Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 маусымда № 20862 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдеде № 74 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі туралы ереженің 16-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы
А. Жаилғанова
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағасының
2020 жылғы 10 маусымдағы
№ 96 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесі
1. Осы Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) мемлекеттік қызметшілердің арасынан бір тыңдаушыны оқытуға жұмсалған шығыстар есебінің тәртібін және шығындардың баптары бойынша шығыстардың тәртібін нақтылайды.
Әдістеме оқытудың күндізгі, күндізгі-қашықтықтан, қашықтықтан және онлайн оқыту нысандары бойынша оқитын мемлекеттік қызметшілер үшін қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беретін ұйымдардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді беруші) меншік нысандарына қарамастан көрсетілетін құнын анықтау үшін пайдаланылады.
2. Мемлекеттік қызметшілер үшін қосымша білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беретін ұйымдардың қызметі мемлекеттік органдардың тиісті саласының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Осы Әдістемеге сәйкес айқындалатын құн шеңберінде сапалы оқытуды қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдары Қазақстан Республикасының қолданыстағы білім беру саласының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес келуге тиіс.

Об утверждении Методики расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 июня 2020 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2020 года № 20862.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 16 Положения об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 74, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих.
2. Департаменту государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
А. Жаилғанова
Утверждена приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 10 июня 2020 года № 96
Методика расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих (далее – Методика) детализирует порядок расходов по статьям затрат и порядок расчета расходов на обучение одного слушателя из числа государственных служащих.
Методика используется для определения стоимости услуг организациями образования независимо от форм собственности, реализующих программы дополнительного образования для государственных служащих (далее – услугодатель), обучающихся по очной, очно-дистанционной, дистанционной и онлайн формах обучения.
2. Деятельность организаций образования, реализующих программы дополнительного образования для государственных служащих, осуществляется в соответствии с требованиями действующего законодательства соответствующей отрасли государственных органов.
3. В целях обеспечения качественного обучения в рамках стоимости, определяемой в соответствии с настоящей Методикой, организации образования, осуществляющие повышение квалификации государственных служащих, должны соответствовать требованиям, предусмотренным действующим законодательством Республики Казахстан, регламентирующим образовательную деятельность.

2-тарау. Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтердің шығындарын есептеу
4. Көрсетілетін қызметті берушінің шығындарын анықтауды ескере отырып, көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетудің өзіндік құнының негізінде көрсетілетін қызметтердің құнын қалыптастырады.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің шығындары қызметті ұсыну процесінде жүзеге асырылатын қызметтерді көрсетумен тікелей байланысты шығындар және жалпы көрсетілетін қызметті берушінің қызметін қамтамасыз етуге қажетті, бірақ қызметтерді көрсету процесінде тікелей қолданылмайтын шығындар болып екіге бөлінеді.
6. Қызметтерді көрсетумен тікелей байланысты шығындарға:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметтерді көрсету процесіне тікелей қатысатын персоналға (бұдан әрі – негізгі персонал) жұмсалатын шығындары;
2) қызметтерді көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындар;
3) көрсетілетін қызметтің ерекшелігін бейнелейтін өзге де шығыстар жатады.
7. Жалпы көрсетілетін қызметті берушінің қызметін қамтамасыз етуге қажетті, бірақ қызметтерді көрсету процесінде тікелей қолданылмайтын шығындарға:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметтерді көрсету процесіне тікелей қатыспайтын персоналға (бұдан әрі – әкімшілік-басқарушылық персонал және басқалар) жұмсайтын шығындары;
2) шаруашылық-қаржылық шығыстар – материалдық қорларды сатып алу, байланыс қызметтерін, көліктік қызметтерді, коммуналдық қызметтерді, қызмет көрсету және объектілерді жөндеу бойынша қызметтерді төлеу (бұдан әрі – жалпышаруашылық мақсаттағы шығындар);
3) білім беру процесін ақпараттық-техникалық қолдау бойынша шығындар;
4) салықтарды, баждарды және өзге де міндетті төлемдерді төлеуге жұмсалатын шығындар;
5) ғимараттарды, құрылыстарды және басқа да негізгі құралдарды амортизациялау жатады.
8. Қызметтерді көрсетуге жұмсалатын шығындардың негізгі есебі шығындардың барлық элементтерінің тікелей есебі болып табылады. Қызметтерді көрсетуге жұмсалатын шығындар мынадай формула бойынша анықталады:
З көрс.қызм = Знпмш+3бшү,
мұндағы
З көрс.қызм – қызметтерді көрсетуге жұмсалатын шығындар;
Знп – негізгі персоналға жұмсалатын шығындар;
Змш – қызметтерді көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларды алуға жұмсалатын шығындар;
Збш – қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін сипаттайтын басқа да шығындар;
Зү – көрсетілетін қызметтердің құнына жататын үстеме шығындар.
9. Негізгі персоналға жұмсалатын шығындар өзіне:
1) салықтар мен аударымдарды ескере отырып, негізгі персоналдың еңбекақысын төлеуге жұмсалатын шығындарды;

