Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының прокуратура органдарында әскери қызмет өткеру мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 55 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 маусымда № 18910 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының прокуратура органдарында әскери қызмет өткеру мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды іріктеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 57 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11236 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 маусымда жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37 бабының 6) тармақшасын, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңының 38, 40 баптарын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру ережелерінің 22, 27 тармақтарын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:";
2) күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 29.08.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді– ҚР Бас Прокурорының 29.08.2025 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Бас әскери прокуратура Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам прохождения воинской службы в органах прокуратуры
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 июня 2019 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2019 года № 18910.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам прохождения воинской службы в органах прокуратуры следующие изменения:
1) в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 57 "О некоторых вопросах отбора кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11236, опубликован 19 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре"", статьями 38, 40 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", в целях реализации пунктов 22, 27 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИКАЗЫВАЮ:";
2) утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.08.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 29.08.2025 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
3. Главной военной прокуратуре в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықпен әскери прокуратура органдарының жеке құрамы таныстырылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас әскери прокурорға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ғ. Нұрдәулетов

4. С настоящим приказом ознакомить личный состав органов военной прокуратуры.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главного военного прокурора.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов