Босатылатын оқ-дәрiлерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, тазарту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 54/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 18605 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, тазарту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. "Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, тазарту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 114 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13454 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Қорғаныс-өнеркәсіп кешенін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 54/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2019 года № 18605.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 114 "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13454, опубликован 19 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту развития оборонно-промышленного комплекса Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
А. Жұмағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
2019 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
2019 жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің 2019 жылғы 24
сәуірдегі № 54/НҚ бұйрығымен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тізбеге өзгеріс енгізу көзделген – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 11.09.2025 № 356 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 08.07.2022 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1. Босатылатын оқ-дәрілерді құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін
1
заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер, қоғамдық және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін және мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылыс және (немесе) контейнерлік типтегі ұтқыр модульді, көтергіш механизмді, жабдықты; босатылатын оқ-дәрілер мен олардың құрамдастарын сақтауға арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен жабдықталған арнайы жабдықталған қойманы; босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдық пен құрал-саймандары бар үй-жайды немесе арнайы алаңды; жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын жеке меншік құқығындағы (белгіленген капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын кәсіпорындарға және олардың еншілес және (немесе) үлестес ұйымдарына, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік үшін құрылатын ұйымдарға (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер, әскери құралымдар, арнаулы немесе Құқық қорғау органдары және қорғаныс өнеркәсібі саласындағы уәкілетті орган жазбаша растайды) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның және технологиялық жабдықтың болуы), (стационарлық және (немесе) ұтқыр) өндірістік-техникалық база
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
үй-жайға меншік құқығының бар екендігі туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
4
пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
тексеру туралы сертификаттың көшірмесі
5
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою, кәдеге жарату, көму және қайта өңдеу арқылы жою жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
6
кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
7
өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауап беретін лауазымды адам
жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі
құжаттың көшірмесі
8
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны тәулік бойы күзетуге арналған шарттың болуы
"Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
9
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты өндірісті ұйымдастыру жоспар-кестесі
босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен қорғаныс өнеркәсібі саласында жүргізіліп жатқан саясаттың сәйкестігі тұрғысынан келісілген, ұйым басшысымен бекітілген құжат, босатылатын оқ-дәрілерді құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі жоспар-кесте
жоспарланып отырған қызметтің сәйкестігіне талдау жүргізу кезінде қорғаныс өнеркәсібін дамытудың бағыттарын айқындайтын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, сондай-ақ мемлекеттің әскери қауіпсіздігі мәселелері бойынша мемлекет басшылығы мен Үкіметтің нұсқаулары (тапсырмалары) назарға алынады
10
Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің сақтандыру полисінің болуы
міндетті экологиялық сақтандырудың сақтандыру полисінің көшірмесі (үшінші тұлғаларға және қоршаған ортаға зиян келтіргені үшін)
құжаттың көшірмесі

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"___" _________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"___" _________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"___" __________ 2019 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"___" __________ 2019 года
Утверждены приказом
Министра цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 24 апреля 2019 года № 54/НҚ
Квалификационные требования для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.07.2022 № 395 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 11.09.2025 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования включают наличие
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1. Для подвида деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых боеприпасов
1
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
3
производственно-технической базы (стационарной и (или) мобильной), находящейся на праве собственности, (организациям, со сто процентным участием государства в уставном капитале и их дочерним и (или) аффилированным организациям, а также организациям создаваемым в интересах национальной безопасности (письменно подтверждается Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями Республики Казахстан, специальными государственными или правоохранительными органами) наличие производственно-технической базы и технологического оборудования на правах собственности или ином законном основании), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности и включающей: специализированное производственное здание, сооружение и (или) мобильный модуль контейнерного типа, подъемный механизм, оборудование; специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых боеприпасов и их компонентов, оборудованный системой контурной молниезащиты с молниеотводами; помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых боеприпасов; служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем.
4
средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений, в том числе средства измерения радиации
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
копия сертификата о поверке
5
утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
6
журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
7
должностного лица, отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер
копии приказа о назначении ответственного лица
копия документа
8
наличие договора на круглосуточную охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
9
план-график организации производства к указанному подвиду деятельности
план-график по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых боеприпасов утвержденный руководителем организации, документ согласованный с уполномоченным органом в области оборонной промышленности на предмет соответствия проводимой политики в области оборонной промышленности согласно приложению 2 к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечень документов, подтверждающих соответствие им
при проведении анализа на соответствие планируемой деятельности принимаются во внимание документы системы государственного планирования, определяющие направления развития оборонной промышленности, а также указания (поручения) руководства государства и правительства по вопросам военной безопасности государства
10
исключена приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11
наличие страхового полиса гражданско-правовой ответственности заявителя
копия страхового полиса обязательного экологического страхования (за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде)
копия документа

2. Босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт, санитарлы-эпидемиологиялық қауіпсіздігі талаптарына жауап беретін және мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты, көтергіш механизмді, жабдықты; босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы; босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандар бар үй-жайды немесе арнайы алаңды; жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын жеке меншік құқығындағы өндірістік-техникалық база босатылатын оқ-дәрілер мен олардың құрамдастарын сақтауға арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен жабдықталған арнайы жабдықталған қойманы; босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдық пен құрал-саймандары бар үй-жайды немесе арнайы алаңды; жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын жеке меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі (белгіленген капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын ұйымдарға және олардың еншілес және (немесе) үлестес ұйымдарына, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздік үшін құрылатын ұйымдарға (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер, әскери құралымдар, арнаулы немесе Құқық қорғау органдары жазбаша растайды) меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның және технологиялық жабдықтың болуы) (стационарлық және (немесе) ұтқыр) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін өндірістік-техникалық база
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
үй-жайға меншік құқығының бар екендігі туралы мәліметтерді лицензиар тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
4
пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
тексеру туралы сертификаттың көшірмесі
5
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауінсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
6
кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
осы босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 1-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
құжаттың көшірмесі
7
өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауап беретін лауазымды адам
жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі
құжаттың көшірмесі
8
күзет қызметі субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны тәулік бойы күзетуге арналған шарттың болуы
"Күзет қызметі туралы" 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген талаптарға сәйкес күзет қызметінің субъектісімен қызметтік қаруды пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
9
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты өндірісті ұйымдастыру жоспар-кестесі
босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне 3-қосымшаға сәйкес қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы уәкілетті органмен қорғаныс өнеркәсібі саласында жүргізіліп жатқан саясаттың сәйкестігі тұрғысынан келісілген, ұйым басшысымен бекітілген құжат, босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі жоспар-кесте
жоспарланып отырған қызметтің сәйкестігіне талдау жүргізу кезінде қорғаныс өнеркәсібін дамытудың бағыттарын айқындайтын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, сондай-ақ мемлекеттің әскери қауіпсіздігі мәселелері бойынша мемлекет басшылығы мен Үкіметтің нұсқаулары (тапсырмалары) назарға алынады
10
Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.04.2023 № 246 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11
өтініш берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігінің сақтандыру полисінің болуы
міндетті экологиялық сақтандырудың сақтандыру полисінің көшірмесі (үшінші тұлғаларға және қоршаған ортаға зиян келтіргені үшін)
құжаттың көшірмесі
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-
жарақтарды, әскери техниканы,
арнаулы құралдарды құртып
жіберу, кәдеге жарату, көму
арқылы жою және қайта өңдеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік
талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

2. Для подвида деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
1
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
3
производственно-технической базы на праве собственности (организациям, со сто процентным участием государства в уставном капитале и их дочерним и (или) аффилированным организациям, а также организациям создаваемым в интересах национальной безопасности (письменно подтверждается Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями Республики Казахстан, специальными государственными или правоохранительными органами) наличие производственно-технической базы и технологического оборудования на правах собственности или ином законном основании), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов, отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, пожарной безопасности и включающей: специализированное производственное здание, сооружение, подъемный механизм, оборудование; специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств; помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств; служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем.
4
средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
копия сертификата о поверке
5
утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
6
журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
форма сведений согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
копия документа
7
должностного лица, отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер
копии приказа о назначении ответственного лица
копия документа
8
наличие договора на круглосуточную охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану производственно-технической базы с использованием служебного оружия с субъектом охранной деятельности, требования к которым установлены Законом Республики Казахстан "Об охранной деятельности" от 19 октября 2000 года
копия документа
9
план-график организации производства к указанному подвиду деятельности
план-график по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств утвержденный руководителем организации, документ, согласованный с уполномоченным органом в области оборонной промышленности на предмет соответствия проводимой политики в области оборонной промышленности согласно приложению 3 к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечень документов, подтверждающих соответствие им
при проведении анализа на соответствие планируемой деятельности принимаются во внимание документы системы государственного планирования, определяющие направления развития оборонной промышленности, а также указания (поручения) руководства государства и правительства по вопросам военной безопасности государства
10
исключена приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.04.2023 № 246 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11
наличие страхового полиса гражданско-правовой ответственности заявителя
копия страхового полиса обязательного экологического страхования (за причинение вреда третьим лицам и окружающей среде)
копия документа
Приложение 1
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по ликвидации посредством
уничтожения, утилизации,
захоронения и переработке
высвобождаемых боеприпасов,
вооружений, военной техники,
специальных средств и перечень
документов, подтверждающих
соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечень документов, подтверждающих соответствие им

1. Босатылатын оқ-дәрілерді құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мыналар:
1) заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _____________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні ________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)___________________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _____________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _______________;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (стационарлық және (немесе) ұтқыр), өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты және (немесе) контейнерлік типтегі ұтқыр модульді, көтергіш механизмді, жабдықты __________________________;
босатылатын оқ-дәрілер мен олардың құрамдастарын сақтауға арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен жабдықталған арнайы жабдықталған қойманы _____________________________________;
босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандары бар үй-жайды немесе арнайы алаңды ___________________________________________________________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды ________________________________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекенжайы) ____________________;
контейнерлік типтегі ұтқыр модульдің, жабдықтың, көтеру механизмінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден метр арақашықтығы туралы ақпарат _________________________________________________________________;

1. Для подвида деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения
и переработка высвобождаемых боеприпасов наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя
или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего
лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________________;
должность ______________________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________________________________;
специальность по образованию ______________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом____________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование,
стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________________;
должность _______________________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении __________________________________________;
стаж работы по специальности _______________________________________________________;
специальность по образованию _______________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании _________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________;
3) производственно-технической базы (стационарной и (или) мобильной), находящейся на праве
собственности, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими
нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов,
отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, пожарной безопасности и включающей: специализированное производственное
здание, сооружение и (или) мобильный модуль контейнерного типа, подъемный механизм, оборудование
_________________________________________________________________________________;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых боеприпасов и их компонентов,
оборудованный системой контурной молниезащиты с молниеотводами
________________________________________________________________________________;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки,
пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых боеприпасов
________________________________________________________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала ___________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) __________________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах
_______________________________________________________________________________;

4) пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні _____________________________________________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат _____________________________________________;
6) кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат ___________________________________ болуы қажет.
2. Босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________;
лауазымы _____________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _____________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ______________________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________;
лауазымы ____________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні _____________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________________;
білімі бойынша мамандығы ______________________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні _______________;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям
законодательства об обеспечении единства измерений, в том числе средства измерения радиации:
информация о наличии средств измерений ____________________________________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения _________________________________;
5) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке
организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике
безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению)
и переработке высвобождаемых боеприпасов ________;
6) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных
высвобождаемых боеприпасов __________________.
2. Для подвида деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка
высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств наличие:
1) для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя
его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________________;
должность ________________________________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении _____________________________________________________;
специальность по образованию ________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ___________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом _____________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование,
стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________________________;
должность ________________________________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ___________________________________________;
стаж работы по специальности ________________________________________________________;
специальность по образованию ________________________________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании __________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________________________________;

