Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ерекше реттеу режимін енгізуі және оның күшін жоюы, қаржы ұйымдары болып табылмайтын төлем ұйымдарының және (немесе) өзге заңды тұлғалардың ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыруы қағидаларын, Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шарт жасасу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құжаттарды іріктеуі өлшемшарттарын және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 11 қарашадағы № 178 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 қарашада № 19608 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ережесiн және құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы Ереженің 19-тармағы екінші абзацының 49) тармақшасына және екінші бөлігінің 16-тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ерекше реттеу режимін енгізуі және оның күшін жоюы, ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ерекше реттеу режиміне қатысу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мынадай іріктеу өлшемшарттары бекітілсін:
1) өтініш беруші Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым, Қазақстан Республикасының резидент-төлем ұйымы және (немесе) қаржы ұйымы болып табылмайтын, Қазақстан Республикасының резидент-өзге заңды тұлғасы болып табылады;
2) жеке тұлға құрылтайшыда не өтініш беруші заңды тұлға құрылтайшының атқарушы орғанының немесе басқару органының бірінші басшысында алынбаған немесе өтелмеген соттылығы жоқ және (немесе) оларға қатысты экономикалық қызмет саласында қылмыстық құқық бұзушылық үшін қылмыстық қудалау жүзеге асырылмады;

Об утверждении Правил введения и отмены Национальным Банком Республики Казахстан особого режима регулирования, осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, критериев отбора Национальным Банком Республики Казахстан и Правил рассмотрения документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 178. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2019 года № 19608.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2020.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
В соответствии с подпунктом 49) абзаца второго и с подпунктом 16 абзаца четвертого части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила введения и отмены Национальным Банком Республики Казахстана особого режима регулирования, осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
2. Утвердить следующие критерии отбора Национальным Банком Республики Казахстан для участия в особом режиме регулирования:
1) заявитель является банком второго уровня Республики Казахстан, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, платежной организацией-резидентом Республики Казахстан, и (или) иным юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, не являющимся финансовой организацией;
2) у учредителя – физического лица либо первого руководителя исполнительного органа или органа управления учредителя – юридического лица заявителя отсутствует неснятая или непогашенная судимость и (или) в отношении них не осуществлялось уголовное преследование за уголовные правонарушения в сфере экономической деятельности;

3) өтініш берушінің ерекше реттеу режимі шеңберінде жүзеге асыруға (көрсетуге) жоспарлап отырған қызметі (көрсетілетін қызметі) төменде аталған талаптардың біреуіне немесе бірнешеуіне сәйкес келеді:
көрсетілетін төлем қызметтері және (немесе) цифрлық активтер нарықтарында бәсекелестікті арттыруға ықпал етеді;
көрсетілетін төлем қызметтері және (немесе) цифрлық активтер нарықтарын дамытуға ықпал етеді және тұтынушылардың мүдделеріне сәйкес келеді;
көрсетілетін төлем қызметтерінің және (немесе) цифрлық активтердің географиялық қолжетімділігін арттыруға ықпал етеді;
көрсетілетін төлем қызметтері және (немесе) цифрлық активтер нарықтарында жаңа технологиялар мен көрсетілетін қызметтерді (бизнес-процестерді) ендіруді көздейді;
көрсетілетін төлем қызметтерін тұтынушылар, цифрлық активтерді ұстаушылар мен көрсетілетін төлем қызметтері және (немесе) цифрлық активтер нарықтарына қатысушылар үшін шығасылар мен тәуекелдерді төмендетуге бағытталған;
4) өтініш беруші ерекше реттеу режиміне қатысу үшін ұсынған бизнес-жоспар ерекше реттеу режимінің мақсаттарына сәйкес келеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шартты жасасу үшін құжаттарды қарау қағидалары бекітілсін.
4. Төлем жүйелері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 5-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.А. Біртановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк Төрағасы Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 11 қарашадағы
№ 178 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ерекше реттеу режимін енгізуі және оның күшін жоюы, ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру қағидалары

3) деятельность (услуга) заявителя, планируемая к осуществлению (предоставлению) в рамках особого режима регулирования, соответствует одному или нескольким из нижеперечисленных условий:
способствует повышению конкуренции на рынках платежных услуг и (или) цифровых активов;
способствует развитию рынков платежных услуг и (или) цифровых активов и соответствует интересам потребителей;
способствует повышению географической доступности платежных услуг и (или) цифровых активов;
предусматривает внедрение новых технологий и услуг (бизнес-процессов) на рынках платежных услуг и (или) цифровых активов;
направлено на снижение издержек и рисков для потребителей платежных услуг, держателей цифровых активов и участников рынков платежных услуг и (или) цифровых активов;
4) представленный заявителем для участия в особом режиме регулирования бизнес-план соответствует целям особого режима регулирования.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
3. Утвердить Правила рассмотрения документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Департаменту платежных систем в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 5 настоящего постановления.
5. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Биртанова Е.А.
7. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 11 ноября 2019 года № 178
Правила введения и отмены Национальным Банком Республики Казахстан особого режима регулирования, осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования

Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ерекше реттеу режимін енгізуі және оның күшін жоюы, ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң ережесiн және құрылымын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағының екінші бөлігі екінші абзацының 49) тармақшасына сәйкес әзірленді және онда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) ерекше реттеу режимін енгізуі және оның күшін жоюы, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, қаржы ұйымдары болып табылмайтын төлем ұйымдарының және (немесе) өзге заңды тұлғалардың (бұдан әрі – қатысушылар) ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру тәртібі айқындалады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ерекше реттеу режимі "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 51-4-бабының 2-тармағында көзделген мақсаттарға қол жеткізу үшін енгізіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Ерекше реттеу режимін енгізу және оның күшін жою тәртібі
3. Ерекше реттеу режимі Ұлттық Банк Басқармасының шешімімен енгізіледі, онда оның енгізілген күні, сондай-ақ қолданылу мерзімі көрсетіледі.
Ерекше реттеу режимін енгізу немесе оның күшін жою туралы ақпарат Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсына орналастырылады.
4. Ерекше реттеу режимі шеңберіндегі қызмет Қағидаларға қосымшаға сәйкес үлгі нысан бойынша Ұлттық Банк пен қатысушы арасында жасалатын ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шарт (бұдан әрі – шарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Шарттың қолданылу мерзімі тараптардың келісімі бойынша айқындалады, бірақ Заңның 51-4-бабының 4-тармағында белгіленген мерзімнен аспайды.

Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
1. Настоящие Правила введения и отмены Национальным Банком Республики Казахстан особого режима регулирования, осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 49) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", и определяют порядок введения и отмены Национальным Банком Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) особого режима регулирования, осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования банками второго уровня Республики Казахстан, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, платежными организациями и (или) иными юридическими лицами, не являющимися финансовыми организациями (далее – участники).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Особый режим регулирования вводится для достижения целей, определенных пунктом 2 статьи 51-4 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" (далее – Закон).
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок введения и отмены особого режима регулирования
3. Особый режим регулирования вводится решением Правления Национального Банка, в котором указываются дата его введения, а также срок действия.
Информация о введении особого режима регулирования или его отмене размещается на официальном интернет-ресурсе Национального Банка.
4. Деятельность в рамках особого режима регулирования осуществляется на основании договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования (далее – договор), заключаемого между Национальным Банком и участником по типовой форме согласно приложению к Правилам.
5. Срок действия договора определяется по соглашению сторон, но не превышает срока, установленного пунктом 4 статьи 51-4 Закона.

6. Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асырудың, цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты арнайы талаптарын (бұдан әрі – көрсетілетін төлем қызметін және (немесе) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті көрсету (жүзеге асыру), шарттың қолданылу мерзімін, тұтынушылар санын, міндеттемелер көлемін "Төлемдер және төлем жүйелері туралы", "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы", "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы", "Бағалы қағаздар рыногы туралы", "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының заңдары және көрсетілген заңдарға сәйкес қабылданатын Ұлттық Банктің нормативтік құқықтық актілері нормаларының ерекше реттеу режиміне қатысушыларға қолданылу шектерін Ұлттық Банк айқындайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 17.12.2025 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Ерекше реттеу режимінің:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ерекше реттеу режимі шеңберінде қатысушылар цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті тоқтатқан кезде;
2) ерекше реттеу режиміне қатысушымен шарттың мерзімі аяқталған немесе Ұлттық Банк оны мерзімінен бұрын бұзған кезде күші жойылады. Ұлттық Банк Заңның 51-5-бабының 6-тармағында көзделген жағдайларда шартты біржақты тәртіппен бұзады;
3) төлем ұйымы төлем ұйымдарының тізілімінен шығарылған кезде;
4) Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым банк операцияларын жүргізуге лицензиясынан айырылған кезде;
5) азаматтық заңнамада немесе шартта көзделген өзге жағдайларда күші жойылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Ерекше реттеу режимінің күші жойылған не ол енгізілген мерзім аяқталған кезде шарттың қолданылуы тоқтатылады және қатысушы ерекше реттеу режимі шеңберінде жүзеге асыратын қызметті тоқтатады.
Шарттың қолданылуы тоқтатылғаннан кейін қатысушы 5 (бес) жұмыс күні ішінде өзінің тұтынушыларына ерекше реттеу режимі шеңберіндегі көрсетілетін төлем қызметін және (немесе) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті көрсетуді (жүзеге асыруды) тоқтату туралы хабарлайды және ерекше реттеу режимі шеңберінде тұтынушылармен жасалған көрсетілетін төлем қызметін және (немесе) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті көрсету (жүзеге асыру) туралы шартқа (бұдан әрі – тұтынушымен шарт), Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, төлемдер және төлем жүйелері туралы заңнамасына және Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы заңнамасына сәйкес өздерінің тұтынушылары алдындағы міндеттемелерін орындайды.

