Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 499 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 шілдеде № 19044 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 10 шілдедегі
№ 499 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 20.05.2026 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 499. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2019 года № 19044.
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 10 июля 2019 года № 499
Перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 утрачивает силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 20.05.26 № 250 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12535 болып тіркелген, 2015 жылы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 19.05.2026 № 245 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 29.05.2026 № 276 (01.07.2028 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12752 болып тіркелген, 2016 жылы 15 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларда:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі аттестаттау орталықтарын аккредиттеу қағидалары";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аккредиттеуден өту үшін өтініш берушілер мынадай құжаттарды:

2. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12535, опубликован 31 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
3. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 19.05.2026 № 245 (вводится в действие с 01.07.2026).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 утрачивает силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 29.05.2026 № 276 (вводится в действие с 01.07.2028).
4. В приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 735 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12752, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах и разрешительных требованиях по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Правила по аккредитации аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников участвующих в процессе проектирования и строительства";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для прохождения аккредитации заявители предоставляют следующие документы:

1) осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
2) осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 3-қосымшаға сәйкес рұқсат беру талаптарына сай мәліметтер мен құжаттарды жібереді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Куәлікті беру мерзімі өтініш берушіден құжаттардың толық жинағы қабылданған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнін құрайды.".
5. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 709 бұйрығымен
бекітілген
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар және рұқсат беру талаптары

1) заявление по установленной форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) сведения и документы в соответствии с разрешительными требованиями согласно приложению 3 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Срок выдачи свидетельства со дня принятия полного комплекта документов от заявителя составляет 10 (десять) рабочих дней.".
5. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 ноября 2015 года № 709
Правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар және рұқсат беру талаптары (бұдан әрі – Қағидалар және рұқсат беру талаптары) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу рәсімін регламенттейді.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттелген ұйым – уәкілетті органда аккредиттеу рәсімінен белгіленген тәртіппен өткен заңды тұлға;
2) аккредиттеу – аккредиттеу жөніндегі уәкілетті органның бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың құзыретін ресми тану рәсімі;
3) аккредиттеу субъектілерінің тізілімі – аккредиттеу субъектілерін есепке алудың бірыңғай тізімі;
4) аккредиттеу туралы куәлік – уәкілетті орган беретін, аккредиттеу субъектілерінің бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыруға құзыретін куәландыратын куәлік;
5) өтініш беруші – бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдар ретінде аккредиттеу туралы куәлік алуға үміткер заңды тұлға;
6) уәкілетті орган – сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік басқару саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық мемлекеттік органның ведомствосы.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила и разрешительные требования по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности (далее – Правила и разрешительные требования), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
2. Правила и разрешительные требования регламентируют процедуру аккредитации организаций осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности.
3. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) аккредитованная организация – юридическое лицо, прошедшее в установленном порядке процедуру аккредитации в уполномоченном органе;
2) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом компетентности полномочий организаций осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
3) реестр субъектов аккредитации – единый список учета субъектов аккредитации;
4) свидетельство об аккредитации – документ, выдаваемый уполномоченным органом, удостоверяющий компетентность субъектов аккредитации осуществлять инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
5) заявитель – юридическое лицо, претендующее на получение свидетельства об аккредитации в качестве организации осуществляющей инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
6) уполномоченный орган – ведомство центрального государственного органа, осуществляющего руководство в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью.

