Жер салығының мөлшерлемелерін жоғарылату туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2018 жылғы 8 маусымдағы № 164-26/11 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 маусымда № 6342 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 320-45/7 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 24.12.2025 № 320-45/7 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджеттік төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 510-бабының 1тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзібасқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6бабының 1-13) тармағына сәйкес, Қызылорда қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргiзiлетiн жердi аймаққа бөлу жобалары (схемалары) негiзiнде Қызылорда қаласы бойынша жер салығының мөлшерлемелері "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасының Кодексiнiң 504, 505 және 506-баптарында белгiленген жер салығының базалық мөлшерлемелерiнен 20 (жиырма) пайыз жоғарылатылсын.
2. "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін жоғарылату туралы" Қызылорда қалалық мәслихатының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 42/5 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4986 болып тіркелген, 2015 жылғы 27 мамырда "Ақмешіт ақшамы" №40-41, "Кызылорда таймс" №21 газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешiм 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап олданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға жатады.
Қызылорда қалалық мәслихатының
кезекті ХХVІ сессиясының төрайымы
Л. ҚОЖАНИЯЗОВА
Қызылорда қалалық мәслихатының
хатшысы
Р. БОХАНОВА
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер
комитеті Қызылорда облысы
бойынша Мемлекеттік кірістер
департаментінің Қызылорда
қаласы бойынша Мемлекеттік
кірістер басқармасы"
Республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Н.Нұрсейітов
"08" маусым 2018 жыл

О повышении ставок земельного налога
Решение Кызылординского городского маслихата от 8 июня 2018 года № 164-26/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 июня 2018 года № 6342. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 24 декабря 2025 года № 320-45/7.
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 24.12.2025 № 320-45/7 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и с пунктом 1-13) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Повысить ставки земельного налога по городу Кызылорда на 20 (двадцать) процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 504, 505 и 506 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) на основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу решение Кызылординского городского маслихата от 16 апреля 2015 года № 42/5 "О повышении базовых ставок налога" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4986, опубликованного в газетах "Ақмешіт ақшамы" № 40-41, "Кызылорда таймс" № 21 от 27 мая 2015 года).
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной ХХVІ
сессии Кызылординского
городского маслихата
Л. КОЖАНИЯЗОВА
Секретарь Кызылординского
городского маслихата
Р. БОХАНОВА
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
"Управление Государственных
доходов по городу Кызылорда
Департамента Государственных
доходов по Кызылординской
области Комитета Государственных
доходов Министерства финансов
Республики Казахстан"
_____________ Н.Нурсейтов
"08" июня 2018 год