6. Специальные условия осуществления деятельности в рамках особого режима регулирования, связанные с цифровыми активами и (или) платежными услугами (далее – оказание (осуществление) платежной услуги и (или) деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами), срок действия договора, количество потребителей, объем обязательств, пределы действия норм законов Республики Казахстан "О платежах и платежных системах", "О цифровых активах в Республике Казахстан", "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", "О рынке ценных бумаг", "О валютном регулировании и валютном контроле" и нормативных правовых актов Национального Банка, принимаемых в соответствии с указанными законами, на участников особого режима регулирования определяются Национальным Банком.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 17.12.2025 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Особый режим регулирования отменяется:
1) при прекращении участниками деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) при истечении срока или досрочном расторжении Национальным Банком договора с участником особого режима регулирования. Национальный Банк расторгает договор в одностороннем порядке в случаях, предусмотренных пунктом 6 статьи 51-5 Закона;
3) при исключении платежной организации из реестра платежных организаций;
4) при лишении лицензии банка второго уровня Республики Казахстан и (или) организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, на проведение банковских операций;
5) в иных случаях, предусмотренных гражданским законодательством или договором.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
8. При отмене особого режима регулирования, либо истечении срока, на который он был введен, действие договора прекращается, и участник прекращает деятельность, осуществляемую в рамках особого режима регулирования.
После прекращения действия договора участник в течение 5 (пяти) рабочих дней уведомляет своих потребителей о прекращении оказания (осуществления) платежной услуги и (или) деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, и исполняет обязательства перед своими потребителями в соответствии с договором об оказании (осуществлении) платежной услуги и (или) деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, заключенных с потребителями в рамках особого режима регулирования (далее – договор с потребителем), гражданским законодательством, законодательством о платежах и платежных системах Республики Казахстан и законодательством о цифровых активах в Республике Казахстан.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру тәртібі
9. Ұлттық Банк қатысушының шартқа сәйкес қабылданған міндеттемелерді сақтауына мониторингті ай сайын жүзеге асырады.
10. Ерекше реттеу режимі шеңберіндегі цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде қатысушы Қағидаларға қосымшада көзделген Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгі шарттың 9-тармағы 1) тармақшасының талаптары сақталуын қамтамсыз етеді, сондай-ақ:
1) тұтынушыларға Ұлттық Банктен тиісті ақпаратты алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген ерекше реттеу режимінің мерзімдері мен талаптары өзгергені туралы хабарлайды;
2) айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын Ұлттық Банкке шарт талаптарына сәйкес көрсетілетін төлем қызметін және (немесе) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті көрсетудің (жүзеге асырудың) аралық нәтижелері туралы ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда көзделген – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Қатысушы Ұлттық Банкке шарттың қолданылу мерзімін ұзарту қажеттілігінің негіздерін көрсете отырып, Заңның 51-4-бабының 4-тармағында көрсетілген мерзімнен аспайдындай ұзарту туралы өтінішхатпен өтініш жасайды.
Шарттың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішхат Ұлттық Банкке шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей ұсынылады.
12. Ұлттық Банк шарттың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішхатты келіп түскен күнінен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде қарайды және қатысушыға мерзімін ұзарту не мерзімін ұзартудан бас тарту туралы қабылданған шешім туралы хабарлама жібереді.
13. Шарттың қолданылу мерзімі ұзартуды есептегенде бес жылдан аспайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің ерекше реттеу
режимін енгізуі және оның
күшін жоюы, ерекше реттеу
режимі шеңберінде цифрлық
активтермен және (немесе)
көрсетілетін төлем
қызметтерімен байланысты
қызметті жүзеге асыру
қағидаларына қосымша
Ескерту. Қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтін жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы үлгі шарт
№ ___________                                    20__ жылғы "__" _________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(заңды тұлғаның толық атауы және орналасқан жері)
бұдан әрі "Қатысушы" деп аталады, Жарғы (сенімхат) негізінде іс-әрекет жасайтын
бірінші басшысы (уәкілетті тұлғаның)________________________________________
____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)

Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
Глава 3. Порядок осуществления деятельности в рамках особого режима регулирования
9. Национальный Банк ежемесячно осуществляет мониторинг соблюдения участником обязательств, принятых в соответствии с договором.
10. При осуществлении деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами в рамках особого режима регулирования, участник обеспечивает соблюдение условий подпункта 1) пункта 9 Типового договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования, предусмотренного приложением к Правилам, а также:
1) информирует потребителей об изменении сроков и условий введенного особого режима регулирования в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения соответствующей информации от Национального Банка;
2) ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, представляет в Национальный Банк информацию о промежуточных результатах оказания (осуществления) платежной услуги и (или) деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в соответствии с условиями договора.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
11. Участник обращается в Национальный Банк с ходатайством о продлении срока действия договора с указанием оснований необходимости его продления, не превышая срок, указанный в пункте 4 статьи 51-4 Закона. Ходатайство о продлении срока действия договора предоставляется в Национальный Банк не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до окончания срока действия договора.
12. Национальный Банк рассматривает ходатайство о продлении срока действия договора в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня его поступления и направляет участнику уведомление о принятом решении о продлении срока либо отказе в продлении.
13. Срок действия договора с учетом продления не превышает пяти лет.
Приложение
к Правилам введения и отмены
Национальным Банком
Республики Казахстан особого
режима регулирования,
осуществления деятельности,
связанной с цифровыми
активами и (или) платежными
услугами, в рамках особого
режима регулирования
Сноска. Текст в правом верхнем углу - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
Форма
Типовой договор
об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования
№ ___________                                           "__" _________ 20__ года
"______________________________________________________________
____________________________________________________________________, (полное наименование юридического лица и место нахождения)
именуемое в дальнейшем "Участник", в лице первого руководителя (уполномоченного лица) ___________________________________________________________________ ____________________________________________________________________, (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)

арқылы бір жағынан, және "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі "Ұлттық Банк" деп аталады, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) негiзiнде iс-әрекет жасайтын Төрағаның орынбасары ___________________________ _______________________ арқылы екінші жағынан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталады, Заңның 51-5-бабының 2-тармағына сәйкес, Ұлттық Банк Басқармасының 20__жылғы "__" __________ шешімі негізінде төмендегілер туралы осы Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Шарттың мәні
1. Қатысушының
_________________________________________
(Қатысушы ерекше реттеу режимі шеңберінде көрсететін (жүзеге асыратын) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті сипаттау) жүзеге асыруы Шарттың мәні болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Шарттың мақсаты үшін ерекше реттеу режимі деп цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру түсіндіріледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қатысушы ерекше реттеу режимі шеңберінде Шарттың 1-тармағында цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті Ұлттық Банкке ұсынылатын және Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын бизнес-жоспарға сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Тұтынушылардың саны _________________________ аспайды.
5. Қатысушы ерекше реттеу режимі шеңберінде қабылдайтын міндеттемелерінің көлемі ____________________________ (цифрмен және ашып жазып) теңгеден аспайды.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
6. Ұлттық Банк:
1) Қатысушыдан Шарт бойынша міндеттемелерін тиісті түрде және уақтылы орындауды талап етуге;
2) Қатысушының Шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін орындауына мониторинг жүзеге асыру үшін Қатысушыдан қажетті ақпарат пен құжаттарды алуға;
3) Заңның 51-5-бабы 6-тармағының бірінші бөлігінде көзделген жағдайларда Шартты біржақты тәртіппен бұзуға;

