"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 маусымда № 20875 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 478 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16301 болып тіркелген, 2018 жылғы 21 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
2) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 116 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16837 болып тіркелген, 2018 жылғы 27 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқаруда мемлекеттік саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2020 года № 20875.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые правила оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза".
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года № 478 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16301, опубликован 21 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2) приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 апреля 2018 года № 116 "Об утверждении регламента государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16837, опубликован 5 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекетік тіркелген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі берілген тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің міндетін
атқарушының
2020 жылғы 15 маусымдағы
№ 145 бұйрығымен бекітілген
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 05.05.2021 № 128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткенге дейін қолданысқа енгізілмейді) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
И.о Министра С. Брекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 15 июня 2020 года № 145
Правила оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 05.05.2021 № 128 (вводится в действие до истечения шестидесяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
1. Правила оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.07.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі .
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы қалдықтарды транзиттеу туралы өтініш береді.
Өтініш берген кезде Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға (қағаз жеткізгіште):
1) көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжаты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтардың транзиті туралы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың көшірмесі;
4) "Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына Қазақстан Республикасының қосылуы туралы" 2003 жылғы 10 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына (бұдан әрі – Базель конвенциясы) сәйкес қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының жазбаша түрдегі келісімі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың көшірмелері;
6) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
7) өтініш берушінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарлама;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспорты;
10) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 данада).
Порталға:

2. Государственная услуга оказывается Министерством экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подают услугодателю заявление о транзите отходов через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении:
в Государственную корпорацию (на бумажном носителе):
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) (либо его представителя по доверенности) и заявление о транзите отходов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) копию договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) согласие в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года "О присоединении Республики Казахстан к Базельской конвенции о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением" (далее – Базельская конвенция);
5) копии контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) электронная копия документа о перевозке отходов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
7) уведомление о заключении договора об обязательном экологическом страховании заявителя (экспортера, производителя отходов), либо импортера (потребителя) отходов;
8) копию плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) паспорт опасных отходов;
10) уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
На портал:

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының электрондық көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың электрондық көшірмесі;
4) Заңға сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының келісімінің электрондық көшірмесі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың электрондық көшірмелері;
6) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
7) өтініш берушінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарламаның электрондық көшірмесі;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының электрондық көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспортының электрондық көшірмесі;
10) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарламаның электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері (көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін) тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады және көрсетілетін қызметті берушіге береді.
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
Мемлекеттік корпорацияда тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қарау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия контракта (договора) купли-продажи отходов или договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) электронная копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) электронная копия компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии с Законом;
5) электронная копия контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) электронная копия документа о перевозке отходов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
7) электронная копия страхового полиса по обязательному экологическому страхованию;
8) электронная копия плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) электронная копия паспорта опасных отходов;
10) электронная копия уведомления о трансграничной перевозке опасных отходов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель и работник Государственной корпорации (для передачи услугодателю) получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" приведен в приложении 4 к настоящим Правилам.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является расписка о приеме соответствующих документов;
через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға, сондай-ақ порталға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік корпорация олар келіп түскен күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жіберуді қамтамасыз етеді.
6. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге порталдың жеке кабинетіне жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты бөлімшесінің қызметкері 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде құжаттарды Базель конвенциясының 6-бабында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 135 қаулысымен бекітілген Қауіпті және басқа да қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттеу қағидаларының 2-тарауында (бұдан әрі – Қағидалар), "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі шешімінің 1.2 және 2.3-қосымшаларында (бұдан әрі – ЕЭК Алқасының шешімі), Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 346-бабында (бұдан әрі – Кодекс), осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкестігін қарастырып, нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды береді, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартады.

5. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, указанному в пункте 4 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
День обращения услугополучателя в Государственную корпорацию не входит в срок оказания государственной услуги.
Государственная корпорация осуществляет подготовку в день их поступления и обеспечивает направление документов услугодателю.
6. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленные документы.
При обращении через портал, при установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, указанному в пункте 4 настоящих Правил, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель в указанный срок готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя и направляет заявителю в личный кабинет портала.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов работник ответственного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает документы на соответствие требованиям, установленным статьей 6 Базельской конвенцией, главой 2 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан, вывоза с территории Республики Казахстан и транзита опасных и других отходов по территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 135, приложениями 1.2 и 2.3 решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года "О мерах нетарифного регулирования" (далее – Решения коллегии ЕЭК), статьей 346 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года (далее – Кодекс), настоящими Правилами, по результатам которого формирует заключение по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.07.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттарды және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықталу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Базель конвенциясының 6-бабында, Қалдықтарды әкелу, әкету және транзиттеу ережесінің 2 және 3-бөлімдерінде, ЕЭК Алқа шешімінің 1.2 және 2.3-қосымшаларында, Кодексінің 346-бабында, осы Қағидада белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.07.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік корпорацияның мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатын немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.07.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік корпорация дайын құжаттардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
11. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 6 Базельской конвенции, разделами 2 и 3 Правил ввоза, вывоза и транзита, приложениями 1.2 и 2.3 решения коллегии ЕЭК, статьей 346 Кодекса, настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Выдача результата оказания государственной услуги Государственной корпорацией осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации) услугополучателя (либо его представителя по доверенности).
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Государственная корпорация обеспечивает хранение готовых документов в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 11 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
11. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 11-1 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).

