"Электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 107 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 26 шілдедегі № 178/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 шілдеде № 19147 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Күшін жою көзделген – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 17.03.2026 № 149/НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13263 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 11 наурызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін, мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесі, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Электрондық үкіметті" және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 107 "Об утверждении Перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 178/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2019 года № 19147.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 17.03.2026 № 149/НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 107 "Об утверждении Перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13263, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 11 марта 2016 года) следующее изменение:
Перечень интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития "электронного правительства" и государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней, со дня государственной регистрации настоящего приказа, направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;

4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2019 жылғы 26 шілдедегі №178/НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 107 бұйрығымен
бекітілген
"Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесі
1. "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстары:
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсы;
Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсы;
Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсы;
Қызылорда облысы әкімдігінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурстары (economy.gov.kz, kds.gov.kz, kremzk.gov.kz, kzpp.gov.kz);
Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсы;
Түркістан облысы Қазығұрт ауданының интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Аэроғарыш комитетінің интернет-ресурсы;
Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсы;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Терроризмге қарсы орталығының интернет-ресурсы.

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 26 июля 2019 года № 577
Утвержден
приказом исполняющего обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 107
Перечень интернет-ресурсов государственных органов и
объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства"
1. Интернет-ресурсы государственных органов, закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства":
интернет-ресурс Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
интернет-ресурс акимата Туркестанской области;
интернет-ресурс Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
интернет-ресурс Правительства Республики Казахстан;
интернет-ресурс Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
интернет-ресурс Туркестанского областного маслихата;
интернет-ресурс акимата Кызылординской области;
интернет-ресурсы Министерства национальной экономики Республики Казахстан (economy.gov.kz, kds.gov.kz, kremzk.gov.kz, kzpp.gov.kz);
интернет-ресурс акимата Костанайской области;
интернет-ресурс акимата Казыгуртского района Туркестанской области;
интернет-ресурс Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
интернет-ресурс Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
интернет-ресурс Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
интернет-ресурс Аэрокосмического комитета Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
интернет-ресурс акимата Алматинской области;
интернет-ресурс Антитеррористического центра Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.

2. "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына бекітіп берілетін "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілері:
1) ақпараттық жүйелер:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы;
"электрондық үкіметтің" шлюзі;
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
"Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
"Электрондық үкіметтің" төлем шлюзі" ақпараттық жүйесі;
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
"Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі;
"Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесі;
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдардың интранет-порталы" ақпараттық жүйесі;
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі;
кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
тәуекелдерді селективті бақылау және басқару;
статистика, талдау, сыртқы сауда статистикасының деректеріне қолжетімділікті ұйымдастыру;
голографиялық қорғау элементі бар есептік-бақылау маркаларын пайдаланумен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын бақылау;
акцизделген өнімнің және мұнай өнімдері жеке түрлерінің өндірілуі мен айналымын бақылау (Акциз);
интеграциялық деректер қоймасы;
"Web-декларант" электрондық декларациялау кешені;
қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі;
"АХАЖ" ақпараттық жүйесі;
"Жылжитын мүлік тізілімі" ақпараттық жүйесі;
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
"e-learnіng" электрондық оқыту ақпараттық жүйесі;
"Салық төлеуші кабинетінің Web-қосымшасы" ақпараттық жүйесі;
"Салық есептілігін өңдеу жүйесі" ақпараттық жүйесі;
"Салықтық әкімшілендірудің ақпараттық жүйелерін интеграциялаудың өнеркәсіптік платформасы" ақпараттық жүйесі;
"Интеграцияланған салық ақпараттық жүйесі" ақпараттық жүйесі;
"Деректерді бірыңғай сақтау орны" ақпараттық жүйесі;
"Орталықтандырылған біріздендірілген дербес шот" ақпараттық жүйесі;
"ҚР Қаржымині МКК Web-порталы" ақпараттық жүйесі;
"Салық төлеушілерінің және салық салу объектілерінің тізілімі" ақпараттық жүйесі;
"Электрондық шот фактуралар" ақпараттық жүйесі;
"Жедел басқару орталығы" ақпараттық жүйесі;
"Интеграцияланған кедендік тариф" ақпараттық жүйесі;
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильді офисі" ақпараттық жүйесі;
"Қазақстан Республикасының электрондық нысандағы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесі;
"Мемлекеттік жер кадастры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
"Мобильді үкімет" ақпараттық жүйесі.

2. Объекты информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства":
1) информационные системы:
веб-портал "электронного правительства";
шлюз "электронного правительства";
информационная система "Государственная база данных "Физические лица";
информационная система "Государственная база данных "Юридические лица";
информационная система "Государственная база данных "Е-лицензирование";
информационная система "Платежный шлюз "электронного правительства";
информационная система "Адресный регистр";
информационная система "Государственная база данных "Регистр недвижимости";
информационная система "Интегрированная информационная система центров обслуживания населения";
информационная система "Интранет-портал государственных органов Республики Казахстан";
единая система электронного документооборота государственных органов Республики Казахстан;
таможенная автоматизированная информационная система;
селективный контроль и управление рисками;
статистика, анализ, организация доступа к данным статистики внешней торговли;
контроль над производством и оборотом алкогольной продукции с использованием учҰтно-контрольных марок с голографическим защитным элементом;
контроль за производством и оборотом подакцизной продукции и отдельных видов нефтепродуктов (Акциз);
интегрированное хранилище данных;
комплекс электронного декларирования "Web-декларант";
интегрированная информационная система казначейства;
информационная система "ЗАГС";
информационная система "Регистр движимого имущества";
автоматизированная информационная система "Национальный институт интеллектуальной собственности";
информационная система электронного обучения "e-learning";
информационная система "Web-приложение Кабинет налогоплательщика";
информационная система "Система обработки налоговой отчетности";
информационная система "Промышленная платформа интеграции информационных систем налогового администрирования";
информационная система "Интегрированная налоговая информационная система";
информационная система "Единое хранилище данных";
информационная система "Централизованный унифицированный лицевой счет";
информационная система "Web-портал КГД МФ РК";
информационная система "Реестр налогоплательщиков и объектов налогообложения";
информационная система "Электронные счет фактуры";
информационная система "Центр оперативного управления";
информационная система "Интегрированный таможенный тариф";
информационная система "Мобильный офис Правительства Республики Казахстан;
информационная система "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде";
автоматизированная информационная система "Государственный земельный кадастр";
информационная система "Мобильное правительство".

2) аппараттық-бағдарламалық кешендер:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аппараттық-бағдарламалық кешені.

2) аппаратно-программные комплексы:
аппаратно-программный комплекс Министерства юстиции Республики Казахстан.