтырады.
2. Алғаш рет ЖТМК көрсетуге үміткер денсаулық сақтау ұйымы "Жоспарланған ЖТМК көлемі" деген бағанды толтырмайды.
Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету
Қағидаларына 2-қосымша
Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына қойылатын өлшемшарттар

42. Организация здравоохранения по месту прикрепления пациента проводит динамическое наблюдение состояния пациента после оказания ВТМП (наличие осложнений, инвалидность, выживаемость в течение одного года после проведенной операции, летальные исходы) и в первом квартале следующего за отчетным годом, предоставляет отчет в местные органы государственного управления здравоохранения.
Приложение 1
к Правилам оказания
специализированной, в том
числе высокотехнологичной
медицинской помощи
Форма
Заявка на соответствие организации здравоохранения к предоставлению
высокотехнологичных медицинских помощи (далее – ВТМП) на _______ год
Организация здравоохранения
________________________________________________________________
(полное юридическое наименование)
Просит допустить к предоставлению ВТМП:
Код
Вид ВТМП
Сведения о кадрах
Сведения о медицинских изделиях
Планируемый объем ВТМП
Примечание:
1. Заполняется организацией здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМП, в соответствии с приложением 2 настоящих Правил.
2. Организация здравоохранения, претендующая на предоставление ВТМП впервые, графу "Планируемый объем ВТМП" не заполняет.
Приложение 2
к Правилам оказания
специализированной, в том
числе высокотехнологичной
медицинской помощи
Критерии к организациям здравоохранения, оказывающим высокотехнологичную медицинскую помощь

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 14.11.2025 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кодтар
Жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің атауы
Кадрларға қойылатын өлшемшарттар
Медициналық бұйымдарға қойылатын өлшемшарттар
1
00.50
Жалпы жүйенің дефибрилляторын жанаспай бивентрикулярлық электрокардиостимуляторды импланттау (CRT-P)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
2

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 14.11.2025 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
Наименование видов высокотехнологичной медицинской помощи
Критерии к кадрам
Критерии к медицинским изделиям
1
00.50
Имплантация бивентрикулярного электрокардиостимулятора без упоминания дефибриллятора системы в целом (CRT-P)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние
5 лет, допуск к работе
с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
2

00.51
Жалпы жүйенің бивентрикулярлық дефибрилляторын импланттау (CRT-D)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілік арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
3
00.65
Стенттерді бассүйекішілік артерияларға тері арқылы импланттат тау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда эндоваскулярлық нейрохирургия мәселері бойынша кемінде 432 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Жылына кемінде 50 рет мидағы қан тамырларға өзі жасаған эндоваскулярлық операцияларды тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісте кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараттары
4
00.93
Трансплантаттау үшін кадаврдан ағзаларды және/немесе тіндерді алу
Штатта "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның болуы, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды трансплантаттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігінің болуы
Гемодиализ және гемодиализ сүзгісіне арналған аппарат – кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф - 1, ангиограф - 1, операциялық коагулятор - кемінде 2, аспирациялық сорғыш - 2, дәрілік заттар дозаторы - 4, электрокардиограф - 1, өкпені жасанды желдету аппараты - 2, микрохирургиялық аспаптар жинағы - 2, тамырлық аспаптар жинағы - 2, хирургиялық аспаптар жинағы (жараны кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор - 2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразы - 1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер - 3, қышқыл-сілтілік жай - күй талдауышы - 1, ультрадыбыстық хирургиялық
аспиратор - 1
01.53
Эпилепсия кезінде мидың лобэктомиясы
Штатта
"Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Соңғы 3 жылда эпилепсияны хирургиялық емдеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы.
Бас миына жылына кемінде 50 рет өзі жасаған микрохирургиялық операциялар тәжірибесі

00.51
Имплантация бивентрикулярного дефибриллятора, системы в целом (CRT-D)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние
5 лет, допуск к работе
с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
3
00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние
3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Биплановая ангиографическая установка. Магнитно-резонансный томограф
с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат
4
00.93
Забор органа и/или ткани от кадавра для трансплантации
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по трансплантации органов в объеме не менее 108 часов за последние 3 года
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, коагулятор операционный – не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 3, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1
5
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам хирургического лечения эпилепсии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на головном мозге не менее 50 в год