11-1. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органы осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге, "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жолдайды.
Ескерту. Қағидалар 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.07.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін көрсетілетін қызметті алушы өз таңдауы бойынша Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа талап-арыз және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаның 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына шағым беруге құқылы.
12-1. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 92-бабына (бұдан әрі – ӘРПК) көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушыға әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
1) шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
2) осы Қағидалардың 4-қосымшасының 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
1) мемлекеттік қызметті тікелей көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:

11-1. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды Республики Казахстан в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях услугодателю, оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт –центр.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 11-1 в соответствии с приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг
12. Для обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг услугополучатель вправе по своему выбору подать иск суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона и (или) жалобу на имя руководства услугодателя по адресу, указанному в пункте 7 приложения 4 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12-1. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг в соответствии со статьей 92 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК) жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) услугодателем:
1) в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
2) на имя руководства услугодателя по адресу, указанному в пункте 7 Приложения 4 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
1) услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.
Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы ӘРПК 100-бабының 6-тармағына сәйкес шағымды қарайтын органға немесе сотқа жүгінеді.
Ескерту. Қағидалар 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.07.2024 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
13. Осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес ұсынымдарды ескере отырып, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігіне
____________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
____________________________
(Т.А.Ә. (бар болса),
заңды тұлға берген жағдайда
атауын көрсету қажет )
ЖСН/БСН __________________
Мекенжайы _________________
Телефоны ___________________
Қалдықтарды транзиттеу туралы өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
(Т. А. Ә. (бар болса) немесе заңды тұлғаның толық атауы және оның
басшысының немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
__________________________ _________________________________ атынан
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының
қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсетуді сұраймын.
Мен цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын
мәлiметтердi пайдалануға келісемін.
Күні: 20__жылғы "____" ___________ Қолтаңбасы: _________________
М.О.
Ескертпе:
Т. А. Ә. ( бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
М.О. – Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
ЖСН/БСН – Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа
мүше мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
2-қосымша
Нысан
Қалдықтарды тасымалдау туралы құжат

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае поступления жалобы услугополучателя в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.
В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 6 статьи 100 АППК.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 12-1 в соответствии с приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Порядок обжалования решения, действий (бездействия) Государственной корпорации и (или) ее работников с учетом рекомендации, согласно пункту 12 настоящих Правил.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Заключение уполномоченного органа
государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную территорию
Евразийского экономического союза"
Форма
Министерству экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от ________________________
(Ф.И.О. (при его наличии),
в случае подачи юридическим лицом
необходимо указать наименование)
ИИН/БИН___________________
адрес:_______________________
тел._________________________
Заявление о транзите отходов
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) или полное наименование юридического лица, должность
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя либо представителя)
в лице__________________________ _________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Прошу оказать государственную услугу "Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза".
Согласен(-а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата: "__"___________ 20___года Подпись : ________________________
М.П.
Примечание:
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. – Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
ИИН/БИН – Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Заключение уполномоченного органа
государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную территорию
Евразийского экономического союза"
Форма
Документ о перевозке отходов