Глава 2. Расчет расходов на услуги по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
4. Стоимость услуги формируется услугодателем исходя из себестоимости ее оказания, с учетом определения затрат услугодателя.
5. Затраты услугодателя делятся на затраты, непосредственно связанные с оказанием услуги, осуществляемые в процессе ее предоставления, и затраты, необходимые для обеспечения деятельности услугодателя в целом, но не потребляемые непосредственно в процессе оказания услуги.
6. К затратам, непосредственно связанным с оказанием услуги, относятся:
1) затраты на персонал услугодателя, непосредственно участвующий в процессе оказания услуги (далее – основной персонал);
2) затраты на материальные запасы, потребляемые в процессе оказания услуги;
3) прочие расходы, отражающие специфику оказания услуги.
7. К затратам, необходимым для обеспечения деятельности услугодателя в целом, но не потребляемым непосредственно в процессе оказания услуги (далее – накладные затраты), относятся:
1) затраты на персонал услугодателя, непосредственно не участвующий в процессе оказания услуги (далее – административно-управленческий персонал и другие);
2) хозяйственно-финансовые расходы – приобретение материальных запасов, оплата услуг связи, транспортных услуг, коммунальных услуг, услуги по обслуживанию и ремонту объектов (далее – затраты общехозяйственного назначения);
3) затраты по информационно-технической поддержке образовательного процесса;
4) затраты на оплату налогов, пошлин и иных обязательных платежей;
5) амортизация зданий, сооружений и других основных средств.
8. Основой расчета затрат на оказание услуги является прямой учет всех элементов затрат. Затраты на оказание услуги определяются по формуле:
Зусл = Зоп + Змз + Зпр + Зн,
где,
Зусл – затраты на оказание услуги;
Зоп – затраты на основной персонал;
Змз – затраты на приобретение материальных запасов, потребляемых в процессе оказания услуги;
Зпр – прочие расходы, отражающие специфику оказания услуги;
Зн – накладные затраты, относимые на стоимость услуги.
9. Затраты на основной персонал включают в себя:
1) затраты на оплату труда основного персонала с учетом налогов и отчислений;

2) азаматтық-құқықтық шарттар бойынша тартылатын адамдарға сыйақы сомасын;
3) қызметтерді көрсетуге байланысты негізгі персоналдың іссапарларына жұмсалатын шығындарды;
4) негізгі персоналдың біліктілігін арттыруға жұмсалатын шығындарды қамтиды.
10. Еңбекақыны төлеуге жұмсалатын шығындар уақыт ұзақтығы бірлігінің құны қызметтерді көрсетуге қажетті уақыт бірлігінің (сағат, ак.с.) санына көбейтіндісі ретінде есептеледі. Аталған есеп тиісті қызметтерді көрсетуге қатысқан әрбір қызметкерге (жеке адамға) мына формула бойынша жүргізіледі:
Зпт = ОТс х Нжұм.уақ.
мұндағы
Зпт – негізгі персоналдың еңбекақысын төлеуге жұмсалатын шығындар;
ОТс – негізгі персоналдың қатарынан қызметкерлердің штат кестесіне сәйкес (еңбекақы төлемдерін есептеуді қоса алғанда) уақытына қарай (сағаттық, күндік, айлық) мөлшерлемесі;
Нжұм.уақ – негізгі персоналдың жұмсаған жұмыс уақытының нормасы.
11. Қызметтерді көрсету процесіне тікелей қатысатын персоналдың еңбекақысына жұмсалатын шығындарды есептеу осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
12. Қызметтерді көрсету процесіне қатысатын, тартылған жеке адамдардың көрсеткен қызметтеріне еңбекақы төлеуге жұмсалатын шығындарды есептеу осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
13. Көрсетілетін қызметтерді ұсынуға байланысты негізгі персоналдың іссапарына және негізгі персоналдың біліктілігін арттыруға жұмсалатын шығындарды есептеу осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
14. Қызметтерді көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларды алуға жұмсалатын (қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламасына, ерекшелігіне байланысты) шығындар өзіне:
1) мүкәммалға жұмсалатын шығындарды;
2) шығыс материалдарын алуға жұмсалатын шығындарды;
3) басқа материалдық қорларға жұмсалатын шығындарды қамтиды.
15. Белгілі бір түрдегі материалдық қорларды алуға жұмсалатын шығындар тиісті материалдық қорлардың орташа бағалары мен қызметтерді көрсету процесінде олардың қолдану көлеміне (санына) көбейтіндісі ретінде есептеледі. Қызметтерді көрсету процесінде қолданылатын барлық материалдық қорларға жұмсалатын шығындар формула бойынша анықталады:
Змқ = ∑МҚ х Б
мұндағы
Змқ – қызметтерді көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындар;
МҚ – белгілі бір түрдегі алынатын материалдық қорлардың көлемі (саны);
Б – алынатын материалдық қорлардың орташа бағасы.
16. Қызметтерді көрсету процесінде қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындарды есептеу осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.