действующего на основании Устава (доверенности), с одной стороны и Республиканское государственное учреждение "Национальный Банк Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Национальный Банк", в лице заместителя Председателя _______________________________________, действующего на основании Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" (далее – Закон), с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", заключили настоящий Договор об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования (далее – Договор) в соответствии с пунктом 2 статьи 51-5 Закона, на основании решения Правления Национального Банка от "__" __________20__года о нижеследующем:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
1. Предмет Договора
1. Предметом Договора является осуществление Участником___________ ____________________________________________________________________ (описание деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, оказываемой (осуществляемой) Участником в рамках особого режима регулирования).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
2. Для целей Договора под особым режимом регулирования понимается осуществление деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
3. Участник осуществляет указанную в пункте 1 Договора деятельность, связанную с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования в соответствии с бизнес-планом, предоставляемым в Национальный Банк и являющимся неотъемлемой частью Договора.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
4. Количество потребителей не превышает _________________.
5. Объем обязательств, принимаемых Участником в рамках особого режима
регулирования, не превышает _____________________(цифрами и прописью) тенге.
2. Права и обязанности Сторон
6. Национальный Банк вправе:
1) требовать от Участника надлежащего и своевременного исполнения обязательств по Договору;
2) получать от Участника информацию и документы, необходимые для осуществления мониторинга исполнения Участником обязательств, принятых по Договору;
3) в одностороннем порядке расторгнуть Договор в случаях, предусмотренных частью первой пункта 6 статьи 51-5 Закона;

4) Шарттың қолданылу мерзімін Қатысушының Шарттың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішхаты негізінде ұзартуға құқылы.
7. Қатысушы:
1) ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті Шартта белгіленген талаптармен жүзеге асыруға;
2) Ұлттық Банкке Шарттың талаптарын өзгерту туралы өтінішпен және (немесе) Шарттың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішхатпен Шарттың 21-тармағында көрсетілген мерзімде жүгінуге құқылы.
8. Ұлттық Банк:
1) Қатысушының Шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін орындауға мониторинг жүзеге асыруға;
2) Қатысушы Шартта көзделген міндеттемелерін орындамағаны анықталған жағдайда, Қатысушыға анықталған бұзушылықтарды Заңның 51-5-бабы 6-тармағының екінші бөлігінде көзделген мерзімде жою қажеттілігі туарлы жазбаша хабарлама жіберуге;
3) Қатысушының Шарт талаптарын өзгерту туралы өтінішін және (немесе) оның қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішхатын қарауға және Шарттың 21-тармағында көрсетілген мерзімде қарау нәтижелерін жіберуге;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында және Шартта көзделген міндеттерді адал және тиісті түрде орындауға міндетті.
9. Қатысушы:
1) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асырғанға дейін тұтынушыға мына:
Қатысушы ерекше реттеу режимі шеңберінде жүзеге асыратын цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметі туралы;
Қатысушының ерекше реттеу режимі шеңберінде жүзеге асыратын цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметінің ықтимал тәуекелдері туралы;
ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру талаптары, цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру тәртібі, ерекше реттеу режимі шеңберінде тұтынушымен цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру туралы шартты (бұдан әрі – тұтынушымен шарт) жасасу үшін Қатысушының ішкі қағидаларында айқындалған құны (мөлшерлемелері, тарифтері), қажетті құжаттардың тізбесі туралы;
Қатысушының орналасқан жері, пошта және электрондық мекенжайлары, интернет-ресурсы және байланыс телефондары туралы ақпаратты жеткізуге;
2) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті Заңның 51-4-бабының 2-тармағына сәйкес ерекше реттеу режимін енгізу мақсатына, Шарттың талаптарына және Ұлттық Банкке ұсынылатын бизнес-жоспарға сәйкес ұсынуға;
3) өзінің тұтынушылары алдындағы міндеттемелерін тұтынушылармен жасасқан шарттарда белгіленген тәртіппен орындауға;

4) продлить срок действия Договора на основании ходатайства Участника о продлении срока действия Договора.
7. Участник вправе:
1) осуществлять деятельность в рамках особого режима регулирования на условиях, установленных Договором;
2) обратиться в Национальный Банк с заявлением об изменении условий Договора и (или) с ходатайством о продлении срока действия Договора в срок, указанный в пункте 21 Договора.
8. Национальный Банк обязан:
1) осуществлять мониторинг исполнения Участником обязательств, принятых по Договору;
2) в случае установления неисполнения Участником предусмотренных Договором обязательств направить Участнику письменное уведомление о необходимости устранения выявленных нарушений в срок, предусмотренный частью второй пункта 6 статьи 51-5 Закона;
3) рассмотреть заявление Участника об изменении условий Договора и (или) ходатайство о продлении срока его действия и направить результаты рассмотрения в срок, указанный в пункте 21 Договора;
4) добросовестно и надлежащим образом выполнять обязанности, предусмотренные законами Республики Казахстан и Договором.
9. Участник обязан:
1) до осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, доводить до сведения потребителя следующую информацию о (об):
деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, осуществляемой Участником в рамках особого режима регулирования;
возможных рисках, связанных с деятельностью, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами Участника в рамках особого режима регулирования;
условиях осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, порядке осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, стоимости (ставках, тарифах), перечне необходимых документов, определенных внутренними правилами Участника, для заключения с потребителем договора об осуществлении деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования (далее – договор с потребителем);
месте нахождения, почтовом и электронном адресах, интернет-ресурсе и контактных телефонах Участника;
2) осуществлять деятельность, связанную с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в соответствии с целями введения особого режима регулирования согласно пункту 2 статьи 51-4 Закона, условиями Договора и бизнес-планом, предоставляемым в Национальный Банк;
3) исполнять обязательства перед своими потребителями в порядке, установленном договорами с потребителями;

4) Ұлттық Банктің сұратуы бойынша ерекше реттеу режимі шеңберінде көрсетілетін (жүзеге асырылатын) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызмет туралы қажетті ақпаратты ұсынуға;
5) Ұлттық Банкке Шарттың қолданылу мерзімі ішінде ай сайын, айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырылатын цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметтің аралық нәтижелері туралы мына:
тұтынушылармен жасасқан шарттардың саны (жеке және заңды тұлғалар бойынша);
тұтынушылармен шарттар бойынша қабылданған міндеттемелердің көлемі;
ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде анықталған кемшіліктер (бар болса);
тұтынушылардың тарапынан болған шағымдардың сипаты (бар болса);
ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде анықталған тәуекелдер туралы мәліметтерді қамтитын ақпаратты ұсынуға;
6) Ұлттық Банктен Шартта белгіленген міндеттемелердің орындалмауы туралы жазбаша хабарлама алған жағдайда, бұзушылықтарды және (немесе) себептерін, сондай-ақ оларды жасауға себепші болған жағдайларды Заңның 51-5-бабының 6-тармағында белгіленген тәртіппен жоюға;
7) ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру барысында алынған мәліметтер мен ақпараттың жасырындылығын қамтамасыз етуге;
8) Қатысушының жарғылық капиталдағы үлесін жаңа меншік иесіне берген (иеліктен шығарған) жағдайда, жоспарланып отырған мәміле туралы Ұлттық Банкке оны жасағанға дейін кемінде 2 (екі) ай бұрын хабарлауға;
9) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей Ұлттық Банкке ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру қорытындылары туралы, мына:
Қатысушының төлем қызметінің және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметінің сипаты;
тартылған тұтынушылардың саны, көрсетілетін төлем қызметтерінің және (немесе) цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметінің көлемі, қабылданған міндеттемелері;
ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру процесінде анықталған тәуекелдер, олардың тұтынушыларға және Қатысушының негізгі қызметіне әсері;
цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру үшін қажетті Қазақстан Республикасының заңнамасын өзгерту және (немесе) толықтыру жөніндегі ұсыныстары туралы мәліметтерді қамтитын ақпаратты беруге;

4) представлять необходимую информацию о деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, оказываемой (осуществляемой) в рамках особого режима регулирования, по запросу Национального Банка;
5) представлять в Национальный Банк в течение срока действия Договора ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, информацию о промежуточных результатах осуществляемой деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, включающую сведения о (об):
количестве заключенных договоров с потребителями (в разрезе физических и юридических лиц);
объеме обязательств, принятых по договорам с потребителями;
недостатках, выявленных при осуществлении деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования (при наличии);
характере жалоб со стороны потребителей (при наличии);
рисках, выявленных при осуществлении деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования;
6) в случае получения письменного уведомления Национального Банка о неисполнении обязательств, определенных Договором, устранить нарушения и (или) причины, а также условия, способствовавшие их совершению, в порядке, установленном пунктом 6 статьи 51-5 Закона;
7) обеспечивать конфиденциальность сведений и информации, полученных в ходе осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования;
8) в случае уступки (отчуждения) доли уставного капитала Участника новому собственнику, известить о планируемой сделке Национальный Банк не менее чем за 2 (два) месяца до ее совершения;
9) не позднее 10 (десятого) рабочего дня со дня окончания срока действия Договора представить в Национальный Банк информацию об итогах осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, содержащую следующие сведения:
описание деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами Участника;
количество привлеченных потребителей, объемы платежных услуг и (или) деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, принятые обязательства;
риски, выявленные в процессе осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, их влияние на потребителей и основную деятельность Участника;
предложения по изменению и (или) дополнению законодательства Республики Казахстан, необходимые для осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами;

10) Шарттың 14-тармағында көрсетілген жағдайларда өз тұтынушыларына 5 (бес) жұмыс күні ішінде Шарттың қолданылуын тоқтату туралы жазбаша хабарлауға;
11) Қазақстан Республикасының заңдарында және Шартта көзделген міндеттерді адал және тиісті түрде орындауға міндетті.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Тараптардың жауапкершілігі
10. Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптардың әрқайсысы Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жауапкершілік атқарады.
11. Қатысушы Шарт бойынша қызметін (көрсетілетін қызметін, өнімін) жүзеге асыру (ұсыну) кезінде және салдарынан туындаған барлық тәуекел үшін жауапты болады.
4. Шартты өзгерту, толықтыру, тоқтату және бұзу талаптары
12. Шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша енгізіледі және Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісім түрінде ресімделеді.
13. Шарттың қолданылуы:
1) енгізілген мерзімі аяқталуына байланысты ерекше реттеу режимін қолдану тоқтатылған кезде, не оның күшін жойған кезде;
2) Шарттың мерзімі аяқталған немесе мерзімінен бұрын бұзылған кезде;
3) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында немесе Шартта көзделген өзге жағдайларда тоқтатылады.
14. Тараптардың келісімі бойынша Шарттың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтатуға рұқсат етіледі.
5. Дауларды шешу тәртібі
15. Шарт бойынша міндеттемелерін орындау барысында даулар мен келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар оларды соттан тыс тәртіппен реттеу үшін барлық қажетті шараларды қабылдауға міндетті.
16. Қазақстан Республикасының соттары Тараптардың Шарт бойынша реттелмеген даулары мен келіспеушіліктерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарайды.
17. Тараптар туындаған даулар мен келіспеушіліктерін толық шешкенге дейін Шартта белгіленген міндеттемелерін орындаудан босатылмайды.
6. Шарттың қолданылу мерзімі
18. Шарт 20__ " "________ бастап 20__ " "________ дейінгі мерзімге жасалады.
19. Шарттың қолданылу мерзімі Ұлттық Банк Басқармасының шешімімен енгізілген ерекше реттеу режимінің мерзімінен аспайды.
20. Шарттың қолданылу мерзімі Тараптардың өзара келісімі бойынша ұзартылады және Заңның 51-4-бабының 4-тармағында белгіленген мерзімнен аспайды.
21. Шарттың қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтінішхат Ұлттық Банкке Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей беріледі және ол Ұлттық Банкке түскен күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде қаралады.

10) письменно уведомить своих потребителей в течение 5 (пяти) рабочих дней о прекращении действия Договора в случаях, указанных в пункте 14 Договора;
11) добросовестно и надлежащим образом выполнять обязанности, предусмотренные законами Республики Казахстан и Договором.
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
3. Ответственность Сторон
10. Каждая из Сторон несет ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
11. Участник несет ответственность за весь риск, возникающий в течение и вследствие осуществления (предоставления) деятельности (услуги, продукта) по Договору.
4. Условия изменения, дополнения, прекращения и расторжения Договора
12. Изменения и (или) дополнения в Договор вносятся по взаимному письменному согласию Сторон и оформляются в виде дополнительного соглашения, которое является неотъемлемой частью Договора.
13. Действие Договора прекращается:
1) при прекращении действия особого режима регулирования в связи с истечением срока, на который он был введен, либо при его отмене;
2) при истечении срока или досрочном расторжении Договора;
3) в иных случаях, предусмотренных гражданским законодательством Республики Казахстан или Договором.
14. Досрочное прекращение действия Договора допускается по соглашению Сторон.
5. Порядок разрешения споров
15. При возникновении споров и разногласий в процессе исполнения обязательств по Договору Стороны обязаны предпринимать все необходимые меры для их урегулирования во внесудебном порядке.
16. Неурегулированные споры и разногласия Сторон по Договору рассматриваются судами Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Стороны не освобождаются от выполнения обязательств, установленных Договором, до полного разрешения возникших споров и разногласий.
6. Срок действия Договора
18. Договор заключается на срок с " "________ 20__ года до " "_________ 20__ года.
19. Срок действия Договора не превышает срока особого режима регулирования, введенного решением Правления Национального Банка.
20. Срок действия Договора продлевается по взаимному согласию Сторон и не превышает срока, установленного пунктом 4 статьи 51-4 Закона.
21. Ходатайство о продлении срока действия Договора подается в Национальный Банк не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до окончания срока действия Договора и рассматривается в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня его поступления в Национальный Банк.

22. Шарт Тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді.
7. Дүлей күш жағдайлары
23. Тараптардың Шарт бойынша өз функцияларын жүзеге асыруына кедергі келтіретін, табиғи апаттар, авариялар, өрт, жаппай тәртіпсіздіктер, ереуілдер, әскери іс-қимылдар жататын дүлей күш жағдайлары туындаған жағдайда, егер осындай жағдайлар туындаған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей және байланыс болған жағдайда олардың әсерінен зардап шеккен Тарап басқа Тарапқа болған оқиға туралы хабарласа, сондай-ақ төтенше жағдайлардың салдарларын жылдам жою үшін бар күш-жігерін салса, олар өздеріне қабылданған міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
24. Шарттың 23-тармағында көрсетілген дүлей күш жағдайларының ықпал ету объектісі болған Тарап басқа Тараптың талап етуі бойынша құзыретті органдар куәландырған, оқиғалардың болғандығын растайтын құжаттарды, сондай-ақ келтірілген шығынның көлемін есептеумен байланысты кез келген құжаттаманы ұсынуға міндетті.
25. Тараптардың Шарт бойынша міндеттемелерді орындауы дүлей күш жағдайлары орын алған уақытқа тоқтатыла тұрады және олар тоқтағаннан кейін бірден қайта басталады.
26. Шарттың 23-тармағында көрсетілген дүлей күш жағдайларының әсері тоқтатылғаннан кейін Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жалғастыруға міндетті.
8. Қорытынды ережелер
27. Тараптардың Шартта келісілмеген құқықтық қатынастары Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледі.
28. Орналасқан жері және (немесе) нақты мекенжайы өзгерген кезде Қатысушы олар өзгерген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде Ұлттық Банкке жазбаша хабарлама беруге міндетті.
29. Шарт қазақ және орыс тілдерінде, заң күші бірдей 2 (екі) данада жасалды, олардың 1 (бір) данасы Ұлттық Банкте, 1 (бір) данасы Қатысушыда болады.
30. Шартқа Тараптардың уәкілетті өкілдері 20__ "___" _______ қол қойды.
9. Тараптардың деректемелері және қолдары
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі" республикалық мемлекеттік мекемесі
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(орналасқан жері, бизнес сәйкестендіру нөмірі, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
_____________________________
(қолы)
Қатысушы
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(Қатысушының атауы, орналасқан жері және нақты мекенжайы, телефондары, факсы, электрондық поштасы, бизнес сәйкестендіру нөмірі, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
______________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 11 қарашадағы
№ 178 қаулысына
2-қосымша
Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шарт жасасу үшін құжаттарды қарау қағидалары

22. Договор вступает в силу со дня его подписания Сторонами.
7. Обстоятельства непреодолимой силы
23. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, к которым относятся стихийные бедствия, аварии, пожары, массовые беспорядки, забастовки, военные действия, препятствующие осуществлению Сторонами своих функций по Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств, если не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента наступления таких обстоятельств и при наличии связи Сторона, пострадавшая от их влияния, доведет до другой Стороны известие о случившемся, а также предпримет все усилия для скорейшей ликвидации последствий форс-мажорных обстоятельств.
24. Сторона, ставшая объектом воздействия обстоятельств непреодолимой силы, указанных в пункте 23 Договора, обязана по требованию другой Стороны представить подтверждающие документы о произошедших событиях, а также любую документацию, связанную с исчислением объема понесенного ущерба, заверенную компетентными органами.
25. Исполнение Сторонами обязательств по Договору приостанавливается на время действия обстоятельств непреодолимой силы и возобновляется сразу после их прекращения.
26. После прекращения действия обстоятельств непреодолимой силы, указанных в пункте 23 Договора, Стороны обязаны продолжить исполнение своих обязательств по Договору.
8. Заключительные положения
27. Правоотношения Сторон, не оговоренные Договором, регулируются законами Республики Казахстан.
28. При изменении места нахождения и (или) фактического адреса Участник обязан представить письменное уведомление Национальному Банку в течение 7 (семи) рабочих дней со дня изменения.
29. Договор составлен на казахском и русском языках в 2 (двух) экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, из которых 1 (один) экземпляр находится у Национального Банка, 1 (один) экземпляр – у Участника.
30. Договор подписан "___" _______ 20__ года уполномоченными представителями Сторон.
9. Реквизиты и подписи Сторон
Республиканское государственное учреждение "Национальный Банк Республики Казахстан"
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(место нахождения, бизнес-идентификационный номер, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
_____________________________
(подпись)
Участник
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(наименование Участника, место нахождения и фактический адрес, телефоны, факс, электронная почта, бизнес-идентификационный номер, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
______________________________
(подпись)
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "___" _________ 2019 года
№ ____
Правила рассмотрения документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шарт жасасу үшін құжаттарды қарау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 51-5-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шартты (бұдан әрі – шарт) жасасу үшін құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) қарау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Шартты жасасу үшін құжаттарды қарауды Ұлттық Банк өтініш берушінің осы қаулының 2-тармағында айқындалған іріктеу өлшемшарттарына сәйкес келуін ескере отырып жүзеге асырады.
2-тарау. Шартты жасасу үшін құжаттарды қарау тәртібі
3. Ерекше реттеу режимі шеңберінде көрсетілетін цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру үшін өтініш беруші Ұлттық Банкке мына құжаттар мен ақпаратты:
1) құрылтай құжаттарының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар ұсынылмаған жағдайда, нотариат куәландырған) көшiрмелерін;
2) заңды тұлғаның толық атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып, құрылтайшылары (қатысушылары), акционерлері, атқарушы органының бірінші басшысы (мүшелері) туралы мәліметтерді;
3) мыналарды:
ерекше реттеу режимі шеңберінде көрсетілетін цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру қажеттілігінің негіздемесін;
ерекше реттеу режимі шеңберінде жүзеге асырылуы жоспарланып отырған цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызмет түрлерінің сипатын;
ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты жүзеге асырылып отырған қызметтің нысаналы тұтынушыларының (бар болса) сипатын және өтініш берушінің ерекше реттеу режимі шеңберінде ұсынылатын цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметіне мүдделі тұтынушылардың болуы туралы мәліметтерді;
ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыру аумағын көрсетуді;
цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызмет түрлері артықшылықтарының, сондай-ақ тұтынушылар үшін әлеуетті тәуекелдерінің сипатын;
тәуекелдерді басқару жоспарын (ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асырумен байланысты тәуекелдердің сипаты және көрсету (жүзеге асыру) кезеңінде тәуекелдерді басқару тәсілдерін);
ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметтің жоспарланып отырған ауқымын: тұтынушылардың санын, көрсетілетін цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызмет сипатын қамтитын бизнес-жоспарды;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила рассмотрения документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 51-5 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок рассмотрения Национальным Банком Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования (далее – договор).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
2. Рассмотрение документов для заключения договора осуществляется Национальным Банком с учетом соответствия заявителя критериям отбора, определенным в пункте 2 настоящего постановления.
Глава 2. Порядок рассмотрения документов для заключения договора
3. Для осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования и заключения договора заявитель представляет в Национальный Банк заявление для участия в рамках особого режима регулирования (далее – заявление) по форме согласно приложению к Правилам, с приложением следующих документов и информации:
1) копии учредительных документов (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки);
2) сведения об учредителях (участниках), акционерах, о первом руководителе (членах) исполнительного органа, с указанием полного наименования и места нахождения юридического лица;
3) бизнес-план, содержащий:
обоснование необходимости осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования;
описание видов деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, планируемой к осуществлению в рамках особого режима регулирования;
описание целевых потребителей (при наличии) осуществляемой деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования, и сведения о наличии потребителей, заинтересованных в деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами заявителя, предоставляемой (предоставляемом) в рамках особого режима регулирования;
указание территории осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования;
описание потенциальных преимуществ видов деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, а также возможных рисков для потребителей;
план управления рисками (описание рисков, связанных осуществлением деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами в рамках особого режима регулирования, и способы управления рисками на период оказания (осуществления);
планируемые масштабы деятельности в рамках особого режима регулирования: количество потребителей, описание деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами;

4) өтініш беруші ерекше реттеу режимі шеңберінде цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асыруды жоспарлап отырған мерзімін;
5) ерекше реттеу режимі шеңберіндегі қызметтің даму сатыларын, ерекше реттеу режимі шеңберінде өтініш берушінің цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметінің тиімділігін бағалаудың күтілетін нәтижелерін, өлшемшарттары мен көрсеткіштерін;
6) шарттың қолданылуын жоспарлы немесе мерзімінен бұрын тоқтатқан жағдайда, тұтынушылармен цифрлық активтермен және (немесе) көрсетілетін төлем қызметтерімен байланысты қызметті жүзеге асырудың және шарттық қатынастарды орындауды тоқтату тәртібін сипаттай отырып, іс-шаралар жоспарын;
7) "Төлемдер және төлем жүйелері туралы", "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдары және Ұлттық Банктің көрсетілген заңдарға сәйкес қабылданатын нормативтік құқықтық актілері нормаларының ерекше реттеу режимі шеңберінде өтініш берушіге қолданылу шектерін қоса бере отырып, Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша ерекше реттеу режимі шеңберінде қатысуға өтініш (бұдан әрі – өтініш) ұсынады.
Егер өтініш беруші қаржы ұйымы болып табылса, осы тармақтың бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көзделген мәліметтер ұсынылмайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Ұлттық Банк өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде оны қарайды.
5. Өтініш беруші ұсынған құжаттарға ескертулер болған кезде Ұлттық Банк өтініш берушіге пошта, факсимильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы ескертулерін көрсете отырып хат жібереді. Өтініш беруші ескертулерді жояды және хатты алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсынады.
6. Ұлттық Банк өтініш берушіге Заңның 51-5-бабының 4-тармағында айқындалған негіздер бойынша шартты жасасудан бас тартады.
Өтініш берушіге шарт жасасудан бас тарту үшін негіздер болған кезде өтінішті қарау мерзімі Ұлттық Банк басшысының немесе оның орынбасарының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне байланысты 2 (екі) айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, бұл туралы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ӘРПК) 76-бабының 3-тармағына сәйкес мерзімі ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.
Шарт жасасудан бас тартылған жағдайда, өтініш берушіге жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
Өтініш беруші Ұлттық Банктің шарт жасасудан бас тартуына ӘРПК-нің 13-тарауында айқындалған тәртіппен шағымдануға құқылы.
Егер ӘРПК-де өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.

4) срок, в течение которого заявитель планирует осуществление деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, в рамках особого режима регулирования;
5) этапы развития деятельности в рамках особого режима регулирования, ожидаемые результаты, критерии и показатели оценки эффективности деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами заявителя в рамках особого режима регулирования;
6) план мероприятий с описанием порядка прекращения осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами и (или) платежными услугами, и исполнения договорных отношений с потребителями на случай планового или досрочного прекращения действия договора;
7) пределы действия норм законов Республики Казахстан "О платежах и платежных системах", "О цифровых активах в Республике Казахстан" и нормативных правовых актов Национального Банка, принятых в соответствии с указанными законами, на заявителя в рамках особого режима регулирования.
Если заявителем является платежная организация, сведения, предусмотренные подпунктами 1) и 2) части первой настоящего пункта, не предоставляются.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
4. Национальный Банк рассматривает заявление в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня его получения.
5. При наличии замечаний к представленным заявителем документам Национальный Банк направляет заявителю письмо с указанием замечаний посредством почтовой, факсимильной связи и (или) электронной почты. Заявитель устраняет замечания и представляет доработанные (исправленные) документы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения письма.
6. Национальный Банк отказывает в заключении договора заявителю по основаниям, определенным пунктом 4 статьи 51-5 Закона.
При наличии оснований для отказа в заключении договора заявителю, срок рассмотрения заявления может быть продлен мотивированным решением руководителя Национального Банка или его заместителя на разумный срок, но не более чем до 2 (двух) месяцев ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения заявления, о чем извещается заявитель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня продления срока, в соответствии с пунктом 3 статьи 76 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК).
В случае отказа в заключении договора заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде.
Заявитель вправе обжаловать отказ Национального Банка в заключении договора в порядке, определенном главой 13 АППК.
Если иное не предусмотрено АППК, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 25.07.2025 № 42 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ерекше реттеу режимі
шеңберінде қызметті жүзеге
асыру туралы шарт жасасу үшін
құжаттарды қарау қағидаларына
қосымша
Нысан
Ерекше реттеу режимі шеңберінде қатысуға өтініш
1. Өтініш берушінің атауы ___________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Өтініш берушінің орналасқан жері және нақты мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйінің, офисінің нөмірі, телефон нөмірі)
3. Өтініш берушінің мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нөмірі, күні, кім берді)
4. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Қызмет түрі _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қызметтің негізгі түрлері көрсетілсін)
6. Өтініш беруші атқарушы органының бірінші басшысы туралы мәліметтер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), туған күні)
Өтініш беруші өтінішке қоса берілген құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін растайды. Өтініш беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Өтініш берушінің атқарушы органы басшысының не өтінішті беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (растау құжаттарын қоса бере отырып).
Қосымша (жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша парақтар саны көрсетілсін):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
20__ жылғы "___" _____________ ____________________(қолы)

Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 25.07.2025 № 42 (вводится в действие с 31.08.2025).
Приложение
к Правилам рассмотрения
документов
для заключения договора об
осуществлении деятельности
в рамках особого режима
регулирования
Форма
Заявление
для участия в рамках особого режима регулирования
1. Наименование заявителя ____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Место нахождения и фактический адрес заявителя _______________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, офиса, номер телефона)
3. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) заявителя
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(номер, дата, кем выдана)
4. Бизнес-идентификационный номер ___________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Вид деятельности _________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(указать основные виды деятельности)
6. Сведения о первом руководителе исполнительного органа заявителя
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
Заявитель подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Заявитель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах. Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) первого руководителя исполнительного органа заявителя либо лица,
уполномоченного на подачу заявления (с приложением подтверждающих документов).
Приложение (указать перечень направляемых документов, количество листов по каждому из
них):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___" _____________ 20__ года ____________________(подпись)