3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасқан, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына жауап беретін және мыналарды қамтитын жеке меншік құқығындағы) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты, көтергіш механизмді, жабдықты _________________________________________________________________;
босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы _______________________________________________;
босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандар бар үй-жайды немесе арнайы алаңды _____________________________________________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды
_______________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекенжайы) ______________________;
жабдықтың, көтеру механизмінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден метр арақашықтығы туралы ақпарат ______________________;
4) пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________________;
өлшеу құралын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні _________________;
5) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат ___________________________________________________________;
6) кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат ______________________________ болуы қажет.
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-
жарақтарды, әскери техниканы,
арнаулы құралдарды құртып
жіберу, кәдеге жарату, көму
арқылы жою және қайта өңдеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік
талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
2-қосымша
БЕКІТЕМІН
Ұйым басшысы
____________________________
(қолы) (тегі, аты,әкесінің аты,
болған жағдайда)
Күні
Мөрдің орны
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қызмет бағыты (экономикалық
қызметтің жалпы жүктеуіш)
Заңды тұлғаның мекенжайы
және қызметті немесе
әрекеттерді (операцияларды)
жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы (пошта индексі,
облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың)
нөмірі)
Телефоны
Босатылатын оқ-дәрілерді құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін ____ жылға арналған ЖОСПАР-КЕСТЕ
Өнімнің атауы
Санаты
Өлшем бірлігі
Саны
Баланс ұстаушы
Тарату және қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды қаржыландыру көзі
Ескерту
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-
жарақтарды, әскери техниканы,
арнаулы құралдарды құртып
жіберу, кәдеге жарату, көму
арқылы жою және қайта өңдеу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік
талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
3-қосымша
БЕКІТЕМІН
Ұйым басшысы
____________________________
(қолы) (тегі, аты,әкесінің
аты, болған жағдайда)
Күні
Мөрдің орны
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Қызмет бағыты (экономикалық
қызметтің жалпы жүктеуіш)
Заңды тұлғаның мекенжайы
және қызметті немесе
әрекеттерді (операцияларды)
жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы (пошта индексі,
облыс, қала, аудан, елді мекен,
көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың)
нөмірі)
Телефоны
Босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін ____ жылға арналған ЖОСПАР-КЕСТЕ
Өнімнің атауы
Санаты
Өлшем бірлігі
Саны
Баланс ұстаушы
Тарату және қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды қаржыландыру көзі
Ескерту

3) производственно-технической базы на праве собственности, огороженной, изолированной, расположенной
на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых, общественных и производственных объектов,
отвечающей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения,
пожарной безопасности и включающей: специализированное производственное здание, сооружение, подъемный механизм,
оборудование _______;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств ___________;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов
и переработанных материалов высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств _______;
служебное помещение для размещения работающего персонала _______________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) _______________________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ____________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства
об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений __________________________________________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения _______________________________________;
5) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации
работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники,
специальных средств:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике
безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке
высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств ____________________;
6) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений,
военной техники, специальных средств:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных
высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств _________________.
Приложение 2
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту,
приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники,
запасных частей,
комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных
материалов, оборудования
для их производства, включая
монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование,
хранение, ремонт и сервисное
обслуживание и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель организации
____________________________
(подпись) (фамилия, имя,
отчество, при его
наличии)
Дата
Место печати
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес идентификационный номер
Направление деятельности
(общий классификатор видов
экономической деятельности)
Адрес юридического лица
и адрес объекта осуществления
деятельности или действий
(операций)
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер
дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны
ПЛАН-ГРАФИК
по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых боеприпасов на ____ год
Наименование продукции
Категория
Единица измерения
Количество
Балансодержатель
Источник финансирования работ по ликвидации и переработке
Примечание
Приложение 3
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту,
приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники,
запасных частей,
комплектующих изделий
и приборов к ним, специальных
материалов, оборудования
для их производства, включая
монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование,
хранение, ремонт и сервисное
обслуживание и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель организации
____________________________
(подпись) (фамилия, имя,
отчество, при его
наличии)
Дата
Место печати
Индивидуальный
идентификационный номер/
Бизнес идентификационный номер
Направление деятельности
(общий классификатор видов
экономической деятельности)
Адрес юридического лица
и адрес объекта осуществления
деятельности или действий
(операций)
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер
дома/здания
(стационарного помещения)
Телефоны
ПЛАН-ГРАФИК
по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств на ____ год
Наименование продукции
Категория
Единица измерения
Количество
Балансодержатель
Источник финансирования работ по ликвидации и переработке
Примечание