Интраоперациялық электроэнцефалограф. Бас миын операциялық араласу жүргізу үшін хирургиялық навигациялық құрылғы. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп. Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтықтан алынған "Краниотом". Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Нейрохирургиялық құралдар жинағы.
Микронейрохирургиялық құралдар жинағы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор
6
02.93
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру куәлігі бар маманның болуы. Жылына кемінде 20 рет стереотактикалық жүйені пайдалана отырып, өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жинағы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
7
03.7992
Негіздемелік стереотаксиялық жүйені қолданумен операция
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия мәселелері бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жинағы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
8
03.7993
Стереотаксиялық жүйені қолданумен ми нейростимуляторын импланттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 20 рет стереотактикалық жүйені пайдалана отырып, өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жинағы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
9

Интраоперационный электроэнцефалограф. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Операционный нейрохирургический микроскоп. Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из набора для обработки костей. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор
6
02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций с применением стереотаксической системы не менее 20 в год
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магниторезонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
7
03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
8
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций с применением стереотаксической системы не менее 20 в год
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
9

03.93
Жұлын нейростимулятордың электродын (электродтарын) имплантаттатау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Кемінде жылына 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Наркоздық-тыныс алу аппараты. С-доғалы рентгендік мобильдік хирургиялық аппарат. Жұлын нейрохирургиясына арналған жинағы бар электротрепан. Магниттік-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Жұлын нейрохирургиясы үшін нейрохирургиялық құралдар жинағы
10
20.95
Электромагниттік есту аппаратын импланттау
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 10 жыл жұмыс өтілі, отохирургия және кохлеарлы имплантация мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Кохлеарлы импланттатау баптау бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы
Микроскоп. Тимпаналдық хирургиялық жинақ. Кохлеарлы имплант. Бормашина. Кохлеарлы имплантты қосу және баптау бағдарламасы бар ноутбук
11
33.5
Өкпені трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, трансплантология мәселелері, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды трансплантаттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырлар ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпе перфузиясына арналған аппарат
12

03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Наркозно–дыхательный аппарат. Аппарат мобильный рентгеновский хирургический с С-дугой. Электротрепан
с набором для спинальной нейрохирургии. Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол
с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов для спинальной нейрохирургии
10
20.95
Имплантация электромагнитного слухового аппарата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам отохирургии и кохлеарной имплантации. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" с наличием повышения квалификации по настройке кохлеарного импланта
Микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Кохлеарный имплант. Бормашина. Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта
11
33.5
Трансплантация легких
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или
"Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого
12

33.6
"Жүрек – өкпе" кешенін аралас трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, "жүрек-өкпе" кешенін трансплантаттау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде жұмыс өтілі кемінде 3 жыл, ағзаларды трансплантаттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы
Гемодиализ және гемодиализ сүзгісіне арналған аппарат. Қолқаішілік баллонды пульсті бақылауға арналған аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпе және жүрек перфузиясына арналған аппарат
13
35.05
Қолқа қақпақшасын эндоваскулярлық ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибриллятор. Жасанды қанайналым аппараты
14
35.11
Ауыстырмай қолқа қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
15

33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце-легкое"
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", повышение квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации комплекса "сердце-легкое", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифугный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Операционный монитор. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого и сердца
13
35.05
Эндоваскулярная замена аортального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения
14
35.11
Открытая вальвулопластика аортального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор
с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
15

35.12
Ауыстырмай митралдық қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
16
35.121
Митралдық тесік стенозының баллондық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, көрсетілген мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Уақытша электрокардиостимулятор. Бифаздық дефибриллятор. Қолқаішілік баллонды контрпульсатор. Пульс жиілігінің датчигі бар эхокардиография
17
35.14
Ауыстырмай үшжармалы қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдаушы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
18
35.21
Қолқа қақпақшасын тіндік трансплантатпен ашық және басқаша ауыстыру

35.12
Открытая вальвулопластика митрального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор
с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
16
35.121
Баллонная вальвулопластика стеноза митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Электрокардиостимулятор временный. Бифазный дефибриллятор. Внутриаортальный баллонный контрпульсатор. Эхокардиография с датчиком частоты пульса
17
35.14
Отрытая вальвулопластика трехстворчатого клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный
с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор
с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
18
35.21
Открытая и другая замена аортального клапана тканевым трансплантатом

Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 50 рет ашық жүрекке жылына өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Хирургиялық электрокоагулятор. Өңеш арқылы өтетін датчик. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты.
Жаңа туған нәрестерлерге арналған мониторингімен наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
19

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный
с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор
с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Датчик чрезпищеводный. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для новорожденных с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
19

35.23
Митралдық қақпақшаны тіндік транплантатпен ашық және басқаша ауыстыру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
20
35.33
Аннулопластика
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
21
35.55
Протездеу арқылы қарыншааралық қалқаншаның ақауын жабық әдіспен жою
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
22

35.23
Открытая и другая замена митрального клапана тканевым трансплантатом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный
с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор
с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
20
35.33
Аннулопластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для новорожденных
с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
21
35.55
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки путем протезирования, закрытым методом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
22

35.82
Өкпе веналарының аномалдық қосылысын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
23
35.83
Артериялық діңді толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
24
35.84
Басқа айдарларда жіктелмейтін ірі тамырлардың транспозициясын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты
25

35.82
Полное восстановление аномального соединения легочных вен
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
23
35.83
Полное восстановление артериального ствола
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
24
35.84
Полное восстановление транспозиции магистральных сосудов, не классифицируемое в других рубриках
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Элетрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат
25

35.91
Веналық ағудың жүрекшеаралық транспозициясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
26
35.9900
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып жүрек қақпақшаларын протездеу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Радиожиілік аблациялы генератор
27
35.991
Митралдық тесікті клиптеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибриллятор. Жасанды қанайналым аппараты
28
36.1000
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып қолқакоронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет операция жасау тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Радиожиілік аблациялы генератор
29

35.91
Межпредсердная транспозиция венозного оттока
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
26
35.9900
Протезирование клапанов сердца с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Генератор радиочастотной аблации
27
35.991
Клипирование митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения
28
36.1000
Аортокоронарное шунтирование с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный
с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Генератор радиочастотной аблации
29

36.16
Қос ішкі маммарлық-коронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты
30
37.32
Жүрек аневризма сын тілу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат
31
37.35
Парциалдық вентрикулоэктомия
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат
32

36.16
Двойное внутреннее маммарно-коронарное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат
30
37.32
Иссечение аневризмы сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор
с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции
31
37.35
Парциальная вентрикулэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
32

37.36
Жүрекшенің сол жақ құлақшасын кесу, деструкциялау және алып тастау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Жүрекішілік және (немесе) өңеш арқылы өтетін датчикпен эхокардиограф
33
37.51
Жүректі трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды трансплантаттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы
Гемодиализ және гемодиализ сүзгісіне арналған аппарат. Қолқаішілік баллонды пульсті бақылауға арналған аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық жүрек перфузиясына арналған аппарат
34
37.66
Имплантталатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандық бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Азот монооксидін беруге арналған аппарат
35

37.36
Иссечение, деструкция или удаление левого ушка предсердия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат, по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, эхокардиограф
с внутрисердечной и/или чрезпищеводным датчиком
33
37.51
Трансплантация сердца
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского сердца
34
37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для подачи монооксида азота
35

37.76
Трансвеналық атриялық және/немесе вентрикулярлық электродты (электродтарды) ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
36
37.94
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
37
37.941
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды, жалпы жүйені ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыска рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
38
37.96
Автоматты кардиовертердің/дефибриллятордың тек импульстарының генераторын импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, электрокардиостимяторды импланттау тәжірибесі – кемінде 30 операция, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
39

37.76
Замена трансвенозного атриального и /или вентрикулярного электрода (электродов)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
36
37.94
Имплантация автоматического кардиовертера/ дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
37
37.941
Замена автоматического кардиовертера/ дефибриллятора, системы в целом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
38
37.96
Имплантация только генератора импульсов автоматического кардиовертера/ дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора - не менее 30 операций, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
39

38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартерэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификат, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі. Ми қанайналымының мониторингі. Церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық доплер
40
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, ашық жүректе жылына кемінде 100 өзі жасаған операциялар тәжірибесі немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат
41
38.341
Қолқа доғасының үзігін түзету
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, соңғы 5 жылда мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты
42
39.28
Экстра-интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, тамыр нейрохирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет бас ми тамырларына микрохирургиялық өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Дуплекстік сканер. Бипланды ангиографы бар рентген- операция бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Операциялық микроскоп. Аксессуарлары бар операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жинағы. Тамырлы нейрохирургияға арналған микронейрохирургиялық құралдар жинағы. Операциялық коагулятор
43