1. а) Экспорттаушы (атауы, мекенжайы):
4. а) Хабарламаға
5. Жеткізудің сериялық №
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
сәйкес №
Факс:
4. б) Тасымалдау (2)
бір жолғы хабарлама бойынша
|_|
жалпы хабарлама бойынша
|_|
6. Орналастыру/пайдалану жөніндегі объект (атауы, мекенжайы)
1. б) Қалдықтардыөндіруші (атауы, мекенжайы) (1):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Өндіріс әдісі
Факс:
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
7. Орналастыру/пайдалану тәсілдері
Қалдықтар пайда болған объект:
D коды: (3)
R коды: (3)
2. Импорттаушы (атауы, мекенжайы):
Қолданылатын технология
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Жүгінген жөн:
Факс:
3. Жоюға жауапты тұлға (атауы, мекенжайы):
(егер қажет болса, егжей-тегжейлерін хабарлау)
8. Сақтандыруға қатысты ақпарат: (тиісті сақтандыру талаптары туралы және экспорттаушы, тасымалдаушы және жоюға жауапты адам оларды қалай қанағаттандыратыны туралы)
Сақтандыру шартының және сақтандыру полисінің деректемелері:
9. 1-тасымалдаушы (атауы, мекенжайы):
10. 2-тасымалдаушы (атауы, мекенжайы) (4)
11. Соңғы тасымалдаушы (атауы, мекенжайы)
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
12. Тасымалдау түрі (3):
13. Тасымалдау түрі (3):
14. Тасымалдау түрі (3):
Жүкті тиеу күні/орны:
Жүкті тиеу күні/орны:
Жүкті тиеу күні/орны:
Тасымалдаушы өкілінің қолы
Тасымалдаушы өкілінің қолы
Тасымалдаушы өкілінің қолы
15. Қалдықтардың атауы және химиялық құрамы
16. Физикалық сипаттамалары (3)
17. Нақты мөлшері кг
18. Буып-түю түрі(лері) (3):
19. Қалдықтардың сәйкестендіру коды
ҚХСҚ коды:
экспорт елінде
ҚЕК:
импорт елінде
басқалары (көрсету)
Кедендік код
21. БҰҰ-ның жіктеуі:
БҰҰ жүгінің атауы:
20. ЭЫДҰ жіктеуі (2) қызыл |_|
БҰҰ-ның нөмірі:
БҰҰ-ның сыныбы (3):
сары |_|
Н нөмірі (3):
жасыл |_|
және нөмірі
(егжей-тегжейлерін хабарлау)
Ү нөмірі:
22. Жұмыс істеуге қойылатын арнайы талаптар
23. Экспорттаушының (өндірушінің) мәлімдемесі: жоғарыда келтірілген 1-9 және 13-21-бағандардағы ақпарат толық және менде бар мәліметтерге сәйкес ақиқатқа сай екендігін растаймын. Сондай-ақ заңды күші бар және жазбаша нысанда жасалған келісімшарттық міндеттемелер белгіленгендігін, қалдықтардың трансшекаралық орын ауыстыруын жабатын тиісті кепілдіктер бар екендігін, Базель конвенциясының тараптары болып табылатын барлық мүдделі мемлекеттердің құзыретті органдарының тарапының қарсылығы алынбағандығын растаймын
24. Іс жүзіндегі жөнелту күні
Күні:
Қолы:
Атауы:
Орналастыру/пайдалану жөніндегі алушы/объект толтырады
25. Жеткізілімді алушы алды (егер бұл орналастыру/пайдалану объектісі болмаса)
27. Жоғарыда сипатталған қалдықтарды орналастыру/пайдалану жүргізілгендігін растаймын
Алынған саны:
кг (л)
қабылданды
|_|
Күні:
бас тарту (5)
|_|
Күні:
Атауы:
Қолы
Атауы:

1. а) экспортер (наименование, адрес):
4. а) соответственно
5. Серийный № поставки
Контактное лицо:
Тел.:
уведомлению №
Факс:
4. б) перевозка по (2)
Разовому уведомлению
|_|
Общему уведомлению
|_|
6. Объект по размещению/ использованию (наименование, адрес)
1. б) производитель отходов (наименование, адрес) (1):
Контактное лицо
Тел.:
Метод производства
Факс:
Контактное лицо:
Тел.:
Факс:
7. Способы размещения/использования
Объект, на котором отходы были образованы:
Код D: (3)
Код R: (3)
2. Импортер (наименование, адрес):
Применяемая технология
Контактное лицо:
Тел.:
Следует обращаться:
Факс:
3. Лицо, отвечающее за удаление отходов (наименование, адрес):
(сообщить детали, если необходимо)
8. Информация относительно страхования: (о соответствующих страховых требованиях и о том, каким образом они удовлетворяются экспортером, перевозчиком и лицом, отвечающим за удаление)
Реквизиты страхового договора и страхового полиса:
9. 1-й перевозчик (наименование, адрес)
10. 2-й перевозчик (наименование, адрес) (4):
11. Последний перевозчик (наименование, адрес)
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
12. Вид перевозки (3):
13. Вид перевозки (3):
14. Вид перевозки (3):
Дата/место перегрузки:
Дата/место перегрузки:
Дата/место перегрузки:
Подпись представителя перевозчика
Подпись представителя перевозчика
Подпись представителя перевозчика
15. Наименование и химический состав отходов
16. Физические характеристики (3)
17. Фактическое количество кг
18. Вид(ы) упаковки (3):
19. Идентификационный код отходов
Код МИКО:
Л
в стране экспорта
ЕКО:
в стране импорта
прочее (указать)
Таможенный код
21. Классификация ООН:
Грузовое наименование ООН:
20. Классификация ОЭСР (2) красный |_|
Номер ООН:
Класс ООН (3):
желтый |_|
Номер Н (3):
зеленый |_|
и номер
(сообщить детали)
Номер Y:
22. Специальные требования к обращению
23. Заявление экспортера (производителя): подтверждаю, что информация в графах 1 - 9 и 13 - 21, приведенных выше, является полной и соответствует действительности согласно имеющимся у меня сведениям. Подтверждаю также, что были установлены контрактные обязательства, имеющие юридическую силу и совершенные в письменной форме, что имеются соответствующие гарантии, покрывающие трансграничное перемещение отходов, а также что не было получено возражений со стороны компетентных органов всех заинтересованных государств, являющихся сторонами Базельской конвенции.
24. Фактическая дата отправки
Дата:
Подпись:
Наименование:
Заполняется получателем/объектом по размещению/использованию
25. Поставка получена получателем (если это не объект размещения/ использования:
27. Подтверждаю, что размещение/использование описанных выше отходов произведены.
Полученное количество:
кг (л)
принято
|_|
Дата:
отказ (5)
|_|
Дата:
Наименование:
Подпись
Наименование:

26. Жеткізілім орналастыру/пайдалану объектісінде алынды:
Алынған саны:
кг (л)
қабылданды (5)
|_|
Қолы және мөрі:
Күні:
бас тарту
|_|
Атауы:
Қолы
Болжамды орналастыру/пайдалану күні:
Орналастыру/пайдалану әдісі
Қалдықтарды жоюға жауапты тұлға толтырады
28. Жеткізілімді қалдықтарды жоюға жауапты тұлға алды:
29. Жоғарыда сипатталған қалдықтарды жою жүргізілетіндігін растаймын:
Алынған саны:
кг (л)
қабылданды
|_|
Күні:
бас тарту (5)
|_|
Күні:
Атауы:
Қолы
Атауы:
30. Жүк қалдықтарды жою объектісінде алынды:
Алынған сан:
кг (л)
қабылданды
|_|
Қолы мен мөрі:
Күні:
бас тарту (5)
|_|
Атауы:
Қолы
Болжамды жою күні:
Жою орнының іс жүзіндегі орналасуы:
Жою әдісі
Ескертпе:
М.О. – Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Т. А. Ә. ( бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса))
КО СЭҚ ТН – Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы
Тел. – Телефон
Факс – Телефон факс
1- тасымалдаушы – бірінші тасымалдаушы
2 тасымалдаушы – екінші тасымалдаушы
ЭЫДҰ – экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
ҚХСК коды – қалдықтардың халықаралық сәйкестендіру коды
ҚЕК – қалдықтардың Еуропалық каталогы
ЭЫДҰ сыныптамасы – Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының сыныптамасы
БҰҰ нөмірі – Біріккен Ұлттар Ұйымының нөмірі
БҰҰ сыныптамасы – Біріккен Ұлттар Ұйымының сыныптамасы
кг (л) – килограмм (литр)
Ү нөмір, Н нөмірі – жіктеу бойынша қалдық түрінің коды
D коды – Жою операциялары
R коды – Рекуперацияға, рециркуляцияға, кәдеге жаратуға, тікелей қайта немесе баламалы пайдалануға әкелуі мүмкін операциялар
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
3-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама
1. Экспорттаушы (атауы, мекенжайы):
4. Хабарлама, қатысты (1):
Хабарлама
N
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
А а) біржолғы тасымалдауға |_|
Б в) орналастыру |_|
Факс:
б) жалпы хабарламаға (бірнеше тасымалдау)
г) пайдалану |_|
Экспорт себебі:
В Бұрын рұқсат алынған объект
2. Импорттаушы (атауы, мекенжайы):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
5. Жалпы жоспарланған жеткізу мөлшері:
6. Қалдықтардың болжамды мөлшері (3): кг (л)
7. Жеткізу(лер)дің болжамды күндері немесе кезеңдері:
3. Қалдықтарды жоюға жауапты тұлға (атауы, мекенжайы) (2):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Факс:

26. Поставка получена на объекте размещения/использования:
Полученное количество:
кг (л)
Принято (5)
|_|
Подпись и печать:
Дата:
отказ
|_|
Наименование:
Подпись
Приблизительная дата размещения/использования:
Метод размещения/использования
Заполняется лицом, отвечающим за удаление отходов
28. Поставка получена лицом, отвечающим за удаление отходов:
29. Подтверждаю, что удаление описанных выше отходов будет произведено:
Полученное количество:
кг (л)
Принято:
|_|
Дата:
Отказ (5)
|_|
Дата:
Наименование:
Подпись
Наименование:
30. Поставка получена на объекте удаления отходов:
Полученное количество:
кг (л)
принято (5)
|_|
Подпись и печать:
Дата:
отказ
|_|
Наименование:
Подпись
Приблизительная дата удаления:
Фактическое расположение места удаления:
Метод удаления:
Примечание:
М.П. – Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Код ТН ВЭД ТС – Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
Тел. – Телефон
Факс – Телефон-факс
1-й перевозчик – первый перевозчик
2-й – второй перевозчик
ОЭСР – Организация экономического сотрудничества и развития
Код МИКО – Код Международный идентификационный код отходов
ЕКО – Европейский каталог отходов
Классификация ОЭСР – Классификация Организация экономического сотрудничества и развития
Номер ООН – Номер Организации Объединенных Наций
Класс ООН – Классификация Организации Объединенных Наций
кг (л) – килограмм (литр)
Номер Ү, номер Н – код вида отхода по классификации
Код D – Операции по удалению
Код R – Операции, которые могут привести к рекуперации, рециркуляции, утилизации, прямому повторному или альтернативному использованию
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Заключение уполномоченного органа
государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную территорию
Евразийского экономического союза"
Форма
Уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов
1. Экспортер (наименование, адрес):
4. Уведомление, касающееся (1):
№ уведомление
Контактное лицо:
Тел.:
А. а) разовой перевозки |_|
Б. в) размещение |_|
Факс:
б) общего уведомления (многократная перевозка)
г) использование |_|
Причина экспорта:
B. Объект, на который ранее получено разрешение
2. Импортер (наименование, адрес):
Контактное лицо:
Тел.: Факс:
5. Общее планируемое количество поставок:
6. Предполагаемое количество отходов (3): кг (л)
7. Предполагаемые даты или периоды поставки (ок):
3. Лицо, отвечающее за удаление отходов (наименование, адрес) (2):
Контактное лицо:
Тел.: Факс:

8. Болжанатын тасымалдаушылар (атауы, мекенжайы) (2)
9. Орналастыру/пайдалану жөніндегі объект (атауы, мекенжайы):
Байланыстыратын тұлға:
Тел.:
Факс:
Тел.:
Факс:
11. Қалдықтарды өндіруші(лер)
Қалдықтарды пайдалану жөніндегі іс жүзіндегі объект
(атауы, мекенжайы) (2):
10. Орналастыру/пайдалану тәсілдері (2)
Байланыстыратын тұлға:
Тел.: Факс:
D коды/R коды (4):
Қолданылатын технология:
(егер бұл қажет болса, егжей-тегжейлерін хабарлау)
12. Экспорттаушы және жоюға жауапты тұлға арасында жасалған келісімшарт туралы ақпарат
13. Жоюға жауапты тұлға экспорттаушыға немесе өндірушіге жіберетін ақпарат (кәсіпорынның техникалық сипаттауын қоса алғанда), оның негізінде соңғысы болжанатын жою экологиялық негізделген тәсілмен және импорттау елінің нормаларына және қағидаларына сәйкес жүзеге асуы мүмкін болатыны туралы қорытынды жасайды:
Қалдықтар пайда болған объект
14. Тасымалдау түрлері (4):
5. Буып-түю түрі(лері) (4):
16. Сақтандыруға қатысты ақпарат: (тиісті сақтандыру талаптары туралы және оны экспорттаушы, тасымалдаушы және жоюға жауапты тұлға қалай қанағаттандыратыны туралы)
Сақтандыру шартының және сақтандыру полисінің деректемелері:
17. а) Қалдықтардың атауы және химиялық құрамы
17. б) Өтінішке қойылатын арнайы талаптар:
18. Физикалық сипаттамалары (4):
19. Қалдықтардың сәйкестендіру коды
21. Ү нөмірі (4):
экспорт елінде:
ҚХСҚ:
импорт елінде:
ҚЕК:
22. Н нөмірі (4)
Кедендік код:
Басқалар (нақтылау)
20. ЭЫДҰ жіктеуі (1):
сары |_|
қызыл |_|
жасыл |_|
23. а) БҰҰ-ның сәйкестендіру N:
2 б) БҰҰ-ның сыныбы (4):
мен нөмірі
(егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса беру)
24. Мүдделі елдер. Құзыретті органдардың код нөмірі және әкелу мен әкетудің белгілі бір пункттері:
Экспорт мемлекеті
Транзит мемлекеті
Импорт мемлекеті
25. Әкелу және/немесе әкету пунктінің кеден қызметтері
27. Өндірушінің (экспорттаушының) мәлемдемесі: осы ақпарат толық және менде бар мәліметтерге сәйкес ақиқатқа сай екендігін растаймын. Сондай-ақ заңды күші бар және жазбаша нысанда жасалған келісімшарттық міндеттемелер белгіленгендігін және қалдықтардың трансшекаралық орын ауыстыруын жабатын тиісті кепілдіктер бар екендігін растаймын.
Әкету пункті
26. Қосымшалар
саны
Атауы:
Қолы:
Күні:
Құзыретті органдар толтырады
28. Импорттаушы, транзиттеуші елдің құзыретті органы толтырады
29. Құзыретті органның тасымалдауға берген рұқсаты:
Хабарлама алынды:
Құзыретті органның атауы, мөрі және қолы
Растау жіберілді:
Құзыретті органның атауы:
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: дейін
Мөрі және/немесе қолы:
Айрықша шарттар:
иә
жоқ
Ескертпе:
М.О. – Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Т. А. Ә. ( бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса))
КО СЭҚ ТН – Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы
Тел. – Телефон
Факс – Телефон факс
1- тасымалдаушы – бірінші тасымалдаушы
2 тасымалдаушы – екінші тасымалдаушы
ЭЫДҰ – экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
ҚХСК коды – қалдықтардың халықаралық сәйкестендіру коды
ҚЕК – қалдықтардың Еуропалық каталогы
ЭЫДҰ сыныптамасы – Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының сыныптамасы
БҰҰ нөмірі – Біріккен Ұлттар Ұйымының нөмірі
БҰҰ сыныптамасы – Біріккен Ұлттар Ұйымының сыныптамасы
кг (л) – килограмм (литр)
Ү нөмір, Н нөмірі – жіктеу бойынша қалдық түрінің коды
D коды – Жою операциялары
R коды – Рекуперацияға, рециркуляцияға, кәдеге жаратуға, тікелей қайта немесе баламалы пайдалануға әкелуі мүмкін операциялар
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
1-1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