4. Аккредиттеу мынадай негізгі кезеңдерді көздейді:
1) өтініш берушінің құжаттарын қарау;
2) аккредиттеу туралы куәлікті беруіне дейін, өтініш берушінің рұқсат беру талаптарына сәйкестігін белгілеу, бұл өтініш берушінің келуінсіз және оған бармай жүргізіледі;
3) аккредиттеу туралы шешімді қабылдау;
4) аккредиттеу туралы куәлікті ресімдеу, тіркеу және электрондық түрде беру.
5. Құжаттарды қарау және аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешім қабылдау мерзімдері өтініш берушіден құжаттардың толық жинағын қабылдаған күннен бастап 20-40 минутті құрайды.
6. Ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аккредиттелген ұйым аккредиттеу рәсімінен өтеді.
7. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қалпына келтіру, айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
8. Аккредиттеу туралы қолданыстағы куәлік болмаса, ұйымдарға қызметтерді жүзеге асыруға жол берілмейді.
2-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуге рұқсат беру талаптары және оны өткізу тәртібі
9. Аккредиттеуден өту үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш осы ережеге сәйкес 1 қосымша форма бойынша;
2) осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 2-қосымшаға сәйкес бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығы техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны.
10. Аккредиттеуден өту және растау үшін өтініш иесі мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
1) бірінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін:
өзінің құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшының болуы, оның ішінде мынадай мамандануы бойынша:
бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша – тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша – инженерлік желілер бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша – технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттардың болуы.

4. Аккредитация предусматривает следующие основные этапы:
1) рассмотрение документов заявителя;
2) установление соответствия заявителя разрешительным требованиям, производится без выезда и посещения заявителя;
3) принятие решения об аккредитации;
4) оформление, регистрация и выдача свидетельства об аккредитации.
5. Срок рассмотрения документов и принятия решения о выдаче свидетельства об аккредитации составляет 20-40 минут.
6. В случае изменения организационно-правовой формы аккредитованная организация проходит процедуру аккредитации.
7. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным статьей 47 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
8. Не допускается осуществление деятельности организацией, без наличия действующего свидетельства об аккредитации.
Глава 2. Разрешительные требования и порядок проведения аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
9. Для прохождения аккредитации заявители представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) форма сведений, для прохождения аккредитации организацией осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
10. Для прохождения и подтверждения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
1) для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах первого уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах первого уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам первого уровня ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций;

2) екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалауды жүргізу үшін:
өзінің құрамында тұрақты негізде екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшының болуы, оның ішінде мынадай мамандануы бойынша:
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша – тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша – инженерлік желілер бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша – технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы);
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттардың болуы.
11. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеу туралы куәлігі "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген немесе расталған күннен бастап екі жылда бір рет расталады.
12. Өтініш берушіні аккредиттеуді уәкілетті орган жүргізеді және ол осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 3-қосымшаға сәйкес электрондық түрдегі аккредиттеу туралы куәлікпен расталады.
13. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын растау үшін өтініш беруші осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 10-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
14. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, заңды тұлғаның деректемелері, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі туралы, жауапкершілік деңгейі, штатында мамандардың болуы туралы ақпарат жиынтығы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік шаралары туралы мәліметтер қамтылған Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың бірыңғай тізіміне енгізіледі.
3-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеуге рұқсат беру талаптары және оны өткізу тәртібі

2) для осуществления технического надзора на технически и технологически сложных объектах второго уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах второго и третьего уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.
11. Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, подтверждается один раз в два года со дня аккредитации или подтверждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
12. Аккредитация заявителя проводится уполномоченным органом и подтверждается свидетельством об аккредитации в электронном виде согласно приложению 3 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
13. Для подтверждения действия свидетельства об аккредитации заявителями представляются документы, предусмотренные пунктом 9 настоящих Правил и разрешительных требований.
14. Аккредитованные организации включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
Глава 3. Разрешительные требования и порядок проведения аккредитации организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