38.12
Эндартериоэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга. Церебральный оксиметр или транскраниальный доплер
40
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год или по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции
41
38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия
с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат
42
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на сосудах головном мозге не менее 50 в год
Дуплексный сканер. Рентген-операционная
с биплановым ангиографом. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Операционный микроскоп. Операционный стол
с аксессуарами. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов для сосудистой нейрохирургии. Операционный коагулятор
43

39.591
Қолқа-өкпе саңылауының пластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Бифазды синхрондау функциясы бар дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоздық-тыныс алу аппараты
44
39.72
Бас пен мойынның тамырларын эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 432 сағат эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет ми тамырларына эндоваскулярлық өзі жасаған операциялар тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсаты бар маманның болуы
Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараты
45
39.73
Кеуде қолқасына протезді эндоваскулярлық импланттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибриллятор. Жасанды қанайналым аппараты
46
39.731
Қолқаның коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Дуплекстік сканер. Интраоперациялық мониторинг – инвазиялық артериялық қысым. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Қан реинфузиясына арналған аппарат
47

39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат
44
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате
специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Биплановая ангиографическая установка.
Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла.
Компьютерный томограф.
Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
Наркозно-дыхательный аппарат
45
39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения
46
39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивного артериального давления. Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Аппарат для реинфузии крови
47

41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа-сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді,
сондай-ақ (HLA) иммунологиялық типтеуді жүргізу жүйесін (шарттық негізінде) орындауға мүмкіндік беруі тиіс
48
41.04
Аутологиялық гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа- сүзгілермен және (немесе) өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2 пациент мониторымен, газ өткізілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) орындайды. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде) жарақтандырылады
49
41.05
Аллогендік гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа- сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2, пациент мониторымен, газ өткізілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) орындайды. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде) жарақтандырылады
50

41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты должны оборудованы гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные
с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток - ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические
и микробиологические исследования, а также система проведения иммунологического (HLA) типирование (на договорной основе)
48
41.04
Трансплантация аутологичных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудуются гепафильтрами и (или) иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные
с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли
с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе)
49
41.05
Трансплантация аллогенных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудуются гепафильтрами и (или) иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные
с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли
с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе)
50

41.06
Кіндік дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа-сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталған; палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орынды болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулалық–генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеулерді, HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар сепараторы және/немесе жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықтармен және ламинарлық шкафтармен (шарт негізінде) жарақтандырылуы тиіс
51
41.10
Феталдық дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Палаталар гепа-сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталған; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі төсек-орынды болуы тиіс. Дің жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі және/немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор жабдықтарымен жарақтандырылған. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ (HLA) иммунологиялық типтеуді жүргізу жүйесін (шарт негізінде) орындауға мүмкіндік беруі тиіс
52
50.52
Қайтыс болғаннан кейінгі донордан бауырды трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврадан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы

41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудованы гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (на договорной основе)
51
41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии или клеточной трансплантации, или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудованы гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные
с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток и/или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе)
52
50.52
Трансплантация печени от посмертного донора
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет

Байпас-қанайналымға арналған айналмалы аппарат. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, моно-биполярлық электрокоагулятор - 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жинағы -2, тамырлық аспаптар жинағы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель - 2, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1
53
50.59
Бауырды басқа трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Байпас-қанайналымға арналған айналмалы аппарат. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жинағы -2, тамырлық аспаптар жинағы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1,қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1
Моно-биполярлық электрокоагулятор – 2
54
52.53
Радикалдық субтоталдық панкреотомия
Штатта "Жалпы хирургия (абдоминалдық хирургия)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейін бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Осы қызметті 18 жасқа дейін тұлғаларға көрсеткенде штатта "Бала хирургия" (неонатальды хирургия) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы
Үлкен хирургиялық жинақ. Тамырлық хирургиясының жинағы. Моно-биполярлық электрокоагулятор. Монофиламенттік тігу жабдықтар
55

Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвукового исследования с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, моно- и биполярный электрокоагулятор – 2, отсос аспирационный – 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, рентгенологический аппарат С-дуга – 1, гармонический ультразвуковой скальпель – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом – 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1 , анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1
53
50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, рентгенологический аппарат С-дуга – 1, гармонический ультразвуковой скальпель – 2, стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая – 1, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом – 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1. Моно- и биполярный элетрокоагулятор – 2
54
52.53
Радикальная субтотальная панкреотомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия (абдоминальная хирургия)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов. При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет
Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор. Моно и биполярный электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы
55

52.80
Ұйқыбезін трансплантаттау, нақтыланбаған
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)"" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, моно-биполярлық электрокоагулятор - 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жинағы-2, тамырлық аспаптар жинағы -2, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1
56
54.970.059
Гипертермиялық интраперитонеалды химиотерапия (HIPEC)
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша біліктілігін арттыру туралы кемінде 108 сағат куәлігі бар маманның болуы
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық
аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимация бөлімшеcі. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магнитті-резонанстық томография, ультрадыбыстық диагностика аппараты. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Үлкен хирургиялық жинақ. Тиісті шығыс материалдары бар гипертермиялық интраперитонеальді химиотерапияны (HIPEC) жүргізуге арналған аппараттың болуы
57
55.5016
Тромбэктомиямен радикалдық нефрэктомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тамыр хирургиясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат, онкоурология бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Ангиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімшсі. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография аппараты немесе магниттік-резонанстық томография аппараты. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Доплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жинақ. Қантамырлық хирургиялық жинақ
58

52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации поджелудочной железы в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, моно- и биполярный электрокоагулятор – 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, гармонический ультразвуковой скальпель – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1
56
54.970.059
Гипертермическая интраперитонеальная химиотерапия (HIPEC)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенустановка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитно-резонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Наличие аппарата для проведения гипертермической интраперитонеальной химиотерапии (HIPEC) с соответствующими расходными материалами
57
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (взрослая, детская)" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенустановка. Аппарат компьютерной томографии
с наличием шприцевого инжектора или аппарат магниторезонансной томографии, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат ультразвуковой с доплером. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор
58

55.62
Қайтыс болғаннан кейінгі донордан бүйректі трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификат, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды трансплантаттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы
Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,микрохирургиялық аспаптар жинақ -2, тамырлық аспаптар жинағы -2, хирургиялық аспаптар жинағы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1
59
56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар политано-летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоздық аппараты. Операциялық
электрлік үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магнитті-резонанстың томография. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Үлкен хирургиялық жинақ. Тамырлық хирургиялық жинақ
60
63.8301
Обструкциялық азошәует кезіндегі микрохирургиялық инвагинациондық вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, гениталдық хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Микрохирургиялық құралдар жинағы. Үлкен жиынтықтағы хирургиялық аспаптар жинағы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жоғары жиілікті электрокоагулятор
61
78.191
Кезеңдік түзетуді қажет ететін жамбас сүйектерінде сыртқы бекітуші құрылғыны пайдалану

55.62
Трансплантация почки
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации почки в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации – не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1, коагулятор операционный – не менее 2, отсос аспирационный – 2, дозатор лекарственных средств – 4, электрокардиограф – 1, аппарат искусственной вентиляции легких – 2, бинокулярные лупы – 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый – 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом – 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1
59
56.7404
Уретероцистонеостомия по модифицированному методу политано-летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография
с наличием шприцевого инжектора или магнитно-резонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор
60
63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам генитальной хирургии не менее 216 часов за последние 5 лет
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой
в комплекте. Наркозно-дыхательный аппарат. Высокочастотный электрокоагулятор
61
78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции

Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электрдрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелінің травматологиялық және ортопедиялық қосалқы бөлігі
62
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе мен кейдждердің бекітуімен кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии
62
81.041
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф

Магниттік өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
63
81.042
Эндотүзеткіштерді ішкі бекітумен кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электрдрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магнитті өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
64
81.062
Эндотүзеткіштерді ішкі бекітуімен бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдыңғы жету әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
65
81.073
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, бүйір көлденең жету әдісімен, дискіні протездеу
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магнит өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магниттік-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Бинокулярлық лупа
66

с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
63
81.042
Спондилодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф
с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
64
81.062
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф
с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
65
81.073
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Бинокулярная лупа
66

81.53
Сан-жамбас буынының ауыстыруын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 60 операция
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел
67
81.55
Тізе буынының ауыстыруын тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 30 операция
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел
68
81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, онколог консультанттың болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тірек-қимыл аппараты ісіктері мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы
Компьютерлік немесе магниттік-резонанстық томограф. Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге арналған құрылғылар. Микрохирургиялық жинақ.
Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы
69
86.310.058
Электрохимиотерапия
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша кемінде 108 сағат біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Анестезия аппараты. Операциялық электрлік үстел. Реанимация бөлімшесі. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Шағын хирургиялық жинақ. Шығын материалдары бар электрохимиотерапия жүргізуге арналған аппараттың (клинипаратор), оның ішінде мамандандырылған зондтың болуы
70

81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол
67
81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол
68
81.9610
Замена сустава и/или кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов
Компьютерный или магнитно-резонансный томограф. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор. Онкологические эндопротезы. Операционная рентген установка
69
86.310.058
Электрохимиотерапия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Малый хирургический набор. Наличие аппарата для проведения электрохимиотерапии (клинипаратор)
с расходными материалами, в том числе специализированный зонд
70

86.66
Терінің аллотрансплантаттау
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересек, балалар)" маманы және (немесе) "Пластикалық хирургия" мамандығы бойынша сертификат бар, дәрігер ретінде кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар, соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде комбустиология бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Тері жасушаларының аллогендік суспензиясы – фибробласттардың диплоидтік өсіндісі
71
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары дозалы брахитерапиясы
Штатта "Сәулелік терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырутуралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары білімі және (немесе) дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары техникалық біліммен маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Сәулелік шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Штатта "Онкология" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Брахитерапиялық жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтамасы. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар. Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (екіжоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел. Брахитерапияға арналған 18 Ch диаметрімен ине. Брахитерапияға арналған тұрақтандырылған ине. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. 192 ирридия көзімен брахитерапияға арналған аппарат. Қосымша жабдықтар: дозиметр жинағы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентген қорғайтын қолғап 0,25мм Pb
72

86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" и (или) "Пластическая хирургия", стаж работы врачом не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по комбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов
71
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и (или) высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер
с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии
с источником иридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb. брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb
72

92.202
Қуықасты безінде орналасқан обырдың интерстициалдық сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, интерстициалдық сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары білімі немесе дозиметрия және сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Сәуле көздерімен жұмысқа рұқсатының болуы. Штатта "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы. Штатта "Онкология (ересек)" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Брахитерапевтік дозасы төмен жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтама. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар
Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел керек. йод-125 имплант жүргізілетін түйіннің радиактивті сәуле шығару көздері. Парафинирленген және парафинирленбеген брахитерапия инесі. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. Қосалқы жабдықтар: дозиметр жинағы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат. Алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентгеннен қорғайтын қолғап 0,25 мм Pb
73

92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов
Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии
с биплановым трансректальным датчиком
и режимом наложения координатной сетки
на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения –
имплантируемые зерна йод-125. Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Вспомогательное оборудование: комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb
73

92.203
Әйелдің жыныс жолдарының обыры кезіндегі жоғары дозалы брахитерапия
Штатта "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша еңбек өтілі кемінде 5 жыл, брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Штатта физика пәні бойынша жоғары білімі немесе жоғары техникалық білімі мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, брахитерапияға арналған аппаратпен кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы

92.203
Высокодозная брахитерапия при раке женских половых органов
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам брахитерапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с аппаратом для брахитерапии не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения

Қосымша керек-жарақтары бар (аппликаторлар мен катетерлер) жоғары қуаты IR-192 немесе Co-60 көзі бар брахитерапияға арналған жабдық.
Магниттік-резонанстық томограф -1.
Компьютерлік томограф -1.
Дозиметриялық жабдықтың стандартты жинағы.
Компьютерлік жоспарлау бағдарламасы
74
92.321
Гамма-пышақ аппаратын қолдана отырып, орталық нерв жүйесі ауруларын емдеудің радиохирургиялық әдісі
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 108 сағат көлемінде Гамма-пышақ аппаратында жұмыс істеуге оқудан өткені туралы сертификаты бар маманның болуы.
Гамма-пышақ аппараты: Сәулелеу блогы; Радиоактивті көздер жинағы-192 дана. кобальт-60 60Co; пациентті орналастыру жүйесі; ісікті контурлауға, радиохирургиялық емдеу кезінде оңтайлы дозаны есептеуге және жеткізуге арналған компьютерлік жоспарлау жүйесі, қатты етіп бекітуге арналған стереотаксикалық рамка. Магниттік-резонанстық томограф-1. Компьютерлік томограф -1, Ангиограф -1
Штатта ядролық физика бойынша жоғары білімі, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, кемінде 2 жыл иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу тәжірибесі, Гамма-пышақ аппаратында кемінде 108 сағат көлемінде жұмыс істеуге оқудан өткені туралы сертификат бар кемінде екі маманның болуы. Штатта онкологтың не мамандардың бірінде "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) медициналық мамандығы бойынша қайта даярлаудан өткені туралы сертификаттың болуы. Штаттағы барлық мамандарда 54 сағат көлемінде иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге оқудан өткені туралы сертификаттың болуы
75
92.330.001
Протондық терапия
(1 сеанс)
Штатта
1.1. "Сәулелік онкология (сәулелік терапия)" мамандығы бойынша жарамды маман сертификаты бар радиациялық онкологтың болуы.
2. Осы мамандық бойынша кемінде 5 жыл жұмыс тәжірибесі бар. Жоғары технологиялық сәулелік терапия әдістері бойынша біліктілікті арттыруды құжатталған растау- оқу көлемі: соңғы 5 жыл ішінде кемінде 216 сағат.
3.2. Медициналық физик - физика (ядролық медицина, техникалық, қолданбалы және т.б.);
- техникалық ғылым (электроника, радиотехника, желілік техника және т.б.), бағыттары бойнша жоғарғы физикалық – техниқалық білімі;
- Кемінде 2 жыл ұзақтығымең желілік үдеткіштерде жұмыс тәжірибесі;
3. Сәулелік жабдықтың (радиотерапия технологы) мейіргері. Орта медициналық білімі. Рентген – зертханашы сертификаты (кемінде 300 сағат). Кемінде 1 жыл ұзақтығымен желілік үдеткіштерде жұмыс тәржірибесі
Мыналардан тұратын:
Протондық терапия жүйесі:
- Pencil Beam Scanning (PBS) технологиясы бойынша сканерлеу мүмкінідікгімен циклдік үдеткіш (синхроциклотрон немесе циклотрон) дозаны тереңдігі (Range Modulation) бойынша модуляциялау. Пациенттің айналасында айналу мүмкіндігімен Гентри-жүйесі (бұрыш ≥ 180°) не көп позициялы үстелі бар бекітілген түрі;

Оборудование для брахитерапии с источниками Ir-192 или Co-60 с высокой мощностью с дополнительными принадлежностями (аппликаторы и катетеры).
Магнитно-резонансный томограф – 1, компьютерный томограф – 1.
Стандартный набор дозиметрического оборудования.
Компьютеризированная программа планирования
74
92.321
Радиохирургический метод лечения заболеваний центральной нервной системы с применением аппарата Гамма-нож
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы не менее 5 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма-нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате не менее двух специалистов с высшим образованием по ядерной физике или медицинской физике со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с источниками ионизирующего излучения не менее 2 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма -нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате онколога либо наличие у одного из специалистов сертификата о прохождении переподготовки по медицинской специальности "Лучевая терапия" (радиационная онкология). Наличие у всех штатных специалистов сертификата о прохождении обучения работе с источниками ионизирующего излучения в объеме 54 часа
Аппарат Гамма-нож: блок облучения; набор радиоактивных источников – 192 шт. кобальт-60 60Co; система позиционирования пациента; система компьютерного планирования для оконтуривания опухоли, расчета и подвода оптимальной дозы при радиохирургическом лечении, стереотаксическая рамка для жесткой фиксации. Магнитно-резонансный томограф – 1, компьютерный томограф – 1, ангиограф – 1
75
92.330.001
Протонная терапия
(1 сеанс)
Наличие штата:
1. Врач-радиационный онколог
Наличие действующего сертификата специалиста по специальности "Радиационная онкология (лучевая терапия)".
Стаж работы по данной специальности не менее 5 лет.
Документальное подтверждение повышения квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии — объҰм обучения: не менее 216 часов в течение последних 5 лет.
2. Медицинский физик
Высшее физико-техническое образование, по направлениям:
– физика (ядерная, медицинская, техническая, прикладная и др.);
– технические науки (электроника, радиотехника, ускорительная техника и др.).
Опыт работы на линейных ускорителях, продолжительность: не менее 2 лет.
3. Медицинская сестра/брат лучевого оборудования (технолог радиотерапии).
Среднее медицинское образование.
Сертификат рентгенлаборанта (не менее 300ч).
Опыт работы на линейных ускорителях, продолжительность: не менее 1 года
Система протонной терапии, состоящая из:
– циклического ускорителя (синхроциклотрон или циклотрон) с возможностью сканирования по технологии Pencil Beam Scanning (PBS), модуляции дозы по глубине (Range Modulation). Гентри-система с возможностью вращения вокруг пациента (угол ≥ 180°), либо фиксированная с многопозиционным столом;