2) суммы вознаграждения лицам, привлекаемым по гражданско-правовым договорам;
3) затраты на командировки основного персонала, связанные с предоставлением услуги;
4) затраты на повышение квалификации основного персонала.
10. Затраты на оплату труда рассчитываются как произведение стоимости единицы продолжительности времени на количество единиц времени (час, ак.ч), необходимое для оказания услуги. Данный расчет проводится по каждому сотруднику (физическому лицу), участвующему в оказании соответствующей услуги, по формуле:
Зот = ОТч. х Нраб.вр.
где,
Зот – затраты на оплату труда основного персонала;
ОТч. – повременная (часовая, дневная, месячная) ставка согласно штатному расписанию сотрудников из числа основного персонала (включая начисления на выплаты по оплате труда).
Нраб.вр. – норма рабочего времени, затрачиваемого основным персоналом;
11. Расчет затрат на оплату труда персонала, непосредственно участвующего в процессе оказания услуги, производится по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике.
12. Расчет затрат на оплату услуг привлеченных физических лиц, участвующих в процессе оказания услуги, производится по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике.
13. Расчет затрат на командировки основного персонала, связанные с предоставлением услуги, и на повышение квалификации основного персонала производится по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
14. Затраты на приобретение материальных запасов, потребляемых в процессе оказания услуги, включают в себя (в зависимости от программы, специфики переподготовки и повышения квалификации):
1) затраты на инвентарь;
2) затраты на приобретение расходных материалов;
3) затраты на другие материальные запасы.
15. Затраты на приобретение материальных запасов определенного вида рассчитываются как произведение средних цен на соответствующие материальные запасы и их объема (количества) потребления в процессе оказания услуги. Затраты на все материальные запасы, потребляемые в процессе оказания услуги, определяются по формуле:
Змз = ∑МЗ х Ц
где,
Змз – затраты на приобретение материальных запасов, потребляемых в процессе оказания услуги;
МЗ – объем (количество) приобретаемых материальных запасов определенного вида;
Ц – средняя цена приобретаемых материальных запасов.
16. Расчет затрат на материальные запасы, потребляемые в процессе оказания услуги, производится по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.

17. Үстеме шығындардың көлемі қызметтерді көрсетуге тікелей байланысты шығындарға барабар қызметтің құнына жатады:
18. Көрсетілетін қызметтердің құнына жататын үстеме шығындар формула бойынша анықталады:
Зү = Кү х Зпт,
мұндағы
Кү – негізгі персоналдың еңбекақысын төлеу бірлігінің жүктемесін көрсететін үстеме шығындардың коэффициенті.
Бұл коэффициент алдыңғы кезеңдегі есептік деректердің және жоспарлы кезеңдегі болжамды өзгертулердің негізінде мынадай формула бойынша (көрсетілетін қызметтерді берушінің қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері мен қызметінің негізгі бағыттарын анықтайтын құжатқа сәйкес) есептеледі:
мұндағы,
Зәбп – алдыңғы кезеңде әкімшілік-басқарушы персонал санын болжамды өзгертуге және еңбекақысын болжамды өсіруге қатысты түзетілген әкімшілік-басқарушы персоналға жұмсалған нақты шығындар;
Зжшш – инфляцияны ескере отырып, алдыңғы кезеңде жалпы шаруашылық мақсаттарға жұмсалатын нақты шығындар және салықтарды (еңбекақы төлеу қорының салықтарынан басқа), баждарды және өзге де міндетті төлемдерді төлеуге жұмсалатын шығындар;
Амортизация – мүліктің есептелген амортизациясы сомасының болжамы.
Зпт – инфляцияны ескере отырып, негізгі персонал санын өзгертуге және еңбекақы төлемін өсіруге түзетілген, алдыңғы кезеңде барлық негізгі персоналға жұмсалатын нақты шығындар.
19. Әкімшілік-басқарушы персоналға жұмсалатын шығындар өзіне:
1) әкімшілік-басқарушы персоналдың еңбекақы төлемдеріне жұмсалатын шығындарды;
2) әкімшілік-басқарушы персоналдың іссапарларына жұмсалатын шығындарды;
3) әкімшілік-басқарушы персоналдың біліктілігін арттыруға жұмсалатын шығындарды қамтиды.
20. Жалпы шаруашылық мақсаттарға жұмсалатын шығындар өзіне:
1) коммуналдық қызметтерге, байланыс, көлік, банк қызметтеріне жұмсалатын шығындар, көрсетілетін қызметтерді беруші қолданатын басқа да көрсетілетін қызметтерге жұмсалатын шығындар;
2) жылжымайтын және ерекше бағалы жылжымалы мүлікті ұстауға, соның ішінде күзетке (бейнебақылау жүйесі, дабыл тетіктері, ғимаратқа кіруді бақылау қызметі) жұмсалатын шығындар, өртке қарсы қауіпсіздікке (жабдықтарға, өртке қарсы күзет дабыл беру) жұмсалатын шығындар, негізгі құрал түрлеріне жүргізілетін ағымдағы жөндеу жұмыстарына жұмсалатын шығындар, іргелес аумақты ұстауға жұмсалатын шығындар, мүлікті пайдалану үшін жалға алу төлемінің шығындары (егер жалға алу қызмет көрсетуге қажет болған жағдайда), үй-жайларды тазалауға, көлік ұстауға, қазандыққа жанармай алуға, үй-жайларды санитарлық өңдеуге жұмсалатын шығындарды қамтиды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

17. Объем накладных затрат относится на стоимость услуги пропорционально затратам, непосредственно связанным с оказанием услуги.
18. Накладные затраты, относимые на стоимость услуги, определяются по формуле:
Зн = Кn х Зоп,
где,
Кn – коэффициент накладных затрат, отражающий нагрузку на единицу оплаты труда основного персонала.
Данный коэффициент рассчитывается на основании отчетных данных за предшествующий период и прогнозируемых изменений в плановом периоде по следующей формуле (согласно документу, определяющему основные направления деятельности и показатели финансово-хозяйственной деятельности услугодателя):
где,
Зауп – фактические затраты на административно-управленческий персонал за предшествующий период, скорректированные на прогнозируемое изменение численности административно-управленческого персонала и прогнозируемый рост заработной платы;
Зохн – фактические затраты общехозяйственного назначения за предшествующий период, скорректированные с учетом инфляции и затрат на уплату налогов (кроме налогов на фонд оплаты труда), пошлины и иные обязательные платежи;
Амортизация – прогноз суммы начисленной амортизации имущества;
Зоп – фактические затраты на весь основной персонал за предшествующий период, скорректированные на изменение численности основного персонала и рост заработной платы с учетом инфляции.
19. Затраты на административно-управленческий персонал включают в себя:
1) затраты на оплату труда административно-управленческого персонала;
2) затраты на командировки административно-управленческого персонала;
3) затраты по повышению квалификации административно-управленческого персонала.
20. Затраты общехозяйственного назначения включают в себя:
1) затраты на коммунальные услуги, услуги связи, транспорта, банков, затраты на прочие услуги, потребляемые услугодателем;
2) затраты на содержание недвижимого и особо ценного движимого имущества, в том числе затраты на охрану (обслуживание систем видеонаблюдения, тревожных кнопок, контроля доступа в здание), затраты на противопожарную безопасность (обслуживание оборудования, систем охранно-пожарной сигнализации), затраты на текущий ремонт по видам основных средств, затраты на содержание прилегающей территории, затраты на арендную плату за пользование имуществом (в случае, если аренда необходима для оказания услуги), затраты на уборку помещений, на содержание транспорта, приобретение топлива для котельных, санитарную обработку помещений и т.д.
Примечание ИЗПИ!

21-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 31.03.2026 № 52 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Білім беру процесін ақпараттық-техникалық қолдау бойынша шығындар өзіне ақпараттық жүйелерді техникалық қолдауға, сүйемелдеуге, жаңғыртуға жұмсалатын шығындарды қамтиды.
22. Мүліктің есептелген амортизациясының сомасы жабдықтың баланстық құны мен оның тозуының жылдық нормасына қарай анықталады. Үстеме шығындарды есептеу осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысанда жүргізіледі.

Пункт 21 предусматривается в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 31.03.2026 № 52 (вводится в действие с 11.07.2026).
21. Затраты по информационно-технической поддержке образовательного процесса включают в себя затраты на техническую поддержку, сопровождение, модернизацию информационных систем.
22. Сумма начисленной амортизации имущества определяется исходя из балансовой стоимости оборудования и годовой нормы его износа. Расчет накладных затрат производится по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.

23. Қайта даярлау және біліктілікті арттыру көрсетілетін қызметтеріне бағаны есептеу осы Әдістемеге 6-қосымшаға сәйкес нысанда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызметшілерді
қайта даярлау және олардың
біліктілігін арттыру құнын
есептеу әдістемесіне
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру процесіне тікелей қатысатын персоналдың еңбекақысын төлеуге жұмсалатын шығындар есебі
Лауазымы
Саны
Айына орташа лауазымдық еңбекақысы, (теңге)
Жұмыс уақытының айлық қоры, (сағат)
*Қызметті көрсетуге уақыт нормасы, (сағат)

23. Расчет цены на услуги переподготовки повышения квалификации производится по форме согласно приложению 6 к настоящей Методике.
Приложение 1
к Методике расчета
стоимости переподготовки
и повышения квалификации
государственных служащих
Форма
Расчет затрат на оплату труда персонала, непосредственно участвующего в процессе переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Должность
Количество
Средний должностной оклад в месяц, (тенге)
Месячный фонд рабочего времени (час)
*Норма времени на оказание услуги (час)

* "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 қаулысына сәйкес норматив.
Мемлекеттік қызметшілерді
қайта даярлау және олардың
біліктілігін арттыру құнын
есептеу әдістемесіне
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру процесінде қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындардың есебі
Материалдық қорлардың (басқа да шығындар) атауы
Өлшем бірлігі
Шығыс (өлшем бірлігінде)
Бірлік бағасы, теңге

* норматив согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства"
Приложение 4
к Методике расчета
стоимости переподготовки
и повышения квалификации
государственных служащих
Форма
Расчет затрат на материальные запасы, потребляемые в процессе переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Наименование материальных запасов, (прочих затрат)
Единица измерения
Расход (в ед. измерения)
Цена за единицу, тенге

(8)=(6)х(7)
Мемлекеттік қызметшілерді
қайта даярлау және олардың
біліктілігін арттыру құнын
есептеу әдістемесіне
6-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтердің бағасын есептеу
№ р/р
Шығындар баптарының атауы
Көрсеткіш
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету процесіне тікелей қатысатын персоналдың еңбекақысын төлеуге жұмсалатын шығындары
2.
Қызмет көрсету процесінде тікелей қолданылатын материалдық қорларға жұмсалатын шығындар
3.
Басқа да шығындар, теңге
4.
Көрсетілетін қызметтердің түріне жататын үстеме шығындар, теңге
5.
Барлық шығындар, теңге
6.
Алдыңғы кезеңдегі есептік деректердің және жоспарлы кезеңдегі болжамды өзгертулердің негізінде тыңдаушылардың саны (адам – сағат)
7.
Біліктілікті арттыру/қайта даярлау бойынша бір адамның-бір сағатының құны (7)=(5)/(6)

(8)=(6)х(7)
Приложение 6
к Методике расчета
стоимости переподготовки
и повышения квалификации
государственных служащих
Форма
Расчет цены на услуги переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
№ п/п
Наименование статей затрат
Показатель
1
Затраты на оплату труда персонала, непосредственно участвующего в процессе оказания услуги, тенге
2
Затраты на материальные запасы, непосредственно потребляемые в процессе оказания услуги, тенге
3
Прочие затраты, тенге
4
Накладные затраты, относимые на услугу, тенге
5
Итого затрат, тенге
6
Количество слушателей на основании отчетных данных за предшествующий период и прогнозируемых изменений в плановом периоде, человеко - часы
7
Стоимость одного человеко-часа повышения квалификации/переподготовки, тенге (7)=(5)/(6)