2020 - 2022 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/55 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 6680 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5322491 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 644938 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9555 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 4412 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4663586 мың теңге;
2) шығындар – 5373349 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 827361 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 856707 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29346 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -878219 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 878219 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 1/63 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 12993 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 1/63 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 2020 жылға арналған аудандық бюджетте сомасы 2710744 мың теңге болып ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 473157 мың теңге жалпы сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 16542 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 23285 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 30118 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 24929 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 52687 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 52810 мың теңге;
Көктөбе ауылдық округі – 128114 мың теңге;
Май ауылдық округі – 50429 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 29603 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 22133 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 42507 мың теңге.

О Майском районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 24 декабря 2019 года № 1/55. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 декабря 2019 года № 6680. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Майский районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5322491 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 644938 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9555 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4412 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4663586 тысяч тенге;
2) затраты – 5373349 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 827361 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 856707 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29346 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -878219 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 878219 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Майского района Павлодарской области от 30.11.2020 № 1/63 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 12993 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата Майского района Павлодарской области от 30.11.2020 № 1/63 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2710744 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек в общей сумме 473157 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар - 16542 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 23285 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 30118 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 24929 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 52687 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 52810 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 128114 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 50429 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 29603 тысяч тенге;
село Майтубек – 22133 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 42507 тысяч тенге.

5. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 515787 мың теңге жалпы сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 16084 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 24236 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 30237 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 24453 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 55343 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 56685 мың теңге;
Көктөбе ауылдық округі – 156016 мың теңге;
Май ауылдық округі – 54368 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 30887 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 22703 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 44775 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 514005 мың теңге жалпы сомасында көзделсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 15709 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 24193 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 30128 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 24340 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 55232 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 56605 мың теңге;
Көктөбе ауылдық округі – 155372 мың теңге;
Май ауылдық округі – 54310 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 30796 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 22616 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 44704 мың теңге.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің жалпы сомасы 161576 мың теңге есепке алынсын, соның ішінде:
- мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға жалпы сомасы 18500 мың теңге;
- мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының ағымдағы ұстауға жалпы сомасы 25875 мың теңге;
- оқушыларды тасымалдау үшін автокөлік құралын ағымдағы жөндеуге жалпы сомасы 471 мың теңге;
- кентішілік автомобиль жолдарын ұстауға жалпы сомасы 7600 мың теңге;
- көше жарықтандыруын ағымдағы жөндеуге жалпы сомасы 7800 мың теңге;
- ағымдағы және күрделі сипаттағы өзге де шығындарға жалпы сомасы 101330 мың теңге.
Ескерту. 7 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 1/63 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Қаратерек ауылдық округінің бюджетіне оқушыларды тасымалдау үшін автокөлік құралдарын сатып алуға арналған нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасы 9650 мың теңге есепке алынсын.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 29.04.2020 № 1/59 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек в общей сумме 515787 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар - 16084 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 24236 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 30237 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 24453 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 55343 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 56685 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 156016 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 54368 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 30887 тысяч тенге;
село Майтубек – 22703 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 44775 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек в общей сумме 514005 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар – 15709 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 24193 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 30128 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 24340 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 55232 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 56605 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 155372 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 54310 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 30796 тысяч тенге;
село Майтубек – 22616 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 44704 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек в общей сумме 161576 тысяч тенге, в том числе:
- на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования в общей сумме 18500 тысяч тенге;
- на текущее содержание государственных организаций дошкольного образования в общей сумме 25875 тысяч тенге;
- на текущий ремонт автотранспортного средства для подвоза учащихся в общей сумме 471 тысяча тенге;
- на содержание внутрипоселковых автомобильных дорог в общей сумме 7600 тысяч тенге;
- на текущий ремонт уличного освещения в общей сумме 7800 тысяч тенге;
- на прочие расходы текущего и капитального характера в общей сумме 101330 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Майского района Павлодарской области от 30.11.2020 № 1/63 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты бюджету Каратерекского сельского округа на приобретение автотранспортного средства для подвоза учащихся в сумме 9650 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Майского района Павлодарской области от 29.04.2020 № 1/59 (вводится в действие с 01.01.2020).

9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға арналған нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасы 271941 мың теңге есепке алынсын.
Ескерту. 9 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 1/63 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Аталған нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджетіне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в сумме 271941 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Майского района Павлодарской области от 30.11.2020 № 1/63 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.

12. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатың табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

12. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

13. Осы шешімнің орындалуын бақылау мен қадағалау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Май аудандық
маслихатының сессия төрағасы Ж. Сембин
Май аудандық
маслихатының хатшысы Г. Арынов
Май аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1/55 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Май аудандық
бюджеті (өзгерістермен)

13. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районого маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджета.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Майского районного маслихата Ж. Сембин
Секретарь Майского
районного маслихата Г. Арынов
Приложение 1
к решению Майского
районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 1/55
Майский районный бюджет на 2020 год
(с изменениями)