– көру және позициялау жүйесі, дәлдігі ±1 мм-ден аспайтын лазерлік позициялау жүйесі, бостаудың 6 дәрежесі бар роботтандырылған үстел;
– терапиялық жүйемен толық интеграцияланған емдеуді жоспарлау жүйесі (TPS), модельдеу, тіндердің гетерогендігін ескере отырып доза есебін, DICOM импорттау/экспорттау мүмкіндігімен 3D/4D модельдеуді қолдау
76
99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, соңғы 5 жылда сүйек кемігін трансплантаттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Гепа–сүзгімен жабдықталған немесе ауаның, өкпені жасанды желдету аппаратымен, пациенттің мониторларымен жарақтандырылған ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылары бар бір және екі орындық палаталардың болуы. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды алуға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша) жарақтандырылуы тиіс
Мамандандырылған, оның
ішінде жоғары технологиялық
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
20__ жылғы " " бастап 20 ___ жылғы " " дейінгі кезеңге жоғары технологиялық медициналық қызметтерді ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне/сәйкессіздігіне қорытынды
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 28.12.2023 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Денсаулық сақтау ұйымы ________________________________________
(толық заңды атауы)
2. Жоғары технологиялық медициналық көмектің көрсетілетін түрінің атауы:
_______________________________________________________________
Өлшемшарттары
Сәйкестік
Сәйкессіздік
Сәйкессіздік негіздемесі
Қорытынды
Кадрлар
Медициналық бұйымдар
Жиынтық қорытынды
Ескерту: Медициналық және фармацевтикалық бақылау саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері толтырады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2020 жылғы 8 желтоқсаны
№ ҚР ДСМ-238/2020 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 27 наурызда жарияланды);
2) "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 07 ақпандағы № 12 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 11 шілдедегі № 469 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 23 тамызда жарияланды);
3) "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 07 ақпандағы № 12 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 15 сәуірдегі № ҚР ДСМ-33 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18535 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 19 сәуірде жарияланды);
4) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37/2020 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20381 болып тіркелген, 2020 жылғы 15 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған).

– система визуализации и позиционирования, лазерная система позиционирования с точностью не более ±1 мм, роботизированный стол с 6 степенями свободы;
– система планирования лечения (TPS), полностью интегрированная с терапевтической системой, поддержка 3D/4D моделирования, расчҰта дозы с учҰтом гетерогенности тканей, возможность импорта/экспорта DICOM
76
99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха, оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких и мониторами пациента. Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (по договору на оказание услуг)
Приложение 3
к Правилам оказания
специализированной,
в том числе высокотехнологичной
медицинской помощи
Форма
Заключение о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи на период с " " 20 ____ года по " " 20 __ года.
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 28.12.2023 № 175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Организация здравоохранения __________________________________
(полное юридическое наименование)
2. Наименование оказываемого вида высокотехнологичной медицинской помощи:
_______________________________________________________________
Критерии
Соответствие
Несоответствие
Обоснование несоответствия
заключение
Кадры
Медицинские изделия
Итоговое заключение
Примечание: Заполняется территориальным подразделением государственного органа в сфере медицинского и фармацевтического контроля.
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 8 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-238/2020
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра здравоохранения Республики Казахстан
1. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14868, опубликован 27 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
2. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 469 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15441, опубликован 23 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-33 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18535, опубликован 19 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Пункт 1 Перечня нормативных правовых актов Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-37/2020 "О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20381, опубликован 15 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).