15. Аккредиттеуден өту үшін өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша сұрау;
2) осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 6-қосымшаға сәйкес бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстары жөніндегі жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
3) инженер-геодезист дипломының көшірмесі.
16. Аккредиттеуден өту және растау үшін өтініш иесі мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
өзінің құрамында тұрақты негізде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшының болуы;
өзінің құрамында тұрақты негізде конструктивтік бөлігі бойынша маманданған сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын кемінде бір аттестатталған сарапшының болуы;
өзінің құрамында тұрақты негізде кемінде бір инженер-геодезистің болуы (жұмыс тәжірибесі кемінде үш жыл);
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген зертхананың болуы;
меншік немесе (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркелген) бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 125 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 10637 болып тіркелген) "Тұрғын үйді және басқа да үй-жайларды, қоғамдық ғимараттарды күтіп-ұстауға және пайдалануға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларының талаптарын қанағаттандыратын әкімшілік-өндірістік базасының болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттардың болуы.
Аккредиттеу рәсімінен өткен ұйымдардың құрамына кіретін аттестатталған сарапшыларға аккредиттеу туралы куәлік алуға үміткер басқа ұйымдармен не аккредиттелген ұйымдармен еңбек қатынастарында тұруға жол берілмейді.
17. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеу туралы куәлігі "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген немесе расталған күннен бастап екі жылда бір рет расталады.

15. Для прохождения аккредитации заявители представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
3) копия диплома инженер-геодезиста.
16. Для прохождения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта осуществляющего экспертизу проектов по специализации конструктивная часть;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного инженера-геодезиста (с опытом работы не менее трех лет);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную лабораторию;
иметь административно-производственную базу на праве собственности или аренды на срок более одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), удовлетворяющие требованиям Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к административным и жилым зданиям", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № ҚР ДСМ-29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17769);
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.
17. Свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, подтверждается один раз в два года со дня аккредитации или подтверждения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".

18. Өтініш берушіні аккредиттеуді уәкілетті орган жүргізеді және ол осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 7-қосымшаға сәйкес электрондық түрдегі аккредиттеу туралы куәлікпен расталады.
19. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын растау үшін осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 16-тармағында көзделген құжаттар ұсынылады.
20. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидаларға және рұқсат беру талаптарына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, заңды тұлғаның деректемелері, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі туралы, штатында мамандардың болуы туралы ақпарат жиынтығы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік шаралары туралы мәліметтер қамтылған Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың бірыңғай тізіліміне енгізіледі.
21. Осы Қағидалардың және рұқсат беру талаптарының 14 және 20-тармақтарында көзделген аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес енгізіледі.
Бұл жағдайда, кез келген енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамаларының бұзуына әкеп соқтырмауы керек.
22. Аккредиттелген ұйым қойылатын рұқсат беру талаптарына аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде, сондай-ақ оның бүкіл қолдану мерзімінде сәйкес келуі тиіс.
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
1-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы _____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-maіl)
Филиалдар (өкілеттіктер, объектілер, пунктер, учаскелер) ______________
____________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыс болып табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
2-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

18. Аккредитация заявителя проводится уполномоченным органом и подтверждается свидетельством об аккредитации в электронном виде согласно приложению 7 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
19. Для подтверждения действия свидетельства об аккредитации представляются документы, предусмотренные пунктом 15 настоящих Правил и разрешительных требований.
20. Аккредитованные организации включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
21. В Реестры аккредитованных организаций, предусмотренные пунктами 14 и 20 настоящих Правил и разрешительных требований вносятся изменения и дополнения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
При этом, любые внесенные изменения и дополнения не влекут за собой нарушения действующего законодательства Республики Казахстан.
22. Аккредитованная организация должна соответствовать разрешительным требованиям предъявляемым как при выдаче свидетельства об аккредитации, так и на протяжении всего периода времени его действительности.
Приложение 1
к Правилам и разрешительным требованиям
по аккредитации организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по техническому надзору
и экспертные работы по техническому обследованию
надежности и устойчивости зданий и сооружений
на технически и технологически сложных объектах
первого и второго уровней ответственности
Форма
Заявление
В ____________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес-идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющего инжиниринговые
услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах
____________________________________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности) уровня ответственности
Адрес_______________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания
(стационарного помещения), телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)
_____________________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет ______________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20 года
Приложение 2
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организацией, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) Техникалық қадағалау сарапшысының тиісті аттестаты бар қызметкерлері туралы мәліметтер
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық қадағалауды
жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Тапсырыс беруші
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру басталған/ аяқталған күні
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілері техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді
2) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдары туралы мәліметтер
Р/с №
Өлшеу және бақылау құралдарының маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттарының болуы туралы мәліметтер
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
4) Меншік құқығындағы немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәліметтер
Р/с №
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредиттеу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы _______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
3-қосымша
Нысан
АККРЕДИТАЦИЯ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Аккредитация туралы осы куәлік ___________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы )
_____________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
____________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
техникалық және технологиялық күрделі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _____________________________________
___________ қаласы 20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
4-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с №
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
5-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі деректемелері)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы _____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-maіl)
Филиалдар (өкілдіктері, объектілері, пунктілері, учаскелері) ____________
____________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ______________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20 жылғы " "___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
6-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о сотрудниках имеющих соответствующий аттестат эксперта технического надзора:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического надзора
Наличие административных штрафов при осуществлении технического надзора на объекте строительства
Наименование объекта (согласно заключению экспертизы)
Заказчик
Дата начала/дата завершения осуществления технического надзора
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
2) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
3) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
4) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления инжиниринговых услуг по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах _________________________________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности)
уровня ответственности
АККРЕДИТОВАНО
и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган _______________________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года
Приложение 4
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате аккредитованной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 5
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
Заявление
В_________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес- идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации осуществляющей экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
Адрес____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания
(стационарного помещения), телефон, факс, е-mail)Филиалы (представительства, объекты,
пункты, участки) _________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель _________ ___________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " " __________ 20 года
Приложение 6
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации организации, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности

1) Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарың жүзеге асыру бойынша, қала құрылысы, конструктивтік бөлім бойынша маманданған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттама сараптамасы бойынша тиісті аттестаты бар және инженер-геодезист дипломы бар қызметкерлер туралы мәлімет
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы
Тапсырыс беруші
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді;
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-өндірістік базасының болуы туралы мәлімет
Р/с №
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің болуы туралы мәлімет
Р/с №
Өлшеу және бақылау құралдарының, компьютерлердің, лицензиялық бағдарламалардың маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік құжаттарының болуы туралы мәлімет
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығында немесе тартылған аккредиттелген зертхананың болуы туралы мәлімет
Р/с №
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредит-теу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы ___________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
7-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік ____________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы )
_____________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті органн _____________________________________
___________ қаласы 20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
техникалық және технологиялық
күрделі объектілердегі
ғимараттар мен құрылыстардың
сенімділігін және
орнықтылығын техникалық
зерттеп-қарау бойынша
техникалық қадағалау және
сараптама жұмыстары жөніндегі
инжинирингтік қызметтер
көрсетуді жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларға және
рұқсат беру талаптарына
8-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с №
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша

1) Сведения о сотрудниках, имеющих соответствующие аттестаты по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по специализации конструктивная часть и диплом инженера-геодезиста:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат экс-пер-та
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического обследования
Наличие административных штрафов при осуществлении технического обследования
Наименование объекта
Заказчик
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одной организации осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;
2) Сведения о наличии административно-производственной базы на праве собственности или аренды на срок более одного года:
№ п/п
Функциональные составляющие административно-бытового помещения
Площадь
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Адрес и кадастровый номер
3) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов, составления и оформления графических и иных материалов:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля, компьютеров, лицензионных программ
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
4) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
5) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной лаборатории:
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество. (при его наличии)
Приложение 7
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
______________________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
АККРЕДИТОВАНО
и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган _______________________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года
Приложение 8
к Правилам и разрешительным
требованиям по аккредитации
организаций осуществляющих
инжиниринговые услуги по
техническому надзору и
экспертные работы по
техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений на
технически и технологически
сложных объектах первого и
второго уровней ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате экспертной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан, в
которые вносятся изменения