"Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау құжаттарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2014 жылғы 6 маусымдағы № 10/233 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2020 жылғы 11 маусымдағы № 11/306 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 маусымда № 20850 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2026 жылғы 24 маусымдағы № 22/36 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Орталық сайлау комиссиясының 24.6.2026 № 22/36 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабы негізінде Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау жөніндегі сайлау құжаттарының нысандарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9572 болып тіркелген, 2014 жылғы 18 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) 2014 жылғы 6 маусымдағы № 10/233 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлауды әзірлеу мен өткізуді қамтамасыз ету үшін облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың сайлау комиссияларының төрағаларына жіберілсін.";
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі таңдаушылар тізімнің нысаны осы қаулыға 1-қосымшаға сай редакцияда жазылсын;
облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, Республика астанасы сайлау комиссиясының Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидаттың Қазақстан Республикасының Конституциясында және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында оған қойылатын талаптарға сәйкестігін анықтау туралы хаттамасының нысаны осы қаулыға 2-қосымшаға сай редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі дауыстарды санаудың нәтижелері туралы облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, Республика астанасы сайлау комиссиясы хаттамасының нысаны осы қаулыға 3-қосымшаға сай редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлауға таңдаушылардың келуі туралы хабардың нысаны осы қаулыға 4-қосымшаға сай редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлаудағы дауыстарды санаудың нәтижелері туралы хабардың нысаны осы қаулыға 5-қосымшаға сай редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 июня 2014 года № 10/233 "Об утверждении форм избирательных документов по выборам депутатов Сената Парламента Республики Казахстан"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 11/306. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2020 года № 20850. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 24.06.2026 № 22/36 (вводится в действие с 01.07.2026).
Сноска. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 24.06.2026 № 22/36(вводится в действие с 01.07.2026).
На основании статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 6 июня 2014 года № 10/233 "Об утверждении форм избирательных документов по выборам депутатов Сената Парламента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9572, опубликовано 18 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Направить настоящее постановление председателям областных, городов республиканского значения и столицы избирательных комиссий для обеспечения подготовки и проведения выборов депутатов Сената Парламента Республики Казахстан";
форму списка выборщиков по выборам депутата Сената Парламента Республики Казахстан изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
форму протокола областной, города республиканского значения, столицы Республики избирательной комиссии об установлении соответствия кандидата в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан предъявляемым к нему Конституцией Республики Казахстан и Конституционным законом Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" требованиям изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
форму протокола областной, города республиканского значения, столицы Республики избирательной комиссии о результатах подсчета голосов по выборам депутата Сената Парламента Республики изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
форму сообщения о явке выборщиков на выборах депутата Сената Парламента Республики Казахстан изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
форму сообщения о результатах подсчета голосов на выборах депутата Сената Парламента Республики Казахстан изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению.

2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы аппаратының сайлау процесін ұйымдастыру бөлімі:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың сайлау комиссияларының төрағаларына жіберілсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының Төрағасы
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 11/306 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
1-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау Выборы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан ________________________________________ (сайлау күні/дата выборов) _________________________________ облысынан (республикалық маңызы бар қаласынан, Республика астанасынан) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі ТАҢДАУШЫЛАР ТІЗІМІ СПИСОК ВЫБОРЩИКОВ по выборам депутата Сената Парламента Республики Казахстан от _________________________________ области (города республиканского значения, столицы Республики) Дауыс беруге арналған пункт/Пункт для голосования ____________________________________________________________________ (орналасқан жері/местонахождение)
р/б №
п/п
Таңдаушының тегі, аты, әкесінің аты
Фамилия, имя, отчество выборщика
Туған жылы
Год рождения
ЖСН
ИИН
Таңдаушының тұрғылықты жерінің мекенжайы
Адрес места жительства выборщика
Таңдаушының бюллетень алғандығы туралы қолы
Подпись выборщика в получении бюллетеня
Сайлау комиссиясы мүшесінің қолы
Подпись члена избирательной комиссии
1 2 3 4 5 6 7
_________________________________________________________________ (тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік мәслихатының атауы) (наименование маслихата соответствующей административно-территориальной единицы)
1.
2.
3.
және тағы басқалар/и так далее
Облыс (республикалық маңызы бар қала, Республика астанасы) бойынша барлығы
Всего по области (городу республиканского значения, столице Республики)
__________
таңдаушы/выборщиков
Сайлау комиссиясының төрағасы
Председатель избирательной комиссии
___________
____________________________________
М.О./М.П.
(қолы/подпись)
(атының инициалы, тегі/инициал имени, фамилия)
Сайлау комиссиясының хатшысы
Секретарь избирательной комиссии
___________
____________________________________
(қолы/подпись)
(атының инициалы, тегі/инициал имени, фамилия)
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 11/306 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
5-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау ______ жылғы "____" _________________ (сайлау күні) ______________________________________________________________________ (облыстық, республикалық маңызы бар қала, Республика астанасы сайлау комиссиясының атауы) сайлау комиссиясының Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидаттың Қазақстан Республикасының Конституциясында және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңында оған қойылатын талаптарға сәйкестігін анықтау туралы ХАТТАМАСЫ
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидаттың
Қазақстан Республикасының Конституциясында және "Қазақстан Республикасындағы сайлау
туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңында
оған қойылатын талаптарға сәйкестігін анықтауға қажетті құжаттарды қарап,
_________________________ сайлау комиссиясы АНЫҚТАДЫ:
(сайлау комиссиясының атауы)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидат
________________________________ белсенді сайлау кұқығына _____________
(тегі, аты, әкесінің аты) (ие, ие емес)
Ұсынылған, __________________ жеке куәлігіне немесе паспортына сәйкес
(нөмірі, қашан және кім берген)
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады.
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының және тиісті өңірдің аумағында тұрақты тұратыны туралы
_________________________ ұсынылған анықтамаға сәйкес соңғы он жыл бойы анықтаманы
берген органның атауы)
Қазақстан Республикасында тұрақты ________________________________, сондай-ақ кемінде
(тұрады, тұрмайды) үш жыл бойы ___________________________________________________
аумағында (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының атауы)тұрақты __________________.
(тұрады, тұрмайды)
Ұсынылған дипломға сәйкес жоғары білімі __________________________.
(бар, жоқ)
Ұсынылған, еңбек қызметін растайтын құжатына сәйкес еңбек өтілі ______
___________________ жылды құрайды.
Құжаттар қаралатын күнге Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есеп жөніндегі комитетінен келіп түскен құжаттарға сәйкес:

2. Отделу организации избирательного процесса аппарата Центральной ибирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Направить настоящее постановление председателям областных, городов республиканского значения и столицы избирательных комиссий.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1 к Постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 11/306
Приложение 1 к постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау
Выборы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан
_______________________________________
(сайлау күні/дата выборов)
_________________________________ облысынан
(республикалық маңызы бар қаласынан, Республика астанасынан)
Қазақстан Республикасы Парламенті
Сенатының депутатын сайлау жөніндегі
ТАҢДАУШЫЛАР ТІЗІМІ
СПИСОК ВЫБОРЩИКОВ
по выборам депутата Сената Парламента Республики Казахстан
от ___________________________________
области (города республиканского значения, столицы Республики)
Дауыс беруге арналған пункт/Пункт для голосования
________________________________________________________________
(орналасқан жері/местонахождение)
р/б № п/п
Таңдаушының тегі, аты, әкесінің аты Фамилия, имя, отчество выборщика
Туған жылы Год рождения
ЖСН ИИН
Таңдаушының тұрғылықты жерінің мекен-жайы Адрес места жительства выборщика
Таңдаушының бюллетень алғандығы туралы қолы Подпись выборщика в получении бюллетеня
Сайлау комиссиясы мүшесінің қолы Подпись члена избирательной комиссии
1
2
3
4
5
6
7
______________________________________________________________ (тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік мәслихатының атауы) (наименование маслихата соответствующей административно-территориальной единицы)
1.
2.
3.
және тағы басқалар/и так далее
Облыс (республикалық маңызы бар қала, Республика астанасы) бойынша барлығы
Всего по области (городу республиканского
значения, столице Республики) ________________ таңдаушы/выборщиков
Сайлау комиссиясының төрағасы
Председатель избирательной комиссии ___________ ____________________________
М.О./М.П. (қолы/подпись) (аты-жөні, тегі/инициал имени, фамилия)
Сайлау комиссиясының хатшысы
Секретарь избирательной комиссии ___________ ______________________________
(қолы/подпись) (аты-жөні, тегі/инициал имени, фамилия)
Приложение 2 к постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 11/306
Приложение 5 к постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Выборы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан
"___"_____________ ______ года (дата выборов)
ПРОТОКОЛ
___________________________________________________________
(наименование областной, города республиканского значения, столицы Республики
избирательной комиссии)
избирательной комиссии об установлении соответствия кандидата в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан предъявляемым к нему Конституцией Республики Казахстан и Конституционным законом Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" требованиям
Рассмотрев документы, необходимые для установления соответствия
кандидата в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан предъявляемым
к нему Конституцией Республики Казахстан и Конституционным законом
Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике
Казахстан" требованиям, ________________________ избирательная комиссия
(наименование избирательной комиссии)
УСТАНОВИЛА:
Кандидат в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан
______________________________________ _____________________
активным (фамилия, имя, отчество) (обладает, не обладает)избирательным правом.
Согласно представленному удостоверению личности или паспорту
_____________________________ является гражданином Республики Казахстан.
(номер, когда и кем выдан)
Согласно представленной справке из _______________________________
(наименование органа, выдавшего
справку___________________________________________________________________
о постоянном проживании на территории Республики Казахстан и соответствующего
региона)постоянно ___________________________ в Республике Казахстане
последние (проживает, не проживает) десять лет, а также не менее трех лет постоянно
_______________________ на (проживает, не проживает)
территории ________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)
Согласно представленному диплому _____________ высшее образование.
(имеет, не имеет)
Согласно представленному документу, подтверждающему трудовую
деятельность, стаж работы составляет __________________________ лет (года).
Согласно документам, поступившим из Комитета по правовой статистике и
специальным учетам Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан, ко дню
рассмотрения документов кандидат:

1) кандидаттың өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіп бойынша алып тасталмаған
соттылығы __________________________________;
(бар, жоқ)
2) сыбайлас жемқорлық қылмыс және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық
жасаудағы кінәсін сот заңда белгіленген тәртіппен _________________________.
(таныған, танымаған)
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидат
__________________________________________________________ Қазақстан Республикасы
(тегі, аты, әкесінің аты)
Конституциясының 33-бабы 2 және 3-тармақтарында, 51-бабы 4-тармағында және "Қазақстан
Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28
қыркүйектегі Конституциялық заңының 4 және 70-баптарында белгіленген талаптарға
____________________________________.
(сәйкес, сәйкес емес)
Сайлау комиссиясының төрағасы
_____________
_________________________
М.О.
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
Сайлау комиссиясытөрағасының орынбасары
_____________
_________________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
Сайлау комиссиясының хатшысы
_____________
_________________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
Сайлау комиссиясының мүшелері:
____________
_________________________
____________
_________________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
____________
_________________________
____________
_________________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
_______ жылғы "____" _____________________
(хаттаманың жасалған күні)
Ескертпе: Хаттамаға Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есеп жөніндегі комитетінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі аумақтық органдарының құжаттары қоса беріледі.
Казақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидат Қазақстан Республикасының Конституциясында және "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңында оған қойылатын талаптарға сәйкес болмаған жағдайда оны растайтын құжаттар қоса беріледі.
Хаттама бір парақтың екі бетіне басылады.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 11/306 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
13-қосымша
нысан
Сайлау күнінен бастап екі
күннен аспайтын мерзім ішінде
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
жіберіледі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттарын сайлау ______ жылғы "____" _________________ (сайлау күні) _______________________________ облысынан (республикалық маңызы бар қаласынан, Республика астанасынан) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлау жөніндегі дауыстарды санаудың нәтижелері туралы ______________________________________________________________________ (облыстық, республикалық маңызы бар қала, Республика астанасы сайлау комиссиясының атауы) сайлау комиссиясының ХАТТАМАСЫ
_________________________________________________ сайлау комиссиясы АНЫҚТАДЫ:
(сайлау комиссиясының атауы)
_________________________________ облысынан (республикалық маңызы бар қаласынан,
Республика астанасынан) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына
кандидаттар болып тіркелді:

1) погашенной и не снятой судимости в установленном законом порядке
________________________; (имеет, не имеет)
2) виновным в совершении коррупционного преступления и коррупционного
правонарушения в установленном законом порядке судом ___________________.
(признавался, не признавался)
Кандидат в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан
__________________________________ требованиям, установленным пунктами
(фамилия, имя, отчество) 2 и 3 статьи 33, пунктом 4 статьи 51 Конституции
Республики Казахстан и статьями 4 и 70 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года
"О выборах в Республике Казахстан"_____________________________________.
(соответствует, не соответствует)
Председатель избирательной комиссии ________ _________________________
М.П.
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Заместитель председателяизбирательной комиссии ______________________
_______________________________
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Секретарь избирательной комиссии __________ _________________________
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Члены избирательной комиссии:
__________ _______________________ ___________ ______________________
(подпись) (инициал имени, фамилия) (подпись) (инициал имени, фамилия
__________ _______________________ ___________ ______________________
(подпись) (инициал имени, фамилия) (подпись) (инициал имени, фамилия)
"____" _____________ _______ года
(дата составления протокола)
Примечание. К протоколу прилагаются документы Комитета по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан,
территориальных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
В случае несоответствия кандидата в депутаты Сената Парламента Республики
Казахстан предъявляемым к нему Конституцией Республики Казахстан и
Конституционным законам Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года
"О выборах в Республике Казахстан" требованиям, прилагаются подтверждающие
документы.
Протокол печатается на одном листе с двух сторон.
Приложение 3 к постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 11/306
Приложение 13 к
постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Пересылается в Центральную
избирательную комиссию
Республики Казахстан не более
чем в двухдневный срок со дня
выборов
Выборы депутатов Сената Парламента Республики Казахстан
"______" __________________ ________ года (дата выборов)
ПРОТОКОЛ
____________________________________________________________________________
(наименование областной, города республиканского значения,
столицы Республики избирательной комиссии)
избирательной комиссии о результатах подсчета голосов по выборам
депутата Сената Парламента Республики Казахстан от
______________________________________________области
(города республиканского значения, столицы Республики)
__________________________________ избирательная комиссия
УСТАНОВИЛА:
(наименование избирательной комиссии)
от ____________________________ области
(города республиканского значения, столицы Республики)
кандидатами в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан зарегистрированы:

1. ______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
2. ______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
3. ______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Сайлау күніне дейін мынадай депутаттыққа кандидаттар шығып қалды:
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, шығып қалған күні және себептері)
________________________________________________________________________________
Дауыстарды санау нәтижесінде ________________________________________ сайлау (сайлау
комиссиясының атауы) комиссиясы мыналарды АНЫҚТАДЫ:
1) таңдаушылардың жалпы саны                                    _____________;
2) сайлау комиссиясы алған бюллетеньдер саны                        _____________;
3) сайлау бюллетеньдерін алған таңдаушылар саны                  _____________;
4) дауыс беруге қатысқан таңдаушылар саны                        _____________;
(жәшікте болған бюллетеньдерді санау жолымен анықталады)
5) депутаттыққа кандидаттың әрқайсысы үшін берілген дауыстар саны:
Депутаттыққа кандидаттың
тегі, аты, әкесінің аты
Депутаттыққа кандидатты
жақтап берілген дауыстар саны
6) жарамсыз деп танылған бюллетеньдер саны                        ____________;
7) жойылған бюллетеньдер саны                                    ____________.
(пайдаланылмаған және бүлінген бюллетеньдер жойылады)
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28
қыркүйектегі Конституциялық заңының 14, 79, 80-баптарына сәйкес
_____________________________________ сайлау комиссиясы ШЕШТІ:
(сайлау комиссиясының атауы)
1. Дауыс беру нәтижелері Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына берілсін.
2. Қайта дауыс беру ________________________________ _____ тағайындалсын.
(бастапқы дауыс беру өткізілетін күні өткізіледі, уақыты көрсетілсін)
3. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына сайлауды жарамсыз деп тану
туралы ұсыным енгізілсін _________________________________________________________.
(себебі көрсетілсін)
4. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясына қайта сайлау өткізу туралы ұсыным
енгізілсін ______________________________________________.
(себебі көрсетілсін)
Сайлау комиссиясының төрағасы
____________
_______________________
М.О.
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
Сайлау комиссиясы төрағасының орынбасары
____________
_______________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
Сайлау комиссиясының хатшысы
____________
_______________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
Сайлау комиссиясының мүшелері:
____________
_______________________
____________
_______________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
____________
_______________________
____________
_______________________
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
(қолы)
(атының инициалы, тегі)
_____жылғы "____"__________________
(хаттаманың жасалған күні)
Ескертпе: Дауыс беру нәтижелерінің сандық мәндері сөзбен жазылып қайталануы тиіс. Хаттамаларды қарындашпен және әр түсті сиялармен толтыруға, сондай-ақ оларға қандай да бір түзетулер енгізуге жол берілмейді.
Хаттамаға сайлау комиссиясы мүшелерінің ерекше пікірлері (егер олар болса), комиссияға келіп түскен дауыс беру немесе дауыстарды санау барысында жіберілген заң бұзушылықтар туралы өтініштер мен шағымдар, дауыс беруге арналған жәшіктің пломбысы немесе мөрі бүлінген жағдайда жасалған акт қоса тіркеледі.
Хаттаманың көшірмесі жалпыжұрттың танысуы үшін дереу дауыс беру пунктінде арнайы бөлінген орынға ілінеді.
Eгeр сайлау бюллeтeнінe eкеудeн астам кандидаттар eнгізілгeн бoлса жәнe oлардың бірдe-бірі сайланбаса, қайта дауыс бeру тағайындалады.
Eгeр сайлау өткізілмeгeн дeп танылған бoлса нeмeсe oл жарамсыз дeп танылған бoлса нe екі кандидат дауысқа түскен кезде олар сайланбай қалса, қайта сайлау тағайындалады.
Хаттама бір парақтың екі бетіне басылады.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 11/306 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
16-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
мәслихаттар депутаттарын
тіркеу аяқталғаннан кейін
Парламент Сенатының
депутатын сайлау жөніндегі
таңдаушылардың бірлескен
отырысы ашылар алдында
беріледі
________________________________________________________ бойынша (облыс, республикалық маңызы бар қала, Республика астанасы атауы) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлауға таңдаушылардың қатысуы туралы ХАБАР
_____________________________________ бойынша мәліметтерді хабарлаймыз.
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
Республика астанасының атауы)

1. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
2. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
3. __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
До дня выборов выбыли кандидаты в депутаты:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата выбытия и причины)
____________________________________________________________________
В результате подсчета голосов __________________________________________
(наименование избирательной комиссии)
избирательная комиссия
УСТАНОВИЛА:
1) общее число выборщиков ___________;
2) число бюллетеней, полученных избирательной комиссией _______________;
3) число выборщиков, получивших избирательные бюллетени _____________;
4) число выборщиков, принявших участие в голосовании __________________;
(устанавливается путем подсчета бюллетеней, находившихся в урне)
5) число голосов, поданных за каждого кандидата в депутаты:
Фамилия, имя, отчество кандидата в депутаты
Число голосов, поданных за кандидата в депутаты
6) число бюллетеней, признанных недействительными ____________________;
7) число погашенных бюллетеней ______________________________________.
(неиспользованные и испорченные бюллетени погашаются)
В соответствии со статьями 14, 79, 80 Конституционного закона Республики
Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан"
______________________________________ избирательная комиссия
РЕШИЛА:
(наименование избирательной комиссии)
1. Передать результаты голосования в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
2. Назначить повторное голосование
____________________________________________________________________
(проводится в тот же день, что и первоначальное голосование, указать время)
3. Внести в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан
представление о признании выборов недействительными __________________.
(указать причину)
4. Внести в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан
представление о проведении повторных выборов _________________________.
(указать причину)
Председатель избирательной комиссии
_____________________
_________________________________
М.П.
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
Заместитель председателя избирательной комиссии
_____________________
_________________________________
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
Секретарь избирательной комиссии
_____________________
_________________________________
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
Члены избирательной комиссии:
_____________
__________________________
_____________
__________________________
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
_____________
__________________________
_____________
__________________________
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
(подпись)
(инициал имени, фамилия)
"___" ___________ _____ года
(дата составления протокола)
Примечание: Числовые значения результатов голосования должны дублироваться прописью. Не допускается заполнение протоколов карандашом и чернилами разного цвета, а также внесение в них каких бы то ни было исправлений.
К протоколу прилагаются особые мнения членов избирательной комиссии (если они имеются), заявления и жалобы, поступившие в комиссию о нарушениях, допущенных в ходе голосования или при подсчете голосов, заключения комиссии по этим заявлениям и жалобам; акт, составленный в случае повреждения пломбы или печати на урне для голосования.
Копия протокола немедленно вывешивается в пункте для голосования в специально отведенном месте для всеобщего ознакомления.
Повторное голосование назначается, если в избирательный бюллетень было включено более двух кандидатов и ни один не был избран.
Повторные выборы назначаются, если выборы были признаны несостоявшимися, недействительными, либо при баллотировке двух кандидатов они не были избраны.
Протокол печатается на одном листе с двух сторон.
Приложение 4 к Постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 11/306
Приложение 16 к
постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Представляется в Центральную
избирательную комиссию
Республики Казахстан по
окончании регистрации
депутатов маслихатов перед
открытием совместного
заседания выборщиков по
выборам депутата Сената
Парламента
СООБЩЕНИЕ
о присутствии выборщиков на выборах депутата
Сената Парламента Республики Казахстан
по __________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)
Сообщаем сведения по ________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)

1. Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының) барлық
мәслихаттарының жалпы саны __________
2. Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының) барлық
мәслихаттары депутаттарының жалпы саны ________
3. Әрбір мәслихат депутаттарының жалпы санының 50 процентінен астамы қатысып отырған
мәслихаттар саны __________
4. Бірлескен отырысқа қатысып отырған депутаттар саны __________
Сайлау комиссиясының төрағасы ___________ ________________________________________
(қолы)                  (атының инициалы, тегі)
Ескертпе: Хабардағы деректер цифрлармен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 11/306 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2014 жылғы 6 маусымдағы
№ 10/233 қаулысына
17-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
сайлау өткізілген кейін беріледі
________________________________________________________ бойынша (облыс, республикалық маңызы бар қала, Республика астанасы атауы) Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутатын сайлаудағы дауыстарды санау нәтижелері туралы ХАБАР
_____________________________________ бойынша мәліметтерді хабарлаймыз.
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
Республика астанасының атауы)
1. Жалпы тіркелген депутаттыққа кандидаттар __________
2. Сайлау күніне дейін шығып қалған кандидаттардың саны __________
3. Сайлау бюллетеньдеріне енгізілген кандидаттардың саны __________
4. Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, Республика астанасының) барлық
мәслихаттар бойынша таңдаушылардың жалпы саны __________
5. Сайлау бюллетеньдерін алған таңдаушылар саны __________
6. Дауыс беруге қатысқан таңдаушылардың жалпы саны __________
7. Әр кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты және кандидаттың әрқайсысы үшін берілген
дауыстар саны __________
8. Жарамсыз деп танылған бюллетеньдер саны __________
Сайлау комиссиясының төрағасы _____________ ______________________________________
(қолы)                  (атының инициалы, тегі)
Ескертпе: Хабардағы деректер цифрлармен көрсетіледі.

1. Общее число всех маслихатов области (города республиканского значения, столицы
Республики) ___________
2. Общее число депутатов всех маслихатов области (города республиканского
значения, столицы Республики) ___________
3. Число маслихатов, от которых присутствует более 50 процентов
от общего числа депутатов каждого маслихата ___________
4. Число депутатов, присутствующих на совместном заседании ___________
Председатель избирательной комиссии _________ _____________________
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Примечание. Данные в сообщении указываются цифрами.
Приложение 5 к Постановлению
Центральной избирательной
комиссии Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 11/306
Приложение 17 к
постановлению Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 6 июня 2014 года № 10/233
форма
Представляется в Центральную
избирательную комиссию
Республики Казахстан после
проведения выборов
СООБЩЕНИЕ
о результатах подсчета голосов на выборах депутата
Сената Парламента Республики Казахстан
по __________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)
Сообщаем сведения по ________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения, столицы Республики)
1. Всего зарегистрировано кандидатов в депутаты __________
2. Число кандидатов, выбывших до дня выборов __________
3. Число кандидатов, включенных в избирательный бюллетень __________
4. Общее число выборщиков по всем маслихатам области
(города республиканского значения, столицы Республики) __________
5. Число выборщиков, получивших избирательные бюллетени __________
6. Общее число выборщиков, принявших участие в голосовании __________
7. Фамилия, имя, отчество каждого кандидата и число голосов,
поданных за каждого кандидата __________
8. Число бюллетеней, признанных недействительными __________
Председатель избирательной комиссии __________ _______________________
(подпись) (инициал имени, фамилия)
Примечание. Данные в сообщении указываются цифрами.