8. Предполагаемые перевозчики (наименование, адрес) (2):
9. Объект по размещению/использованию (наименование, адрес):
Контактное лицо:
Тел.:
Тел.:
Факс:
Факс:
11. Производитель(и) отходов (наименование, адрес) (2):
Фактический объект по использованию отходов
10. Способы размещения/использования (2)
Контактное лицо:
Тел.: Факс:
Код D/Код R (4):
Применяемая технология:
(Сообщить детали, если это необходимо)
12. Информация о заключенном контракте между экспортером и лицом, отвечающим за удаление
13. Информация (включая техническое описание предприятия), направляемая экспортеру или производителю лицом, отвечающим за удаление, на основании которой последний делает вывод о том, что предполагаемое удаление может быть осуществлено экологически обоснованным способом и в соответствии с нормами и правилами страны импорта:
Объект, на котором отходы были образованы
14. Вид (ы) перевозки (4):
15. Вид (ы) упаковки (4):
16. Информация относительно страхования: (о соответствующих страховых требованиях и о том, каким образом они удовлетворяются экспортером, перевозчиком и лицом, отвечающим за удаление)
Реквизиты страхового договора и страхового полиса
17. а) Наименование и химический состав отходов
17. б) Специальные требования к обращению:
18. Физические характеристики (4):
19. Идентификационный код отходов
21. Номер Ү (4):
в стране экспорта:
МИКО:
в стране импорта:
ЕКО:
22. Номер Н (4)
Таможенный код:
Прочие (уточнить)
20. Классификация ОЭСР (1): желтый |_| красный |_| зеленый |_|
23. а) идентификационный ООН:
23. б) Класс ООН (4):
и номер
(приложить детальное описание)
24. Заинтересованные страны. Кодовый номер компетентных органов и определенные пункты ввоза и вывоза:
Государство экспорта
Государства транзита
Государство импорта
25. Таможенные службы пункта ввоза и/или вывоза
27. Заявление производителя (экспортера): подтверждаю, что данная информация является полной и соответствует действительности согласно имеющимся у меня сведениям. Подтверждаю также, что были установлены контрактные обязательства, имеющие юридическую силу и совершенные в письменной форме, и что имеются соответствующие гарантии, покрывающие трансграничное перемещение отходов.
Пункт вывоза:
26. Количество приложений
Наименование:
Подпись:
Дата:
Заполняется компетентными органами
28. Заполняется компетентным органом страны-импортера, транзита
29. Разрешение компетентного органа на перевозку:
Уведомление получено:
Наименование компетентного органа, печать и подпись
Подтверждение направлено:
Наименование компетентного органа:
Срок действия разрешения до:
Печать и/или подпись:
Особые условия:
да
нет
Примечание:
М.П. – Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Код ТН ВЭД ТС – Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
Тел. – Телефон
Факс – Телефон- факс
1-й перевозчик – первый перевозчик
2-й – второй перевозчик
ОЭСР – Организация экономического сотрудничества и развития
Код МИКО – Код Международный идентификационный код отходов
ЕКО – Европейский каталог отходов
Классификация ОЭСР – Классификация Организация экономического сотрудничества и развития
Номер ООН – Номер Организации Объединенных Наций
Класс ООН – Классификация Организации Объединенных Наций
кг (л) – килограмм (литр)
Номер Ү, номер Н – код вида отхода по классификации
Код D – Операции по удалению
Код R – Операции, которые могут привести к рекуперации, рециркуляции, утилизации, прямому повторному или альтернативному использованию
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Заключение уполномоченного органа
государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную территорию
Евразийского экономического союза"
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.07.2024 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
1
Наименование государственной услуги
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
1-1
Наименование услугодателя
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады www.egov.kz (бұдан әрі – "портал").
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, бастап, сондай – ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының Қорытындысы, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыларға ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00- ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00- ден 18.30-ға дейін;
2) Мемлекеттік корпорация – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорация: www.gov4c.kz;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) Через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – "портал").
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение уполномоченного органа государств – членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза, либо мотивированный отказ в оказании госудрственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга услугополучателям оказывается на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) Государственная корпорация - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1. Мемлекеттік корпорацияға (қағаз жеткізгіште):
1) көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжаты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін) және Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалдықтардың транзиті туралы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың көшірмесі;
4) "Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына 2003 жылғы 10 ақпандағы Қазақстан Республикасы қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына (бұдан әрі – Базель конвенциясы) сәйкес қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының жазбаша түрдегі келісімі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың көшірмелері;
6) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжат;
7) өтініш берушінінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарлама;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспорты;
10) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 данада).

