"Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ведомстволарының арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормаларын және ерекше үй-жайлары үшін алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 470 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 943 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қазанда № 21365 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 15 қыркүйектегі № 497 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 15.09.2025 № 497 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ведомстволарының арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормаларын және ерекше үй-жайлары үшін алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 470 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18718 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормалары" деген 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі сатып алу және Министрліктің активтері департаменті (Қалас Е.С.) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 1 қазаны
№ 943 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік кірістер
органдарының арнайы
автокөлігінің тиесілік
заттай нормаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормалары
Атауы
Әрбір заңды тұлғаға арналған арнайы көлік құралдарының заттай нормалары
Жүру лимиті айына 1 автомобильдің (километр)
салықтық тексерулер үшін
Кедендік бақылау үшін
жеңіл авто негізінде
Жүк автомобильдерінің және жолаушылар автобустары мен шағын автобустарының шассиіне
жеңіл авто негізінде
Жүк автомобильдерінің және жолаушылар автобустары мен шағын автобустарының шассиіне
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
3
0
3
0
2500
2.
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер департаменттері
4
0
3
1
2500
3.
Кедендер
-
8
1
2500
4.
Кеден бекеттері
-
2
0
2500
5.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің мамандандырылған мемлекеттік мекемелері
-
2
1
2500
Ескертпе:
арнайы автокөліктерді пайдалану Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер, Қаржы мониторингі комитеттері төрағаларының бұйрығымен бекітілген тәртіпте, белгіленген лимит шегінде жүзеге асырылады;
арнайы автокөлік – салықтық, кедендік заңнамалардың және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы күрестің сақталуын бақылауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер, қаржы мониторингі органдарының, лауазымды адамдарын, қызметкерлері мен қызметшілеріне көлік қызметін көрсетуге арналған жеңіл не жүк автокөлігі, автобус, шағын автобус;
жеңіл автомобильдер базасында қозғалтқыш көлемі 3000 текше сантиметрден аспауы тиіс;
жүк автомобильдерінің және жолаушылар автобустары мен шағын автобустарының шассиіндегі қозғалтқыш көлемі автомобиль моделіне байланысты.

О внесении изменения в приказ первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 470 "Об утверждении натуральных норм положенности специального автотранспорта и натуральных норм площадей для специфических помещений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 943. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2020 года № 21365. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 сентября 2025 года № 497.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 15.09.2025 № 497 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 470 "Об утверждении натуральных норм положенности специального автотранспорта и натуральных норм площадей для специфических помещений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18718, опубликован 30 мая 2019 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
приложение 1 к указанному приказу "Натуральные нормы положенности специального автотранспорта органов государственных доходов Республики Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту внутренних закупок и активов Министерства финансов Республики Казахстан (Қалас Е.С.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 октября 2020 года № 943
Приложение 1
к натуральным нормам положенности
специального автотранспорта
органов государственных доходов
Республики Казахстан
Натуральные нормы положенности специального автотранспорта органов государственных доходов Республики Казахстан
Наименование
Натуральные нормы специальных транспортных средств на каждое юридическое лицо
Лимит пробега 1 автомобиля в месяц (километр)
для налоговых проверок
для таможенного контроля
на базе легковых
на шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов и микроавтобусов
на базе легковых
на шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов и микроавтобусов
1
2
3
4
5
6
7
1.
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
3
0
3
0
2500
2.
Департаменты государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы
4
0
3
1
2500
3.
Таможни
-
8
1
2500
4.
Таможенные посты
-
2
0
2500
5.
Специализированные государственные учреждения Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
-
2
1
2500
Примечание:
использование специального автотранспорта осуществляется в соответствии с порядками, утвержденными приказами председателей Комитетов государственных доходов, по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан, в пределах установленного лимита;
специальный автотранспорт – легковой либо грузовой автомобиль, автобус, микроавтобус, предназначенный для транспортного обслуживания должностных лиц, сотрудников и работников органов государственных доходов, по финансовому мониторингу Республики Казахстан, в целях обеспечения контроля за соблюдением налогового, таможенного законодательства и борьбы с экономическими и финансовыми преступлениями и правонарушениями;
объем двигателя на базе легковых автомобилей не должен превышать 3000 кубических сантиметров;
объем двигателя на шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов и микроавтобусов зависит от модели автомобиля.