Абай ауданындағы автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салық мөлшерлемелерінің көбеюі туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 19 сәуірдегі 29 сессиясының № 29/324 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 4730 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2026 жылғы 20 ақпандағы № 46/429 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 20.02.2026 № 46/429 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады).
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген елді мекендердің жерлеріне салынатын салықтың мөлшерлеме көлемінің базалық мөлшерлемесі ұлғайтыла отырып белгіленсін.
3. Абай ауданына жататын автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге базалық салық мөлшерлемесін қолдануға жақын жатқан елді мекен болып Абай қаласы белгіленсін.
4. Абай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 42/501 "Абай ауданындағы автотұрақтар үшін бөлінген жерлерге салынатын базалық салық мөлшерлемелерінің көбеюі туралы" 42 сессиясы шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8-9-123 болып тіркелген, 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 3 (3904) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Белан
Абай аудандық мәслихатының хатшысы Б.Цай
КЕЛІСІЛДІ:
Абай ауданы бойынша
мемлекеттік кірістер Басқармасы
басшысының м.а. Т. Дүйсенбаев
2018 жылғы 19 сәуір
КЕЛІСІЛДІ:
"Абай ауданының жер
қатынастары, сәулет және қала
құрылысы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы Р. Сатыбаева
2018 жылғы 19 сәуір
Абай аудандық мәслихатының
29 сессиясының
2018 жылғы 19 сәуірдегі
№ 29/324 шешіміне
1-қосымша
Абай ауданы бойынша автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Р/с N
Автотұрақтардың түрлерi
Санаттары
1.
Жер үстiндегi жабық типті автотұрақтар, ашық типті автотұрақтар.
1 санат
2.
Басқа маңыздағы ғимараттарға жалғастырылған автотұрақтар, басқа маңыздағы ғимараттардың iшiне салынған автотұрақтар.
1 санат
2.
Ғимараттардың астындағы, жер астындағы, жертөлелердегі, шығыңқы ірге немесе төменгі жер үсті қабаттарда орналасқан автотұрақтар.
2 санат
Абай аудандық мәслихатының
29 сессиясының
2018 жылғы 19 сәуірдегі
№ 29/324 шешіміне
2-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге салынатын салық мөлшерлемесінің санатына қарай мөлшерлерi
р./с. N
Автотұрақтардың санаты
Мөлшерлемелер
1.
1 санат
10 есе
2.
2 санат
9 есе

Об увеличении базовых ставок налога на земли Абайского района, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение 29 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 19 апреля 2018 года № 29/324. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 апреля 2018 года № 4730. Утратило силу решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 20 февраля 2026 года № 46/429
Сноска. Утратило cилу решением Абайского районного маслихата Карагандинской области от 20.02.2026 № 46/429 (вводится в действие с 01.01.2026 и подлежит официальному опубликованию).
На основании Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложения 1 к настоящему решению.
2. Установить размеры ставок на земли населенных пунктов, выделенных под автостоянки (паркинги) с увеличением базовых ставок согласно приложения 2 к настоящему решению.
3. Для применения базовых ставок налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги), относящиеся к Абайскому району, близлежащим населенным пунктом определить город Абай.
4. Признать утратившим силу решение 42 сессии Абайского районного маслихата от 12 декабря 2011 года № 42/501 "Об увеличении базовых ставок налога на земли Абайского района, выделенные под автостоянки" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-9-123, опубликовано в районной газете "Абай-Ақиқат" от 21 января 2012 года № 3 (3904).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Белан
Секретарь Абайского районного маслихата Б. Цай
Согласовано:
И.о.руководителя Управления
государственных доходов
по Абайскому району Т. Дюсенбаев
19 апреля 2018 года
Согласовано:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений, архитектуры и
градостроительства Абайского района" Р. Сатыбаева
19 апреля 2018 года
Приложение 1
к решению 29 сессии
Абайского районного маслихата
от 19 апреля 2018 года № 29/324
Категории автостоянок (паркингов) по Абайскому району
N п/п
Виды автостоянок
Категории
1.
Надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа.
1 категория
2.
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения.
1 категория
3.
Автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
2 категория
Приложение 2
к решению 29 сессии
Абайского районного маслихата
от 19 апреля 2018 года № 29/324
Размеры ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги) в зависимости от категории
N п/п
Категории автостоянок
Ставки
1.
1 категория
в 10 раз
2.
2 категория
в 9 раз