1. В Государственную корпорацию (на бумажном носителе):
1) документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя (для идентификации) (либо его представителя по доверенности) и заявление о транзите отходов по форме согласно приложению 1 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
2) копию контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) копию договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) согласие в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года "О присоединении Республики Казахстан к Базельской конвенции о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением" (далее – Базельская конвенция);
5) копии контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) документ о перевозке отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 2 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
7) уведомление о заключении договора об обязательном экологическом страховании заявителя (экспортера, производителя отходов), либо импортера (потребителя) отходов;
8) копию плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) паспорт опасных отходов;
10) уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов (в 3 экземплярах) по форме согласно приложению 3 к Правилам
оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875).

2. Порталға:
1) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзге де иеліктен шығару шартының электрондық көшірмесі;
3) экспорттаушы мен өндіруші немесе, егер өтініш беруші делдал болған жағдайда, импорттаушы мен қалдық (қалдықтар) тұтынушы арасындағы шарттың электрондық көшірмесі;
4) Заңға сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің құзыретті органының келісімінің электрондық көшірмесі;
5) тасымалдауға арналған келісімшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды экологиялық қауіпсіз пайдалану келісілетін экспорттаушы мен қалдықтарды жоюға жауап беретін тұлға арасындағы келісімшарттың электрондық көшірмелері;
6) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалдықтарды тасымалдау туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
7) өтініш берушінінің (экспорттаушыны, қалдықтарды өндірушіні) немесе қалдықтарды импорттаушының (тұтынушыны) мiндеттi экологиялық сақтандыру шартын жасасу туралы хабарламаның электрондық көшірмесі;
8) төтенше авариялық жағдайлар кезіндегі іс-қимылдар жоспарының электрондық көшірмесі;
9) қауіпті қалдықтардың паспортының электрондық көшірмесі;
10) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығымен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 20875 болып тіркелген) 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарламаның электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2. На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя по форме согласно приложению 1 к Правилам
оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
2) электронная копия контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
3) электронная копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара, когда заявитель выступает посредником;
4) электронная копия согласия в письменном виде компетентного органа государства, на территорию которого ввозятся отходы в соответствии с Законом;
5) электронная копия контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
6) электронная копия документа о перевозке отходов по форме согласно приложению 2 к Правилам оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа
государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20875);
7) электронная копия страхового полиса по обязательному экологическому страхованию;
8) электронная копия плана действий при чрезвычайных аварийных ситуациях;
9) электронная копия паспорта опасных отходов;
10) электронная копия уведомления о трансграничной перевозке опасных отходов по форме согласно приложению 3 к Правилам
оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств-членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под
№ 20875).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттарды және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықталу;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Базель конвенциясының 6-бабында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 135 қаулысымен бекітілген Қауіпті және басқа да қалдықтарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттеу қағидаларының 2-тарауында, "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі шешімінің 1.2 және 2.3-қосымшаларында, Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 346-бабында, "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі болса;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1) Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайлары Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында: gov4c.kz.
2) Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы - 1414, 8 800 080 7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
4) Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
5) Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидасына
5-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы
Қолхат
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 14.04.2026 № 67 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы"

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными статьей 6 Базельской конвенцией, главой 2 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан, вывоза с территории Республики Казахстан и транзита опасных и других отходов по территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 135, приложениями 1.2 и 2.3 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года "О мерах нетарифного регулирования", статьей 346 Экологического кодекса Республики Казахстан от 2 января 2021 года,
приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
10
Требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, через Государственную корпорацию
1) Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации: gov4c.kz.
2) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством Единого контакт – центра 1414, 8 800 080 7777.
4) Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 88000807777.
5) Услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающих его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства, посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8-800-080-7777.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 5 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 14.04.2026 № 67 (вводится в действие с 11.07.2026).
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Заключение уполномоченного органа
государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную территорию
Евразийского экономического союза"
Форма
Расписка об отказе в приеме заявления

Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы"
коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалының №___ бөлімі (мекенжайын
көрсету), Қағида қарастырылған тізбеге сәйкес, ________________________ құжаттардың
толық пакетінің болмауына байланысты, және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар
Сізге мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Болмаған құжаттардың атауы:
1) __________________________________
2) __________________________________
3) __________________________________
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден, 2 данада жасалды.
___________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация (қолы)
Қызметкерінің Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Алдым: _____________________________________/___________________
Т. А. Ә. (бар болса) / көрсетілетін қызмет алушының қолы
"___" _________ 20__жыл
Ескертпе:
Т. А. Ә. (бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
"Еуразиялық экономикалық
одақтың кедендік аумағы
арқылы қауіпті қалдықтардың
транзитіне Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
мемлекеттердің уәкілетті
органының қорытындысы"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидасына
6-қосымша
Нысан
ҚОРЫТЫНДЫ (рұқсат беру құжаты) № _________/202/_____
__________________________________________________________________________
(Қорытынды берген Еуразиялық экономикалық одаққа одағына мүше мемлекеттің
мемлекеттік билік органының атауы)
Берілді____________________________________________________________________
(Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, елі/жеке тұлғалар үшін тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде )
Орнын ауыстыру түрі ______________________________________________________
(орнын ауыстыру түрі)
__________________________________________________________________________
(Бірыңғай тауарлар (Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің
Тауар номенклатурасы коды) тізбесінің бөлімі)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші ___________________________________________________________
(Атауы, заңды мекенжайы, елі)
__________________________________________________________________________
Баратын/жіберетін елі _______________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты ______________________________________________________
Уақытша әкелу (әкету) мерзімі ______________________________________________
Негіздеме: ________________________________________________________________
Қосымша ақпарат __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Транзиттеу елі ____________________________________________________________
(аумақ бойынша транзиттеу)
__________________________________________________________________________
Қолы ____________ күні _______
Рұқсат _________________ дейін қолданылады      _____________________________
Т.А.Ә. (бар болса)
__________________                              _____________________________
М.О.                                          (Лауазымы)
Ескертпе:
М.О. – Мөр орны
Т. А. Ә. ( бар болса) – Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме заявления на оказание государственной услуги __________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия предусмотренному Правилами, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________
2) ____________________________________
3) ____________________________________
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись
работника Государственной корпорации
Получил: _____________________________________ / ________________________
Ф.И.О. (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ года
Примечание:
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной услуги
"Заключение уполномоченного органа
государств –членов
Евразийского экономического
союза на транзит опасных
отходов через таможенную территорию
Евразийского экономического союза"
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)
№ _________ /20 /_____
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственной власти государства-члена
Евразийского экономического союза, выдавшего заключение)
Выдано ______________________________________________________________
(наименование организации, юридический адрес, страна /
для физических лиц фамилия, имя, отчество (при наличии)
Вид перемещения _____________________________________________________
(Вид перемещения)
_________________| |___________________________________________________
(раздел Единого перечня товаров) (Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза)
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Получатель/отправитель ____________________________________________ (название, юридический адрес, страна)
Страна назначения/отправления __________________________________________
Цель ввоза (вывоза) ____________________________________________________
Срок временного ввоза (вывоза) __________________________________________
Основание: ____________________________________________________________
______________________________________________________________________
Дополнительная информация ____________________________________________
______________________________________________________________________
Страна транзита________________________________________________________ (транзит по территории)
______________________________________________________________________
подпись __________ дата _______
Решение действительно по
____________________________
М.П.
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
_______________________________
(должность)
Примечание:
М.П. – Место печати
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии)